Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nasze miasto

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

No tak... Tego można się było spodziewać. Dzięki, Pawełku! Czytam z otwartą gębą.. Jedziesz dalej, człowieku.. 8-
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

:+: brawo Pawełek, ze swojej strony pragnę dodać, w tej okolicy że jakieś ciule (zdaje się że za kadencji znanego z dużych kieszeni Głównego Konserwatora Zabytków w Warszawie) kilka lat temu wyburzyły zabytkową kamienicę na rogu Marszałkowskiej i Mokotowskiej.
      Na Placu Unii Lubelskiej i w okolicach - na Bagateli, kawałku Mokotowskiej, na Dolince Szwajcarskiej czy też w alei Szucha, można jeszcze poczuć klimat starej Warszawy.

PS Czytałem książkę o Wacławie Kucharze i faktycznie stosunki na linii Kraków - Lwów nie były za słodkie. Miało to np przełożenie na pretensje zawodników Pogoni Lwów, że w kadrze Polski (w latach dwudziestych) gra za dużo Krakusów (głównie z Cracovii) - PZPN był wtedy opanowany przez Krakusów. :>

Komentarz

8-

:+:
        Warszawa Forum http://www.method.letawi.pl/moje/avatarki/mm.gif

Komentarz

Pawełek powinieneś dostać dożywotni zakaz opuszczania tego forum :+:

Zamieszczone przez Pawełek
          Stone - jak możesz to pokaż Narodowi - jak wyglądała np. przedwojenna Marszałkowska, albo Śródmieście Północne...
          Powklejaj Brachu troszkę fotek...
          Z przyjemnością:

Wspomniany Dworzec Wiedeński i ulica... Marszałkowska

W tym miejscu stoi dzisiaj "ozdoba naszego miasta" - Domy/Galeria Centrum:

Dalej Marszałkowska - obecnie MDM:

A tutaj obecnie stoi Pajac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina (ul. Złota):

Pzdr. - i jedziemy z tematem [lajkonik]
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

:+: :+: :+:

Ze specjalną dedykacją dla wszystkich "opluwaczy". :>

Komentarz

Znam te fotki prawie na pamięć.

Ale za kazdym razem, gdy na nie rzucam wzrokiem ogarnia mnie pewnego rodzaju wkurwienie oraz straszna niemoc...

Pawełek.
              Nie pytaj sie głupio tylko dawaj ciag dalszy.
              Cudownie sie to czyta.
              pzdr
              Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Komentarz

O kurczę, widze potrójnie 8-

Mnie najbardziej wnerwia, ze w miejscie tych pięknych budynków postawiono taki szajs jak galeria centrum :fu:

Komentarz

O widzisz, Stone - ta fotka ulicy Złotej...

... mijasz pierwszą przecznicę, czyli ulicę Zielną... skręcasz w lewo w drugą, czyli ulicę Wielką... i dochodzisz Wielką do Chmielnej - a tam na rogu jest ta słynna knajpa w hotelu "Astoria", w której rozpętamy dzikie pijaństwo jak ziszczą się nasze plany z założeniem pewnej Fundacji snute na innym forum...

A Szanowni Forumowicze, którzy nie widzieli jeszcze Lwowa - niech nie zwlekają zbyt długo z nadrobieniem tej kwestii, bo Lwów niszczeje niestety... a tam jakby żyje duch przedwojennej Warszawy, jako że oba te miasta były ongiś do siebie bardzo podobne...

No i fakt - Lwowiakom z Krakusami było zupełnie nie po drodze. Mielibyśmy tam na bank jakąś zgodę. Pytanie tylko - Lechia by była to, czy Pogoń...

Strzałeczka!
                  OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

Taki pomysł przyszedł mi teraz do głowy:
                    A gdyby tak zorganizować na bazie naszego forum kilkudniową wycieczkę do Lwowa? Kto wie, czy ten mój pomysł jest taki głupi, jak by się mogło wydawać. Myślę, że chętni by się znaleźli. Jakiś busik albo nawet autokar. Pawełek za przewodnika i... odjazd. Nie wiem, czy to dobre miejsce na taki temat, ale nie będę zakładał nowego. Jeśli "chwyci", można zawsze przenieść w inne miejsce. 8o
                    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

najwiekszy problem to nocleg, chyba, i termin

Komentarz

Oooo... niezły pomysł.

Na prawde niezły 8-
                        Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Komentarz

Zamieszczone przez MaxyM
                          Zamieszczone przez Pab(L)o
                          Jejku, w strasznie poważny ton uderzacie. Coście się tak uczepili tych żartów? Pierwszy zażartował Maxym, wspominając coś o burzeniu Wawelu. I co, wszyscy powinni się obrazić, bo tam są grobowce polskich królów?
                          Nie bądźmy tacy nadęci i nietykalni.
                          Popieram.

Z żartu - Sajgon się zrobił.
                          Ja tam zart zrozumialam '8 i nie obrazilam A zamek krolewski poprostu mi sie nie podoba, no i jak bylam mala i chcialam go odwiedzic to byl zamkniety 8o

Ps. MaxyM ile juz nie palisz?
                          Serce w ksztalcie Białej Gwiazdy!

Komentarz

Pomysł ze Lwowem jest spox.
                            Chętni pewnie by się znaleźli.
                            Ja jestem za!

Komentarz

ej az mi sie cos robi jak widze te zdiecja ! nie jestem Warszawiakiem ale mam sentyment do tego Miasta , to jest drugie miasto po Puławach ktorym bym mogł mieszkac! a jak widze te zdiecja pierwszy raz je widze to musze stwierdzic ze ładnie tow szytko wyglodalo bardziej tamte budynki były ładniesze nie te co obecnie stają!az pzrykro patrzec co teraz się buduje
                              Walczyć Trenować Warszawa musi Panować !

Komentarz

Jedziemy dalej.

W tym miejscu jest MDM (w tle Plac Zbawiciela):

Marszałkowska (w tle Ogród Saski):

Plac Trzech Krzyży:

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X