Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temat komputerowy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Sam Red Dead Redemption przy mocniejszych detalach porządnie żre. Druga sprawa ze partnerka dużo streamuje a to pożera duży kawałek RAMu. A ze będę za chwile rozkręcał kompa żeby go wyczyścić dokładnie to bym wykorzystał moment.

A to nie jest tak , ze w przypadku opóźnienia (CL) dostosuje się do słabszej kości ? Tzn mam 17. Jak kupię 15 to i tak dostosuje się do 17 ?
    Ostatnio edytowany przez Runi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• RDR to faktycznie kombajn, ale i tak nie sądziłem, że pożera o tyle więcej zasobów od FM7 i FH4...
      Tak, dostosuje się do słabszej kości, dlatego powinieneś celować w ddr4, cl17, 2666 MHz i odpowiednie napięcie.

Nie wiem czy przy takich, w miarę przeciętnych parametrach, nie najlepiej kierować się ceną.
      ​​
      Ostatnio edytowany przez Darex13; [ARG:4 UNDEFINED].
      Mioduski won
      Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
      Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

• U mnie żre sporo ( tylko ze gram przy monitorze full hd 1920x1080) wiec ustawienia grafiki pod to troszke obciążają. Druga sprawa , ze całe życie w tle chrome , kilka programików w tle i się uzbiera. Partnerka ostatnio streamuje najnowszego Tomb Raidera ( a to tez potrafi niezłe obciążyć) , dodatkowo dochodzi bieżące streamowanie , a przy próbie przeniesienia na stream wysokiej jakości i bez straty fps jakieś znaczącej to powiem Ci ze robi się na styk.
        A ze lada dzień i tak będę czyścił go od środka wiec jak już mam rozkręcać to myśle żeby wykorzystać moment po prostu bo jak nie dziś to za dwa czy trzy lata i tak będzie trzeba.

Komentarz

• Też gram na 1080p, nie biorę tutaj półśrodków. No i chrome w tle bardzo dużo wyjaśnia, ja go przez to porzuciłem na rzecz opery, zżerał 1gb na jednej karcie, bez rozszerzeń, masakra. Jeśli zabierasz się za takie większe porządki, to obowiązkowo bym wymienił pastę termoprzewodzaca, powinno się to robić co max 2 lata, a najlepiej rok.
          Mioduski won
          Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
          Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

• No oczyszczanie bardziej myślałem właśnie w celu profilaktyki (pastę na procesorze , grafice i chipsecie) bo minęły prawie 2 lata ( choć w sumie rekordowe temperatury przy obciążeniu to maks 55-57 stopni na procku co myśle ze jest dobrym wynikiem).
            A ze jak już go rozkręce to bym kostkę mu dorzucił . W sumie nie zaszkodzi a kiedyś się przyda ale lepiej rok w rok go podkręcać niż jednorazowo wyrzucać kilka tysięcy.

Komentarz

• A ja w nieco innej sprawie - jak u Was z dostępem do internetu?
              Bo u mnie dalej stare kable telefoniczne, pomarańczowa opcja 80 mb/s, czyli w praktyce 20-25 mb/s. A podobno na światłowodzie nawet do 1 gb/s może sieć latać... Trochę mnie to wkurza, że na moim kwadracie nikt nie chce się podłączyć - możeby któryś operator w końcu wprowadził nas w XXI wiek, bo sądząc po https://www.telbest.pl/przewierty-sterowane.html możliwości ku temu są... a nie internet gorszy niż w III świecie. Może jak 5G się zaraz upowszechni, to internet mobilny będę miał szybszy niż stacjonarny!
              Ostatnio edytowany przez NineSecretary; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Czy mógłby ktoś rzucić fachowym okiem:
                1. https://dell24.pl/p/11648/Laptop-DEL...edium=referral
                2. https://dell24.pl/p/11779/Laptop-DEL...edium=referral

Czy warto dopłacać 7 stów za tego drugiego?
                (użytek domowy, MS Office, przeglądanie internetu, zdjęcia, Nc+, jakieś Netflixy itp, raczej bez grania)
                Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zanim się wszyscy pozabijają w wyścigu o udzielenie porady podpytam jeszcze o jedną kwestię: jak już kupię któregoś z tych lapków musze dokupić do niego jeszcze MS Offica (za porady o darmowych zamiennikach z góry dziękuję, ale nie). Co wiecej, ponieważ komp ma być na firmę, chcę to wrzucić w koszty i nie skończyć jak Al Capone, więc pewnie wezmę droższą wersję czyli MS Office Home&Bussines.
                  I teraz pytanie: widzę, że oprócz wersji pudełkowych dostępne są wersje "cyfrowe" (ESD), które są sporo tańsze od pudełek. Czy gdzieś jest jakiś haczyk? Podejrzewam, że tym haczykiem może być sprzedawca, który zamiast przyśle kod wygenerowany poprzez przywalenie głową w klawiaturę i spisanie tego losowego wyniku Podpowie ktoś jakieś pewne źródło do kupienia takiej wersji ESD?

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Jeśli dobrze widzę, to ten droższy ma pojemniejszy SSD i jedno USB więcej. Jeśli nie jestem ślepy to trochę mało jak na 700zł różnicy

Pod koniec marca w podobnej cenie jak ten drugi(~3800) kupiłem "gamingowego" ASUSa 17''3, z zegarem 2.1/3.7GHz, 16GB RAM, SSD 512 + HDD 1TB i dedykowaną grafiką.

Więc brałbym tego tańszego
                    Tysiąc lat przeminie, Żyleta nie zginie... !

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                      Czy mógłby ktoś rzucić fachowym okiem:
                      1. https://dell24.pl/p/11648/Laptop-DEL...edium=referral
                      2. https://dell24.pl/p/11779/Laptop-DEL...edium=referral

Czy warto dopłacać 7 stów za tego drugiego?
                      (użytek domowy, MS Office, przeglądanie internetu, zdjęcia, Nc+, jakieś Netflixy itp, raczej bez grania)
                      Celuj w 16GB ramu.

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta

Celuj w 16GB ramu.
                        W przypadku obu modeli może dołożyć 8 i będzie 16, tylko w jakim celu patrząc na cel zakupu, cyt: "raczej bez grania"? Zresztą bez dodatkowej karty graficznej to słabe te granie na wbudowanej grafie w procesor.
                        Ogólnie Delle mają bardzo dobrą opinię, a w tym przypadku w dodatku są tanie, sam mam działający Vostro sprzed lat z podświetlaną klawiaturą, służy już głównie jako dodatek do TV
                        Główne różnice między tymi modelami to port USB-C, 256 GB dysku SSD oraz możliwość (tylko możliwość) rozbudowy pamięci do 24 GB (wobec 16 GB) i za to 700 zł? Oba modele doskonale się sprawdzą do przewidywanych zadań, ten droższy niewiele daje za dodatkową kasę, chyba że coś przeoczyłem albo nie napisali.

Co do Office'a to chyba tak jak z systemem potrzebna jest nalepka/hologram niezależnie od kodu, można łatwo kupić za małe pieniądze niekradziony kod ale bez tej nalepki i wtedy można się długo tłumaczyć dlaczego używasz Office'a sprzedawanego w Malezji albo jakimś Kongo czy coś podobnego. Ja nie pękam i mam legalnego W10 Pro za 50 zł ale bez hologramu no i nie prowadzę obecnie żadnej działalności gospodarczej, ergo mam wywalone na nalepki
                        Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Dzięki za konkretne porady. Co do tych lapkow, to kumpel radził zwrócić uwagę żeby miały możliwość rozbudowy/doczepienia (??) dysku HDD (np. 512 GB) [cytuję z pamięci ].
                          Na ile udało mi się znaleźć w necie to oba te mają, ale czy mógłby ktoś potwierdzić (Boże, czuję się jak emeryt proszący o pomoc w wysłaniu esemesa )

Komentarz

• Ale po cholerę Ci tam HDD? Po to masz porty USB aby jakiś porządny HDD podpinać w miarę potrzeby (w tym ten lepszy model nawet C - bardzo szybki port). Ja sobie w lapkach robię jeden SSD na system i jakiś większy ale może niekoniecznie superszybki na dane. A HDD 5 tera to mam zewnętrzne przez USB.. Zadaj im pytanie w tym temacie jeśli to takie ważne.
                            Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Mają port USB, to wystarczy. Kup sobie do tego jakiś zewnętrzny HDD, 3,5" (szybszy, z własnym zasilaniem) albo 2,5" (żre prąd z laptopa) Seagate albo Western Digital na magazyn danych.
                              Specyfikacja tych laptopów całkiem zacna, dobra matryca.
                              Office polecam z X-kom. Swoją drogą, jeżeli nie przeszkadza Ci drobna ryska to: https://allegro.pl/oferta/outlet-del...10p-9220724684
                              Za 3600 masz procesor i7, 4 rdzenie, 8 wątków, dedykowaną kartę graficzną i 16GB RAM. Tylko 14 cali zamiast 15,6. Jeżeli masz zamiar go wynosić z domu to spory atut.
                              Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Mam problem z drukarką u Taty, a dokładnie z komunikacją pomiędzy drukarką a lapkiem.
                                Laptop to Lenovo Yoga 520, drukarka Brother DCP-375CW

Komputer widzi drukarkę, skanuje normalnie, jeśli puści się wydruk testowy z poziomu przycisków na drukarce to wychodzi normalnie.
                                Ale jeśli puszcza się do wydruku jakikolwiek dokument z poziomu windowsa (word, pdf., jakiekolwiek zdjęcie), wpada na chwilę do kolejki, po czym z niej znika i już tego nie drukuje....
                                Przeinstalowałem sterowniki do drukarki, ale nie pomogło.
                                Ktoś wie ocb, system operacyjny to Windows 10 (wer 1909). ??
                                Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Komentarz

Pracuję...
                                X