Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Aborcja

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Aborcja

Kolejny kontrowersyjny temat.

Ostatnio głosno o aborcji. Rzad SLD-Up poczekal do konca referendum, tak aby kościół nie zrezygnował z poparcia UE i od razu wypalil ze zmina ustaw aborcyjnych. Jak wiadomo w Polsce aborcja dozwolona jest w 3 przypadkach:
    - gwalt
    - uszkodzenie plodu
    - mozliwosc śmierci kobiety przy porodzie

SLD zamierza wprowadzic kolejny punkt, a mianowicie "usuniecie plodu w wypadku ciezkich warunkow materialnych kobiety"

Czy jesteście za czy przeciw temu posunięciu ?

Ja jestem przeciw. Jako wierzący moja wiara mowi nie zabijaj. Jezeli kobieta decyduje sie świadomie wspolrzyc z mezczyzna musi sobei zdawac spare ze moze zajsc w ciaze. Zabijanie wtedy nienarodzonego niecka jest morderstwem, czyli zlamaniem prafa. A czy mozna powolac sie na bark srodkow materialnych ?? Nie. Bo to jest morderstwo. Takie same jak ktos zabija osoba. Tez czyni to dla zyskow materialnych.

A lagodzenie prawa, nie jest najlepszym rozwiazaniem tak aby najmniej sie je łamało.

A ja wy mysicie ?
    0
    Tak
    0%
    0
    Nie
    0%
    0
    Nie wiem
    0%
    0
    Warszawa

ehhh... wiesz eLadamo to się tak tylko ładnie mówi. Jestem przeciw bo jest to morderstwem. Faktycznie tak jest. Ale mimo wszystko jestem jak najbardziej za aborcją i wprowadzeniem nowego zapisu mówiącego o "usuniecie plodu w wypadku ciezkich warunkow materialnych kobiety"
    Jest to według mnie dobry pomysł. Mówisz że jezeli kobieta decyduje sie świadomie współrzyć z mezczyzna musi sobie zdawac sprawę że może zajść w ciąże. I tu też masz niby rację. Ale ile jest kobiet pijaczek czy innych dziewczyn meneli którym do głowy nie przychodzi że puszczając się z jakimś żulem może zajść w ciążę. O antykoncepcji nie wspomnę bo albo wogóle o tym nie słyszały albo poprostu szkoda na to kasy wydawać jak można się za to po prostu najebać...
    A później rodzą się takie biedactwa które dorastają w patologicznych rodzinach i włóczą się po miastach ( wsiach ) i albo chlają albo ćpają albo kradną często wszystko razem... Takich dzieciaków jest od cholery. Lepiej żeby ich nie było. Przed nimi zero perspektyw w dzisiejszych bardzo wymagających czasach.
    Mimo że jestem za, to wydaje mi się że ciężko będzie wprowadzić w życie tą poprawkę. Nie wyobrażam sobie jak niby miało by wyglądać sprawdzanie warunków mieszkaniowych i materialnych u danych kobiet... Pozatym wiele mogło by symulować ciężką sytuację materialną żeby tylko pozbyć się płodu. Ehhh... sam już nie wiem....
    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Komentarz

Ja jestem przeciw, ale sa takie wyjatki jak np. dziecko poczęte podczas gwaltu... tylko cos takiego moze usprawiedliwic aborcje... w innych przypadkach - trzeba bylo uwazac mamuska...

Komentarz

dzizas, a wy znowu :P
        temat walkowany, tyle ze chyba na starym forum, czy moze na tym tez juz byl? jestem za, ale w przypadkach naprawde wyjatkowych, nie ma tak ze jak kogos stac to idzie i se robi... trza sie pilnowac jak sie nie chce :/

Komentarz

Zamieszczone przez Zajacc
          Ja jestem przeciw, ale sa takie wyjatki jak np. dziecko poczęte podczas gwaltu... tylko cos takiego moze usprawiedliwic aborcje... w innych przypadkach - trzeba bylo uwazac mamuska...
          prawo zezwala usunac plud poczety w gwałcie.

Zamieszczone przez Luk@s
          dzizas, a wy znowu :P
          temat walkowany, tyle ze chyba na starym forum, czy moze na tym tez juz byl? jestem za, ale w przypadkach naprawde wyjatkowych, nie ma tak ze jak kogos stac to idzie i se robi... trza sie pilnowac jak sie nie chce :/
          temat byl walkowany, ale nie wszyscy udzielali sie na starym forum, sa nowe osoby.

arczi - uwzglednileś tylko aspekty materialne - a gdzie wiara ???
          Warszawa

Komentarz

tiaaaa.....a co? moze lepiej zeby noworodki byly na smietnikach zostawiane?? jak myslicie co lepsze?? :/
            chyba ankiete na ten temat zrobie '8
            Dragon na powietrzu

Komentarz

No dobra więc może ja się wypowiem. Jestem jak najbardziej za liberalizacją tych przepisów. Dlaczego? Dlatego, że jak będę chciała usunąc ciążę to i tak to zrobię, tyle że za dużą kasę i nie zawsze bezpiecznie. Dużo sie o tym trąbi. Morderstwo, bla, bla, bla. Jak kobieta zdecyduje się urodzić to nikt z tych kraczacych jej nie pomoże, a już najmniej kraczący najwięcej, czyli kościół. Potem mamy sensacje w Wiadomościach. Zwłoki dzieci pokitrane w domach, znajdowane na śmietnikach. To jest lepsze? Albo matka zabija swoje dzieci potem siebie i wszyscy się zastanawiają dlaczego.
              Niech to będzie świadomy wybór osoby najbardziej zainteresowanej. To ona potem może miec wyrzuty sumienia.
              BTW jeżeli ktoś mówi tu o wiarze, to zastanawia mnie czy używacie prezerwatyw. Ostatnio słyszałam, że używanie prezerwatyw jest równoznaczne z aborcją czyli morderstwem, oczywiscie według księży.
              Only You

Komentarz

No dobra więc może ja się wypowiem. Jestem jak najbardziej za liberalizacją tych przepisów. Dlaczego? Dlatego, że jak będę chciała usunąc ciążę to i tak to zrobię, tyle że za dużą kasę i nie zawsze bezpiecznie. Dużo sie o tym trąbi. Morderstwo, bla, bla, bla.

Zabicie człowieka nie jest dla Ciebie morderstwem??? A czym jest??? Wycięciem ślepej kiszki??? To ślepa kiszka ma bijące serce i linnie papilarne na palcach????
                Zaraz mi powiesz ze nasciturus nie jest człowiekiem, to w takim razie czym jest???
                Ja nie mam wątpliwości - sumiennie uczęszczałem na lekcje biologii w podstawówce.

Jak kobieta zdecyduje się urodzić to nikt z tych kraczacych jej nie pomoże, a już najmniej kraczący najwięcej, czyli kościół.

I znowu nie orientujesz się w temacie.
                Najwięcej ośrodków pomocy dla samotnych matek w Polsce prowadzonych jest przez Kościół Katolicki.

Potem mamy sensacje w Wiadomościach. Zwłoki dzieci pokitrane w domach, znajdowane na śmietnikach. To jest lepsze? Albo matka zabija swoje dzieci potem siebie i wszyscy się zastanawiają dlaczego.

To nie ma nic do rzeczy. Wykolejeńcy zdarzają sie nawet wsród osobników z gatunku homo sapiens w spódnicy.
                Zresztą ... Nie wiem czy wiesz ale kobieta może zabić swoje dziecko także pod wpływem szoku poporodowego. Nawet kodeks karny łagodniej traktuje takie kobiety.

Niech to będzie świadomy wybór osoby najbardziej zainteresowanej. To ona potem może miec wyrzuty sumienia.

Nie wyrzuty sumienia, ale potworny kompleks poaborcyjny. Nie wiem czy kiedyś rozmawiłas z taką kobietą. Ja rozmawiałem i wierz mi, że dawno nie widziałem tak załamanej i zdołowanej osoby.

I jeszce jedno - ojciec - on też chyba ma prawo do tego by decydowac o losie swego dziecka. Co?????

BTW jeżeli ktoś mówi tu o wiarze, to zastanawia mnie czy używacie prezerwatyw. Ostatnio słyszałam, że używanie prezerwatyw jest równoznaczne z aborcją czyli morderstwem, oczywiscie według księży.

A ja ostatnio słyszałem że Czarek Kucharski postanowił Ciebie zabrać do Grecji jako swojego rzecznika prasowego.
                Justyno nie wypisuj tu takich piramidalnych głupot wyczytanych w NIE albo w Trybunie.

Dziwię sie że kobieta może mieć takie pokręcone poglądy jak Ty.
                Tobie i wszystkim innym zwolennikom aborcji proponuję żebyście zaczęli używać szare komórki a nie powtarzali ploty zasłyszane od Sierakowskiej i Labudy.

Pozdrawiam
                piter

Komentarz

Re: Aborcja

Zamieszczone przez eLadamo
                  ...Jezeli kobieta decyduje sie świadomie wspolrzyc z mezczyzna musi sobei zdawac spare ze moze zajsc w ciaze...
                  heh, a moze tez gosciu by sobie zdawal sprawe ze kobieta moze zajsc w ciaze?? dlaczego przezuca sie odpowiedzialnosc tylko na kobiety??

jestem za liberalizacja

juz u nas na forum jak byl ten temat to sie dowiedzialem ze jestem morderca i inne takie wiec co poniektorzy moga sobie juz darowac

Komentarz

ja niby jestem wierzący bo się urodziłem w rodzinie gdzie do pokolenia moich rodziców wszyscy co niedzielę latali do kościoła,ale ja w kościele na mszy nie byłem już ładnych parę lat.będzie z 6.nie pociąga mnie to i już.kościół najwiecej krzyczy ale nic potem nie poradzi tak jak to napisała yusta. dlatego jestem jak najbardziej za.Morderstwo-to taki krzyk kościoła.A skąd wiemy że takie dziecko jak dorośnie i zobaczy gdzie się wychowuje i jakich ma rodziców(mówię to o patologicznych rodzinach gdzie dziecko zosatje poczęte po libacji)nie zapyta się mamo dlaczego nie zrobiłaś sobie operacji?

Komentarz

Muszę przyznać, że to bardzo dobry pomysł. Przecież zabicie jakieś jednej, małej komórki to nie jest zabójstwo!
                      Mam nadzieję, że następna ustawa to będzie legalizacja marihuany. Zagłosuję na każdą partię, która mi to obieca

Komentarz

Zamieszczone przez MiniP
                        ja niby jestem wierzący ......
                        To mnie rozwaliło

Komentarz

Zamieszczone przez Marko
                          Muszę przyznać, że to bardzo dobry pomysł. Przecież zabicie jakieś jednej, małej komórki to nie jest zabójstwo!
                          Mam nadzieję, że następna ustawa to będzie legalizacja marihuany. Zagłosuję na każdą partię, która mi to obieca
                          można by się przychylić ale na ogół te barany dużo obiecują a mało z tego potem realizują. :buhaha:

Komentarz

heh, jak patrzę na niektórych ludzi to uważam, że aborcja powinna być obowiązkowa.
                            a serio mówiąc, nie rozumiem ludzi co uważają że aborcja powinna być całkowicie zakazana.

Komentarz

to nazywacie jedna małą komórką ??

polecam strony

http://republika.pl/sluzyc_zyciu/

http://www.aborcja.of.pl/

zajrzyjcie do dzialu zdjecia !! jak ktos nie widzial to polecam, ale uwaga - tresci drastyczne
                              Warszawa

Komentarz

Pracuję...
                              X