Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temat komputerowy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez large Zobacz posta
    http://helion.pl/ksiazki/phmsv3.htm

Profi książka. Śmiga gdzieś po torrentach w pdf

Dokładnie http://torrenty.org/torrent/14718 Sam ściągnę, bo 3 wydania nie mam.
    Dzięki.
    A na czym można się trochę pouczyć, co należy zainstalować?
    Mi bardziej chodzi mi o podstawy programowania, a nie tworzenia stron internetowych.
    Legia
    wszystko co mamy to te trybuny szare...

Komentarz

• Co byście polecali jeśli chodzi o napęd DVD, bo w sumie rzadko gram w gry, a chciałbym w niektóre zacząć, a mam jeszcze stary napęd CD. Jakiś macie może sprawdzony, dobrej jakości, trwały i niekoniecznie bardzo drogi? I swoją drogą czy metodą domową, da się jakoś wykręcić ten napęd CD i przykręcić DVD? Nigdy nie próbowałem, a póki nie wiem to nie chcę majsterkować, żeby w razie czego nie rozwalić tego.
      Drwi sobie z nas pyszny nieprzyjaciel i odważny jest, bo za rzeką stoi. Przeszedł morze, żeby Polskę uciemiężyć, pokażę mu więc, że i Polakom rzeki nie przeszkadzają wypędzić najeźdźcy. Bracia! Dla odważnych droga na drugi brzeg taka sama jest przez most, co przez wodę. Komu Ojczyzna miła, za mną!

Komentarz

• ja mam nagrywarkę dvd LG zwykła i jestem zadowolony, jeśli chodzi o montaż to odpinasz kabelki z CD odkrecasz śrubki wsadzasz dvd, przykręcasz śrubki wpinasz kabelki i po zabawie

http://znak.pl/index.php?cid=232&sci...2NP20+bulk+cza
        Ostatnio edytowany przez Czaruś; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• montaz tak jak czarus napisal - banalny
          jesli chodzi o marke napedu dvd - to w zasadzie ich ceny i parametry sa bardzo do siebie zblizone
          ze swojej strony polecam Pioneer'a - sam uzywam od wielu lat i jestem b zadowolony

Komentarz

• Dzięki za informację A w takim razie, mógłbyś powiedzieć po ile w sklepach mniej więcej są Pioneer'y? Myślę tak właśnie, żeby sobie może zacząć odkładać, bo bez kasy jestem ostatnio.
            Drwi sobie z nas pyszny nieprzyjaciel i odważny jest, bo za rzeką stoi. Przeszedł morze, żeby Polskę uciemiężyć, pokażę mu więc, że i Polakom rzeki nie przeszkadzają wypędzić najeźdźcy. Bracia! Dla odważnych droga na drugi brzeg taka sama jest przez most, co przez wodę. Komu Ojczyzna miła, za mną!

Komentarz

• Zamieszczone przez Aureliusz Zobacz posta
              Dzięki.
              A na czym można się trochę pouczyć, co należy zainstalować?
              Mi bardziej chodzi mi o podstawy programowania, a nie tworzenia stron internetowych.
              Stop, stop, stop.

To co Ci ktoś podrzucił to książka o PHP - języka skryptowego - z dodatkiem MySQL czyli bazy danych. Najpopularniejszy zestaw aktualnie. Nasze forum napisane jest w php i pewnie lata na mysql.

Powiedziałeś że chcesz się nauczyć SQL, a później że ogólnie programować.

Jeżeli ogólnie programować to polecał bym zacząć od hmm, Javy ew. C++. Wydaje mi się że najlepiej zacząć od tych języków, lub w ogólnie w nich zostać - programiści Javy zarabiają naprawdę bardzo dobre pieniądze.

Jeżeli chcesz programować strony internetowe tutaj mamy do wyboru kilka rozwiązań i technologi. Technologie enterprise czyli Java lub .NET. Ale to raczej za cięzkie więc mamy jeszcze języki skryptowe - php, ruby oraz python. Z tej trójki polecił bym Ci zacząć uczyć się Ruby oraz odrazu po tym nauczyć się framework Ruby on Rails. Bardzoooo przyjemny język i dobrze płatna praca.

No a jeżeli naprawdę chcesz się nauczyć SQL to najlepiej żebyś się skonkretyzował o jakiej bazie danych myślisz. SQL to ogólne pojęcie języka zapytań do bazy danych. Z baz danych mamy do wyboru MySQL, aktualnie najpopularniejsza, PostgreSQL, SQLite, Firebird, Oracle, MSSQL i jeszcze kilkanaście innych.

Także - powiedz dokładnie co CIę interesuje, od czego chciał byś zacząć - czy bardziej idziesz w stronę pisania aplikacji internetowych itp, czy programów desktopowych pod windowsa czy inne systemy.

//edyta:
              Widzę że stara sprawa, jeżeli jednak nadal akrualna to służę pomocą
              Ostatnio edytowany przez Strzałek; [ARG:4 UNDEFINED].
              "Od dziecka w moim sercu tylko jeden klub jest wyryty,
              Każdy z nas ma w DNA ten herb znakomity,
              Kazdy z was ma w DNA nienawiść do stolicy,
              Spójrz nam w twarz - WARSZAWCY FANATYCY."

Komentarz

• Zamieszczone przez Ciunek Zobacz posta
                Dzięki za informację A w takim razie, mógłbyś powiedzieć po ile w sklepach mniej więcej są Pioneer'y? Myślę tak właśnie, żeby sobie może zacząć odkładać, bo bez kasy jestem ostatnio.
                +/- 100 pln

Komentarz

• Ciunek: Ja z kolei polecilbym cos z Lite-onow. Mialem kiedys i bylem zadowolony.
                  Jakosciowo w tym przedziale cenowym nie ma specjalnie duzych roznic(no chyba, ze kupilbys jakies manty i inne szajstwa).

IMHO ten model bylby dobrym wyborem:
                  http://www.ceneo.pl/870703
                  Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Brrr tylko nie Lite-on. Też wziąłem to do kompa, bo ogólnie niby uznana marka. A chodzi to jak startujący odrzutowiec. Nie wiem, może tylko mój model...

Komentarz

• OK to ja mam taka sprawe. Mam neostrade, i 2 laptopy. net działa tylko na jednym a chciałbym zeby działał na obu. Ktos wie jak skonfgurowac-stworzyc siec wewnetrzna z opcja udostepnienia łacza dla tego 2 kompa. Nie namieszałem ?

Komentarz

• Zamieszczone przez Sosen Zobacz posta
                        OK to ja mam taka sprawe. Mam neostrade, i 2 laptopy. net działa tylko na jednym a chciałbym zeby działał na obu. Ktos wie jak skonfgurowac-stworzyc siec wewnetrzna z opcja udostepnienia łacza dla tego 2 kompa. Nie namieszałem ?
                        możesz np. zainwestować w router. Spinasz 2 kompy i neo via router i śmigają ci niezależnie od siebie. Druga opcja to switch, ale wtedy jeden komp jest zdaje się tym "głównym" i musi chodzić jeśli chcesz używać neo na drugim.

"Stewardessa szepnęła 'Boże...' nim stanęło jej serce, a kapitan wciąż powtarzał, że to zwykłe turbulencje..."

Komentarz

• Zamieszczone przez Adrianw Zobacz posta
                          możesz np. zainwestować w router. Spinasz 2 kompy i neo via router i śmigają ci niezależnie od siebie. Druga opcja to switch, ale wtedy jeden komp jest zdaje się tym "głównym" i musi chodzić jeśli chcesz używać neo na drugim.

router juz mam, tylko kwestia jak to spiac zeby mi smigały dwa oddzielnie, kompowa podpinka pod "główny" nie wchodzi w gre.

Komentarz

• pod gniazdo ADSL wpinasz neo, a pod porty kompy. później konfigurujesz router i powinno śmigać. z resztą jak wpiszesz marke routera w necie to powinno wyskoczyć jak go skonfigurować

"Stewardessa szepnęła 'Boże...' nim stanęło jej serce, a kapitan wciąż powtarzał, że to zwykłe turbulencje..."

Komentarz

• Problem mam. Nie mogę na laptopie zainstalować myszki bezprzewodowej, tzn.niby jest, że wszystko poprawnie działa, a jest uj. A bez myszki ni uja nie mogę się przyzwyczaić

Komentarz

• Zamieszczone przez Adrianw Zobacz posta
                                pod gniazdo ADSL wpinasz neo, a pod porty kompy. później konfigurujesz router i powinno śmigać. z resztą jak wpiszesz marke routera w necie to powinno wyskoczyć jak go skonfigurować
                                A jak zrobic to zeby działał bezprzewodowo ?

Komentarz

Pracuję...
                                X