Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Żadnej gafy - w moim odczuciu - nie popełnili podczas tego wywiadu
    Poza tekstem, ze okres ich rządów byl prawdopodobnie najlepszym okresem Najjaśniejszej w historii

Nawet jesli tak było () to nie im to oceniać
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
      Poza tekstem, ze okres ich rządów byl prawdopodobnie najlepszym okresem Najjaśniejszej w historii

Nawet jesli tak było () to nie im to oceniać
      Im, im. Stara zasada: Chcesz być chwalony - chwal się sam. I nie pozwalaj innym pisać Twojej historii.
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

Komentarz

• Troche pokory nie zaszkodzi nigdy. Zwłaszcza, ze taki tekst to nie tylko walka na aktualnym froncie z Tuskiem i czerwonymi, ale również rzucenie wyzwania setkom okresów. I brzmi nieco groteskowo*

* Co nie zmienia faktu, ze pisałem zartobliwie i czepiłem sie dla samego czepiania. Tak samo podobał mi sie motyw, kiedy Lech zwrócił uwage, ze Jarek nie zauwaza kobiety w rozmowie. Mi tam styl Jarka nie przeszkadza, ale nie wierze, ze zaden z antykaczystów sie wtedy nie zasmiał, bo i mi sie skojarzyło..
        Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
          Troche pokory nie zaszkodzi nigdy. Zwłaszcza, ze taki tekst to nie tylko walka na aktualnym froncie z Tuskiem i czerwonymi, ale również rzucenie wyzwania setkom okresów. I brzmi nieco groteskowo*

* Co nie zmienia faktu, ze pisałem zartobliwie i czepiłem sie dla samego czepiania. Tak samo podobał mi sie motyw, kiedy Lech zwrócił uwage, ze Jarek nie zauwaza kobiety w rozmowie. Mi tam styl Jarka nie przeszkadza, ale nie wierze, ze zaden z antykaczystów sie wtedy nie zasmiał, bo i mi sie skojarzyło..
          Moim zdaniem różnie to można odbierać. Pokora? Cóż. W innym dziale tego forum można poczytać jak Wyborcza pisze historię kibicom pewnego klubu piłkarskiego. Chyba pójdę tam, i zasunę tekst o pokorze. Żartobliwie...
          Ostatnio edytowany przez Nazgul; 89.
          From flood into the fire
          One thousand voices sing
          We're in this together

Komentarz

• Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną złożoną przez wydawcę „Gazety Wyborczej” o ochronę dóbr osobistych w sprawie przeciwko Antoniemu Macierewiczowi. Sprawa toczyła się od wielu lat - Antoni Macierewicz wygrywał z "Gazetą Wyborczą" i Adamem Michnikiem w kolejnych instancjach. "Agora" skierowała sprawę do SN i ostatecznie przegrała.

Kolejna wygrana "najstraszniejszego z PiS-owców".
            Znów niewinny.

Na innych renomowanych portalach cichosza.
            Ostatnio edytowany przez Jaco; 1067.
            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• I kolejna dobra wiadomość:
              Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy umorzyła śledztwo w sprawie możliwości ujawnienia tajnych dokumentów w wydanej przez IPN książce Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii".

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                A, to podali dziś w TVP. Bez niedomówień i jakichś sugestii interpretacyjnych
                From flood into the fire
                One thousand voices sing
                We're in this together

Komentarz

• Myślałem że bezczelność ma granice, obecnie już tak nie myślę - nie ma, a jeśli ma to znacznie dalej, niż sądziłem. oto wicepremier miłościwie nam panującego rządu, Waldemar "mam wolna rękę" Pawlak popełnił na S24 wpis na temat, na jaki powinien milczeć po wsze czasy: Temat 4 czerwca 1992 roku czyli słynnej "Nocnej Zmiany":

Ulegając oczekiwaniom komentatorów pytających o okoliczności i uwarunkowania odwołania rządu Pana Premiera Jana Olszewskiego a...

Poczytajcie. Zwłaszcza komentarz Aleksandra Ściosa...
                  From flood into the fire
                  One thousand voices sing
                  We're in this together

Komentarz

• Denerwuje mnie pisk gazeta.pl i wyborcza.pl na temat zmian w radiowej Trójce. Wiadomo gazietka ma okreslona linie, poglady, bardzo czesto manipuluje faktami - no, wszystko juz bylo. Ale teraz to przeginaja pałe chyba jeszcze mocniej niz z maczugami w akcji widelec.

Zwolniona została ta baba z Trójki i na gazetce sa publikowane listy artystów, którzy sa temu przeciwni. Podawane sa dane, ze radio za jej czasów osiagnelo jakis tam nadzwyczajny wynik wsrod sluchaczy od chyba 20 do 40 roku zycia (szczerze mowiac sredni powod do dumy - tzn fajnie, ze tak wyszlo, ale jezeli to jest jedyny plus to smiech na sali). Generalnie oburzenie, bo wyrzuca sie dobra kobite, a umieszcza ochydnego i zepsutego do szpiku kostnego pisowca.

Tymczasem ta sama gazetka jeszcze pare miesiecy temu nie widziala nic zlego w podobnym odowolaniu z tego samego radia niejakiego Skowronskiego. Nie publikowala list artystów (tych samych tylko ze uzupelnionych o jakies 200 nazwisk), nie wyliczala znacznie bogatszej puli sukcesów Skowronskiego. Z tego co pamietam to wrecz publikowala na niego jakies haki, ktore oczywiscie nie znalazy zadnego potwierdzenia...

Bełtać sie chce jaka hipokryzja. Ordynarne robienie ludziom wody z mozgu. Przegladałem sobie tez numer chyba z 30 grudnia. Krzyzóweczka była. 24 hasła, połowa dotyczyła PiS (oczywiscie na zasadzie 'co tam pozno podpisal prezydent', 'kto jest ostatnia nadzieja PiS w wyborach, ktora moze zapobiec rozpadowi partii', 'o jakie zwierze chodzilo prezydentowi, ubrane w czerwone) i dwa PO ('dzieki jakiemu wydarzeniu Tusk moze chwalic sie sukcesem zielonej plamy na mapie europy') etc.

Bez kitu, nie czytałem Naszego Dziennika nigdy ani Trybuny, ale pisalem pare razy ze Gazeta Polska czy w najbardziej skrajnych tekstach Rzeczpospolita czasami sa podobne jak Wyborcza tylko, ze w druga strone. Cofam to. Bez przesady - maja przegiecia, ale nie tak ordynarne.
                    Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.

Komentarz

• Z. post roku 2010 !
                      jak to się mawia Amen.
                      ps:
                      i to nie dowcip jak by co
                      Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Na szczęście to gówno pikuje w dół i niebawem będą mieć nakład poniżej 100 tyś.

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                          Na szczęście to gówno pikuje w dół i niebawem będą mieć nakład poniżej 100 tyś.
                          Tyle że to w ogóle nie jest wyznacznik. Powiem tak: Gdyby nie półtonowy dodatek z reklamami, ogłoszeniami etc GW to już dawno była by głęboka nisza. Finansowo ratuje ich otoczka, jednak meritum sprawy jest to, że Wyborcza, podobnie jak TVN nie są projektami komercyjnymi, a to znaczy że będą się produkowały na rynku prasy i w eterze bez względu na ich oglądalność i słuchalność.

Dlaczego?

Bo w sumie nieważne jest, jak liczna jest grupa odbiorców tych mediów. Ich właściciele dołożą do nich, ile trzeba - zarówno ITI jak i Agora maja wystarczająco dużo źródeł dochodów innych niż GW i TVN - Agora ma pół tony popularnych czasopism: Logo, eDziecko, Cztery Kąty, poza tym reklamy billboardowe AMS, rozgłośnie radiowe... ITI z kolei ma kina, Onet, wydawnictwo Pascal, Legię (która tez będzie zyskowna) - i jedni i drudzy mają z czego finansować niedochodowe projekty tylko dlatego, aby nadawały i aby były cytowane w innych mediach. A tak się dzieje, o czym kiedyś napisał na S24 Jan Osiecki, dziennikarz Radia PIN odnośnie TVN24 i bojkotu jest stacji przez PiS:

Jeśli czegoś nie ma w Google to znaczy, że to coś nie istnieje. A jeśli jakiejś partii nie ma w telewizji, to znaczy, że za chwile przestanie istnieć. Zastanawiam się czy Jarosław Kaczyński (bo PiS to JarKacz, a JarKacz to PiS) z pełną premedytacja popełnia samobójstwo, czy jest to tylko jakiś sprytny zabieg PR-owy. Tyle, że w tym działaniu żadnej logiki nie widzę. Powiedzmy sobie szczerze TVN24 nie jest telewizją skierowaną do przeciętnego Kowalskiego. W złośliwym żargonie mówimy o tej stacji „telewizja zakładowa". Bo jej głównymi odbiorcami są dziennikarze i politycy to doskonale wiedzą. W każdej redakcji jest przynajmniej jeden telewizor non stop nastawiony na TVN24. I kiedy na antenie pojawi się jakaś „wstrząsająca" wypowiedź polityka, czy nawet najbardziej absurdalny „czerwony pasek" to wszystkie stacje radiowe, portale i stacje telewizyjne (TVP Info - np.) grzeją temat do bólu. Zatem jeśli czegoś nie ma w TVN24, to temat po prostu nie istnieje.
                          Tyle, jeśli chodzi o TVN24. Odnośnie GW nie dysponuję tak mocnym cytatem ale stawiam dolce przeciwko orzechom, że to działa na identycznych zasadach. A jeśli tak, to wykończenie tych tub tylko przy pomocy bojkotu można między bajki włożyć.

Legii nota bene też ta uwaga dotyczy.
                          From flood into the fire
                          One thousand voices sing
                          We're in this together

Komentarz

• No owszem..

Generalnie GW i WSI24 liczy na lenistwo(by nie powiedzieć głupotę) narodu.
                            Ktoś(GW i TVN) kiedyś wcisnął ludziom ,że TVN i GW to dla "mundrych ludziów" i "mudre" ludzie w to wierzą.

Jak narazie dają ciała , bo wiele młodych ma Wyborczą w dupie.To się w końcu zemści.Może nie za rok czy dwa ,ale w końcu GW przestanie być "czymś" dla ludzi i wtedy mogą sobie dotować trupa ile wlezie.

A co do Legii , to ja dalej uważam ,że im(ITI) Legia nie jest potrzebna do osiągania sukcesów sportowych.I to w końcu wyjdzie na szczęscie.

Komentarz

• Zamieszczone przez karakan Zobacz posta
                              A co do Legii , to ja dalej uważam ,że im(ITI) Legia nie jest potrzebna do osiągania sukcesów sportowych.I to w końcu wyjdzie na szczęscie.
                              Możliwe. Ale wątpię aby to zadziałało na dłuższą metę. Jeśli chcą wymienić publikę na taką jaka chodzi na reprezentację artystów to wysoki poziom sportowy będzie w końcu konieczny. Kiedy? Nie wiem. Ale oni są cierpliwi i maja środki.

No, ale to temat do innego działu forum, tu wrzuciłem go tylko dygresją.

A co do GW-na: Ostatnio zapodali artykuł wedle którego aferę stoczniową z El-Assirem nakręcił PiS w 2007 roku
                              From flood into the fire
                              One thousand voices sing
                              We're in this together

Komentarz

• No ,a yntelygencja wierzy !

Komentarz

Pracuję...
                                X