Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez e(L)egion Zobacz posta
    Cóż poradzić na to że partie opozycyjne prezentują jeszcze gorszy poziom niż partia rządząca.
    Tzn. uważasz, że któraś z partii opozycyjnych:

- doprowadziła finanse publiczne do ruiny porównywalnej z tym, co mamy dzisiaj?

- świadomie okłamywała Komisję Europejską o danych dotyczących zadłużenia sektora publicznego (powodując jego trzykrotny wzrost rok do roku - akurat tego, w którym rządzili poprzednicy)

- po niemal dwóch latach rządów nie zgłosiła ani jednego systemowego projektu ustawy regulującej finanse państwa

- forsowała ustawę bezpośrednio uzależnającą media publiczne i prywatne od rządu (gospodarzem procedury koncesyjnej - minister skarbu)

- doprowadzała do seryjnych umorzeń dużych spraw związanych z aferami gospodarczymi - np. na miesiąc oddelegowując do ich prowadzenia nieznającego akt prokuratora, wcześniej zajmującego się... wypadkami drogowymi, który "nie widzi merytorycznych podstaw do dalszego prowadzenia śledztwa" (mafia paliwowa); albo za jej kadencji masowo "znikały" protokoły z przesłuchań (sprawy zabójstw M. Papały i J. Dębskiego)

- w sprawach związanych z polityką zagraniczną była echem większego partnera niepolskiego (w przypadku PO - CDU/CSU)

- w najmniejszym stopniu nie panowała nad służbami specjalnymi - przypominam, z miesiąc temu "zaginął" główny szyfrant Wojska Polskiego, a rok temu marszałek Sejmu próbował "kupić" aneks do raportu z likwidacji WSI od byłych funkcjonariuszy tej służby, po czym mataczył w zeznaniach przed prokuraturą, której wcześniej nie zdecydował się powiadomić o fakcie zgłoszenia się do niego rzekomych posiadaczy tajnego dokumentu, do którego wglądu prawa nie ma ani on, ani oni.

Można by tak długo. Interesując się polityką ponad 20 lat, muszę napisać, że jedyna porównywalna ekipa, to ludzie Wałęsy w czasach, gdy był prezydentem. Chociaż... No tak - w dużej części to są ci sami ludzie.

Tylko Polski szkoda.
    Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Można by tak długo. Interesując się polityką ponad 20 lat, muszę napisać, że jedyna porównywalna ekipa, to ludzie Wałęsy w czasach, gdy był prezydentem. Chociaż... No tak - w dużej części to są ci sami ludzie.

Tylko Polski szkoda.
      A potem się dziwi jeden z drugim że ludzie po okresie 1989-93 a zwłaszcza rządach Bieleckiego i Suchockiej zaczęli głosować na SLD.

A co do mafii paliwowej - dziś w Trójce podali że główny świadek odwołał zeznania...
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez reynevann_org Zobacz posta
        PS e(L)egion: dla mnie mniejszym złem, w przypadku jak to piszesz, "Cóż poradzić na to że partie opozycyjne prezentują jeszcze gorszy poziom niż partia rządząca." jest raczej nie głosowanie...
        Owszem jest to jakaś alternatywa, pożyjemy zobaczymy, choć siedzenia w domu wolałbym uniknąć.

Foxx - Polski szkoda - wow prawie mnie za gardło ścisnęło Mimo rozczarowujących mnie rządów PO, jak mam do wyboru:

a) partię braci Kaczyńskich, z którymi zupełnie nie zgadzam się jeśli chodzi o politykę zagraniczną, zupełnie nie zgadzam się jeśli chodzi o politykę wewnętrzną, zupełnie nie zgadzam się z ich bronieniem przywilejów socjalnych, zupełnie nie zgadzam się z ich retoryką dzielenia ludzi na lepszych i gorszych, to serdecznie dziękuję. W dodatku wcale nie mam pewności że w czasach światowej dekoniunktury ta partia rządziłaby lepiej. Jak widziałem opór przy likwidowaniu pomostówek, propozycję dodatków dla emerytów i bratanie się ze zwiazkami zawodowymi, które moim zdaniem nie chcą absolutnie żadnych zmian, to mam spore wątpliwości Jest to partia, której politycy wyjątkowo mnie do siebie zniechęcili. Dlatego nawet gdyby nagle zniknęło PO i by były wybory to na PiS na pewno nie zagłosuje. To co napisałem powyżej to moje subiektywne zdanie wiec w jakąkolwiek polemikę dotyczącą tego że za PiS było jednak super, nie będę się wdawał bo to tak jakby mnie przekonywać żebym zaczął kibicować Polonii. Gdyby został mi tylko PiS to zostaje w domu i modle się aby ich rządy się jak najszybciej skończyły.

b)SLD - ci to już w ogóle socjal i obrona najbiedniejszych w szerokim tego słowa rozumienia, w dodatku przywileje dla gejów i lesbijek, dziękuję bardzo.

c)PSL - w ogóle mi z nimi nie po drodze, taka sama klika karierowiczów jak w innych partiach nie dająca nawet nadziei na poprawę sytuacji.

Dalej nie widzę nikogo kto miałby realną szansę na dojście do władzy i zmianę obecnej polityki. Moja dziewczyna wprawdzie coś mówi mi o UPR ale póki co się nie zagłębiałem w ich program.

To tyle na temat alternatyw z mojej strony
        "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• No, to trzeba było od razu napisać, że wybory traktujesz w kategoriach fanatycznego kibicowania . Ja próbuję dyskutować w oparciu o konkret, a nie np. namawiać do głosowania na PiS, czy kogokolwiek innego. Faktycznie, w sytuacji motywów z "dzieleniem ludzi" po "socjalistach z PiS" (Tusk latem 2005), "bydle", "dyplomatołkach", "dożynaniu watah" i całej tej codziennej palikoterii z niesiołowszczyzną - ostatnio: wczorajsze nazwanie kupców lumpami - trudno serio dyskutować.

Która z tych partii ma tendencje socjalistyczne - widzimy dzisiaj. Choćby po podwyżkach akcyzy na wszystko, co się rusza, zadłużaniu państwa i nie podejmowaniu reformy finansów publicznych.

Ja tam fanatykiem nie jestem, a wyborów dokonuję raczej w oparciu o przesłanki racjonalne. Mogę więc tylko powtórzyć: Polski szkoda. Jest to stwierdzenie faktu, chociaż charakterystyczna jest Twoja uwaga o "ściśnięciu za gardło" i :kawusia: , jakby samo użycie słowa "Polska" musiało być nadętym patosem. Tymczasem dla mnie to żaden patos, tylko miejsce, w którym mieszkam i któremu życzę raczej lepiej, niż gorzej - nic więcej.
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Mogę więc tylko powtórzyć: Polski szkoda. Jest to stwierdzenie faktu, chociaż charakterystyczna jest Twoja uwaga o "ściśnięciu za gardło" i :kawusia: , jakby samo użycie słowa "Polska" musiało być nadętym patosem. Tymczasem dla mnie to żaden patos, tylko miejsce, w którym mieszkam i któremu życzę raczej lepiej, niż gorzej - nic więcej.
            Bo w przeciwieństwie do Ciebie ja nie widzę aby sytuacja Polski była aż tak fatalna jakbyśmy zaraz mieli zniknąć z mapy Europy bądź pogrążyć w takim kryzysie, który cofnie nas w rozwoju za Zimbabwe, a tak odebrałem to Twoje "tylko Polski szkoda"
            "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul Zobacz posta
              A potem się dziwi jeden z drugim że ludzie po okresie 1989-93 a zwłaszcza rządach Bieleckiego i Suchockiej zaczęli głosować na SLD.

A co do mafii paliwowej - dziś w Trójce podali że główny świadek odwołał zeznania...
              I dalej sie dziwi. Bardzo. To znaczy, moze sie nie dziwi, ale napawa go to obrzydzeniem.

P.S. Foxx, odpisalem na blogu. W temacie odpisze jak znajde dluzsza chwile czasu, ale masz jak w banku, ze odpisze Dzis tylko mała zlośliwość, ze miałem racje, ze wywiad Kownackiego znacznie ciekawszy od Holland, bo wywołał merytoryczne skutki w polityce. A Prezydent znów wykonał zły krok, dalej nie zrozumiał GENIALNOSCI polityki Tuska, polegajacej na tym, ze nie wywala swoich ludzi (z wyjatkiem Cwiakalskiego za co zostal skrytykowany przez elektorat) i nie daje do zrozumienia wyborcom, ze podjal zle decyzje i ze wali mu sie atmosferka w druzynie. Tron prezydencki jest moim zdaniem przegrany. Kownacki byl moja ostatnia 'nadzieja'. A nadzieja w cudzyslowie, bo sam nie jestem pewnien czy chcialbym drugiej kadencji Kaczynskiego. Ty chyba tez cofnales poparcie o ile sie nie myle
              Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Faktycznie - zwłaszcza reakcja na pożegnalny list Olechowskiego ilustruje GENIUSZ (pisownia caps-lockiem oryginalna ) Tuska. A moim zdaniem sprawa Kownackiego nikogo nie interesuje. Natomiast o tym, że wywiad Holland zostanie zamilczany, sam napisałem na początku. Chociaż i on miał ciekawe następstwa - wprawdzie w publicystyce, a nie polityce. Ale zawsze coś

http://www.rp.pl/artykul/9157,338939...zciwosci_.html

Jeżeli chodzi o Kaczyńskiego - z mojej strony wszystko zależy od kontrkandydatów. Owszem, cofnąłem poparcie, jednak jeżeli będę miał do wyboru jego i desygnata którejś z szemranych sitw...
                Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.

Komentarz

• Zaczyna sie

Chodzilo mi o dobór najblizszych wspołpracowników. Zwróc uwage, ze w rzadzie i kancelarii premiera nie ma praktycznie zadnych zmian personalnych od jej utworzenia. Mam na mysli ministrów, bo wiceministrowie sie zmieniaja, ale nikogo to nie obchodzi. To zupelnie inna - duzo skuteczniejsza taktyka (czy dla Polski lepsza to zupelnie inna kwestia, ale przeciez to sie w polityce nie liczy) od polityki Kaczora, ktory wywalal Kaczmarka etc czy Millera/Belki, ktorzy zmieniali ministrow jak rekawiczki.

Zreszta o czym my mowimy. Efekty widac w wyborach. Ludzie widza, ze to zgrana ekipa. A prezydent koniec konców znow wyszedl na malostkowego. Obrazil sie na Kownackiego. ----> obraz i wniosek przecietnego Kowalskiego.

P.S. A sprawa Kownackiego byla rozdmuchana przez tvn24 do niebotycznych rozmiarow, wiec nie wiem skad zdanie, ze nikogo to nie interesuje.

Jestem pewien, ze nie jeden widz ogladajac to stwierdzil 'o, a Ci znow sie kłócą'.
                  Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
                  "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                    I dalej sie dziwi. Bardzo. To znaczy, moze sie nie dziwi, ale napawa go to obrzydzeniem.
                    To naszykuj sobie miseczkę bo coś mi się zdaje że historia zatacza koło.
                    From flood into the fire
                    One thousand voices sing
                    We're in this together

Komentarz

Zaczyna sie
                      Co takiego się "zaczyna"?

Chodzilo mi o dobór najblizszych wspołpracowników. Zwróc uwage, ze w rzadzie i kancelarii premiera nie ma praktycznie zadnych zmian personalnych od jej utworzenia. Mam na mysli ministrów, bo wiceministrowie sie zmieniaja, ale nikogo to nie obchodzi. To zupelnie inna - duzo skuteczniejsza taktyka (czy dla Polski lepsza to zupelnie inna kwestia, ale przeciez to sie w polityce nie liczy) od polityki Kaczora, ktory wywalal Kaczmarka etc czy Millera/Belki, ktorzy zmieniali ministrow jak rekawiczki.
                      Do wyborów jeszcze trochę czasu. Zobaczymy, jaki ostatecznie będzie los Grada, Grabarczyka, Kopacz, czy Rostowskiego. O Zdrojewskim nie wspominając.

Swoją drogą, po wywaleniu Kaczmarka i konferencji w Marriotcie, oficjalne sondaże PiS skoczyły o ok. 8 %

Zreszta o czym my mowimy. Efekty widac w wyborach. Ludzie widza, ze to zgrana ekipa. A prezydent koniec konców znow wyszedl na malostkowego. Obrazil sie na Kownackiego. ----> obraz i wniosek przecietnego Kowalskiego.
                      Oczywiście

P.S. A sprawa Kownackiego byla rozdmuchana przez tvn24 do niebotycznych rozmiarow, wiec nie wiem skad zdanie, ze nikogo to nie interesuje.
                      Z rozmów w realu i dyskusji w sieci.

Jestem pewien, ze nie jeden widz ogladajac to stwierdzil 'o, a Ci znow sie kłócą'.
                      Tym się różnimy, że ja z zasady nie "jestem pewien". Zobaczymy

PS Nazgul - rozpatrujesz ponowne głosowanie na SLD?

Komentarz

PS Nazgul - rozpatrujesz ponowne głosowanie na SLD?
                        Dobry dowcip.

Obserwuję sondaże. Traktuje je ostatnio jako wytyczne dla PKW...
                        From flood into the fire
                        One thousand voices sing
                        We're in this together

Komentarz

Co takiego się "zaczyna"?
                          Cofnales poparcie Kaczorowi, ale juz dzis obaj wiemy (przynajmniej to wynika z Twojej ostatniej wypowiedzi), ze jesli on wystartuje to na niego zaglosujesz. Ciezko mi sobie wyobrazic kim musialby byc jego rywal, zebys zmienil zdanie.

Do wyborów jeszcze trochę czasu. Zobaczymy, jaki ostatecznie będzie los Grada, Grabarczyka, Kopacz, czy Rostowskiego. O Zdrojewskim nie wspominając.
                          A moze juz zobaczmy, a nie ciagle zobaczymy i zobaczymy? Przeciez wyniki mamy jak na dloni od jesieni 2007.

Swoją drogą, po wywaleniu Kaczmarka i konferencji w Marriotcie, oficjalne sondaże PiS skoczyły o ok. 8 %
                          Podkreślenie w zasadzie wystarczyłoby za komentarz, ale nie moge sie powstrzymać.. Od kiedy uważasz, ze jakies idiotyczne (nawet i oficjalne - cokolwiek to jest) sondaże mają jakieś znaczenie?

I czy aby przypadkiem wszelkie pakty stabilizacyjne i awantury z wychodzeniem Leppera i Giertycha z rządu i wchodzeniem do niego nie pozostawiły niesmaku u wyborców? I nie stworzyły aury powątpienia czy to na pewno sa ludzie, ktorzy chca razem stworzyc rzad?

Jako, ze i ja bylem wsrod tych wyborców, chetnie odpowiem na zadane Tobie pytanie. Zostawiły okrutny niesmak i stworzyły wrażenie, ze awantura goni awanture.

Z rozmów w realu i dyskusji w sieci.
                          No, to ja zupelnie odwrotnie, gadaja trzeci dzień. Z tym, ze mam raczej czesciej kontakt z PeOwcami, a nie PiSowcami. Twoje nie wyklucza tezy o waznosci sprawy, moje wyklucza teze o tym, ze nikogo nie obchodzi.

Komentarz

• Tak oglądam TVN 24 i trzeba byc niezłym skurwysynem, zeby wypuścic do dyskusji o gospodarce Kutza Kazimierza

PO juz chyba zdurniało kompletnie - bo zgodnie z jego wywodem linia Platformy jest taka "prywatyzacja PZU, PKO, KGHM musi być - bo to państwowe molochy i obciążaja Skarb Państwa"

większej bzury juz daaaaaawno nie słyszałem
                            ...ta ziemia do Polski należy
                            choć Polska daleko jest stąd,
                            bo wolność krzyżami się mierzy
                            historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

Cofnales poparcie Kaczorowi, ale juz dzis obaj wiemy (przynajmniej to wynika z Twojej ostatniej wypowiedzi), ze jesli on wystartuje to na niego zaglosujesz. Ciezko mi sobie wyobrazic kim musialby byc jego rywal, zebys zmienil zdanie.
                              Bo też na dzisiaj sygnalizowani są kandydaci "zielonych" i "niebieskich", więc co mam Ci odpisać? Zwłaszcza w kontekście "obrzydzenia" wobec wcześniejszych wyborów Nazgula. Doprowadzenie do zwycięstwa Tuska lub Olechowskiego niczym się nie różni od poparcia SLD.

A moze juz zobaczmy, a nie ciagle zobaczymy i zobaczymy? Przeciez wyniki mamy jak na dloni od jesieni 2007.
                              Tak? Chętnie porównam je z najbliższymi parlamentarnymi - i nie chodzi mi o wynik PiS, tylko PO.

Podkreślenie w zasadzie wystarczyłoby za komentarz, ale nie moge sie powstrzymać.. Od kiedy uważasz, ze jakies idiotyczne (nawet i oficjalne - cokolwiek to jest) sondaże mają jakieś znaczenie?

I czy aby przypadkiem wszelkie pakty stabilizacyjne i awantury z wychodzeniem Leppera i Giertycha z rządu i wchodzeniem do niego nie pozostawiły niesmaku u wyborców? I nie stworzyły aury powątpienia czy to na pewno sa ludzie, ktorzy chca razem stworzyc rzad?
                              Bez cienia wątpienia, ale - mimo oficjalnego spokoju - dzisiejsza sytuacja jest znacznie gorsza.

Jako, ze i ja bylem wsrod tych wyborców, chetnie odpowiem na zadane Tobie pytanie. Zostawiły okrutny niesmak i stworzyły wrażenie, ze awantura goni awanture.

No, to ja zupelnie odwrotnie, gadaja trzeci dzień. Z tym, ze mam raczej czesciej kontakt z PeOwcami, a nie PiSowcami. Twoje nie wyklucza tezy o waznosci sprawy, moje wyklucza teze o tym, ze nikogo nie obchodzi.
                              I to wszystko wyjaśnia. Ja mam kontakt zarówno z jednymi, jak i drugimi oraz przeciwnikami obu opcji. Bez sensacji.

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
                                Tak oglądam TVN 24 i trzeba byc niezłym skurwysynem, zeby wypuścic do dyskusji o gospodarce Kutza Kazimierza
                                Toż oni mają troje dyżurnych dyskutantów od wszystkiego: Kutza, Pitere i Niesiołowskiego... Cała trójca sprawia wrażenie idiotów
                                "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Komentarz

Pracuję...
                                X