Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temat komputerowy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez sebek77
    sebek77 napisał/a:
    Cytat:
    sebek77 napisał/a:
    Przydało by sie zmieścić 500 zł

Wiec co Smętny sadzisz ze ten radiator Thermalright to najlepsze rozwiazanie czy w tej sumie można cos lepszego jeszcze wsadzic a zarazem wydajnego?

Bedzie najcichszy i najwydajniejszy, oczywiscie z dobrym wiatrakiem, istnieja jescze lepsze radiatorki Scythe (czy jak tam to sie pisze) ale sa praktycznie niedostepne. Do tego kup nowy zasilacz Tagana (bardzo cichy). Z sensownym WC (chlodzeniem wodnym ) zmiscisz sie w jakis 300 zetach ale nie starczy juz na tego Tagana.

Jeszcze jedno Polecił byś jakis konkretny Sklep ?

jest taki sklep przy rakowieckiej naprzeciwko kościoła, na tyłach poczty

zastanow się jeszcze nad Arctic Frezerem, jest dużo tanszy ( ok 70 zl) w miare cichy, a wydajnosc ma wystarczjaca na niepodkrecony procek.
    Jest czas do namysłu do środy A puźniej lece na rakowiecką

Zajebiste wielkie dzieki za pomoc Smętny
    nie ma sprawy

Tomi rozwaz jeszcze kwestie zlacza grafiki, moze warto poczekac, dozbierac i kupic cos z pci-e (czytaj DFI Ultra-D), nowych kart przynajmniej od nvidii na agp juz niebedzie.
    brzydki, zły i szczery

Komentarz

• Zamieszczone przez Smetny
      fajnie sobie policzyli za te kondensatory, ta płyta nie jest tyle warta
      Niom.

Jak nie planujesz ustawiać drugiego kompa to daj sobie spokój z tymi kondensatorami w takim układzie. Diabli wiedzą czy Ci i te nowe nie pójdą. na tym sprzęcie już nie warto...
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

Komentarz

• mam pytanie: mam procesor P4 3,00ghz prescota, jest on podobno wydajny ... ale i zarazem głośniejszy od innych. Zmieniłem sobie płytę główną aby procesor pracował ciszej, czasami zdarza się tak, że wiatraczek (?) pracuje mi głośniej .... myślałem, że jest jakaś zależność, mam na myśli udostępnianie plików na DC, pobieranie z emula oraz http, przerabianie filmów z avi na dvd, jednak w ostatnim czasie zdarza się tak, ze bez żadnej przyczyny słychać chałas...chociaż np. teraz udostępniam pliki na DC i jest cisza ... wiecie może w czym twki problem? bo lekko mnie to irytuje ...
        Wojtek Łokietek Szala

Komentarz

Zamieszczone przez sebek77
          sebek77 napisał/a:
          Cytat:
          sebek77 napisał/a:
          Przydało by sie zmieścić 500 zł

Wiec co Smętny sadzisz ze ten radiator Thermalright to najlepsze rozwiazanie czy w tej sumie można cos lepszego jeszcze wsadzic a zarazem wydajnego?

Bedzie najcichszy i najwydajniejszy, oczywiscie z dobrym wiatrakiem, istnieja jescze lepsze radiatorki Scythe (czy jak tam to sie pisze) ale sa praktycznie niedostepne. Do tego kup nowy zasilacz Tagana (bardzo cichy). Z sensownym WC (chlodzeniem wodnym ) zmiscisz sie w jakis 300 zetach ale nie starczy juz na tego Tagana.

Jeszcze jedno Polecił byś jakis konkretny Sklep ?

jest taki sklep przy rakowieckiej naprzeciwko kościoła, na tyłach poczty

zastanow się jeszcze nad Arctic Frezerem, jest dużo tanszy ( ok 70 zl) w miare cichy, a wydajnosc ma wystarczjaca na niepodkrecony procek.
          Jest czas do namysłu do środy A puźniej lece na rakowiecką

Zajebiste wielkie dzieki za pomoc Smętny
          nie ma sprawy

Tomi rozwaz jeszcze kwestie zlacza grafiki, moze warto poczekac, dozbierac i kupic cos z pci-e (czytaj DFI Ultra-D), nowych kart przynajmniej od nvidii na agp juz niebedzie.
          Dzieki za pomoc, ale grafe kupiłem pol roku temu wiec chyba juz sobie to daruje, poza tym zanim bym uzbierał to... na razie nie mam kasy nawet na ten zestaw ( procek, plyta, zasilacz) a wymienic pewnie bedzie trzeba wkrótce skoro mowicie ze to powazna sprawa..... Btw , czy przez te kondensatory moze robic sie cos jeszcze oprocz restartów ?? chodzi mi o akcje typu ze komp nie bedzie sie chcial odpalic , albo przy ladowaniu systemu bedzie wywalalo ze jakiegos pliku brakuje i trzeba bedzie robic reistalke windy....bo juz raz mialem takie akcje z pewna plyta daaawwnoo temu , jeszcze na Win98...
          Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Komentarz

• Zamieszczone przez Żuku
            mam pytanie: mam procesor P4 3,00ghz prescota, jest on podobno wydajny ... ale i zarazem głośniejszy od innych. Zmieniłem sobie płytę główną aby procesor pracował ciszej, czasami zdarza się tak, że wiatraczek (?) pracuje mi głośniej .... myślałem, że jest jakaś zależność, mam na myśli udostępnianie plików na DC, pobieranie z emula oraz http, przerabianie filmów z avi na dvd, jednak w ostatnim czasie zdarza się tak, ze bez żadnej przyczyny słychać chałas...chociaż np. teraz udostępniam pliki na DC i jest cisza ... wiecie może w czym twki problem? bo lekko mnie to irytuje ...
            Każdy procek pracuje bezdźwięcznie Jednyne co może hałasować to wiatraki i dysk Obsłuchaj dokladnie który wiatrak Ci rzęzi i go posmaruj albo wymień - i wszystko

A Prescotty mają tak, że grzeją dość mocno i może przez to wentyl chodzi Ci na max obrotach - zwłaszcza że masz 3 GHz. Ciepło jest ostatnio
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together

Komentarz

• w serwisie komputerowym powiedzieli mi, że zrobili mostkowanie procesora - co to znaczy?
              Wojtek Łokietek Szala

Komentarz

• Zamieszczone przez Żuku
                w serwisie komputerowym powiedzieli mi, że zrobili mostkowanie procesora - co to znaczy?
                ???
                Zabij mnie nie wiem - w AMD było kiedyś coś takiego ale w Intelu...
                Ile za to sobie zażyczyli?
                From flood into the fire
                One thousand voices sing
                We're in this together

Komentarz

• Żuku, zastanow się nad Frezerem 4 lub 7 (zależy od tego na jkaim sockecie masz procek- ktory jest do ktorego gniazdka ci nie powiem, bo na Intelu za bardzo sie nie znam) takie cudo kosztuje ok 70 zetow a jest stosunkowo ciche i powinno sobie dać rade z tym kaloryferkim jak daje sobie rade z Winchesterem 2,7 Ghz.

Nazgul, masz na myśli odblokowywanie mnoznika w Athlonach XP?
                  brzydki, zły i szczery

Komentarz

• ???
                    Zabij mnie nie wiem - w AMD było kiedyś coś takiego ale w Intelu...
                    Ile za to sobie zażyczyli?

100zł + 50zł robocizna, nie pamiętam czy te 50zł było już wliczone w te 100zł czy plus 50zł...

Smętny, frezer? nie ma czegoś takiego na allegro...ktoś wspominał żeby nasmarować wiatraczek, kto? i jak się to robi? bo kiedyś pamiętam, że (CHYBA) było ciszej...
                    Wojtek Łokietek Szala

Komentarz

• Sorka, zjadłem jedną litere chodzilo mi o Freezera (nie jestem pwien czy ta wersja, jak pisałem wyżej zależy od socketu): http://www.cooling.pl/product_info.p...roducts_id=760

smarowanie pomaga ale duzo skuteczniejsza jest zmiana wiatraka i radaitora z boxowego na jakis porzadny
                      brzydki, zły i szczery

Komentarz

Żuku, zastanow się nad Frezerem 4 lub 7 (zależy od tego na jkaim sockecie masz procek- ktory jest do ktorego gniazdka ci nie powiem, bo na Intelu za bardzo sie nie znam) takie cudo kosztuje ok 70 zetow a jest stosunkowo ciche i powinno sobie dać rade z tym kaloryferkim jak daje sobie rade z Winchesterem 2,7 Ghz.

Nazgul, masz na myśli odblokowywanie mnoznika w Athlonach XP?
                        Coś w ten deseń, sam tego nie robiłem, widziałem jak kolega robił na szkolnym pececie. Ołówkiem. Ale powiedział mi że ten numer daje się zrobić tylko na AMD... Co oni zrobili z tą Pentiawką pojęcia nie mam...

O w mordę...

From flood into the fire
                        One thousand voices sing
                        We're in this together

Komentarz

• Sonic tower? Wygląda fajnie, ale jak wiekszosc produktów Thermaltake (nie mylic z bardzo dobrym Thermalrightem) wydjanoscia nie grzeszy i nie jest wcale cichszy od dobrego zestawu radiator+ wentyl 120 bo zeby czego takiego uzywac trzeba miec niezly przewiew w obudowie.

A co do zabawy z olowkiem; ten PIV jest chyba "opancerzony" tak jak AMD64 więc nie wiem jak tam mozna cos takiego zrobic bez dosc ryzykownego zrywania tej blachy.
                          brzydki, zły i szczery

Komentarz

• socket 478 (przynajmniej tak jest napisane na pudełku od płyty głównej), czy jak bym kupował tego coolera czy jak to się tam nazywa to muszę jakoś uważaś przy zdejmowaniu i zakładaniu, skoro mam te MOSTKOWANIE PROCKA?

Freezer jest dobry do mojego procka?
                            Wojtek Łokietek Szala

Komentarz

• A propos tego mostkowania to kolega serwisant podejrzewa, że to mostkowanie to po prostu wydymanie kolegi Zuka na 150 PLN...
                              From flood into the fire
                              One thousand voices sing
                              We're in this together

Komentarz

• yyy czyli co teraz ... chyba tylko płakać ...

to co z tym coolerem?
                                Wojtek Łokietek Szala

Komentarz

Pracuję...
                                X