Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Filmy godne polecenia albo i nie

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• mi się podobał "Tom Clancy's Jack Ryan".
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Komentarz

• Bosh, The Boys, Człowiek z wysokiego zamku (ale tylko pierwsze trzy sezony).

Komentarz

• Parasait (2019) - reżyseria Bong Joon-ho, którego Snowpiercera (2013) również oglądałem. Polecam obydwa filmy.

Oglądał ktoś może Oczy ważki? Zastanawiam się czy warto poświęcić na to trochę czasu.

Komentarz

• Nowy Matrix- duże rozczarowanie 5/10

Nie patrz w górę - przejaskrawione, momentami męczące, ale trafnie pokazuje jak działa system w którym żyjemy 7/10

Pierwsza krowa - nic ponad przeciętność 6/10

Ostatni pojedynek - dobrze się ogląda do momentu uświadomienia sobie jak jednowymiarowy i łopatologiczny wbija przekaz 5/10

Zielony Rycerz - oglądałem na małym monitorze, być może w kinie efekt byłby inny, i nie zrozumiałem za bardzo co autor miał na mysli (czy cos miał?) 5/10

Komentarz

• Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: thebatman-historyofcorruption-blogroll-1645650065644.jpg
Wyświetleń: 800
Rozmiar: 84,6 KB
ID: 2620078
            Jeżeli ktoś nie był to polecam nowego Batmana.
            Jest mroczno, jest stylowo a i odtworzenie Gotham naprawdę zachwyca. Klimat komiksowy w stylu NOIR a i sam Batman zamienia sie w detektywa takiego jakiego znamy komiksów.
            Pattison naprawde dał rade i udźwignął role Bruce Wayne a do tego muzyka (Chopin, Nirvana) dodaja mroku całej scenerii.
            Z góry mowie nie porównujcie dzieła Nolana do dzieła Reevsa bo to całkiem inny pomysł na przedstawienie historii Człowieka Nietoperza.

Dla mnie mocne 9/10

Komentarz

• ^^Klimat faktycznie jest, mrok, deszcz, do tego bardzo dobra muzyka, wizualnie wszystko tu pyka, Gotham wygląda jak...Gotham Pattison hmm, zagrał...poprawnie, jego Batman jest chyba najbardziej uczłowieczony z wszystkich dotychczasowych - neurotyczny, zamknięty w sobie, nieszczęśliwy, nawet "gadżety" są takie nieekskluzywne i jest ich bardzo mało. Gra co prawda jedną miną, ale w tej roli chyba ciężko o wyżyny światowego aktorstwa. Niezły jest też Colinu Farrelu jako Pingwin, trochę groteskowy, trochę straszny. Co do minusów - spaprana końcówka (zbyt słodka i prawilna, nie pasuje mi zupełnie do klimatu i konwencji filmu), całość mogłaby być też o te 15-20 minut krótsza.

Komentarz

• Na jakiej platformie jest ten ów Batman?
                BTW. Czy tylko w kinach?

Komentarz

• Zamieszczone przez krollek Zobacz posta
                  Na jakiej platformie jest ten ów Batman?
                  BTW. Czy tylko w kinach?
                  KIno. Za około miesiąc z małym hakiem HBO Max.

Komentarz

• Zamieszczone przez gothblack Zobacz posta

Dzięki za info,
                    To to elegancko, ze w HBO MAX

Komentarz

• Ja Batmanowi daję 7/10. Fajne, świeże podejście do historii rodziny Wayne. Klimat Gothem świetny podobnie jak rola Człowieka Zagadki. Niestety całość potencjału niweczy poprawność polityczna i BLM. O ile rola porucznika Gordona była znośna, tak Kobieta i przede wszystkim Burmistrz to istna tragedia. Zwłaszcza wątek tej pierwszej był tu totalnie niepotrzebny. Jest dobrze, ale mimo wszystko liczyłem na więcej.

PS rola Pingwina też bardzo na plus.
                      A Melanż Trwa...

Komentarz

• Zamieszczone przez gothblack Zobacz posta

45 dni od premiery. Tak było zapowiedziane.
                        Always look on the bright side of life!

Komentarz

• W HBO Max będzie 19.04, w HBO 23.04.
                          Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Komentarz

• Zamieszczone przez krzysiek1916 Zobacz posta
                            "Atlantyda" (https://www.filmweb.pl/film/Atlantyda-2019-837274) - 8/10. Raczej nie do oglądania z dziećmi... Dla mnie mocny w niektórych scenach. Nietypowy i poruszający, aktualny na być może niedługą przyszłość Ukrainy. Oczywiście wiem, że to nie dokument, ale pozostawia z refleksją. Pewnie różną w zależności od widza.
                            To odświeżę mój post sprzed nieco ponad 4 m-cy... Nie spodziewałem się, że tak szybko stanie się aktualny.

E: może jednak coś z dokumentu ma. Ponoć reżyser po pokazie na jakimś festiwalu opisał, że "wszystko na ekranie jest prawdziwe. Grupa ekshumacyjna Czarny Tulipan to rzeczywiście istniejąca organizacja. Osoba, która w filmie prowadziła sekcję zwłok jest prawdziwa, tak jak wszyscy występujący tam wojskowi i wybuchy. Andriy Rymaruk z Vasylem Antoniakiem też są wojskowymi i wolontariuszami, a Liudmyla Bileka była na wojnie ratownikiem medycznym." Czy to prawda, to nie wiem - nie mam czasu tego zweryfikować. Cytuję jakiś komentarz z filmwebu.

E2: Film jest dostępny w całości na YT po polsku:
                            Ostatnio edytowany przez krzysiek1916; 124338.

Komentarz

Pracuję...
                            X