Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Temat komputerowy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Mój znajomy ma dysk firmy Trekstor po pół roku pliki na dysku stawały się coraz bardziej nie czytelne, nawet nie dawalo się go sformatować a jak daliśmy na hama format który sie nie udał dysk był widziany nie jako NTFS, FAT tylko UDF (znany z płyt CD). W dyskach przenośnych jest to częstą wadą dlatego przed zakupem wczytaj się dokładnie w gwarancję.

Komentarz

• *****!!!

Formatuje kompa sformowalem już oba dyski, instaluje na nowo windowsa i ciagle wyskakuje w czasie instalacji, że brakuje jakiś plików niby na płycie(pliki się zmieniają), próbowałem już z dwoma Windosami i ciągle to samo!
      Pogoń Szczecin, sami przeciwko wszystkim.

Komentarz

• Hmm... może masz napęd uszkodzony? spróbuj z jakimś innym napędem CD/DVD.

Komentarz

• Zamieszczone przez cffan Zobacz posta
          Akurat to jedno z gorszych i uciążliwych zabezpieczeń, lepiej zastosować zwykłe WPA2. Chyba, że ktoś ma czas i ochotę to zrobić nawet VPN, tylko co po co?
          Dlaczego gorszych ? Ja wielkich problemów z tym nie mam. U mnie po wi-fi śmigają 2 stacjonarne kompy, od czasu do czasu laptop i kom. Wszystkie 4 nr MAC mam przypisane, a jeśli ktoś wpadnie z laptopem/komórką, to przypisanie go sieci dla osoby rozgarniętej kwestia kilku minut.

Zamieszczone przez Maniek Zobacz posta
          Panowie, mało rozumiem z tego co napisaliście, ale jutro będę walczył...

jak jutro nie dam znaku życia w temacie to znaczy, że coś pojebałem i w ogóle nie mam netu...

z góry dzięki...
          Zrób sobie backup ustawień i jeśli coś spieprzysz i nie będziesz wiedział jak to naprawić, to klik klik i jesteś na starych śmieciach.

Komentarz

• Zamieszczone przez large Zobacz posta
            Dlaczego gorszych ?
            Bo podszycie się pod MAC innego komputera to kwestia paru minut?
            Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak nielicznym.

Komentarz

• Tylko, że jak ktoś umie się podszyć pod MAC innej karty to klucz WPA/WPA2 też na pewno złamie.

Komentarz

• Zamieszczone przez stylap Zobacz posta
                Hmm... może masz napęd uszkodzony? spróbuj z jakimś innym napędem CD/DVD.
                Próbuje z nagrywarki to w ogole, chyba nie odczytuje WIN bo brakuje mu pliku NTLDR i kaze restertować kompa. Kataklizm jakiś.
                Pogoń Szczecin, sami przeciwko wszystkim.

Komentarz

• tu masz kilka takowych opcji tego błędu

* Dysk CD z systemem Windows XP jest porysowany, poplamiony lub brudny. Oczyść dysk CD z systemem Windows XP miękką ściereczką, włóż go do stacji CD-ROM i kliknij przycisk OK.
                  * Stacja CD-ROM nie działa poprawnie lub dysk CD za bardzo wibruje i laserowy czytnik nie może prawidłowo odczytać danych. Aby uzyskać więcej informacji o tym problemie, zapoznaj się z dokumentacją sprzętu lub skontaktuj z producentem stacji CD-ROM.
                  * W przypadku korzystania z wielu stacji CD-ROM komputer może próbować zlokalizować pliki na niewłaściwej stacji. Jeśli sprzęt ma opcję dezaktywacji nieużywanych stacji CD-ROM, wyłącz stacje CD-ROM, które nie są używane.
                  * W komputerze jest sprzętowo przyspieszane taktowanie zegara procesora (zastosowano tzw. overclocking). Ponieważ ta metoda intensywnie wykorzystuje pamięć, może ona powodować błędy dekodowania podczas wyodrębniania plików z dysku CD z systemem Windows XP.
                  * Spróbuj użyć domyślnych ustawień taktowania zegara dla płyty głównej i procesora komputera. Aby uzyskać więcej informacji, jak to zrobić, zapoznaj się z dokumentacją sprzętu lub skontaktuj z producentem płyty głównej.
                  * Komputer zawiera uszkodzoną lub niedopasowaną pamięć RAM (Random Access Memory) lub pamięć podręczną. Na przykład być może jest wykorzystywana kombinacja pamięci RAM typu EDO (Extended Data Out) i nie-EDO lub też pamięci RAM o różnym czasie dostępu.

Błędy dekodowania mogą występować, nawet jeśli system Windows wydaje się działać poprawnie, ze względu na dodatkowe obciążenie komputera, które ma miejsce, gdy system Windows próbuje wyodrębniać pliki i uzyskiwać dostęp do dysku twardego.

Aby ustalić, jak wyłączyć pamięć podręczną komputera na czas instalacji, zapoznaj się z dokumentacją sprzętu lub skontaktuj z jego producentem.
                  * W ustawieniach CMOS komputera jest włączony ultraszybki bezpośredni dostęp do pamięci (Ultra direct memory access) i dane przenoszone są zbyt szybko.
                  * W celu obniżenia szybkości przesyłania danych zmień tryb transferu danych z trybu DMA na tryb PIO (Processor Input/Output). Jeśli to nie rozwiąże problemu, obniż ustawienia trybu PIO. Im wyższe są ustawienia trybu PIO, tym szybszy jest transfer danych.
                  * Wykorzystywany jest menedżer pamięci innej firmy.
                  * Komputer jest zainfekowany wirusem.

Komentarz

• Nie wiedziałem gdzie napisać ale tu będzie chyba najlepiej.

Potrzebuje pomocy. Musze napisać prace na jeden z 2 tematów:
                    -Sieci WI-FI. Zagrożenia i sposoby zabezpieczeń.
                    -Wykradanie danych. Metody i zabezpieczenia.

nie znacie jakichś ciekawych stron internetowych dotyczących tych tematów. Nie za bardzo interesuje się informatyka i nie wiem gdzie tego szukać, a te strony które już przejrzałem były dość ubogie.

Z góry dziękuje za pomoc.
                    Venimus, Vidimus, Legia Vicit!

Komentarz

• A ja dzisiaj chyba zakupię sobie Logitecha G5.
                      Szkoda, że G9 kompletnie nie leży mi w łapie...

Komentarz

• Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
                        A ja dzisiaj chyba zakupię sobie Logitecha G5.
                        Szkoda, że G9 kompletnie nie leży mi w łapie...
                        A do czego Ci nowa mycha ? praca / granie ? Jesli chodzi o granie, to mnie osobiscie kompletnie nie podpasowala i wymienilem na DeathAddera.
                        "...chcemy czegoś dokonać zanim nasi krewni rozstawią pamiątki po nas po zakamarkach mebli..."

Komentarz

• Głównie do gierczenia mi chodzi, ale że ja przy kompie spędzam wiele czasu to potrzebuję czegoś wygodnego. A G5 jest jakby odlana pod moją łapę

Komentarz

• Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
                            Głównie do gierczenia mi chodzi, ale że ja przy kompie spędzam wiele czasu to potrzebuję czegoś wygodnego. A G5 jest jakby odlana pod moją łapę
                            No skoro tak mowisz Ja swojego czasu mialem pilne potrzeby z tymi myszkami, wypróbowalem chyba cala serie Razera, Logitecha MX518, Microsoftu 3000-czkę i zdecydowanie Razer u mnie przoduje I tez pasuje jak ulał.
                            No nic, powodzenia
                            "...chcemy czegoś dokonać zanim nasi krewni rozstawią pamiątki po nas po zakamarkach mebli..."

Komentarz

• A jaką dobrą podkłądkę byś polecił, tylko tak do 100pln?
                              Skłaniam się ku "szmaciance".
                              Ostatnio edytowany przez daimler; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• jak szmacianka to:
                                http://h4g.pl/MousePady/Steelseries-QcK
                                http://h4g.pl/MousePady/Steelseries-QcK-Heavy
                                http://h4g.pl/MousePady/Steelseries-QcK-plus

Różnią się grubością/wymiarami, a to już jak Tobie się podoba.
                                A co do myszek patrzyłeś Logitecha mx518? Jak dla mnie mistrz, dobrze leży w łapie, jest gdzie kciuka schować

Komentarz

Pracuję...
                                X