Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ciekawe książki

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ciekawe książki

Ostatnio dzięki Jackowi miałam przyjemność przeczytać "Ptaki Ptakom". Gdyby nie to, że wspomniał o tej książce na forum, to pewnie do dzisiaj nie wiedziałabym że istnieje taka pozycja. Dlatego piszcie jak znacie coś kozackiego, najlepiej z króciutkim opisem tylko bez podawania zakończenia

Ja ostatnio zaniedbałam się w tej dziedzinie. Ale jak wpadnie mi jakas perełka (ostatnio chłonę wszystko dot II w.ś - najlepiej oparte na faktach) to czytam od deski do deski.
    Only You

Re: Ciekawe książki

Zamieszczone przez yusta
    Ja ostatnio zaniedbałam się w tej dziedzinie. Ale jak wpadnie mi jakas perełka (ostatnio chłonę wszystko dot II w.ś - najlepiej oparte na faktach) to czytam od deski do deski.
    To mój temat. Od ponad 10 lat interesuję się II w.ś. więc polecić mogę wszystkie książki Bodzia Wołoszańskiego a także serię W.Breuera dotyczącą najdziwniejszych zjawisk podczas trwania II w.ś przydkładowo "Nieznane epizody II w.ś. " "Tajne bronie II w. ś" " Niewyjaśnione tajemnice" "Szalone misje" itd.
    Każdą z książek przeczytałem po kilka razy i z pewnością nie raz do nich wrócę.
    POLECAM !!!

Komentarz

Jeżeli ktoś nie oglądał filmu Polańskiego "Pianista' to polecam przeczytanie książki. Książkę kupiłem kilka dni temu za 29zł i przeczytałem z dnia na dzień. Bardzo ciekawa i dająca dość czytelny obraz na dni Powstania Warszawskiego, losy mieszkańców Warszawy w tym czasie. Oczywiście filmu nie oglądąłem więc dlatego ta ksiązka tak przypadła mi do gustu. Może teraz p[ostaram się film oglądnąć w końcu bo już kilka lat jest po premierze i nieładnie być tak do tyłu
      to nieprawda że w Kolumbii rozlewa się hop colę!!!

Komentarz

Dokładnie, Pianista jest fenomenalny, książkę przeczytałem przed filmem i muszę przyznać że jest o wiele lepsza niż ekranizacja.

Komentarz

ja odwrotnie książke przeczytałam dopiero po obejrzeniu filmu i również uważam, że jest o wiele lepsza niż ekranizacja Polańskiego.

A to może głupio zabrzmi ale z tej tematyki to ja lubie Kamienie na Szaniec wiem że to lektura z podstawówki ale ja bardzo lubie tą książke
          NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Jak długo trwa pamięć o grobach, tak długo trwa siła związku z ojczyzną.

Komentarz

Co do Pianisty to była też znana pod tytułem "Śmierć Miasta"...

"Pianista" to wspomnienia z warszawskiego getta, które zostały spisane przez Władysława Szpilmana zaraz po zakończeniu wojny w 1945 r. Jej pierwsze wydanie pt. "Śmierć miasta" ukazało się w 1946 r. w znaczny sposób okrojone przez cenzurę.

Jerzy Andrzejewski i Czesław Miłosz napisali na motywach książki scenariusz filmu "Robinson warszawski". Jednak film był wielokrotnie cenzurowany i poprawiany (np. wprowadzono nowe postaci partyzantów z Armii Ludowej i radzieckich spadochroniarzy) co doprowadziło do tego, że obaj pisarze wycofali swoje nazwiska z czołówki, a film wszedł na ekrany pod tytułem "Miasto nieujarzmione". W tym samym czasie książkę wycofano ze sprzedaży. Mimo wielokrotnych starań różnych wydawnictw wspomnienia nie zostały udostępnione czytelnikom przez następne ponad pięćdziesiąt lat.

Od momentu ukazania się wydania niemieckiego w roku 1998 książka Szpilmana stała się światowym wydarzeniem stając się jednym z ważniejszych dokumentów dotyczących II wojny światowej. Została przetłumaczona na osiem języków. Trafiła na listy bestsellerów m. in. "The Economist", "The Guardian", "The Sunday Times". Dziennik "Los Angeles Times" przyznał jej tytuł Książki Roku 1999 w kategorii literatury faktu.

W Polsce książka została wydana w 2000 r. pod nowym tytułem "Pianista".

Wspomnienia Szpilmana stały się pierwowzorem literackim do filmu "Pianista" w reż. Romana Polańskiego, który uzyskał Złotą Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2002 r.
            to nieprawda że w Kolumbii rozlewa się hop colę!!!

Komentarz

Zamieszczone przez yusta
              Adolf Hitler ,, Rozmowy przy stole 1941-1944,,

(rozmowy zapisane na polecenie Martina Bormanna przez jego adiutanta)

bardzo ciekawa pozycja

zamiast własnych przemyśleń zacytuję notkę od wydawcy, z którą niesposób polemizować :

,, Książka ,,Rozmowy przy stole,, zawiera osobiste wypowiedzi Hitlera w wąskim gronie bliskich ludzi na różnorodne tematy: od polityki i historii poprzez naukę i sztukę, do tematyki religijnej i obyczajowej, a także wspomnienia osobiste. Lepiej niż jakakolwiek inna pozycja pozwala wyrobić sobie obiektywny pogląd na umysłowość i osobowość twórcy ideologii narodowosocjalistycznej.,,

od siebie dodam - tę książkę powinien przeczytać każdy student psychiatrii w ramach studium osobowości psychopatycznej
              "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

Zamieszczone przez yusta
                Ostatnio dzięki Jackowi miałam przyjemność przeczytać "Ptaki Ptakom". Gdyby nie to, że wspomniał o tej książce na forum, to pewnie do dzisiaj nie wiedziałabym że istnieje taka pozycja. Dlatego piszcie jak znacie coś kozackiego, najlepiej z króciutkim opisem tylko bez podawania zakończenia

"Sobowtór" Hugh Thomasa - Tajemnice berlińskiego bunkra.
                Ksiazka opowiada o ostatnich dniach zycia ludzi w bunkrze Adolfa Hitlera.

I maly cycat z okladki: "Po lekturze tej ksiazki znamy calkowicie szczegoly ostatnich zycia Hitlera - The Times". Ogolnie bardzo ciekawa i dokladna ksiazka (sa nawet przedstawione schematy uzebienia Ewy Braun i Hitlera ), wiec warto czytac, choc moze czasami przynudzac ( choc i tak jest zajebista )

Komentarz

Ja ostatnio przeczytałem po raz któryś tam Paragraf 22 Hellera a poza tytm "W imieniu Boga" Yallopa - o śmierci papieża Jana Pawła I. Polecam gorąco
                  From flood into the fire
                  One thousand voices sing
                  We're in this together
                  For whatever fate may bring

Komentarz

Zamieszczone przez Fizi
                    od siebie dodam - tę książkę powinien przeczytać każdy student psychiatrii w ramach studium osobowości psychopatycznej
                    Coś mi się przypomniało.
                    Czytał ktoś "Malowanego Ptaka" J.Kosińskiego? Też jest o czasach II w.ś. Autor opowiada "własne" przeżycia związane z tym okresem (dzieciństwo spędzone w jakiś dziurach zabitych dechami) - to jest dopiero studium osobowości psychopatycznej :O
                    Książkę przeczytałam jednym tchem. Bardzo wciągająca, choć nie nadaje się dla ludzi o słabych nerwach. Po lekturze "Malowanego Ptaka" polecam pozycję, której teraz tytułu nie pamiętam (dopiszę jak sobie przypomnę), w której znajdujemy relacje dziennikarki, podążającej tropem wiosek w których faktycznie przebywał Kosiński w czasie wojny.

PS. Dzięki za te wojenne pozycje, między innymi po to założyłam ten temat
                    PS2. Lechitka nie przejmuj się. Jedną z moich ulubionych pozycji z tego okresu też jest lektura - "Opowiadania" T.Borowskiego
                    PS3. Lece jutro kupić gdzieś "Pianiste"
                    Only You

Komentarz

Alez ja roztargniona jestem zapomniałabym o "Medalionach" krótkie ale jakże przejmujące coś niesamowitego naprawde dobra ksiażka
                      NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Jak długo trwa pamięć o grobach, tak długo trwa siła związku z ojczyzną.

Komentarz

Trylogia "Władcy Pierścieni" - jak film był hiper-ekstra , to na książkę Tolkiena nie znajdę słów .

"Wiedźmin" Sapkowskiego - również wspaniała .

w tej chwili tylko te mi przychodzą do głowy ,a obecnie czytam "Hotel Świętego Augustyna" I.Shawa .
                        you may try - (L) - but it won't die!
                        ITI GO HOME!!!

Komentarz

Ja napiszę tylko tak : Wiesław Kielar " Anus Mundi".
                          Kto przeczyta całość, niech wpisze swoją opinię.
                          Wojna to tragedia !!

P.S. Yusta! Ryczałaś po przeczytaniu "Ptaki ptakom" ???? Ja jak bóbr!!
                          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                          "
                          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Zamieszczone przez Jaco
                            Ja napiszę tylko tak : Wiesław Kielar " Anus Mundi".
                            Kto przeczyta całość, niech wpisze swoją opinię.
                            Wojna to tragedia !!
                            Masz?

Zamieszczone przez Jaco
                            P.S. Yusta! Ryczałaś po przeczytaniu "Ptaki ptakom" ???? Ja jak bóbr!!
                            Nie, choć było mi bardzo smutno. Za to niesamowicie klęłam i w sumie mogę sobie mniej więcej wyobrazić jak to wyglądało na Bałkanach :/
                            W sumie jedyna książka po której ryczałam to "O psie który jeździł koleją"
                            Only You

Komentarz

Zamieszczone przez yusta
                              W sumie jedyna książka po której ryczałam to "O psie który jeździł koleją"
                              ja też po "Psie który jeździł koleją" ryczałem
                              bez nerw :P

Komentarz

Pracuję...
                              X