Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
  2. Z czasem tego "funu" będzie znacznie więcej - w związku z PO. Dopiero dzisiaj się próbują ogarniać po lepperiadzie Nowaka - a rzecz "poszła w świat".
  Jak bym sie uparł i by mi sie chciało to znalazłby juz porównywalną ilość wpadek obu partii i liderów. Rzecz w medialnosci tych wpadek. Dlatego Nowak sobie moze mowic takie rzeczy wielkokrotnie. Ciebie to ruszy, mnie. Ale wyborców PO nie. Dlatego, ze nie mają alternatywy i wiedza, ze olanie wyborów zwieksza ryzyko rządów PiS. Nawet teraz 'artysci' (wywiad w Dzienniku z Krauze chyba dziś) mówią, ze PO robi jaja z ustawy medialnej, ale jednoczesnie dodaja, ze mysleli, ze po rzadach PiS sie wszystko uspokoi i bedzie normalnie. Pamieć o kompromitacjach i wpadach PiS w Narodzie jest wciaz zywa. Dlatego jeden czy drugi fun niczego nie zmieni. Zwłaszcza, ze PiS dalej dostarcza tyle samo tego funu - gdzie, napisałem wyzej. A to tylko dwa dni.

  Druga rzecz - z bezpośrednich relacji wiem, że na pielgrzymce, o której news tak Cię rozbawił młodych mało nie było. Fakt, że nie zobaczyliśmy tego w TVN, czy TVP - w odróżnieniu od kilkutysięcznych "parad równości" - w żaden sposób nie wpływa na stan faktyczny. Ciekaw jestem sondaży dotyczących wiekowego rozkładu wyborców po najbliższych wyborach prezydenckich.
  Ale mnie nie rozbawił dlatego, ze Kaczor szuka poparcia u moherowych berecików i starych głupków. Tylko dlatego, ze spija sobie z usteczek z gościem niewiadomego pochodzenia, który niewiadomo skad ma kase i niewiadomo kto w ogole go zainstalował. Rozsmieszyło mnie tez to, ze Kaczor zadeklarował się jako członek rodziny Radia Maryja. I nieco oburzył fakt, ze wspieral komercyjną akcje pseudoksiędza w Świetym dla Polaków miejscu.

  Nie wystarczyły Ci wyniki ostatnich 3-4 wyborów (do wszelkich organów)? Oczekujesz nagłej zmiany nastrojów?

  Pomijam szczegół, że młodzieżówka PiS jest jedyną spośród partii parlamantarnych, której ślady działalności możemy znaleźć w mediach.
  Zupełnie nie o to chodzi. Młodzieżówki ma kazdy (PiS widocznie najlepsza, chociaż Rybitzky swego czasu chyba bardzo narzekał). Ludzie z mlodzieżówek są zdeklarowani politycznie. A ci 'niezdeklarowani' sa w wiekszości (bardzo znacznej)..... zdeklarowani. Antypisowsko. Przez takie strzały w stope. Do tamtego (Suski etc) moge dorzucic na szybko Rokite (z tekstami, ze bezpłodnosc nie jest chorobą) Pieche (który dokonywał aborcji, a teraz jest jednym z najwiekszych jej przeciwników - etc).


  Z aferą Rywina - zupełnie mieszasz rzeczy nieprzystawalne. Próbujesz porównać postępowanie prokuratury, która w czasie rządów PiS badała sprawę - umorzoną w styczniu 2008, natychmiast po dojściu PO do władzy. Dzisiaj wiemy, że to jedno z wielu takich aferalnych umorzeń - często w kompromitujących okolicznościach.
  Dobrze wiesz, ze chodzi mi o Raport Ziobry. Mozną było kuć żelazo puki gorące i jechać z konstytucyjną procedura. Albo zabrakło odwagi albo cała sprawa Rywina była bardziej medialna niz prawdziwa (mówie o umoczeniu najwiekszych tuz Prezio, Premier).

  Co do samych teczek zaś - kanał ich przerzutu do Moskwy jest dzisiaj znany - WSI. Jeżeli więc ruscy coś mają, nasi wiedzą co, wszak sami rzecz montowali. Skoro tak...
  A agenci NRD?

  P.S. Co do Miodowicza - porównywałem JEDNĄ, konkretna sytuacje. Natomiast piszesz mi tutaj życiorys Miodowicza, gdzie dobrze wiesz, ze obaj oceniamy go jako.... mroczny. Chodziło o porównanie. Na zasadzie 'skoro x nie zrobił a to znaczy, ze na pewno nie bylo sytuacji y'. Moim zdaniem to jest naduzycie i dlatego wrzucilem podobną sprawe.

  P.S. Reszta priv.


  EDIT:

  Fun time:

  Młodzi politycy PO biorą w obronę Radio ZET. Odwiedzili biuro poselskie Marka Suskiego i wręczyli mu mopa. Dlaczego? Bo kilka dni temu poseł PiS stwierdził, że koszulka Radia ZET od Moniki Olejnik przyda mu się do mycia podłogi.
  I się kręci. Swoją drogą dobre zaprzeczenie Twojego zdania "Pomijam szczegół, że młodzieżówka PiS jest jedyną spośród partii parlamantarnych, której ślady działalności możemy znaleźć w mediach". A to info z dziś..
  Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
  "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

  Komentarz


  • Skoro pojawił się wątek Rydzyka to ja dorzucę "małą" ciekawostkę.

   11 lipca ruszyła nowa telefonia komórkowa - wRodzinie. Na razie tylko pre-paid.
   Darmowe połączenia z Radiem Maryja, TV Trwam itp.

   Więcej szczegółów:

   http://www.wrodzinie.com.pl/

   jest cynizm w skurwysynach...

   Komentarz


   • Zamieszczone przez rolnik Zobacz posta
    Skoro pojawił się wątek Rydzyka to ja dorzucę "małą" ciekawostkę.

    11 lipca ruszyła nowa telefonia komórkowa - wRodzinie. Na razie tylko pre-paid.
    Darmowe połączenia z Radiem Maryja, TV Trwam itp.

    Więcej szczegółów:

    http://www.wrodzinie.com.pl/    Dlaczego warto być wRodzinie?
    • Najtańsze połączenia w sieci wRodzinie– tylko 19 groszy
    • Konto ważne przez 12 miesięcy, od pierwszego połączenia, bez dodatkowych opłat
    • Każde doładowanie przedłuża ważność Twojego konta o 12 miesięcy
    • Bezpłatne połączenia do Studia Radia Maryja i Studia TV Trwam

    Nie ma co sie zastanawiac
    Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut...?

    Komentarz


    • I to jest najlepsze - od dłuższego czasu seria newsów potwierdzających, że - choćby ograniczając się do finansów publicznych - mamy najgorszy rząd po '89.

     I cóż mamy ze strony wyborcy PO? Milczenie na wszelkie istotne dla oceny jakości rządzenia tematy. A tu nagle... Bodziec: Rydzyk - odruch:

     My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

     Komentarz


     • Foxx, rozumiałbym Twój zarzut gdybyśmy od miesięcy prowadzili dyskusje na tematy rządów PO itd gdzie na różne zarzuty odpowiadałbym wpadkami kaczorów. Jak widzisz, od długiego czasu nie udzielam się w tym temacie z różnych powodów - przyznaję m.in. z powodu rozczarowania PO w różnych kwestiach. Źle odczytałeś intencję mojego wpisu bo w żadnym wypadku nie pił do zwolenników PiS. Szanuję Twoje podejście do RM, które opisałeś na poprzedniej stronie i nie wysuwam teorii, że skoro jesteś zwolennikiem PiS to automatycznie należysz do rydzykjugend.

      Informacja o odpaleniu "wRodzinie" wstrząsnęła mną z innego powodu - operatorem tego gówna jest Centernet S.A. gdzie kiedyś składałem CV
      Ostatnio edytowany przez rolnik; 1157.
      jest cynizm w skurwysynach...

      Komentarz


      • A, to przepraszam
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz


       • Czyli wychodzi na to, że szef największej partii opozycyjnej reklamuje prywatnego operatora sieci komórkowej?
        Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym.

        Komentarz


        • Owszem - wyłącznie na falach mediów należących do tegoż operatora
         My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          I cóż mamy ze strony wyborcy PO? Milczenie na wszelkie istotne dla oceny jakości rządzenia tematy.
          To i ja się wpiszę:
          Trzeba być bandą debili żeby po - de facto - 4 latach przygotowań do objęcia rządów nie być kompletnie do rządzenia przygotowanym.

          Zrobiłem błąd głosując na PO i się oficjalnie do tego przyznaję
          "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

          Komentarz


          • Trzeba uczciwie przyznać, że są ludzie z jajami na tym forum. Pozdrowienia dla Rolnika i RadO.
           "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
           Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
           Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
           Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
           "
           Janusz Waluś - czekaMY!

           Komentarz


           • Zamieszczone przez rolnik Zobacz posta
            Skoro pojawił się wątek Rydzyka to ja dorzucę "małą" ciekawostkę.

            11 lipca ruszyła nowa telefonia komórkowa - wRodzinie. Na razie tylko pre-paid.
            Darmowe połączenia z Radiem Maryja, TV Trwam itp.

            Więcej szczegółów:

            http://www.wrodzinie.com.pl/

            Proszę na ile wystarcza kasy z akcji "ratowania stoczni" kiedy to "pod presją czasu i zaistniałej sytuacji zgodę na użyczenie konta wyraził Ojciec Dyrektor"
            "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

            Komentarz


            • Zamieszczone przez eMeL Zobacz posta
             A tymczasem ten żenujący ********* wojewódzki udziela jakże oryginalnego wywiadu i jedzie po patriotyzmie, obnaża polski antysemityzm, który łączy naturalnie z katolicyzmem, nie dziwi się że ktoś podpalił pomnik Dmowskiego i biadoli nad zacofaniem naszego kraju.

             " Skoro mówimy o wektorach przeciwnych, anarchizujących pewne zastane matryce zachowań, pomyślmy, co kontestuję. I od razu widzę Polskę uwikłaną w czczenie Katynia, powstania listopadowego, powstania warszawskiego, lecz niepotrafiącą sobie poradzić z własnymi przewinami, na przykład z Jedwabnem albo z pogromem kieleckim. Taki kraj mnie męczy. To bezwład kolejnych pokoleń, które czytają Sienkiewicza, spijają z niego piankę tandetnej polskości "

             krew zalewa

             http://muzyka.onet.pl/10172,1565208,0,4,wywiady.html
             Troche wyrwales z kontekstu, wywiad zajebisty i bardzo ciekawy, nie sadzilem ze koles ma cos w glowie. Rzecz jasna nie zgadzam sie z nim w zaznaczonej kwestii, ale milo wiedziec ze ktos w TV jeszcze umie samodzielnie myslec.
             Sorry za OT, dyskutujcie dalej

             Komentarz


             • Tak jest, psze Pana - dyskutujemy. Liberalizacja gospodarki:

              Lawinowo spada sprzedaż papierosów

              Kontrabanda bije w firmy tytoniowe i w budżet państwa. Sprzedaż legalnych papierosów topnieje w zastraszającym tempie. A z nią miliardy z akcyzy - pisze "Puls Biznesu".

              Po ciężkim dla branży tytoniowej roku 2008, kiedy sprzedaż legalnych papierosów skurczyła się o 10%, rok 2009 zapowiada się jeszcze gorzej - akcentuje gazeta. Z danych firmy Cyber Service wynika, że najwięksi producenci sprzedali ogółem w pierwszym półroczu br. o 13,6% mniej papierosów, niż w tym samym okresie 2008 r.

              Spodziewamy się, że całkowity spadek sprzedaży legalnych papierosów wyniesie w tym roku 10%-15%. Głównym powodem jest wzrost cen papierosów związany z podwyżką akcyzy - mówi "Pulsowi Biznesu" Andrzej Skubiszewski, prezes JTI Polska z grupy Japan Tobacco International.
              http://finanse.wp.pl/kat,104124,titl...wiadomosc.html

              Warto przypomnieć liberalny tok myślenia, którego efektem są zjawiska takie, jak powyższe:

              Sejm przyjął w sobotę poprawki senackie do ustawy o akcyzie, które podwyższającą podatek akcyzowy na wódkę, piwo, wino oraz na samochody osobowe z silnikami o pojemności powyżej 2 l.

              Ustawa przewiduje wzrost akcyzy w przypadku wódki o około 9 proc. Szacuje się, że spowoduje to wzrost ceny półlitrowej butelki wódki o około 1 zł.

              Kolejna zmiana zakłada zwiększenie akcyzy na piwo o 13,6 proc. Wpłynie to na wzrost ceny pół litra piwa o około 7 groszy.

              Zostanie też podwyższona akcyzy na wino o około 16,5 proc. Szacuje się, że zmiana ta może doprowadzić do wzrostu ceny butelki wina o pojemności 0,75 litra średnio o 20 groszy.

              30 listopada br. premier Donald Tusk zapowiedział, że rząd utworzy "Rezerwę Solidarności Społecznej". Ma ona dysponować kwotą 1,14 mld zł, a środki te będą pochodziły ze zwiększenia akcyzy na alkohol i samochody importowane.

              Nowa ustawa o akcyzie ma wejść w życie 1 marca 2009 roku, jednak podwyżki akcyzy wejdą w życie już 1 stycznia na mocy rozporządzenia, którego projekt przygotowało Ministerstwo Finansów.

              Wzrośnie również akcyza na wyroby tytoniowe. Stawka podatku na tytoń do palenia będzie wynosić 95 zł za każdy kilogram i 31,41 proc. maksymalnej ceny detalicznej. W ustawie uchwalonej wcześniej przez Sejm było to odpowiednio 71 zł i 31,41 proc.

              Z kolei cygara i cygaretki będą obciążone akcyzą w wysokości 235 zł za każde 1000 sztuk. W wersji ustawy, którą uchwalił wcześniej Sejm, było to 176 zł.

              Według szacunków branży tytoniowej, obecnie paczka tytoniu do tzw. skrętów kosztuje 3 zł. Po wzroście akcyzy cena będzie wynosić 5-6 zł. Jeżeli chodzi o papierosy, to paczka najtańszych kosztuje obecnie 5-6 zł. Po zwiększeniu akcyzy cena ta wzrośnie do 7 zł.

              Zasadniczym celem ustawy jest dostosowanie polskich regulacji dotyczących akcyzy do wymogów unijnych.
              http://www.portalspozywczy.pl/inne/a...yton,9592.html

              Z pewnością "Rezerwa Solidarności Społecznej" będzie dysponowała potężnymi środkami... a później się dziwią, że wpływy do budżetu są o kilkadziesiąt procent niższe od zakładanych. Ale dzisiejszy dzień przynosi również coś dla przedsiębiorców.

              Fiskus zyskuje na opłacie od pełnomocnictwa
              Gazeta Prawna (06:30)

              Udzielając pełnomocnictwa, np. w sprawach podatkowych, trzeba zapłacić opłatę skarbową w wysokości 17 zł, która stanowi dochody jednostek samorządu terytorialnego. Fiskus idzie jednak dalej w pobieraniu tej opłaty.

              Jeśli pełnomocnik w sprawie jednego podatnika występuje o 10 zaświadczeń o niezaleganiu w podatkach, do każdego wniosku o zaświadczenie musi dołączyć pełnomocnictwo i od każdego zapłacić 17 zł. W sumie do zapłaty będzie 170 zł.

              Zdaniem ekspertów to świetny sposób na zwiększenie wpływów budżetowych. Jednak sposób ten jest niezgodny z prawem.
              http://podatki.wp.pl/kat,8791,title,...l?ticaid=18617

              A teraz możemy wrócić do rechotu z Rydzyka
              Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
               Proszę na ile wystarcza kasy z akcji "ratowania stoczni" kiedy to "pod presją czasu i zaistniałej sytuacji zgodę na użyczenie konta wyraził Ojciec Dyrektor"
               Poruszające jest zaślepienie niektórych. Nie wiem czy zauważyłeś, ale właścicielem telefonii jest spółka Center-Net która nijak do Rydzyka nie należy.
               "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


               Bynajmniej to nie przynajmniej!

               Komentarz


               • Zamieszczone przez cwksdachu Zobacz posta
                Troche wyrwales z kontekstu, wywiad zajebisty i bardzo ciekawy, nie sadzilem ze koles ma cos w glowie. Rzecz jasna nie zgadzam sie z nim w zaznaczonej kwestii, ale milo wiedziec ze ktos w TV jeszcze umie samodzielnie myslec.
                Sorry za OT, dyskutujcie dalej

                Tylko że Wojewódzki uwielbia prowokować dla samego prowokowania i mam wrażenie że jest mu obojetne czy się nabija z Katynia czy z Joli Rutowicz.

                PS Urban tez jest inteligentny no i co z tego... Liczy się jak wykorzystuje się swoje walory umysłowe...

                Komentarz

                Pracuję...
                X