Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temat komputerowy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Z czystym sumieniem mogę polecić chłopaków z serwisu przy Wolumenie (w jednym z pawilonów na bazarze, w googlach wyszukasz raz dwa) - przede wszystkim nie zdzierają, uratowali mi laptopa za grosze a inne serwisy sobie życzyły prawie połowę wartości lapka!
    Inna sprawa, że wymiana klawiatury to przeważnie mały pikuś i na YT znajdziesz poradnik dla każdego modelu chyba. Jedyna trudność to demontaż obudowy (trzeba bardzo uważać), sama klawiatura to raptem jeden pasek do podpięcia. W swoich lapkach sam zmieniam, szkoda kasy na serwis.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Wyskoczyła mi taka reklama. Czy korzystał ktoś z tego rozwiązania? Działa, ma to sens?
      https://getxtra-pc.io/offer-01/?lpid...land&gulang=PL
      Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Komentarz

• Możesz sobie sam ściągnąć z netu tzw wersję life jakiegoś Linuksa i władować na pendriva, doładować jakimiś użytkami a potem odpalać sobie do woli na swoim kompie, ale płacić za to, to lekka przesada - być może jest to jakoś lepiej skonfigurowane a jak ktoś umie w zasadzie tylko włączyć i wyłączyć komputer no to może to i dobra opcja.
        Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Dzięki za info, ogarniam ciut więcej, niż tylko włączenie i wyłączenie. Pytanie dotyczło własnie sensu rozwiązania typu linuks na pendrive, nie pomyślałem o tym wcześniej .
          Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!

Komentarz

• Może Agata Ci pomoże )

*sorry,taki suchar w trybie alkoholowym.
            "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Mój Windows 10, był wersją, która była uaktualniana do Win10 z Win7, wczoraj po instalacji wersji 20H2 zaczęły się cyrki. System zaczął wywalać niebieski ekran śmierci w różnych momentach pracy, więc postanowiłem, że zrobię format i postawię system na nowo na czysto.

Niestety po instalacji jest to samo, co chwilę po załadowaniu mam problem z ekranem jak na screenie. Udało mi się puścić diagnostykę RAMu z poziomu Windowsa i nie znalazła żadnych błędów. Dysk też sprawdzany regularnie test diskiem - pokazywał, że jest w dobrym stanie.

Ktoś wie jak sobie z tym poradzić ?

Mam na dysku zewnętrznym obraz systemu z początku 2020 roku ( z komplacji 1903 albo czegoś wczęśniejszego), chciałem go przywrócić ale przez ten błąd się nie da, bo system co chwilę się wykłada.

Ostatnio edytowany przez Tomi; [ARG:4 UNDEFINED].
              Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Komentarz

• Pewnie kwestia braku kompatybilności sterowników. Prostego rozwiązania nie, pewnie coś z hardware'u się nie dogaduje z systemem.
                https://tencomputer.com/fix-kmode-ex...ed-windows-10/

Komentarz

• A jest jakiś sposób żeby z media creation toola zrobić sobie instalkę 1909 ? Bo na tamtej wszystko było ok, spieprzyło się przez to że winupdate w końcu sam zainstalował mi tą nowszą...

Komentarz

• Mam na dysku zewnętrznym obraz dysku ze stycznia 2020, z kompilacją 1909, albo 1903, na których nie było problemów.

Ale niestety przy próbie przywracania mam następujący komunikat..

Nic nie zmieniałem w BIOSie, cały czas jest ten sam.. Szukałem po necie, jest info żeby w menu Boot zmienić tryb z UEFI na Legacy, ale u mnie tej opcji nie ma.

Jak teraz stawiałem system na nowo, to różnica była taka, że musiałem sformatować cały dysk (tzn skasować i drugą partycję) bo wywalał mi komunikat, że to jest MBR a do instalki WIn10 musi być GPT. Może to ma jakiś związek, bo pierwotna instalka Win10 to był upgrade z win 7 ??

Komentarz

• Gdyby komuś przy okazji świętowania Black Friday wpadł w oko jakiś sensowny laptop 15,6' albo więcej (dla dzieciaka: gry w stylu Minercraft/Rolblox, You Tube, zdalna nauka) z Windowsem (i najchętniej z napędem CD) w cenie ok 2-2,7 tys zł to proszę o sygnał
                      Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Poleci ktos jakiegos PeCeta żeby mi dobrze mi śmigal AutoCad, a i żeby młodemu płynnie Fortnite chodzil. Budżet razem z monitorem to około 3000 zł.

Komentarz

• Zamieszczone przez bulbon Zobacz posta
                          Poleci ktos jakiegos PeCeta żeby mi dobrze mi śmigal AutoCad, a i żeby młodemu płynnie Fortnite chodzil. Budżet razem z monitorem to około 3000 zł.
                          Za tyle nie da się, minimum 1k - 1.5k zł więcej, chodzi mi oczywiście o "śmiganie" AutoCada i "płynne" działanie Fortnite, bo "jakoś" to działać będzie w tym budżecie.
                          Takie minimum do śmigania to Ryzen 3600xt plus GTX 1660 Super (2 k właśnie poleciało), pamięć to minimum 8 GB Ramu ale 16 by nie zaszkodziło (300 - 500zł), a i monitor to w granicach 700 - 1.2k (pewnie niżej 28 cali nie zechcesz). Do tego pudło, jakiś dysk i płyta główna, kolejne 1k plus pierdoły w postaci peryferii (mysz i klekotka to minimum).
                          Oczywiście możesz wejść w jakieś używane sprzęty, ale w takiej sytuacji oczywiste ryzyko niepowodzenia jest zdecydowanie większe przy braku rozeznania, ergo znajdź wśród bliższych znajomych osobę zaufaną i zorientowaną w temacie bo inaczej może być kłopot.

Komentarz

Pracuję...
                          X