Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Nazgul
    Zamieszczone przez Foxx
    (...).
    UPR poniżej 1% czy pominęli? Ciekawe...
    Nie wiem, ale spośród moich znajomych, UPR to już PiS... Nieprzypadkowo w wywiadzie dla ostatniego (grudzień) "Nowego Państwa" J. Kaczyński nie tylko pierwszy raz mówi o konserwatywno-liberalnym nurcie w ramach PiS, ale go jeszcze dowartościowuje...

Jurek. Ciekawe, co dalej. Konstucjonaliści, w nocnych wypowiedziach dla TVN24, zgodnie ocenili zasadność niedopuszczenia wniosku Kotlinowskiego, gdyż nie był formalny (nie dotyczył bieżącego porządku obrad), a jego zachowanie przy współudziale Koalicji Strachu Przed Utratą Stołków nazwali skandalem...
    Jakaż tam panika. Najlepsze, że gdyby PiS im pozwolił zrobić, co chcą, trzeba by przyjąć budżet bez autopoprawki, czyli w wersji Belki, czyli bez źródeł generowania środków na ich własne pomysły (np "berecikowe"). No, i tak, jak PO głosowała za "berecikowym", tak wczoraj znowu poparła Giertycha i stworzyła realne zagrożenie nie głosowania autopoprawki. Ach ta ręka Tuska wyciągnięta... z telewizora.

Ale, oczywiście, niech oceni to historia

A zanim oceni...

Zamieszczone przez Rzeczpospolita
    Wieczorem Roman Giertych, jeden z głównych autorów sejmowego "puczu" przeciw PiS, nieoczekiwanie skierował list do liderów rządzącej partii. Zaproponował im podpisanie umowy koalicyjnej z LPR i Samoobroną. Zaraz potem został przyjęty przez Kazimierza Marcinkiewicza. - Mam nadzieję, że koalicja programowa powstanie - oświadczył po wyjściu od premiera.

Jednak wicepremier Ludwik Dorn oświadczył po nocnym posiedzeniu klubu PiS, że w Sejmie doszło do "naruszenia porządku konstytucyjnego" i przed rozmowami koalicyjnymi należy dokonać parlamentarnej "sanacji".
    http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/.../kraj_a_4.html

A w "liberalnych" mediach znowu lament, że bezprecedensowe "zagrożenie dla demokracji" ze strony... Marszałka Sejmu. Coś tym razem wystąpił mały ignor zdania dyżurnych ekspertów (prof. Winczorek i Goebetchner), swoją drogą fałszujący druk uchwały w poprzedniej kadencji Marszałek Borowski nie wrył się w pamięć bezstronnych dziennikarzy (typu Morozowski, czy Olejnik)... Ale może to dlatego, że ma 1% poparcia
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Niezaleznie jak sie wszystko teraz potoczy to PIS osiagnie to co chcialo.
      Albo dojdzie do wczesniejszych wyborow i prawdopodobnie wygra je
      wlasnie PIS z taka przewaga ze bedzie rzadzic samodzielnie albo
      bedzie koalicja PIS-PO ale juz na warunkach PIS-u bo Platforma
      jak mozna zauwazyc stala sie nieco bardziej potulna
      ...

Komentarz

• Dobra tak gadamy kto wygra, kto przegra, kto sie boi a kto nie.... a mi chodzi po glowie jedno:

***** mac, ale szopka!

chyba rzeczywiscie nie przypadkowo obiekt na Wiejskiej ma ksztalt cyrkowego namiotu...

Komentarz

• Unia Europejska według Nicolasa Sarkozy'ego

Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy i Polska powinny być siłą napędową Unii Europejskiej - powiedział wczoraj minister spraw wewnętrznych Francji Nicolas Sarkozy. Zaapelował też o zamrożenie rozszerzenia Unii

Tym samym walczący o schedę po prezydencie Jacques'u Chiracu prawicowy polityk nakreślił swą własną wizję przyszłości Unii. Nie bez kozery popularny nad Sekwaną Sarko przemówił kilka dni po europejskim wystąpieniu prezydenta, który też wezwał do zacieśniania współpracy grupy krajów, tyle że w gronie krajów tworzących strefę euro. Nie ma w niej jednak ani Polski, ani Wielkiej Brytanii, które Sarkozy widzi w swej grupie pchającej Europę do przodu. - Małe kraje powinny mieć możliwość przyłączania się do inicjatyw wytyczanych przez duże - tłumaczył, zastrzegając, że jego "europejski silnik" nie stanie się dyrektoriatem rządzącym Europą wbrew unijnym instytucjom.

Idea wielkiej unijnej szóstki powraca w różnych wypowiedziach Sarkozy'ego dotyczących Europy. W październiku odniósł się do niej krytycznie lider PO Donald Tusk, który spotkał się w czasie kampanii prezydenckiej z Sarkozym jako szefem największej prawicowej partii Francji. Politycy PiS jak na razie nie odnosili się do wizji ministra.

Choć Sarkozy nie ma formalnie wpływu na politykę zagraniczną Francji, jest uważnie słuchany w Europie jako poważny kandydat na prezydenta jednego z najbardziej wpływowych krajów. Tym bardziej że pomysły ministra wybiegają wiele lat do przodu i będą forsowane, jeśli wygra wybory prezydenckie w 2007 roku.

I tak Sarkozy chce zamrożenia rozszerzenia UE o Chorwację, Macedonię i kraje bałkańskie do czasu poważnego zreformowania unijnych instytucji. - W przypadku Bułgarii i Rumunii sprawy zaszły za daleko (by je powstrzymać) - tłumaczył. Jeśli chodzi o Turcję (z którą UE rozpoczęła negocjacje akcesyjne) i Ukrainę, Sarkozy nie widzi dla nich na razie miejsca w Unii. - Europa musi mieć swe granice - mówił.

Ankara i Kijów mogłyby więc liczyć tylko na specjalne partnerstwo z Unią. Sarkozy chce też odchudzić i uprościć traktat konstytucyjny odrzucony przez Francuzów i Holendrów w połowie ub.r. i poddać go pod ponowną debatę w Unii.
          Facet dobrze gada. Zwłaszcza to o granicach Eurpy mi się podoba

A Tusk mówi już o zamachu stanu
          Czy on nie widzi że się kompromituje takim pier....niem?!

Komentarz

• A Tusk mówi już o zamachu stanu kurde
            Czy on nie widzi że się kompromituje takim pier....niem?! roll

czy to do konca pierdolenie? na pewno troche przegina, ale wczoraj momentami tak to wygladalo? Partia ktora chce utrzmac wladze stara sie doprowadzic do wczesniejszych wyborow bez wzgledu na wszystko. Oczywiscie opozycja przejaskrawia, ale taka rola opozycji, PiS tez nie raz i nie dwa przejaskrawial pewne sprawy krytykujac poprzednie rzady - to normalne.

dzis wszyscy ochloneli i sprawy sie wyjasniaja.

bedziemy mieli koalicje PiS-PSL-Samoobrona. Ciekawe czy obecni tutaj zwolennicy PiSu sa z tego zadowoleni

tak czy tak nie jesli ta kadencja prztrwa 4 lata to bedzie cud. Wczesniejsze wybory w maju dadza pelnie wladzy PiSowi, bez koniecznosci koalicji. Kraj jest w bardzo dobrej sytuacji ekonomicznej, gospodarka jest silna, wiec sila rzeczy PiS bedzie zyskiwal. Tyle, ze jesli NIE uchwala budzetu, i NIE uda sie doprowadzic do wczesniejszych wyborow w maju, to moze byc roznie. Jesli wczesniejsze wybory odbeda sie na jesieni, PiS przegra z kretesem, a zyskaja partie populistyczne i SLD. czemu? bo skonczy sie kasa, gospodarka zwolni, wzrosnie bezrobocie. Poki jest kasa - PiS bedzie zyskiwal.

i - jako parszywy liberal i przebrzydly platformers - prosilbym zeby dyskusja byla rzeczowa, bez akcentowania sympatii politycznych

polecam lekture:
            http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.ht...1137139502.765

Komentarz

• Zamieszczone przez daimos
              A Tusk mówi już o zamachu stanu kurde

czy to do konca pierdolenie? na pewno troche przegina, ale wczoraj momentami tak to wygladalo. dzis wszyscy ochloneli i sprawy sie wyjasniaja.
              Mógłbyś rozwinąć, bo nie zrozumiałem o co Ci chodzi?

Zamieszczone przez daimos
              bedziemy mieli koalicje PiS-PSL-Samoobrona. Ciekawe czy obecni tutaj zwolennicy PiSu sa z tego zadowoleni
              Jak widzę, masz 100% pewne informacje. Jeżeli taka koalicja powstanie, to ja osobiści nie będę zadowolony. Dla dobra kraju zdecydowanie lepsza byłaby koalicja z PO. Na dzień dzisiejszy PO taką koalicję wyklucza. Bez łaski..

tak czy tak nie jesli ta kadencja prztrwa 4 lata to bedzie cud. Wczesniejsze wybory w maju dadza pelnie wladzy PiSowi, bez koniecznosci koalicji. Kraj jest w bardzo dobrej sytuacji ekonomicznej, gospodarka jest silna, wiec sila rzeczy PiS bedzie zyskiwal. Tyle, ze jesli NIE uchwala budzetu, i NIE uda sie doprowadzic do wczesniejszych wyborow w maju, to moze byc roznie. Jesli wczesniejsze wybory odbeda sie na jesieni, PiS przegra z kretesem, a zyskaja partie populistyczne i SLD. czemu? bo skonczy sie kasa, gospodarka zwolni, wzrosnie bezrobocie. Poki jest kasa - PiS bedzie zyskiwal.
              :O

i - jako parszywy liberal i przebrzydly platformers - prosilbym zeby dyskusja byla rzeczowa, bez akcentowania sympatii politycznych
              Sprzeczność! Twój cały post na podstawie tegoż cytatu powinien zostać uznany za prowokację..
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Co to pierwszego - wyedytowalem i dodalem.

co do pewnosci - oczywiscie ze nie mam, ale tak to wyglada na podstawie tego co czytam/ogladam.

Co do ostatniego - ze niby jestem anty-PiS? Nie, to nie tak mialo wygladac, jesli wyglada to zle wyszlo. Staram sie na to wszystko patrzec z gory, mimo iz jestem "platformersem" i tego nie ukrywam. Zeby zaakcentowac rownowage to przyznam ze PO tez zachowuje sie conajmniej dziwnie* tyle ze to juz wszystko jest meczace, na szczescie rynki reaguja zaskakujaco spokojnie, a dla mnie to jest najwazniejsze.

a jakbys sie uparl to na podstawie mojego poprzedniego postu moglbys smialo powiedziec ze ja jestem za SLD...

co do ":O ". Zobaczysz - na jesieni PiS zacznie tracic poparcie.
                ----

*"dziwnosc" moze wyjasnie. Jas i Donald zachowuja sie jakby i chcieli i bali sie. nie kumam za bardzo po co te gierki. co dwa dni zmieniaja zdanie: proponujemy koalicje/odrzucamy propozycje koalicji/moze sie zastanowimy/a moze nie... troche to niepowazne.

Komentarz

Co do ostatniego - ze niby jestem anty-PiS? Nie, to nie tak mialo wygladac, jesli wyglada to zle wyszlo. Staram sie na to wszystko patrzec z gory, mimo iz jestem "platformersem" i tego nie ukrywam. Zeby zaakcentowac rownowage to przyznam ze PO tez zachowuje sie conajmniej dziwnie. tyle ze to juz wszystko jest meczace, na szczescie rynki reaguja zaskakujaco spokojnie, a dla mnie to jest najwazniejsze.
                  Przeczytaj więc ten topic od początku, zwłaszcza pod kątem prognoz a nawet insynuacji, jaki to armageddon czeka Polskę po objeciu władzy przz PiS oraz jak zareagują rynki zagraniczne, ceny benzyny, Rosja, Niemcy i Bóg wie co jeszcze. Nie bardzo mam czas rozwijać myśl, bo z pracy ciężko się pisze. Ale przynajmniej podtrzymuję wszystko, co napisałem w tym topicu przed, w trakcie i po wyborach. No, może z wyjątkiem niektórych dat..
                  "
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Przyznaje. Sam nalezalem do tych, ktorzy po wyborach roztaczali czarne wizje nad gospodarka po objeciu wladzy przez PiS. I rzeczywiscie okazalo sie ze (jak na razie) wyglada na tgo ze bylem w bledzie. Rynki reaguja spokojnie na to co sie dzieje i jest to pocieszajace. oby tak dalej!

Nie zapominajmy jednak, ze gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji, jest rozpedzona i nie stanie z dnia na dzien.

nie twierdze ze tak sie stanie, ale poczekajmy troche z ocenami wplywu PiS na gospodarke i tempo wzrostu gospodarczego.

Komentarz

Przyznaje. Sam nalezalem do tych, ktorzy po wyborach roztaczali czarne wizje nad gospodarka po objeciu wladzy przez PiS. I rzeczywiscie pokazalo sie ze (jak na razie) wyglada na tgo ze bylem w bledzie. Rynki reaguja spokojnie na to c osie dzieje i jest to pocieszajace. Nie zapominajmy jednak, ze gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji, jest rozpedzona i nie stanie z dnia na dzien. nie twierdze ze stak sie stanie, ale poczekajmy troche z ocenami wplywu PiS na gospodarke i tempo wzrostu gospodarczego.
                      O! Ten post należy uznać za obiektywny, co z radością odnotowuję..
                      Poczekajmy..
                      "
                      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Spokojnie spokojnie....Jaroslaw to chyba najbardziej inteligentny czlowiek w tym sejmie a przede wszystkim wybitny strateg ( to jest fakt oceniajac wszystko to co sie dzialo do tej pory) i mysle ze wie co robi.Jesli ma byc koalicja z Samoobrona i PSL albo LPR to z pewnoscia nie jest mu ona na reke ale widocznie jest to tzw. mniejsze zlo
                        i dla dobra Polski trzeba wlasnie taka koalicje stworzyc(chociaz nie przesadzal bym jeszcze wszystkiego) Poza tym mysle ze bylby to tylko pewien okres w ktorym trwala by taka koalicja gdyz Kaczynski caly czas bedzie daayzl do stworzenia ugrupowania ktore mogloby rzadzic samodzielnie( a to moze potrwac nawet kilka lat...)Wczesniejsze wybory niekoniecznie dadza cala wladze PIS-owi....jest oczywiscie taka mozliwosc i PIS wg. sondazy ma najwieksze szanse ale takie wybory to bylo by teraz duze ryzyko nawet dla PISu ktore "ma z czego tracic" ale nie wiadomo czy nie straciloby za duzo przy agresywnej i krotkiej kampani wyborczej( oj a napewno atakowalby kazdy , z kazdej strony bo to inni musza gonic...)
                        A co do tego czy PIS zlamal czy nie zlamal prawa( choc wydaje sie ze prawnicy i konstytucjonisci przyznaje racje PIS-owi) to mam dosc radykalny poglad...
                        Nawet jesli PIS chce zagarnac wladze w Polsce dla siebie , i czasami nie dziala do konca zgodnie z zasadami demokracji( polemizowalbym z tym ze do tej pory nie wymyslono niczego lepszego) to jednak prawa raczej nie lamie.A nawet gdyby tak bylo to histroria nie raz i nie dwa pokazala ze dla wyzszej sprawy i dobra kraju niestety czasami tzreba dzialac wbrew obowiazujacemu prawu(a popatrzmy kto tworzyl obecne i czemu ono do tej pory sluzylo...)A co do przykladow to chyba najlepszym bedzie rok 1791 i 1926(mowa o Polsce oczywiscie) I niech mi nikt w tym nie tlumaczy tego co zrobila Platforma z LPR-em bo ich dzialanie ma raczej destruktywny charakter a poza tym jedynym celem obu partii jest li tylko wynik wyborczy.
                        ...

Komentarz

A Tusk mówi już o zamachu stanu kurde

czy to do konca pierdolenie? na pewno troche przegina, ale wczoraj momentami tak to wygladalo? Partia ktora chce utrzmac wladze stara sie doprowadzic do wczesniejszych wyborow bez wzgledu na wszystko. Oczywiscie opozycja przejaskrawia, ale taka rola opozycji, PiS tez nie raz i nie dwa przejaskrawial pewne sprawy krytykujac poprzednie rzady - to normalne.
                          Tak tylko jest jeden drobiazg: Jakie były poprzednie (WSZYSTKIE poprzednie) rządy wiemy doskonale, znamy ich dokonania. Wiadomo też, że obecna ZJEDNOCZONA w zbożnym celu utrzymania swoich mandatów za wszeką cenę opozycja zrobi wszystko, aby do przedterminowych wyborów nie doszło a jeśli już, to jak najpóźniej - vide przytoczone przez Foxxa wyniki sondaży (o ile w tym kraju można jeszcze w jakikolwiek sposób zawierzyć sondażom) - świadczy o tym wczorajszy przezabawny skrzek posłanki Senyszyn według której "skoro opozycja potrafiła zjednoczyć się mimo różnc programowych to z PiS-em musi być coś nie w porządku"...

Odpadłem po tym tekście

A co do gospodarki to moim skromnym zdaniem wcale nie jest ona w dobrej kondycji, hamują ją przepisy i żarłoczny fiskus.

Czy jestem zadowolony z rządów PiS-u? Bardziej ucieszyłby mnie chyba tylko finał LM dla Legii albo główna wygrana w Totka
                          From flood into the fire
                          One thousand voices sing
                          We're in this together
                          For whatever fate may bring

Komentarz

• bedziemy mieli koalicje PiS-PSL-Samoobrona. Ciekawe czy obecni tutaj zwolennicy PiSu sa z tego zadowoleni
                            A PO to się wcale z LPR-em, S i czerwonymi nie układa .Oni by się nawet z PSPR, gdyby stanowiła ona siłę polityczna ulozyli, byleby się na Kaczorach odegrać.

Jezeli PiS bedzie dalej szedł tą samą ścieżką co obecnie zaczyna to chyba znalazłem swoje miejsce .Osobiście bardzo odpowiada mi ten styl i program, widać moje obawy rozbudzone przez kampanię wyborczą były bezpodstawne.
                            Co do PO- czy można się jeszcze bardziej skompromitować?
                            "Szalikowcy, pseudokibice, kibole. Albo zadymiarze, ultrasi, hoolsi. To eufemistyczne określenia bandziorów, którzy terroryzują stadiony, biją się z policją, wychodzą na ulice. Mafia stadionowych terrorystów rozlała się na całą Polskę"

Komentarz

• daimos:
                              Tusk przesadził albowiem w jego wypowiedzi coś jest nie tak z logiką. Bo zamach stanu jest niezgodny z prawem [z definicji], natomiast Jurek postąpił zgodnie z prawem. Więc mamy sprzeczność logiczną.

Dla mnie, mimo że jestem liberałem i najbliżej mi programowo do PO [a może było?] to jednak ta wypowiedź jest dla mnie po prostu śmieszna!

Komentarz

• Apropos wczorajszych wydarzeń w sejmie to ja znamion zamachu stanu nie widziałem. Owszem były gry polityczne, z jednej strony PISowi nie poszło wszystko tak jak sobie zaplanował, z drugiej były histeryczne reakcje ze strony opozyji, a cały spektakl był lekko żenujący, ale porządek konstytucyjny RP nie został poważnie zaburzony.

PS Rząd dzisiaj wycofuje się ze środowej autoporawki do budżetu.

Komentarz

Pracuję...
                                X