Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Się Adaś od ściany odbił:

  Nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie protestują przeciwko nadaniu redaktorowi naczelnemu "Gazety Wyborczej" Adamowi Michnikowi doktoratu honorowego tej uczelni - pisze "Nasz Dziennik".

  Oponenci uważają, że jest to inicjatywa odgórna, forsowana przez władze uczelni pomimo braku akceptacji środowiska akademickiego.

  Uroczystość została zaplanowana na 17 listopada br. Michnik ma być nagrodzony za "niezłomne propagowanie wartości demokratycznych i humanistycznych w kulturze i polityce polskiej".

  W opinii komentatorów, honorowanie przez uczelnie osób zaangażowanych w bieżący spór polityczny jest ryzykowne, gdyż stanowi silne poparcie dla poglądów prezentowanych przez osoby nagradzane.

  Honory dla Michnika budzą sprzeciw, gdyż nie ma on imponującego dorobku naukowego, a jego "twórczość" to publicystyka i aktywność w życiu politycznym. Także historyczna ocena podejmowanych przez niego działań nie jest jednoznaczna - czytamy w publikacji "Naszego Dziennika".
  jest cynizm w skurwysynach...

  Komentarz
  • Aż zdziwiony jestem, że nikt nie wrzucał, a to już sprzed paru dni jest.
   Pisane piórem Ziemkiewicza

   Komentarz


   • Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że wieszanie krzyży w klasach to naruszenie "prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami" oraz "wolności religijnej uczniów".
    Orzeczenie to wydał w związku ze skargą na obecność krzyża, złożoną przez obywatelkę włoską pochodzącą z Finlandii.

    Ponadto trybunał nakazał państwu włoskiemu wypłatę kobiecie odszkodowania w wysokości 5 tysięcy euro za "straty moralne".

    Decyzja trybunału w Strasburgu wywołała falę oburzenia większości polityków we Włoszech i ostrą reakcję minister oświaty, która przypomniała, że krzyż jest "symbolem tradycji" narodowej.

    Batalia mieszkającej koło Padwy Finki Soile Lautsi Albertin przeciwko obecności krzyży w szkole w Abano Terme, do której uczęszczały jej dzieci, rozpoczęła się w 2002 roku. Poprosiła ona dyrekcję placówki oświatowej o zdjęcie krzyży w klasach. Następnie bez rezultatu usiłowała uzyskać taki nakaz we włoskich sądach. Po siedmiu latach rację przyznał jej trybunał w Strasburgu.

    Reprezentant włoskiego rządu przed trybunałem Nicola Lettieri zapowiedział odwołanie się od tego orzeczenia.

    Minister oświaty Mariastella Gelmini oświadczyła: "Obecność krzyża w klasie nie oznacza przyłączenia się do katolicyzmu, lecz jest symbolem naszej tradycji".

    "Historię Włoch wyznaczają także symbole, których wykreślenie oznacza przekreślenie części nas samych" - dodała.

    "W naszym kraju nikt nie chce narzucić religii katolickiej, a już tym bardziej nie narzuca się jej poprzez obecność krzyża" - powiedziała minister oświaty. I dodała: "Tak samo prawdą jest to, że nikomu, nawet jakiemuś zideologizowanemu europejskiemu sądowi nie uda się przekreślić naszej tożsamości".

    Szefowa resortu oświaty przypomniała następnie: "Nasza konstytucja słusznie uznaje szczególną wartość religii katolickiej".

    "Nie chciałabym, aby jakiekolwiek normy, do jakich odwołują się sędziowie trybunału w Strasburgu stały w sprzeczności z naszymi zapisami konstytucyjnymi. To nie poprzez eliminowanie tradycji poszczególnych państw buduje się zjednoczoną Europę; trzeba doceniać historię narodów, które ją tworzą" - oświadczyła Gelmini.

    Zdaniem minister "krzyż reprezentuje Włochy, a obrona jego obecności w szkołach oznacza obronę tradycji".

    Jako "aberracyjne i do stanowczego odrzucenia" określił orzeczenie trybunału w Strasburgu katolicki polityk, lider Unii Centrum i wiceprzewodniczący Izby Deputowanych Rocco Buttiglione.

    "Ten, kto do nas przybywa musi zrozumieć i zaakceptować naszą kulturę i historię" - powiedział Buttiglione. W jego opinii wypowiedzenie się przeciwko obecności krzyża to przejaw dominacji wizji społeczeństwa, które "nie ma historii, kultury i tradycji".

    "Czy teraz trybunał wyjaśni nam, że uprzywilejowanie studiów nad historią rzymską w stosunku do dziejów cesarstwa Beninu jest dyskryminacją studentów afrykańskich?" - zapytał sarkastycznie Buttiglione. Jego zdaniem takie wyroki "dyskredytują" instytucje Unii Europejskiej w oczach obywateli i "wkładają w ręce wszystkich sił antyeuropejskich materiał propagandowy".

    Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi, poproszony o komentarz, oświadczył jedynie, że przed zajęciem stanowiska w tej sprawie potrzebna jest analiza uzasadnienia oraz "refleksja".

    Jeden z działaczy młodzieżówki rządzącej we Włoszech partii Lud Wolności, Francesco Pasquali, wyraził opinię, że odpowiedzią na orzeczenie ze Strasburga powinno być ustawienie szopek w każdej klasie.

    Satysfakcję wyraził natomiast przywódca partii komunistycznej Paolo Ferrero, który uznał wyrok europejskich sędziów za "słuszny" sygnał, że "państwo świeckie powinno szanować różne religie i nie identyfikować się z żadną z nich".
    i brawa dla włoskiej minister oświaty
    "No pasaran!" ???

    HEMOS PASADO !!!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Fizi     i brawa dla włoskiej minister oświaty
     Dla wszystkiego jest na świecie właściwe miejsce - mają je i hasła polityczne, i sport i religia. W mojej opinii szkoła jest tak samo dobrym miejscem dla religii jak stadion dla polityki i nie mam tu na myśli tylko krzyża na ścianie, ale lekcji religii w ogóle: Wprowadzając religie do szkół czerwoni w genialnie prosty sposób wyprowadzili młodzież z kościołów. Za moich czasów lekcja religii to był właśnie ten moment, kiedy można był z księdzem pogadać, o coś zapytać etc.
     From flood into the fire
     One thousand voices sing
     We're in this together
     For whatever fate may bring

     Komentarz


     • Wróćmy jednak do nas bo Rostowski wymyślił jak nas wszystkich okraść.

      Rząd chce zmniejszyć składkę do OFE. Jak to wpłynie na emerytury?

      – Większość środków przyszłych emerytów fundusze inwestują w obligacje i pobierają za to opłaty. To absurdalna sytuacja. Teraz pół miliarda zł rocznie więcej będzie pracowało na emerytury – mówi „Rz” Jacek Rostowski, minister finansów.
      To jeden z argumentów, którym rząd uzasadnia propozycję zmian w systemie emerytalnym. Od przyszłego roku 60 proc. składki, która dziś wpływa do otwartych funduszy emerytalnych, ma zostawać w ZUS i być przeznaczane na wypłatę bieżących emerytur. Jednocześnie każdy ubezpieczony będzie miał w ZUS dodatkowy rachunek, na którym ma być zapisywana ta część jego składki. Co rok zapis na tym koncie będzie powiększany o wskaźnik odpowiadający przeciętnemu oprocentowaniu obligacji skarbowych. Po latach kwota ta powiększałaby emeryturę ubezpieczonego.
      – Waloryzacja dawałaby taką samą efektywność jak zakup obligacji – zaznacza Rostowski. Jego zdaniem zyskać mają przyszli emeryci, bo ZUS nie będzie pobierać prowizji.
      Dziś co miesiąc trafia do OFE 7,3 proc. wynagrodzenia większości z ponad 14 milionów ubezpieczonych. Fundusze inwestują te pieniądze na giełdzie oraz kupują rządowe obligacje. 60 proc. oszczędności przyszłych emerytów muszą inwestować bezpiecznie.
      Pomysł rządu to skandal – uważa Krzysztof Rybiński, były wiceprezes NBP i partner w Ernst & Young. – To kwestionowanie reformy emerytalnej – dodaje Ryszard Petru, główny ekonomista BRE Banku.      Rządowy plan oznacza mniejsze zyski branży emerytalnej. – Przyszłe emerytury mogą być niższe, a ZUS może mieć kłopoty z wypłatą emerytur – mówi Ewa Lewicka, szefowa Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.
      Powodem zmian proponowanych przez rząd są kłopoty budżetu. Dzięki reformie poprawiłaby się kondycja finansowa ZUS, mniejszy byłby deficyt finansów publicznych.
      Pytanie tylko, czy w przyszłości nie zabraknie pieniędzy na emerytury? – zastanawiają się eksperci.


      Wiem, że nie bardzo wiadomo jak wypłacać kase z OFE itp, ale patrząc na to co się tam dzieję nie wierzę w to, że mojej kasy nie przepierdolą.
      "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Nazgul
       Wprowadzając religie do szkół czerwoni w genialnie prosty sposób wyprowadzili młodzież z kościołów.
       Gwoli ścisłości:
       Religia została wprowadzona do szkół po naciskach kościoła w roku 1990 (...) na mocy instrukcji Ministra Edukacji Narodowej z 30 VIII 1990 w szkołach pojawił się ten przedmiot.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Bar_N
        Gwoli ścisłości:
        Religia została wprowadzona do szkół po naciskach kościoła w roku 1990 (...) na mocy instrukcji Ministra Edukacji Narodowej z 30 VIII 1990 w szkołach pojawił się ten przedmiot.
        Czyli nie za rządów Olszewskiego ani za Kaczyńskiego. Stało się to za rządów Mazowieckiego, tego samego, co to tak zajadle bronił w 1953 roku skazanego za "szpiegostwo" bp. Kaczmarka...


        cytat nr. 5.

        A episkopat? No cóż. Ostatnio poparł PO...
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

        Komentarz


        • Pisząc "czerwonych" sugerujesz, że zdarzyło się to za rządów sld, skorygowałem tę informację. tyle.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Bar_N
          Pisząc "czerwonych" sugerujesz, że zdarzyło się to za rządów sld, skorygowałem tę informację. tyle.
          Nie tylko SLD jest czerwone Powiem więcej - jest ono NAJMNIEJ czerwone z całej postokrągłostołowej sitwy...
          From flood into the fire
          One thousand voices sing
          We're in this together
          For whatever fate may bring

          Komentarz


          • Polemiki się nie podejmuję. Moja wypowiedź miała na celu jedynie doprecyzowanie. Doprecyzowałem i znikam

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Nazgul
            Nie tylko SLD jest czerwone Powiem więcej - jest ono NAJMNIEJ czerwone z całej postokrągłostołowej sitwy...
            E tam, nadal szukasz usprawiedliwień dla pewnej swojej wyborczej decyzji z przeszłości

            Rzut oka na sondaże:

            Gdyby wybory odbywały się w tę niedzielę, to na którą partię byś głosował?

            Platforma Obywatelska - 40,2 (minimalny spadek)
            Prawo i Sprawiedliwość - 26,9 ( 1,5% w dół)
            Sojusz Lewicy Demokratycznej - 12,1 (największy wzrost)
            Polskie Stronnictwo Ludowe - 6,7
            Demokraci.pl - 1,9
            Prawica Rzeczpospolitej - 1,7
            Stronnictwo Demokratyczne - 1,5


            Gdyby wybory na prezydenta odbywały się w tę niedzielę, to na którego kandydata oddałbyś swój głos?

            Donald Tusk - 38,7
            Lech Kaczyński - 20,1
            Andrzej Olechowski - 15,9
            Włodzimierz Cimoszewicz - 6,1
            Dariusz Rosati - 3,2
            Marek Jurek - 3,0
            Jarosław Kalinowski - 1,9
            Wiadomości z kraju i ze świata. Wiadomości gospodarcze. Znajdziesz u nas informacje, wydarzenia, komentarze, opinie. Serwis dla kobiet, rozrywka, auto, pogoda.


            Doprawdy ciężko sobie wyobrazić co takiego mogłoby ruszyć z miejsca obecny status quo.
            Ostatnio edytowany przez Slyboots; 9286.
            "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

            Komentarz


            • Były szef CBA Mariusz Kamiński nie złamał prawa, gdy powiadomił o tzw. aferze stoczniowej najważniejsze osoby w państwie, a dopiero potem prokuraturę - uznała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. I odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Zawiadomienie przeciw Kamińskiemu złożył szef kancelarii premiera Tomasz Arabski.             EDIT:

             Albo mi sie wydaje albo PiS poparł uchwałę, w której padają słowa o patologicznych skutkach rządu PiS
             Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
             "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

             Komentarz


             • konkurs na plakat:

              "ZAJEBIEMY CI PIENIADZE Z EMERYTURY ZEBY NIE PRZEJEBAC NASTEPNYCH WYBOROW. CHANGE - PLATFORMA"
              "- Ja spokojnie odniosłem się do tego już po walce i uważam dokładnie tak samo, że są to ch**e nie kibice tylko palanty siedzące przed komputerem ku***, zakręcone pedały, które nie mają pojęcia w ogóle (...)"

              Komentarz


              • A póki co...

               SETKA PĘKŁA
               From flood into the fire
               One thousand voices sing
               We're in this together
               For whatever fate may bring

               Komentarz


               • Wiadomości z kraju i ze świata. Wiadomości gospodarcze. Znajdziesz u nas informacje, wydarzenia, komentarze, opinie. Serwis dla kobiet, rozrywka, auto, pogoda.


                "Zobaczymy"

                + Konserwatysci zrezygnowali z referendum w sprawie TL.
                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎