Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Filmy godne polecenia albo i nie

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
    Nie wiem jak to nazwać, taki thiller leśny. Prawie do końca rozkmina.

https://www.filmweb.pl/film/The+Silencing-2020-808321

Leciało, leci to w jakimś kinie?
    Mioduski won
    Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

• Zamieszczone przez Darex13 Zobacz posta
      Byłem pewien, że to kolejne dzieło vegi, czy innego smażowskiego, a tu taki psikus.
      No, wrzucanie Vegi i Smarzowskiego do jednego garnka to... dosyć niestandardowe podejście
      Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta

No, wrzucanie Vegi i Smarzowskiego do jednego garnka to... dosyć niestandardowe podejście
        Żeby nie było, już tłumaczę - kino Smarzowskiego oceniam na dwie półki wyżej, ale w gruncie rzeczy obydwoje reżyserują podobne tematy - o głośnej, chwytliwej tematyce. Takie co zagwarantują bańkę na seansach. Bo na przykład, zaskoczony byłbyś gdyby pod Drogówką, czy Klerem podpisany był Vega? Ten drugi poszedł już w całkowitą komercję, ale początkiem kariery pokazał, że potrafi w filmy. Pamiętam także, że Smarzowski nakręci czasem coś ambitniejszego, kiedyś Dom Zły, parę lat temu Pod Mocnym Aniołem. Jednakże, jak zobaczyłem tę tragedię, od razu pomyślałem - Vega albo on.
        ​​​​
        Mioduski won
        Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
        Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

• Rozumiem, ale… nie rozumiem

Znaczy się rozumiem punkt widzenia, ale nie zgadzam się z nim, jak też z oceną poszczególnych filmów (gdyby Vega nakręcił „Drogówkę”, to … no nie nakręciłby i już).
          A poza tym to trochę jakby pisać „jacyś tam Akcent albo The Doors” – bo i jedni i drudzy śpiewali o miłości i mieli fanki lecące na wokalistę. Dobór tematów to jedno, a warsztat i talent to drugie. ( Kusza Danoo )

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

Żeby nie było, już tłumaczę - kino Smarzowskiego oceniam na dwie półki wyżej, ale w gruncie rzeczy obydwoje reżyserują podobne tematy - o głośnej, chwytliwej tematyce. Takie co zagwarantują bańkę na seansach. Bo na przykład, zaskoczony byłbyś gdyby pod Drogówką, czy Klerem podpisany był Vega? Ten drugi poszedł już w całkowitą komercję, ale początkiem kariery pokazał, że potrafi w filmy. Pamiętam także, że Smarzowski nakręci czasem coś ambitniejszego, kiedyś Dom Zły, parę lat temu Pod Mocnym Aniołem. Jednakże, jak zobaczyłem tę tragedię, od razu pomyślałem - Vega albo on.
            ​​​​
            "Wołyń" Vegi, to by było inspirujące.

Komentarz

• Pędzę rezerwować bilety

Komentarz

• Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
                "Wołyń" Vegi, to by było inspirujące.
                To jak Ci wychodzi zestawienie obok siebie Wołynia i Drogówki? Temat był chwytliwy, masowa emigracja Ukraińców do Polski, nagłaśniane incydenty, herojam sława w Przemyślu, to i o Wołyniu się głośno zrobiło. Pisałem przecież, że oceniam wyżej kino Smarzowskiego niż Vegi. Śmieszy Wolyń Vegi? To co powiesz na Kler czy wspomnianą Drogówkę, podpisaną jego nazwiskiem?
                Mioduski won

Komentarz

To jak Ci wychodzi zestawienie obok siebie Wołynia i Drogówki? Temat był chwytliwy, masowa emigracja Ukraińców do Polski, nagłaśniane incydenty, herojam sława w Przemyślu, to i o Wołyniu się głośno zrobiło. Pisałem przecież, że oceniam wyżej kino Smarzowskiego niż Vegi. Śmieszy Wolyń Vegi? To co powiesz na Kler czy wspomnianą Drogówkę, podpisaną jego nazwiskiem?
                  To o czym Smarzowski ma robić filmy? O facecie w łódce? Rolą kina od zawsze było robienie filmów na aktualne tematy. Ja między tymi reżyserami nie widzę żadnej analogi. Nawet nazywanie Vegi reżyserem przychodzi mi z trudem.

Komentarz

• Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
                    To o czym Smarzowski ma robić filmy? O facecie w łódce? Rolą kina od zawsze było robienie filmów na aktualne tematy.
                    Świat (tym bardziej pelnometrazowy) nie jest czarno biały. Jak pokazuje światowe kino, nie sztampowych filmów nadal nie brakuje, niezależnie od ambicji reżyserów.

Mioduski won

Komentarz

• Jeśli ktoś spotkał gdzieś w necie wersję reżyserską Leona Zawodowca to poratujcie linkiem - może być płatne.
                      Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                        Jeśli ktoś spotkał gdzieś w necie wersję reżyserską Leona Zawodowca to poratujcie linkiem - może być płatne.
                        Pewności nie mam, ale z tego co poznajdywałem w sieci, to wersja reżyserska ma ok 2h15min i jest bez problemu dostępna chociażby na CDA.
                        Mioduski won

Komentarz

• Nie wiem czy ktoś już polecał, ale The Lighthouse (2019) to film na pewno warty zobaczenia.
                          Z lekka porypany, ale na pewno ciekawy i niestandardowy, a mnogość interpretacji i nawiązań przytłacza.
                          https://www.filmweb.pl/film/Lighthouse-2019-803179

Komentarz

• Zamieszczone przez krzysiek1916 Zobacz posta
                            Nie wiem czy ktoś już polecał, ale The Lighthouse (2019) to film na pewno warty zobaczenia.
                            Z lekka porypany, ale na pewno ciekawy i niestandardowy, a mnogość interpretacji i nawiązań przytłacza.
                            https://www.filmweb.pl/film/Lighthouse-2019-803179
                            Poleciłem kiedyś ziomkom to mi powiedzieli, że popierrrdoly jestem
                            polecałem:

Raczej odpowiedział(a) w temacie Filmy godne polecenia albo i nie
                            w Hyde Park

06.01.2020, 00:05
                            Kuurwa nie wiem co obejrzałem, skusił mnie aktor i tytuł z latarnią. Ciężko.

https://3filmy.com/film/the-lighthouse-...
                            ZOBACZ WIĘCEJ | PRZEJDŹ DO POSTU

Ja jeszcze tę latarnie za jakiś czas obejrzęznowu bo lubię takie poryte bez sensu filmy doszukując się sensu tak czy siak .
                            Ostatnio edytowany przez Raczej; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Wczoraj pierwszy raz obejrzałem Bękarty Wojny. Szmira którą ratuje wyłącznie rola Chrisa Waltza, nie wiem jakim cudem wytłumaczyć dobry odbiór tego filmu
                              Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Siadając do filmów Tarantino to jednak trzeba być fanem jego twórczości. Inaczej ciężko te filmy przyswajać. Ja nie jestem fanem.

Komentarz

Pracuję...
                                X