Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jeszcze o Zycie:

Jakieś 4 lata temu była też ciekawa akcja w Sejmie. W nocy wynoszono posła, wypraszając najpierw dziennikarzy (gdy nie było dziennikarzy, okazało się, że chetnych do obrony wynoszonego bardzo ubyło).

Komentarze były różne. Np. Płażyński uznał, że sam by sobie poradził szybciej i wcześniej niż Borowski.
    Zyta zaś zaczęłą pleść farmazony o czarnej godzinie, znanej z literatury, kiedy to się szykuje zamach na człowieka. To było pierwsze wystąpienie Zyty, które mnie zraziło.
    Potem, ilekroć występowała w TV, aa ja te wystąpienia oglądałem, to nigdy nie zdażyło się, żebym trafił na rzeczowe argumenty. Choćby 3 x15 jej autorstwa - nigdzie niczym nie uzasadnione, może poza tym, że lepiej brzmi niż 3 x 16,5.
    W dyskusji nad którąś z kolejnych wersji programu Hausnera miała do powiedzenia tyle, że Hausner to huligan.

Przyanaję - określenie "populizm" nie oddaje tego, czego w prof. Zycie nie lubię. Demagogia to lepsze słowo.

Odnosnie PiSu i stosunku do Zyty - drogi Foxxie, sam kiedyś pisałeś, że PiS konsekwentnie próbował wzmacniać w PO skrzydło konserwatywne (Rkita) i osłabiać liberalne (Tusk). W dziwny sposób się to przejawia - PiS nie akceptuje konserwatywnego Komorowskiego na marszałka, proponuje marszałka Tuska, wreszcie do rządu zaprasza "siostrę" Tuska - Gilowską, a w Senacie utrąca kandydaturę konserwatywnego Niesiołowskiego.
    Wygląda raczej na to, że PiS chce wyeksponować tę pseudoliberalną twarz Platformy (przez szacunek dla liberalizmu dodaję "pseudo" w przypadku PO, tak jak i w przypadku SLD)

Koalicja PiS, SPR, PSL nie jest przesądzona.i choć platformersi już ją próbują przesądzić, to faktem ona jeszcze nie jest i wiele może się zdażyć.

Podoba mi się (znów!) zachowanie Marcinkiewicza - on jest od rządzenia i narazie się awanturami w Sejmie nie przejmuje, ale działa dalej (nominacja). Przypomina trochę premiera Belkę (porównanie opozycji do ujadających piesków) - tyle, że w działaniu, a nie w obrażaniu ludzi, co jest kolejnym powodem, żeby pochwalić Marcinkiewicza.

Dwa słowa o Sejmie: nie wiem, czy Jurek złamał regulamin, zapewne tak (takie prezydium ten Sejm wybral, że największe doświadczenie ma Leper, który przez chwilę był wicemarszałkiem za poprzedniej kadencji). Nie przestał być jednak marszałkiem i to on wyznacza tok prac Sejmu, więc Kotlinowski z całą pewnością złamał prawo.

Ostatnio słyszałem o projekcie przekazania kontroli nad rynkami finansowymi giełdą i czymś jeszcze (nie do końca zrozumiałem, poza miastem radio mocno trrzeszczało) w ręce jednego organu, praktycznie nieodwoływalnego, z kadnecją 6-letnią (konkretnie miałby tę funkcję pełnić Cezary Mech). Coś tak korupcjogennego wymyśleć w ramach walki z korupcją? Niechby i Mech był najuczciwszym z ludzi, kto dziś może przewidzieć, jaki będzie kolejny kandydat na to stanowisko? Kto będzie następnego mianował - bo może, uchowaj Panie, Lepper z Millerem?
    koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Dziwi mnie jedno - czy poprzednie wybory nie nauczyły, że sondaże są przychylne tym, co władze sprawują?
      koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Zamieszczone przez Yevaud
        Dziwi mnie jedno - czy poprzednie wybory nie nauczyły, że sondaże są przychylne tym, co władze sprawują?
        No właśnie nie do końca IMO... Raczej szeroko pojętemu układowi okrągłostołowemu...
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul
          Zamieszczone przez Yevaud
          Dziwi mnie jedno - czy poprzednie wybory nie nauczyły, że sondaże są przychylne tym, co władze sprawują?
          No właśnie nie do końca IMO... Raczej szeroko pojętemu układowi okrągłostołowemu...
          JUz od paru ladnych lat najbardziej dokladne sondaze robi Polska Grupa Badawcza ktora jest non stop dyskryminowanan przez najbardziej popularne media( TVP, TVN)
          ktore to promuja GFK Polonia i TNS OBOP ktore procenty biora z ksiezyca...

Przypadek???
          ...

Komentarz

• Ptaszki ćwierkają że mulat idzie na wicepremiera, poczekamy, zobaczymy

Komentarz

• Zamieszczone przez legart
              Ptaszki ćwierkają że mulat idzie na wicepremiera, poczekamy, zobaczymy

:O czego?
              Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• No to Jaruś przytulił "brudną szmate SLD", czy jak tam o nim wcześniej mówił.
                brzydki, zły i szczery

Komentarz

• a'propos szukania partnera koalicyjnego

- Prezes Kaczyński otworzył chyba przetarg i wybierze najtańszą ofertę - powiedział nam wiceszef PSL Jan Bury

Komentarz

• Wszak to zgodnie z zasadami wolnego rynku
                    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Smetny - caly dzien bylem off-line, mozesz powiedziec ocb ?

co do zamachu stanu - smiech na sali, rotfl itp. oczywiscie Metro - bezplatny organ propagandowy GW - tak wlasnie zatytuowalo cala sprawe

nie podoba mi sie pomysl zrobienia religii obowiazkowej i tego dziwnego resortu ds. moralnosci mlodziezy ( chyba ze to juz nieaktualne ) - ale to i tak nie przejdzie wiec to pierdole

odmeldowuje sie

Komentarz

• Rotfl to będzie jak mulat zostanie wicepremierem ,w sumie mamy napastnika murzyna to by pasowało.
                        Razem z nominacją Wujkowskiej która ponoć wyleciała z roboty za przydzielanie sobie extra-premii daje to niezły obraz "odnowy moralnej kraju"
                        Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                        Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• To wy dalej sie kopiecie w tym watku :O

Komentarz

• Zamieszczone przez Tuzin
                            To wy dalej sie kopiecie w tym watku :O

Eeee tam ,od razu kopiecie !!!
                            Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                            Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez CywiL
                              Rotfl to będzie jak mulat zostanie wicepremierem ,w sumie mamy napastnika murzyna to by pasowało.
                              Razem z nominacją Wujkowskiej która ponoć wyleciała z roboty za przydzielanie sobie extra-premii daje to niezły obraz "odnowy moralnej kraju"
                              I tak wszystko oceni historia
                              jest cynizm w skurwysynach...

Komentarz

• Zamieszczone przez Rzeczpospolita
                                Kaczyński daje Platformie ostatnią szansę

Chcemy, by PO przedstawiła nam na piśmie warunki, na jakich byłaby skłonna wejść do koalicji - mówi w rozmowie z "Rz" prezes PiS Jarosław Kaczyński

Lider rządzącego ugrupowania przyznaje, że podjęte zostały rozmowy z Samoobroną i PSL w sprawie utworzenia koalicji rządowej. Zapewnia jednak, że nic nie zostało jeszcze ustalone, nie ma też żadnego podziału stanowisk w przyszłym gabinecie.
                                http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/.../kraj_a_1.html

Zamieszczone przez Rzeczpospolita
                                Od PO oferty tylko na piśmie

Rz: Czy czuje się pan zagrożeniem dla demokracji? Tak twierdzi Donald Tusk?

Jarosław Kaczyński : Nie czuję się i bardzo się martwię, że po wczorajszej rozmowie mamy znów powrót do języka wykluczenia, którym Donald Tusk posługiwał się w ciągu ostatnich tygodni. Stawianie nam zarzutu, że jesteśmy zagrożeniem dla demokracji, jest skrajnie nieprzyzwoite.

Tusk zarzuca panu posługiwanie się kłamstwem, że w czasie waszej rozmowy nie zaproponował pan spotkania poza Sejmem, a on nie zbył tego milczeniem, jak to pan relacjonował.

Mogę na krzyż przysiąc, że tak było. Będę chyba musiał te spotkania nagrywać. Jedyną konkluzją było uzgodnienie, co będziemy mówić prasie.

Liderzy PO zarzucają, że wybrał pan koalicję z Lepperem, zamiast koalicji z nimi...

Od 29 grudnia wiadomo, że albo będą wcześniejsze wybory, których perspektywa wywołuje w Sejmie panikę - co widzieliśmy przez dwa ostatnie dni - albo powstanie jakaś koalicja. Byłem pozytywnie zaskoczony ofertą Platformy z wtorku i zdecydowałem się na spotkanie z Tuskiem, choć miałem moralne prawo, by tego nie robić, po tym, co on mówił w wywiadach. Nasza rozmowa miała jednak charakter czysto towarzyski, jej politycznego celu nie rozumiałem, chyba że od początku miała być manipulacją. Potem robiłem dobrą minę wobec dziennikarzy, bo tak się umówiliśmy, ale problem pozostał. Wymyśliłem więc kompromis, jak rozwiązać konflikt w Sejmie, i podjąłem wstępne rozmowy, by zapewnić rządowi większość.

Chodzi o koalicję z Samoobroną i PSL?

Dziś rozmowy w sprawie takiej koalicji są najbardziej zaawansowane, ale nieprawdą jest, że zostały poczynione jakieś ustalenia.

Wyobraża pan sobie, że Lepper wejdzie do rządu? Zostanie na przykład wicepremierem i ministrem rolnictwa?

W obecnej sytuacji wiele rzeczy mogę sobie wyobrazić, byle tylko doprowadzić do zapewnienia rządowi większości. Jeżeli PiS zachowa w rządzie stanowisko premiera oraz kontrolę nad resortami spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i służbami specjalnymi, fakt, że ktoś inny obejmie jeden czy drugi resort, nie będzie stanowił zagrożenia dla państwa.

Koalicja PiS z Samoobroną i PSL jest przesądzona? Porozumienia z Platformą nie będzie?

Nic nie jest jeszcze przesądzone. Co do Platformy, także nie odrzucamy całkowicie możliwości zawarcia koalicji. Chcemy jednak, by liderzy PO przedstawili nam na piśmie warunki ewentualnego porozumienia. Powtarzam, na piśmie, by znów nie było nieporozumień. Od razu zastrzegam, że nie może to być znowu 21 postulatów, bo to by oznaczało oddanie rządu PO. Na to się nigdy nie zgodzimy.

Kiedy dowiemy się, jaka koalicja powstanie?

Na pewno przed głosowaniem nad budżetem jakaś koalicja musi powstać. Jeżeli nie powstanie, konieczne będą wcześniejsze wybory.

Czy jeśli nie powstanie żadna koalicja, będziecie głosować przeciw budżetowi, żeby doprowadzić do wyborów?

Tak. Tylko ktoś całkowicie nieodpowiedzialny może zgodzić się na sytuację, że budżet jest uchwalony, a koalicji nie ma. To oznaczałoby brak władzy. Dlatego mówię twardo: albo będzie zawarta jakaś koalicja, albo porozumiewamy się np. z Platformą, że idziemy na wcześniejsze wybory.
                                http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/.../kraj_a_6.html

Uwielbiam te Wasze "ponoć" . Swoją drogą, ciekawe, kiedy Tusk z Rokitą wyjdą z tego powyborczego szoku... . Motyw, że w nocy z czwartku na piątek przed kamery wychodzi Wojtek Olejniczak i ogłasza, że mulat już jest wicepremierem, a oni nie sprawdzając udzielają oszołomionych wypowiedzi komentujących fikcję będącą (marną) prowokacją szefa... SLD i wieszają psy na Kaczorach (nieźle brzmi ) jest kolejną tragedią w wykonaniu PO, której nie musi oceniać historia . Interes czerwonych, by nie doszło do koalicji PiS - PO jest oczywisty. Moja 4 miesięczna suczka by się na to nie nabrała... (już nie reaguje na markowanie rzutu patykiem - albo widzi, że został rzucony i biegnie, albo spokojnie czeka). Może zapiszę ją do Platformy? Wyraźnie potrzeba tam kogoś roztropnego...
                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X