Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Filmy godne polecenia albo i nie

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez crolick Zobacz posta

Nie no ja mam odmienne zdanie. Z kolarskiego pkt widzenia bzdura pogania bzdurę.
    Z mojej perspektywy lepiej ten czas spędzić na rowerze niż przed ekranem

Złe te dźwięki łańcuchów, przerzutek, łokcie?

Komentarz

• Zamieszczone przez crolick Zobacz posta

Nie no ja mam odmienne zdanie. Z kolarskiego pkt widzenia bzdura pogania bzdurę.
      Z mojej perspektywy lepiej ten czas spędzić na rowerze niż przed ekranem
      Albo inaczej. W moim poście(przeczytaj jeszcze raz) nie wychwalalem tego filmu. Lubię filmy o sporcie. Były o piłce, tenisie, bieganiu, footbolu am. baseballu, koszykówce, F1 itd. Były różnie zrobione, czasami był zachwyt a czasami wyśmiewanie ale każdy oglądałem bo lubię. W tym filmie podobała mi się kamera w środku peletonu i ten dźwięk rowerów. Nie pisalem o samej fabule bo nie było o czym, naciągane w uj. Tematyka ma potencjał do ogarnięcia.

Ktoś kumaty się za to zabrał, chodzi mi o zajawki stricte z wyścigu. Widać jaki potencjał jest do dobrego mini serialu. Aż dziw, że nic takiego nie powstało jeszcze. Temat podjęty ale za mało. Tak czy siak nie jest źle.

Komentarz

• Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
        Złe te dźwięki łańcuchów, przerzutek, łokcie?
        1. Scena finiszu pierwszego etapu kiedy na pełnej parze peleton idzie ławą. Nie tak wygląda peleton 5 km przed metą. Wystarczy obejrzeć dzisiejszy ostatni sprinterski etap TdF Nie mówiąc o tym, że ten "peleton" to jakieś 20-30 kolarzy. No ale to jeszcze rozumiem licencia poetica i brak statystów
        2. Etap drugi i peleton przez cały etap ciągnie tych samych 2 zawodników. Byliby ujechani bo kilkudziesięciu kilometrach.
        3. Biała koszulka odpada od peletonu, a samochód ekipy podjeżdża na czoło peletonu żeby się spytać co się dzieje. No parodia.
        4. Ten sam etap - Chabol zostaje z tyły pomagać białej koszulce. Z przodu jest atak, a ten zostawia biały koszul (LoL to po cholerę tam zjechał) i potem niczym sprinter dołącza do ucieczki. No komedia.
        5. Etap 3, lider upada a peleton na pełnym gazie jedzie. Sprzeczne z etyką peletonu. Nie mówiąc o tym, że panowie w połowie etapu jadą pełnym sprintem
        6. Scena gdzie gregario ściga się ze swoim liderem no LoL czyste Hollywood.
        7. Żółta koszulka nie ciągnie peletonu. Nawet jak przypadkowy zawodnik zostaje liderem TdF to jednak nie pracuje. Chyba tylko raz widziałem jak rozprowadzał na mecie.
        8. Last but not least wyrzucenie roweru wartego kilkadziesiąt tysięcy euro do rzeki

Komentarz

• Bony jeny, ja to wiem, Ty to wiesz. Ja po prostu inaczej do tego podchodzę Wypunktowałeś? Gdyby mi się chciało to bym co chwilę coś przytoczył i się czepiał, życia by mi nie starczyło. To jest pry każdym filmie tematycznym, czy to wojennym, czy kataststroficzny czy jakikolwiek innym. Nie potrafią zrobić coś od początku do końca

Tak czy siak, temat do serialu jak ten z F1 ma potencjał, o to mi w sumie chodzi.

Komentarz

• Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
            Tak czy siak, temat do serialu jak ten z F1 ma potencjał, o to mi w sumie chodzi.
            Oj ma - aż się prosi o taki na GdI, TdF czy VaE (a najlepiej na wszystkich trzech )

Byłoby więcej takich ujęć:
            https://youtu.be/QE97iUvSHk0

Komentarz

• "Na rauszu". Polecam

Komentarz

• Ostatnio odświeżyłem sobie Equilibrium z z Balem (2002). Jeżeli jakimś cudem ktoś nie widział- polecam. Tym którzy widzieli, polecam ponowny seans.
                Piękna analogia do propagandy i emocjonalnych szantaż serwowanych nam dzisiaj.

Komentarz

• Wiedźmin. Zmora Wilka - no niestety mocno średnio. O ile graficznie jest w miarę, szczególnie dla kogoś kto lubi taki "mangowy" styl i kreskę (chociaż Vesemir wygląda jak model z wybiegu), to scenariuszowo to wszystko kuleje - historia jest mocno wydumana i mnie osobiście nie porwała. Oczywiście Netflix nie byłby Netflixem gdyby nawet i tu nie umieścił wątku homo, ręce opadają...

Komentarz

• Jak wybrać dobry film na wieczór to nie lada wyzwanie. Szczególnie w dzisiejszym świecie, w którym dzięki usługą strumieniowania treści mamy dostęp do praktycznie wszystkich tytułów. Dobry film dla każdego będzie czymś innym. Jedni wolą postawić na luźne, nieco zabawne kino, inni sięgają po produkcje zmuszające do myślenia. Bez znaczenia na to co wybierzemy to historia kina jest tematem jaki warto znać. Szczegółowe informacje znajdziemy chociażby tutaj - https://oldcamera.pl/historia-kina/ Lektura da nam o wiele większe zrozumienie tego czym było kino, jak ewoluowało oraz dokąd zmierza. To także kopalania wielu nietuzinkowych tytułów, o jakich istnieniu dopiero możemy się dowiedzieć.
                    Ostatnio edytowany przez daryl; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Wiedźmin animowany dobry. Moim zdaniem lepszy niż serial. Ciekawa historia, fajny spin-off. Warto obejrzeć.
                      Ostatnio edytowany przez boss_corleone; [ARG:4 UNDEFINED].
                      Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Komentarz

• Trailer nowego Matrixa

Komentarz

• PÓŁNOCNY BASTION(BAC Nord) 2020 1 godz. 47 min

Brakuje mu sporo do duńskiego Shorta(https://www.filmweb.pl/film/Shorta-2020-847079) ale klimat podobny a nawet w pewnym momencie prawie identyko
                            Jak ktoś "lubi" tematy "Psy vs dzicz z Getta" to może sobie spokojnie zobaczyć.

BAC Nord to jednostka policji, która pracuje w północnej części Marsylii, gdzie przestępczość jest wyższa niż w całej Francji.
                            https://www.filmweb.pl/film/BAC+Nord-2020-843298
                            https://filman.cc/movies/bac-nord-2021

Ostatnio edytowany przez Raczej; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Aida- film w masakrze w Srebrenicy.
                              Mocne kino.
                              Legia to życie

Komentarz

• Sopranos/Many saints od newark - Mocne 4/10, z filmu z takim potencjałem zrobili film o murzynach. Wisienka na torcie to murzyn ruchający babę głównego bohatera.

Komentarz

Pracuję...
                                X