Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temat komputerowy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pany, wczoraj miałem wymienianego lapka firmowego.
    Stary L430 miał Windowsa 7, nowy wziąłem T480s i wszystko jest cacy poza wczytywaniem stron w Firefoxie. W operze i Chrome jest ok, natomiast w Firefoxie na dużej ilości stron wyskakuje mi taki oto komunikat.

"Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia

Podczas łączenia z serwerem „www.tsn.ca” wystąpił błąd. Certyfikat uczestnika komunikacji ma nieprawidłowy podpis. Kod błędu: SEC_ERROR_BAD_SIGNATURE

Żądana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ nie udało się potwierdzić autentyczności otrzymanych danych.
    Proszę poinformować właścicieli witryny o tym problemie.

Więcej informacji‌

Automatyczne zgłaszanie podobnych temu błędów (pomaga Mozilli identyfikować i blokować niebezpieczne strony)"

Antyvir to ESET Endpoint Antyvirus. Na 7 nie było tego problem, pomimo tego samego antyvirusa.
    Teraz pomaga tylko wyłączenie skanowania SSL w ESET.
    Jest jakiś inny sposób aby sobie z tym poradzić ?
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Komentarz

• Dlatego, że w firmie rozszywają ci ruch SSLa i podmieniają certyfikat na swój. Chrome i Opera korzystają z certyfikatów Windows, które pewnie zainstalowały ci się jak podłączali komputer do AD, a w Firefox trzeba to zrobić ręcznie.

Pomijając fakt, że trochę słabo korzystać z takiego komputera do prywatnych rzeczy, ale jak tak bardzo chcesz to poproś adminów żeby ci zainstalowali certyfikat w Firefox.
      Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym.

Komentarz

• Mam administratora lokalnego na swoim kompie, bo u nas prezesi na to pozwalają, tak samo z resztą jak z korzystania do celów prywatnych.
        Jestem w stanie zrobić to jakoś samodzielnie, czy muszę prosić informatyka (mamy firmę zewnętrz ?

Nie wiem tylko czemu na poprzednim lapku na Win7 było ok. Tam Firefoxa też sobie sam instalowałem (wolę go od Chorma i Opery).
        Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Komentarz

• Jest tu jakiś dobrze znający pythona ?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

• Szukam pilnie kontaktu z doświadczonymi informatykami, administratorami stron internetowych itp.
            Mamy tutaj taką osobę?

Komentarz

• Zamieszczone przez NGA Zobacz posta
              Szukam pilnie kontaktu z doświadczonymi informatykami, administratorami stron internetowych itp.
              Mamy tutaj taką osobę?
              Podbij na priv.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mar00 Zobacz posta
                Podbij na priv.
                Poszło.

Komentarz

• Forumowicze.
                  Laptop; przy pochylaniu/odchylaniu ekranu lub ściskaniu jego górnej ramki, pojawia się cieniutka, zielona pionowa linia. Cały czas w jednym miejscu. Matryca? Taśma? Laptop to dziadek. Opłaca się robić, czy zostawić (bo "w bezruchu" przy normalnym użytkowaniu nic nie widać)?
                  Chciałbym mieć jakiś punkt zaczepienia przed ewentualną wizytą w serwisie.

Komentarz

• Pany potrzebuje nowego dysku przynajmniej 500gb do stacjonarki, ci sie teraz kupuje SSD HDD czy jeszcze cos innego? Mam w zapasie SSD 240gb na ktorym mysle moze byc windows.
                    I druga sprawa skąd wziąć windowsa? Te klucze z allegro to jest jakis wałek czy jak?

Komentarz

• WItam
                      Pacjent Acer Spin 1 11,6" z problemem od wczoraj. Wewnętrzna pamięć to jedyne 32gb. Musze przy aktualizacjach większych posiłkować się zewnętrznym dyskiem.
                      Wczoraj rozpocząłem aktualizacje (grubsza aktualizacja systemowa windowsa - potrzebował dysku zewnętrznego z wolną pamięcią ok 10GB i 2,8GB wewnętrznej.
                      Jak już rozpoczął tak do dzisiaj skończyć nie może. Na początku aktualizacje zostały pobrane i wydawało się ok. Pamiętam komunikat "system zostanie zrestartowany kilka razy".
                      Od wczoraj od godz 16 mam to samo. Restartuje się co kilka minut, po czym mam cały czas ten sam komunikat (na czarnym ekranie - "Trwa cofanie zmian wprowadzonych na Twoim komputerze" i za kilka minut restart. Przez sekundę przed tym komunikatem na sekunde widzę komunikat "Trwa odzyskiwanie danych".
                      Pendrive jest cały czas włożony - jak go wyjmę, komputer się szybciej zrestartuje, po czym prosi o włożenie dysku zewnętrznego. Potem już wyskakuje ten sam komunikat
                      Zostawiłem włączony na noc - i dziś rano bez zmian. Specem nie jestem, ale to chyba za długo
                      Jakieś wskazówki, co czynić ?

Komentarz

• Poleci ktoś przeglądarkę PDF co nie muli tak jak Acrobat?

Komentarz

• wiaterek - jak masz jakiś nośnik, który był dołączony do komputera, to pewnie najszybciej będzie wszystko postawić od nowa...
                          Tuzin - dowolna przeglądarka internetowa

Komentarz

• Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
                            Poleci ktoś przeglądarkę PDF co nie muli tak jak Acrobat?
                            Foxit Reader chyba lżejszy. U mnie na lapku-dziadku ładnie śmiga, ale używam go w stylu 'otwórz/drukuj'

Komentarz

• Pytanko.
                              RAM-u dokładam do kompa .
                              Aktualnie 2 kości po 8 GB , ale, że przy nowszych produkcjach i otwartych aplikacjach 12-13 GB jest wykorzystywane , a mam dwa wolne sloty w płycie mam zamiar dorzucić 2 kosteczki.
                              Problem polega na tym , że aktualnie mam kości Ramaxel , niedostępne praktycznie na polskim rynku.
                              Ramaxel DDR4 2666 Mhz.
                              Co do tego dorzucić innej firmy? Goodram? Kingstone? Coś ktoś poleci?

Komentarz

• Prawdę mówiąc, 16GB wydaje się optymalne, o jakich programach/grach mówisz? Co do pozostałej części pytania - zwróć uwagę na:
                                - typ pamięci (ddr4)
                                - częstotliwość pracy (2666MHz)
                                - opóźnienie (znajdź sobie to, opisywane z literkami CL)
                                - napięcie.
                                Producent jest raczej obojętny, komp ram potraktuje tak, jaka będzie najsłabsza kość ramu.
                                Mioduski won
                                Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
                                Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

Pracuję...
                                X