Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ciekawe książki

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Sam temat mi nie podszedł. Jednak (chyba trochę z sentymentu do "Boso przez Świat") wolałem jego przygody w Amazonii :P

Komentarz

• Dobra książka na długie wiosenne wieczory. Ciekawie i przystępnie napisana historia kryminalistyki.

Komentarz

• Z fantasy polecam Wiedźmina, zdecydowanie najlepsza seria fantasy jakie przeczytałem. Sapkowski ma jeszcze jedną mniej popularną serie Narrenturm. Mniej w niej bajek, jednak elementy fantasy również się pojawiają. Poza tym odgrywa się w ciekawych czasach (reformacja w Czechach i w Polsce)

No i wciagnęły mnie ksiazki Jacka Czaputowicza https://ksiegarnia.pwn.pl/autor/Jace...icz,a,72384824 . Szczególnie roczniki strategiczne. Daje o wiele lepsze spojrzenie na to co dzieje się w polityce międzynarodowej.
        Ostatnio edytowany przez dkdk; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez dkdk Zobacz posta
          Z fantasy polecam Wiedźmina, zdecydowanie najlepsza seria fantasy jakie przeczytałem. Sapkowski ma jeszcze jedną mniej popularną serie Narrenturm. Mniej w niej bajek, jednak elementy fantasy również się pojawiają. Poza tym odgrywa się w ciekawych czasach (reformacja w Czechach i w Polsce)

No i wciagnęły mnie ksiazki Jacka Czaputowicza. Szczególnie roczniki strategiczne. Daje o wiele lepsze spojrzenie na to co dzieje się w polityce międzynarodowej.
          ja w ogóle nie czuje Sapkowskiego, ale w sumie za samą fantastyką też nie przepadam

Komentarz

• Profetysta polityczny z niego kiepski, ale jako opisujący i tłumaczący rzeczywistość Ziemkiewicz z reguły się sprawdza. Jestem na setnej stronie Chama niezbuntowanego i jak na razie urzeka celnością spostrzeżeń, zapowiada się na najlepszą książkę pana Rafała A.
            "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
              Profetysta polityczny z niego kiepski, ale jako opisujący i tłumaczący rzeczywistość Ziemkiewicz z reguły się sprawdza. Jestem na setnej stronie Chama niezbuntowanego i jak na razie urzeka celnością spostrzeżeń, zapowiada się na najlepszą książkę pana Rafała A.
              To prawda. Raziło trochę powoływanie się na samego siebie z poprzednich książek, ale ogólnie książka zacna. Zmuszająca do myślenia.
              ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Jaką księgarnie wysyłkową polecacie? Wcześniej korzystałem z selkar ale teraz widzę że szaleją z cenami. Fajnie jakby mieli też ebooki w dobrych cenach. No i obowiązkowo wysyłka za granicę.

Komentarz

• Zamieszczone przez rey Zobacz posta

To prawda. Raziło trochę powoływanie się na samego siebie z poprzednich książek, ale ogólnie książka zacna. Zmuszająca do myślenia.
                  Dołączam się do pozytywnych recenzji. Książka może być również dobrym prezentem dla kogoś bliskiego, czy znajomych sytuujących się na przeciwnym biegunie sporu ideowo-politycznego.

Komentarz

• Miałem parę lat przerwy w czytaniu, wczoraj kupiłem 5 sztuk w antykwariacie, bez zbędnego zgłębiania każdej w necie itp. Wszystkie historyczne, patriotyczne, na faktach i tu się naciołem. Pierwsza którą czytam to "Wolność w Niewoli" Wacława Zagórskiego i strasznie razi mnie ten socjalizm, słowa partia, towarzysz itp strasznie kują w oczy, na początku nie chciałem się zniechęcać ale coraz bardziej to kuje a recenzją na tyle i okładka bardzo patriotyczna.

Nie jestem ekspertem, może ktoś mógłby to jakoś racjonalnie wytłumaczyć, inne czasy były i inaczej wtedy może socjalizm był rozumiany? Tak żeby doczytać do końca..

Także pytanie do Was jakieś portale z opiniami książek? Nie mam zbyt wiele miejsca bo jestem w długiej podróży więc zastanawiam się nad sensem trzymania takiej pozycji. Kupowanie nówki sztuki to raczej nie dla mnie bo w podróży mogą szybko uledz uszkodzeniu.
                    Jestem głodny czytania bo wieczory już coraz dłuższe i coś trzeba robić.

Komentarz

• Jonathan Wilson.
                      "Aniołowie o brudnych twarzach.
                      Piłkarska historia Argentyny."

​​​​​​Jestem pod wrażeniem.
                      ​​​

Komentarz

• Zamieszczone przez Byku Zobacz posta
                        Miałem parę lat przerwy w czytaniu, wczoraj kupiłem 5 sztuk w antykwariacie, bez zbędnego zgłębiania każdej w necie itp. Wszystkie historyczne, patriotyczne, na faktach i tu się naciołem. Pierwsza którą czytam to "Wolność w Niewoli" Wacława Zagórskiego i strasznie razi mnie ten socjalizm, słowa partia, towarzysz itp strasznie kują w oczy, na początku nie chciałem się zniechęcać ale coraz bardziej to kuje a recenzją na tyle i okładka bardzo patriotyczna.

Nie jestem ekspertem, może ktoś mógłby to jakoś racjonalnie wytłumaczyć, inne czasy były i inaczej wtedy może socjalizm był rozumiany? Tak żeby doczytać do końca..

Także pytanie do Was jakieś portale z opiniami książek? Nie mam zbyt wiele miejsca bo jestem w długiej podróży więc zastanawiam się nad sensem trzymania takiej pozycji. Kupowanie nówki sztuki to raczej nie dla mnie bo w podróży mogą szybko uledz uszkodzeniu.
                        Są tu inni, mądrzejsi od tamtych czasów specjaliści, więc im zostawiam odpowiedź . Ja powiem tylko tak: jak czytałem, to też raziło, ale warto doczytać do końca. A później spróbuj, bo trudniej, złapać drugą książkę "Wicher Wolności" poświęconą PW. Dużo ciekawsza lektura
                        You'll take my life but I'll take yours too
                        You'll fire your musket but I'll run you through
                        So when you're waiting for the next attack
                        You'd better stand there's no turning back.

Komentarz

• Zamieszczone przez Byku Zobacz posta

https://lubimyczytac.pl/ksiazki/opinie

Najczęściej nie są to opinie-recenzje fachowe - w sensie jakiejś metodologii naukowej, a zwykłe opinie o przeczytanych książkach. Co siłą rzeczy obarczone jest pewnymi wadami, ale daje ogólne pojęcie o danej książce.
                          Są oczywiście jakieś portale branżowe/fora - dotyczące jakiegoś konkretnego działu nauki/dziedziny życia, tylko tutaj problematyczna jest dbałość o szczegóły które może i rażą znawców danego tematu, ale nie zawsze mają wpływ na ogólną jakość książki.
                          Tutaj mogę podesłać jakieś linki - z tymże siłą rzeczy mam ograniczone zainteresowania i nie wiem co cię konkretnie interesuje.

Ogólnie to polecam ebooka
                          Dwa jeśli idzie o tradycyjne książki to polecam księgarnie
                          aros.pl

z dyskontów
                          to dedalus.pl i aurelus.pl

Jeśli ktoś jest zainteresowany pdf to mogę wysłać coś na prv.
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                            Przez lata oglądałem go na yt. Odpadłem po usłyszeniu, że powstanie Chmielnickiego wywołali Brytole, a historyczny Krzywonos faktycznie był Szkotem o nazwisku Cameron (akurat, gdy Braun to głosił, Cameron był premierem UK). Może więc, jak sklep, ale asortyment egzotycznie poustawiany
                            To prawda, że Braun ma fioła na punkcie wpływu spisków imperium brytyjskiego na historię Europy. Dla mnie brzmi to nieco fantastycznie, ale może mam za małą wiedzę.
                            Niemniej "System" czyta się naprawdę fajnie, a pod jakimiś 90% jego wypowiedzi mógłbym się podpisać. Zresztą mało jest książek obnażających komunizm, niestety
                            "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Poleci ktoś jakieś książki motywacyjne?
                              ​​​​​

Komentarz

• Zamieszczone przez Sylwek1916 Zobacz posta
                                Poleci ktoś jakieś książki motywacyjne?
                                ​​​​​
                                Roman Zieliński - "Liga chuliganów".
                                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                                "
                                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Pracuję...
                                X