Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temat komputerowy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Zamieszczone przez Cipciuś
    Zamieszczone przez Nazgul
    Zamieszczone przez Smetny
    To już zależy od producenta, praktycznie kazdy daje inna chlodziarke- moze w przypadku radeonow jest inaczej- nie znam sie za bardzo- jestem szczesliwym posiadaczem GeForcea
    A to obejrzyj sobie karty ATi by Sapphire (IMO najlepsze, oprócz built by ATi) na Benchmarku

http://sklep.benchmark.pl/pelny_15624.html
    najlepsze produkuje Hercules
    Hercules i Gigabyte mają fatalny stosunek jakości do ceny A przynajmniej miały jak ja kupowałem
    From flood into the fire
    One thousand voices sing
    We're in this together
    For whatever fate may bring

Komentarz

Podbijam temat, bo mam problem ze swoim sprzętem :/

Otórz komputer działa niespodziewanie wolno :O Robiłem format dysku, ale to wciąż nie pomaga. Nadal są momenty kiedy komp myśli dość długo (lub kursor myszy nie rusza się płynnie, tylko skokowo). Problem jest też z ładowaniem systemu, bo okno z logiem Win XP i niebieskim przesuwającym się paskiem wyświetlane jest dość długo (dlaczego system ładuje się tak długo)?

Dodam, że mam w tym samym komputerze również Win 98 i on chodzi poprawnie (czas ładowania również jest odpowiedni).

Co może być przyczyną? Sterowniki, dysk, procesor, karta? A może chłodzenie?

Wirusy odpadają, bo jak już pisałem robiłem ostatnio format dysku. Z resztą mam też avasta, firewalla i any spyware więc tego typu syfy raczej nie wchodzą w grę.

Co o tym myślicie ? :/

Komentarz

sprawdz dysk, mi ostatnio przy podobnych obajawach jak u ciebie pomogla wymiana dysku

Komentarz

Zamieszczone przez Luqas
          Co może być przyczyną? Sterowniki, dysk, procesor, karta? A może chłodzenie?

Wirusy odpadają, bo jak już pisałem robiłem ostatnio format dysku. Z resztą mam też avasta, firewalla i any spyware więc tego typu syfy raczej nie wchodzą w grę.

Co o tym myślicie ? :/
          Zacząłbym szukanie przyczyny od sterowników - chipset, i drukarka - jeżeli masz... Pościągaj najnowsze wersje i zrób upgrade...
          Drukarka potrafi nieprawdopodobnie zamulić system...

Ile masz RAM-u i jak ustawiłeś SWAP-a?
          From flood into the fire
          One thousand voices sing
          We're in this together

Komentarz

Właśnie, że drukarki nie mam zainstalowanej w win xp. Są jakieś problemy przy instalowaniu sterowników do niej z płyty w XP - w Win 98 takich nie ma.

Mam 512 mb ram, a co do SWAP-a - to... nie wiem nawet co to takiego

Aha i rano pojawiła się taka sytuacja: ładuje się system (win xp) - zniknęło już to okienko z logiem i zamiast pokazania się pulpitu było ciemno (choć dioda monitora miała kolor zielony - czyli taki jak w stanie pracy). Po męczarniach udało mi się w końcu odpalić XP w trybie awaryjnym - wyskoczyło okno o błędach krytycznych z opisem "Sterowniki karty graficzej Radeon 9600 Pro prawdopodobnie odpowiadają za brak stabilności systemu" - czy jakoś tak. Zainstalowałem więc inne sterowniki (nie te z płyty oryginalne, a z internetu) i jakoś działa.

Tylko komputer dziwnie działa, powolnie i nienaturalnie :/

Komentarz

SWAp to plik wymiany - taki eprzedłużenie RAM-u na twardzielu. Dla Twojej pamięci minimum 768 MB.

512 RAM to wystarczająco. Jakie sterowniki dałeś? Catalyst (z ATi) czy Omega? Omegi próbowałem u siebie i wywalały się, na Catalystach chodził jak należy... No i stery do płyty też musza być zainstalowane - ściągnij ze strony producenta chipsetu - Intel, NVidia, VIA, SiS...

Kartę masz niepodkręconą?
              From flood into the fire
              One thousand voices sing
              We're in this together

Komentarz

Teraz mam zainstalowane sterowniki omegi. Te z płyty (catalyst) robiły właśnie takie problemy o których pisałem wyżej.

Karta jest niepodkręcana.

Sterowniki do płyty głównej?

Nawet nie wiedziałem, że takowe istnieją

Komentarz

Zamieszczone przez Luqas
                  Teraz mam zainstalowane sterowniki omegi. Te z płyty (catalyst) robiły właśnie takie problemy o których pisałem wyżej.

Karta jest niepodkręcana.

Sterowniki do płyty głównej?

Nawet nie wiedziałem, że takowe istnieją
                  Istnieją i są w instalacji Windows, ale to namiastka. Masz je na cedeku który dostałeś z płytą główną, ale to zapewne starocie są.

BTW jakiego producenta masz Radeona?
                  From flood into the fire
                  One thousand voices sing
                  We're in this together

Komentarz

Sapphire.

Taka o: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16410

Komentarz

Zamieszczone przez Luqas
                      Sapphire.

Taka o: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16410
                      To na Catalystach powinna chodzić bez żadnej łaski. Też mam Sapphire...

http://www.viaarena.com/downloads/dr...4in1_v456v.zip

Tu masz bezpośredni link do drivera płyty.
                      From flood into the fire
                      One thousand voices sing
                      We're in this together

Komentarz

Dzięki, już ściągam i sprawdzę czy to coś pomoże.

Skoro mówisz, że na Catalystach powinno działać, to ja ściągnę je z internetu bo do tej pory instalowałem tylko te z cd dołączonej do karty.

Kto wie, może to coś zmieni.

Edit:
                        Ha! Już znalazłem różnice. Popatrz: http://www.sapphiretech.com/downloads/downloads.asp

tutaj Catalyst jest w wersji 5.4(v8.122) a ja na płycie mam Version 4.10

Oby to pomogło

PS. A ściągać te Control panel, Hydravision i inne pierdółki czy sam sterownik Catalyst wystarczy ??

Komentarz

Control Panel jest w Catalystach standardowo, to dodatki do ustawień. Hydravision z kolei to taki fajny ficzer który pozwala Ci między innymi mieć wiele pulpitów - jak w linuxie Jak będziesz oglądał gołe dupy na sieci i wpadnie ktos do pokoju to przełączasz pulpit i szlus Nie trzeba ale można - czasem się przydaje

Uninstallera sobie ściągnij i nim odinstaluj obecne sterowniki zanim zainstalujesz nowe (tylko Catalysty - Omegi mają swój deinstaller - usuwasz je z Dodaj-Usuń Programy z Panelu Sterowania). NIGDY NIE NADINSTALOWUJ sterów na stery. Wyjdzie Sajgon.
                          From flood into the fire
                          One thousand voices sing
                          We're in this together

Komentarz

Zainstalowałem te sterowniki catalyst (ściągnięte z tamtej strony). No i nie mam Control Panela ale tym się nie martwie, bo i tak tego nie używałem. Ale w Dodaj/usuń programy nie mam na liście Catalysta tylko ATI Display Driver - to dobrze czy źle?

I skąd tego uninstallera wziąć? Bo tam na stronie http://www.sapphiretech.com/downloads/downloads.asp go nie widzę

Komentarz

A Ty z Sapphire ciągnąłeś?
                              No, a co to za różnica?

Zainstalowalem też sterownik do płyty, ale mimo tego XP wciąż ładuje się dość powoli. Zapewne to wina dysku, tak jak pisał Luk@s.

Komentarz

Pracuję...
                              X