Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temat komputerowy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Zamieszczone przez Nazgul
    Zamieszczone przez Tomi
    Drugie to takie, dzis byłem z kompem u serwisie i powiedzieli mi że kondensatory na płycie mi wylewają . Pytali czy komp mi się resetuje , a jak powiedziałem ze nie to byli ostro zdziwieni powiedzieli, że w takim razie lada dzien zacznie. Pytam bo chce sie dowiedziec czy chlopaki mnie nie wkrecaja zeby hajs zarobic, a ja zielony w tym temacie i dam sie wkrecic. Jak tak to jakie moga byc jeszcze tego skutki poza resetowaniem kompa i czy to powazna awaria i powinienem jak najszybciej wymieniac plyte ??
    Można wymienić kondensatory (miałem to samo - około 10 sztuk po circa 2 złote sztuka plus robocizna ale mnie robił kumpel). Jest jednak inny problem, mianowicie dlaczego one wylewają? Przyczyn może być kilka; Uszkodzony regulator napięcia na płycie, przegrzewający się pecet (problemy z wentylacją), jakiś niekontakt, wahania napięcia w sieci, zasilacz).
    No własnie a te cwaniaczki powiedziały ze za te kondensatory wyjdzie 150 zł :/ a na pewno nie jest ich wiecej niz 10.... Ja mam płyte strasznie stara i i tak chce ja wymienic tylko ze na razie nie mam az tyle zeby zmienic na AMD 64 + płyta.

To moja aktualna płyta http://www.infoglob.pl/sklep/podzesp...6321/opis.html

Zasilacz mam chyba 300 WAT , to wystarczy też na nowy procek czy to też bym musiał wymienić ??

A komp sie chyba nie grzeje bo temperatura CPU max jaka miałem to 53 stopnie przy upałach, z reguły jest 49 i mniej..
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Komentarz

Zamieszczone przez Tomi
      Zamieszczone przez Tomi
      Drugie to takie, dzis byłem z kompem u serwisie i powiedzieli mi że kondensatory na płycie mi wylewają . Pytali czy komp mi się resetuje , a jak powiedziałem ze nie to byli ostro zdziwieni powiedzieli, że w takim razie lada dzien zacznie. Pytam bo chce sie dowiedziec czy chlopaki mnie nie wkrecaja zeby hajs zarobic, a ja zielony w tym temacie i dam sie wkrecic. Jak tak to jakie moga byc jeszcze tego skutki poza resetowaniem kompa i czy to powazna awaria i powinienem jak najszybciej wymieniac plyte ??
      Można wymienić kondensatory (miałem to samo - około 10 sztuk po circa 2 złote sztuka plus robocizna ale mnie robił kumpel). Jest jednak inny problem, mianowicie dlaczego one wylewają? Przyczyn może być kilka; Uszkodzony regulator napięcia na płycie, przegrzewający się pecet (problemy z wentylacją), jakiś niekontakt, wahania napięcia w sieci, zasilacz).
      No własnie a te cwaniaczki powiedziały ze za te kondensatory wyjdzie 150 zł :/ a na pewno nie jest ich wiecej niz 10.... Ja mam płyte strasznie stara i i tak chce ja wymienic tylko ze na razie nie mam az tyle zeby zmienic na AMD 64 + płyta.

Zasilacz mam chyba 300 WAT , to wystarczy też na nowy procek czy to też bym musiał wymienić ??

A komp sie chyba nie grzeje bo temperatura CPU max jaka miałem to 53 stopnie przy upałach, z reguły jest 49 i mniej..
      zasilacz 300W z gotowego zestawu? zapewne jakis codegen albo inny megabajt ktory na prawde pociagnie jakies 230W, pod AMD64 zależnie od ilosci dyskow, rodzju i ilosci kart graficznych itp potrzeba co najmniej 350W MARKOWEGO zasilacza.

fajnie sobie policzyli za te kondensatory, ta płyta nie jest tyle warta
      brzydki, zły i szczery

Komentarz

Potrzebuje rady bo jestem kompletnie zielony :/ mianowicie che koniecznie wyciszyć kompa co mam zrobić zakupic nowy wiatrak?wentylator? Jest o tyle dobrze ze nie ja płace i cena nie gra roli z góry dzięki za pomoc :>
        [*]Arek Gołaś[*]

Komentarz

cena nie gra roli? to smigj do sklepu na Rakowiecka i kup radiator Thermalright xp-120, wiatrak 12cm Akasa Amber + paste Arctic Silver albo Ceramique- będzie ciho i wydajnie ale to tylko jesli cena rzeczywiscie nie gra roli bo to jakies 260 zetow w sumie

Mozna by było się jeszcze zastanowic nad wymianą wiatrakow w obudowie na Arctici (tanie sa 10-15 zetow sztuka), zmiana wiatrakow w zasilaczu albo i calego zasilacza , jesli to jakis badziew ktory moze spalic kompa, nowym chlodzeniem grafiki i chipsetu płyty. Coś konkretnego ciężko napisać bo nie wiem co masz obecnie w kompie.
          brzydki, zły i szczery

Komentarz

Albo cos takiego

WaterCooler Compact SE 12dB

* 2890cm2 - oto sumaryczna powierzchnia oddawania ciepła,
            * brak elementów zewnętrznych i całkowicie szczelna konstrukcja pozwala na łatwe przenoszenie komputera,
            * Dwa złocone bloki wodne pozwalają na skuteczne chłodzenie procesora oraz chipsetu płyty głównej,
            * pięć markowych wentylatorów SUNON (MTBF 160000 godzin, Q 65.5m3/h),
            * jedna pompa specjalna Safe&Silent Q 300l/h, P 4W,
            * wbudowany elektroniczny regulator obrotów wentylatorów zapewnia możliwość wybrania optymalnych warunków ich pracy już przy poziomie hałasu poniżej 12dBA (niesłyszalny z odległości 1m),
            * zwarta, nowoczesna konstrukcja pozwala na umieszczenie Compact SE w wolnym slocie 5.25" - podobnie jak np. DVD-ROM,
            * średnia moc rozproszona - 480W umożliwia komfortowe i bezpieczne chłodzenie nawet bardzo rozbudowanego PC,
            * specjalne sprężyste uszczelniacze połączeń (atest 1.3MPa),
            * zasilanie z każdego zasilacza PC (ATX) oraz z sieci 230V,
            * specjalny antywibrator tłumi wszelkie drgania i wibracje,
            * wlot i wylot wody poprzez dwa przewody cieplne o standardowej średnicy 6mm,
            * zapewnia doskonałe chłodzenie serwerów i klastrów PC.

cena 300 zł

Albo

ZA 150zł

Zaczerpniete na szybkiego z http://cpc.pl
            Kolega ma w tej technlogii zrobione wyciszanie i nie narzeka a nawet sobie chwali

Do tego drugiego mozna wpuscici rybki i zrobic akwarium ;-)

Komentarz

Zamieszczone przez Smetny
              Zamieszczone przez Tomi
              Zamieszczone przez Tomi

zasilacz 300W z gotowego zestawu? zapewne jakis codegen albo inny megabajt ktory na prawde pociagnie jakies 230W, pod AMD64 zależnie od ilosci dyskow, rodzju i ilosci kart graficznych itp potrzeba co najmniej 350W MARKOWEGO zasilacza.

fajnie sobie policzyli za te kondensatory, ta płyta nie jest tyle warta

Wiem własnie, za płyte z prockiem bym tyle nie wział....

A co do zasilacza to napisze Ci co jest na naklejce

IMPET MODEL 300X1

AC Input 230VAC 4A 50hz
              AC Output 230VAC 0.5A 50Hz

+ 3.3V - 14 A

+ 5V - 30 A - pod tymi dwoma jest 165W MAX

+12V - 13 A

- 5V - 0.5A

-12V - 0.8 A - pod tym i poprzednim jest 9.6 V MAX

+5VSB -1.2.A

300W

To co radzicie, kupic te kondensatory po sensownej cenie czy zbierac na cały zestaw?? Bo ile to moze jeszcze pochodzic ??

i czy do powiedzmy 900 - 1000 zł cos da sie z moim kompem zrobic ( procek, plyta, no i wychodzi ze nowy zasilacz bo chyba reszta da rade (Radek 9600 XT i 512 DDR PC 3200 )

Komentarz

Nie gra roli wiesz nie ja w to łąduje....wiec luzik z zewnętrznych spraw to narazie nabyłem coś takiego:
                http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57365859

W środku hmmm INTEL PENTIUM 4 2600 MHZ 512 KB,płyta firmy GIGABYTE model GA-8STXC do procesorów Pentium IV , Celeron 2xATA133 , 2xUSB 2.0, 5xPCI/AGP 3xDDR-RAM P4 Titan Ready,kość 256 MB.graficzna-Karta ATI RADEON 9200 128 MB.
                [*]Arek Gołaś[*]

Komentarz

Zamieszczone przez sebek77
                  Nie gra roli wiesz nie ja w to łąduje....wiec luzik z zewnętrznych spraw to narazie nabyłem coś takiego:
                  http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57365859

W środku hmmm INTEL PENTIUM 4 2600 MHZ 512 KB,płyta firmy GIGABYTE model GA-8STXC do procesorów Pentium IV , Celeron 2xATA133 , 2xUSB 2.0, 5xPCI/AGP 3xDDR-RAM P4 Titan Ready,kość 256 MB.graficzna-Karta ATI RADEON 9200 128 MB.
                  Napisz co znczy "nie gra roli"? ile mozesz na to wszystko wydac? 150? 200? 300?

Tomi kup nowy zasilacz a takich marek nie dotykaj nawet kijem, moze chiefteca 420 albo cos w tym stylu, moze tagan? Na jakim sockecie chcesz skladać tego kompa 754 czy 939?

ceero widzialeś kiedyś to cpc na żywo? Ciche to jest (model montowany w oobudowie to nawet i cichy nie jest) ale chlodzi slabiutko, jeśli decydować sie na WC to tylko skladane we wlasnym zakresie.
                  brzydki, zły i szczery

Komentarz

Tomi kup nowy zasilacz a takich marek nie dotykaj nawet kijem, moze chiefteca 420 albo cos w tym stylu, moze tagan? Na jakim sockecie chcesz skladać tego kompa 754 czy 939?

Z tego co słyszałem to 939 jest lepszy, tylko nie wiem jak z cenami jeśli róznice nie są zbyt duże to bym wolał 939 jeśli sa to 754. Przy moim Duronie każda zmiana będzie widoczna...

Patrzyłem na allegro ale ja sie na tym kompletnie nie znam

http://www.allegro.pl/showcat.php?id...egories_form=0

Komentarz

• Przydało by sie zmieścić 500 zł

Wiec co Smętny sadzisz ze ten radiator Thermalright to najlepsze rozwiazanie czy w tej sumie można cos lepszego jeszcze wsadzic a zarazem wydajnego?
                      [*]Arek Gołaś[*]

Komentarz

• Zamieszczone przez Tomi

Z tego co słyszałem to 939 jest lepszy, tylko nie wiem jak z cenami jeśli róznice nie są zbyt duże to bym wolał 939 jeśli sa to 754. Przy moim Duronie każda zmiana będzie widoczna...
                        socket 939 jest lepszy bo ma dual chanell, poza tym prcesory sa robione na rdzeniach winchester i venice a nie jak na 754 tylko newcastle i będą robine nadal 754 niedlugo bedzi tylko platforma do notebookow, problem jest tylko w cenie, wyjdzie ci to drozej, ile dokladnie musisz zobaczyc w jakis cennikach.
                        brzydki, zły i szczery

Komentarz

• Zamieszczone przez sebek77
                          Przydało by sie zmieścić 500 zł

Wiec co Smętny sadzisz ze ten radiator Thermalright to najlepsze rozwiazanie czy w tej sumie można cos lepszego jeszcze wsadzic a zarazem wydajnego?
                          Bedzie najcichszy i najwydajniejszy, oczywiscie z dobrym wiatrakiem, istnieja jescze lepsze radiatorki Scythe (czy jak tam to sie pisze) ale sa praktycznie niedostepne. Do tego kup nowy zasilacz Tagana (bardzo cichy). Z sensownym WC (chlodzeniem wodnym ) zmiscisz sie w jakis 300 zetach ale nie starczy juz na tego Tagana.
                          brzydki, zły i szczery

Komentarz

• sebek77 napisał/a:

Bedzie najcichszy i najwydajniejszy, oczywiscie z dobrym wiatrakiem, istnieja jescze lepsze radiatorki Scythe (czy jak tam to sie pisze) ale sa praktycznie niedostepne. Do tego kup nowy zasilacz Tagana (bardzo cichy). Z sensownym WC (chlodzeniem wodnym ) zmiscisz sie w jakis 300 zetach ale nie starczy juz na tego Tagana.
                            Jeszcze jedno Polecił byś jakis konkretny Sklep ?
                            [*]Arek Gołaś[*]

Komentarz

• Zamieszczone przez sebek77
                              sebek77 napisał/a:

jest taki sklep przy rakowieckiej naprzeciwko kościoła, na tyłach poczty

zastanow się jeszcze nad Arctic Frezerem, jest dużo tanszy ( ok 70 zl) w miare cichy, a wydajnosc ma wystarczjaca na niepodkrecony procek.
                              brzydki, zły i szczery

Komentarz

• sebek77 napisał/a:
                                Cytat:
                                sebek77 napisał/a:

jest taki sklep przy rakowieckiej naprzeciwko kościoła, na tyłach poczty

zastanow się jeszcze nad Arctic Frezerem, jest dużo tanszy ( ok 70 zl) w miare cichy, a wydajnosc ma wystarczjaca na niepodkrecony procek.
                                Jest czas do namysłu do środy A puźniej lece na rakowiecką

Zajebiste wielkie dzieki za pomoc Smętny
                                [*]Arek Gołaś[*]

Komentarz

Pracuję...
                                X