Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temat komputerowy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Marcino Zobacz posta
    Google czyta nasze maile, ogląda nasze zdjęcia.
    Wie kiedy płacimy rachunki, co kupujemy.
    Pytanie czy chcemy, żeby jeszcze oprócz tego wiedział jak, kiedy i z kim uprawiamy w domu sex

Komentarz

• prośba o sugestie:
      szukam drukarki do domu - miesięcznie wydruk do 100-200 stron. Raczej cz-b, ale chcę by miała opcję koloru.

Pytanie: ktoś może polecić jakiś model?

budżet - 600-1000 zł

zależy mi na taniej eksploatacji - tj. wolę dać więcej kasy przy zakupie, a potem kupują bęben/toner nie płakać że kosztuje tyle co drukarka.

Myślałem o laserze, bo do atramentów jakoś nie mam zaufania

thx
      "...i na dobre i na złe"

Komentarz

• Jest tu jakiś szpec komputerowy który wytłumaczy mi o co chodzi z błędem przy odpalaniu programów "acces violation at address..." z tych gadek komputerowców z google rozumiem tylko tyle, że nic nie rozumiem

Komentarz

• Albo coś Ci fizycznie jebnę** w kompie/lapku i system blokuje dostęp albo coś mu się pomyliło w systemie /Biosie.
          W pierwszej kolejności zaaktualizuj system.

Komentarz

• system jest zaktualizowany, laptop jest nowy. dzieje się tak tylko przy próbie włączenia programów, których zadaniem jest ingerować w inne aplikacje.

Komentarz

• Rozglądam się za lapkiem dla Żony do użytku domowego. Budżet to max 4k, chociaż wolałbym żeby było to coś w okolicach 3k.
              Co w tej cenie warto wybrać ??

Myślałem nam MateBookiem D 14(ale przy obecnej sytuacji Huaweia chyba nie warto), jakimś ThinkPadem z Lenovo lub MacBookiem Air.
              Lapek do typowych zadań biurowych, nie będzie służył do grania. Ważne, żeby nie był zbyt ciężki.
              Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Komentarz

• Zamieszczone przez Tomi Zobacz posta
                Rozglądam się za lapkiem dla Żony do użytku domowego. Budżet to max 4k, chociaż wolałbym żeby było to coś w okolicach 3k.
                Co w tej cenie warto wybrać ??

Myślałem nam MateBookiem D 14(ale przy obecnej sytuacji Huaweia chyba nie warto), jakimś ThinkPadem z Lenovo lub MacBookiem Air.
                Lapek do typowych zadań biurowych, nie będzie służył do grania. Ważne, żeby nie był zbyt ciężki.
                O ile teraz telefonu od Huawei bym nie kupił, tak lapka raczej tak..

Wydaje mi się że MateBook D 14" z Ryzenem to spoko wybów, bardzo dobra praca na baterii, nie ma problemów z power throtlingiem, z tego co kojarzę minusem może być wlutowany ram. No i cenę tutaj masz w okolicach 2500 zł. Opcjonalnie możesz zerknąć również na Matebook 13, to również fajny sprzęt, fajne proporcje ekranu 3:2.

Nie wiem jak Twoja żona, ale moja również trochę kierowała się wyglądem (lekki, smukły, itd.) więc np.ThinkPad na starcie odpadał.

Alternatywnie zerknij może na ASUS VivoBook S13.

Ja osobiście jestem zwolennikiem MacBooków, więc wybór padł na Air (poprzedni model - w podstawowej wersji). Moja żona była świadoma systemu, więc jest bardzo zadowolona (bateria, lekkość, jakość wykonania - do tego integracja z iPhone).
                Ostatnio edytowany przez invictus; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• A macie może jakieś rekomendacje w zakresie lapków typowo biurowych do około 4.000?

Do tej pory korzystam z Lenovo i całkiem sobie je chwalę. Co sądzicie o Lenovo ThinkPad E480 i5-8250U/16GB/256+1000/Win10P FHD (https://www.x-kom.pl/p/415316-notebo...10p-fhd.html)?

I korzystając z okazji - zna się ktoś na projektorach przenośnych? Tutaj budżet to około 2/2.500. Użytek raczej uniwersalny, ale głównie filmy.

Będę wdzięczny za wszelkie polecenia.
                  Ostatnio edytowany przez cukier_królewski; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez invictus Zobacz posta
                    O ile teraz telefonu od Huawei bym nie kupił, tak lapka raczej tak..

Wydaje mi się że MateBook D 14" z Ryzenem to spoko wybów, bardzo dobra praca na baterii, nie ma problemów z power throtlingiem, z tego co kojarzę minusem może być wlutowany ram. No i cenę tutaj masz w okolicach 2500 zł. Opcjonalnie możesz zerknąć również na Matebook 13, to również fajny sprzęt, fajne proporcje ekranu 3:2.

Nie wiem jak Twoja żona, ale moja również trochę kierowała się wyglądem (lekki, smukły, itd.) więc np.ThinkPad na starcie odpadał.

Alternatywnie zerknij może na ASUS VivoBook S13.

Ja osobiście jestem zwolennikiem MacBooków, więc wybór padł na Air (poprzedni model - w podstawowej wersji). Moja żona była świadoma systemu, więc jest bardzo zadowolona (bateria, lekkość, jakość wykonania - do tego integracja z iPhone).
                    No właśnie, jak sprawuje się w 2019 ten starszy MacbookAir (bo mówimy o TYM?) Trochę martwi mnie ten dysk 128GB. nie jest to za mało ?
                    Bo MacbookAir2019 to już trochę inna półka cenowa.
                    Co do Lenovo to ThinkPada w tych gabarytach tez można dostać, u mnie w firmie w tm roku wymieniają nam na X280 a w przypadku wyższego szczebla na X1 Carbon. Świetne sprzęty, tylko też zdecydowanie droższe.
                    Zastanawiałem się jeszcze na IdeaPad330 albo jakąś Yogą.
                    Huawei Matebook 13 fajny, ale odpada ze względu na totalny brak portów (tam jest chyba tylko 1 szt USB-C) ?
                    Ostatnio edytowany przez Tomi; [ARG:4 UNDEFINED].
                    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Komentarz

• Tym razem ja szukam rozwiązania problemu i nie mogę znaleźć.

Od jakiegoś czasu jeden z laptopów (ASUS Vivobook S) z Windows 10 Pro (jedyne Pro w domu) odmawia ponownego połączenia się z moimi dwoma stacjami wi-fi. Jedyne co mogę zrobić to "zapomnieć sieć", po czym łączę się bez najmniejszego problemu po wpisaniu hasła. Po rozłączeniu znów mogiła, "zapomnij sieć", połącz z wpisaniem hasła i tak w koło Macieju! W tym samym czasie pozostałe sprzęty domowe łączą się bez problemu, rozłączam i ponowne połączenie bez bólu czyli bez potrzeby zapominania sieci!
                      Objaw się pojawił znienacka kilka dni temu, poza jakimiś poprawkami systemu lapka żadnych zmian w konfiguracji nie przeprowadzałem, na stacjach wifi też zmian nie widać.
                      Na lapku spróbowałem pobawić się sterownikami wifi ale bez pozytywnego skutku, przeleciałem kilka wersji. Oczywiście wszystko restartowałem pierdyliard razy bez skutku. Wirusów i trojanów nie widać. W sieci nic rozsądnego nie mogę wyczytać na ten temat. Na razie nie pytałem helpdeska Asusa bo nie chcę się znów denerwować za bardzo ich "poradami", znając życie napiszą "proszę przeinstalować system na czysto".

Będę niezmiernie wdzięczny za sugestie wykraczające poza "zainstaluj sobie jakiegoś linuksa" bo na innym kompie już mam Debiana
                      Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Są jakieś "nowe" laptopy robione na matrycy 18,4 cala ?
                        Kiedyś był Alienware, później jeszcze MSI coś tłukło, ale to już chyba zmierzch jest tej przekątnej.
                        I tak niejako przy okazji to jak wygląda sytuacja z wydajnością nowych mobilnych kart graficznych ?
                        W porównaniu do rodziny 900 i 1000.
                        Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
                          Będę niezmiernie wdzięczny za sugestie wykraczające poza "zainstaluj sobie jakiegoś linuksa"
                          na szybko: start -> ustawienia -> sieć/internet -> reset (na samym dole)

jak nie pomoże, to próbuj z linii komend (admin):
                          gpupdate /force (może tylko to wystarczy)
                          netsh advfirewall reset
                          netsh int ip reset + netsh int ipv6 reset (wymaga restartu)
                          netsh winsock reset

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                            I tak niejako przy okazji to jak wygląda sytuacja z wydajnością nowych mobilnych kart graficznych ?
                            W porównaniu do rodziny 900 i 1000.
                            Jaki segment Cię interesuje?
                            RTX 2070, 2080, 2080Ti w chwili premiery niereferentów miał wzrost wydajności w granicach 10-20% w stosunku do poprzedników.
                            Przesiadka z serii 1xxx nie miała sensu przy cenach z kosmosu. Ja zostałem przy 1080Ti (3600 zł FTW3 od EVGA vs 6000 zł 2080Ti FTW3 od EVGA)
                            Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Zdecydowanie olać temat... i nie odpowiadać na głupie zaczepki komiwojażerów!
                              Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
                              Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
                              ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

• w uproszeniu - system sterowania w przemyśle.
                                Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym.

Komentarz

Pracuję...
                                X