Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Koronawirus - wątek informacyjny

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Komentarz

Kontynuacja prognozy "byiq" (bajajkju).

Legenda:
      A - prognoza w oparciu o dane z dni 6-17 marca, z korektą pierwszej danej
      B - prognoza w oparciu o dane z dni 11-19 marca, z korektą pierwszej danej
      C - prognoza w oparciu o dane z dni 11-21 marca, z korektą pierwszej danej
      D - prognoza w oparciu o dane z dni 11-23 marca, z korektą pierwszej danej
      E - prognoza w oparciu o dane z dni 12-25 marca, z korektą pierwszej danej
      F - prognoza w oparciu o dane z dni 14-27 marca
      H - prognoza w oparciu o dane z dni 16-29 marca, z korektą pierwszej danej
      I - prognoza w oparciu o dane z dni 18-31 marca, z korektą pierwszej danej
      J - prognoza w oparciu o dane z dni 20 marca - 2 kwietnia
      K - prognoza w oparciu o dane z dni 22 marca - 4 kwietnia
      R - dane rzeczywiste (na koniec dnia - weryfikowane w dniu następnym) - do 4 kwietnia włącznie

Wnioski są takie, żeby nie wpadać w panikę. Niestety istnieje poważna obawa, że wczoraj MZ nie zdążyło opublikować ostatniego komunikatu i dziś znów będzie górka. Dla uspokojenia pokażę jednak prócz tego trendu, co ostatnio, porównanie wszystkich opublikowanych przeze mnie prognozowanych liczb. To jednorazowa akcja, bo wykres jest bardzo mało czytelny (dlatego też taki duży, żeby cokolwiek w ogóle było widać). Oprócz pierwszej prognozy, kolejne idą łeb w łeb. To że końcówki się lekko zawsze rozjeżdżają, to normalne i pokazuje tylko, że 2 tygodnie do przodu to już bliżej wróżenia z fusów niż matematyki. Podobnie jak z prognozą pogody.

Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
      Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
      ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

EyeQueue napisałem do Ciebie priva, jak możesz to sprawdź skrzynkę...
        #MuremZaBonusem

Komentarz

Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
          Trzeba poczekać na raport od EyeQueue , bo chyba dzisiaj powinien wrzucić, ale jeśli dobze odczytuję wszystkie tabelki to nadal jesteśmy w trendzie...
          Zamieszczone przez Kuba L. Zobacz posta
          Też tak to odczytuję (choć chyba jesteśmy w "dolnych rejestrach" tego trendu) i też mam nadzieję na raport od IQ.
          Napisałbym, że czekałem, żeby nie był post pod postem*, ale prawda jest taka, że wczoraj siedziałem w robocie (w domu, ale w robocie) i nie miałem czasu, a jak już miałem, to nie mogłem na komputer patrzeć. Ale przepraszam i postaram się poprawić.

*Edyta: nikt by się nie zorientował, że to fake, gdybym był uważniejszy przed opublikowaniem postu...

Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
          Oświadczam, że "dzięki" koronawirusowi, na forum ujawniło się kilku/kilkunastu domorosłych kibolskich fachowców w następujących dziedzinach:
          [...]5. statystycy (EyeQueue [...]
          Nie jestem kurła, żadnym statystykiem. Jestem chemikiem (ze specjalnością technologia materiałów wybuchowych) i zarazem inżynierem, ergo powinienem znać się troszku na arkuszach kalkulacyjnych i ich wykorzystaniu do przetwarzania liczb. I tyle. (Tak, wiem, że to nie było obraźliwe, ale i tak wolę być chemikiem).

Zatem wczorajszy raport (nie wrzucałem trzeciego dnia, by nie zaburzyć rytmu, jutro rano zrobię kolejny, uwzględniający wczoraj i dziś):

Legenda:
          L - prognoza w oparciu o dane z dni 24 marca - 6 kwietnia

Wnioski wciąż pozostają takie same – nie wpadać w panikę. Ostatnie dwa dni, w tym nowy rekord zakażeń, przyniosły kosmetyczną korektę prognozy w dół! Zresztą, jak się popatrzy na wszystkie prognozy obejmujące ostatnie dni (np. wczoraj), to widać, że jest to najniższa prognoza ever.

Tu też "słowo na środę". Być może widzimy formowanie się trendu bocznego. Może wieczorem poeksperymentuję z funkcją typ e–x, bo na linii trendu tego nie widać. Taki trend boczny wskazuje na stabilny, ale systematyczny i wykładniczy wzrost zachorowań. Czy w takim razie wolno już panikować? Eeee....

To zależy od poziomu tego trendu i jego porównania z czasem choroby. Jeśli przeciętny czas trwania choroby wynosi, dajmy na to, 14 dni, to oznacza, że jeśli na starcie mamy 1000 chorych - zakażonych i stabilny wzrost o 5,1 % dziennie, po 2 tygodniach będzie 2000 zakażonych, ale z tego 1000 ozdrowieńców lub zgonów, więc liczba chorych będzie wciąż 1000. To będzie znak, że sytuacja jest pod kontrolą, bo przybywa zakażonych, ale nie chorych.

Tu do oceny kluczowy jest rzeczywisty, choć średni – czas trwania choroby. Jeśli będzie tylko o jeden dzień krótszy (13 dni), granicą kontroli będzie 5,5 %. Jeśli będzie to 21 dni, trzeba zredukować wzrost zakażonych do 3,4 % dziennie.
          Ostatnio edytowany przez EyeQueue; [ARG:4 UNDEFINED].
          Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
          ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

Tym razem terminowo...

Raport byiq (to lepsza nazwa niż prognoza, więc niech tak zostanie)

Legenda:
            M - prognoza w oparciu o dane z dni 26 marca - 8 kwietnia

Stabilizacja. Kolejne prognozy są delikatnie, ale wciąż niższe, a dzienne przyrosty procentowe średnio też maleją. Co powinienem napisać już wcześniej - efekt #Lotu_wirusa_do_domu moim zdaniem nie wystąpił. Teraz przed nami być może (oby nie) efekt #Przywieź_wirusa_na_Święta. Zaczynam też inaczej patrzeć na akcję mojego rektora, który po zawieszeniu zajęć kazał wszystkim studentom opuścić w ciągu doby akademiki - sądziłem, że to sposób na rozwiezienie małego, chińskiego ścierwa po kraju. Wciąż tak sądzę, z tym że teraz byłoby to o wiele bardziej prawdopodobne niż wówczas, bo w samej Warszawie mamy 412 aktualnie potwierdzonych przypadków.
            ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

Ważny link. Oby nikomu nie był potrzebny:
              https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/a...irusa,401.html

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Taki myk - podjeżdża Straż Miejska i w imieniu gminy, rozdaje mieszkańcom maseczki - 1 szt/osoba. Trochę w szoku jestem.
                Nie widziałem nigdzie info, że coś w tym stylu ma mieć miejsce. Szersza akcja, czy jakoś to lokalnie ogarniają?
                Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

Komentarz

Lokalnie. Dla odmiany przecież jaśnie oświecony prezydent Warszawy ogłosił, że u nas tak nie będzie.
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                    Lokalnie. Dla odmiany przecież jaśnie oświecony prezydent Warszawy ogłosił, że u nas tak nie będzie.
                    Nie mamy pieniędzy, ogromne pieniądze poszły na odśnieżanie tej zimy a potem na sprzątanie piasku z chodników.
                    I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
                    Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

W Mławie dostali maseczki bawełniane w ramach jakiejś akcji Maseczki Dla Polski i rozdawali każdemu mieszkańcowi po jednej sztuce.
                      You'll take my life but I'll take yours too
                      You'll fire your musket but I'll run you through
                      So when you're waiting for the next attack
                      You'd better stand there's no turning back.

Komentarz

Kolejny raport byiq

Legenda:
                        M - prognoza w oparciu o dane z dni 26 marca - 8 kwietnia
                        N - prognoza w oparciu o dane z dni 28 marca - 10 kwietnia

Ostatnie trzy dni przynoszą stały ruch w dół w stosunku do oczekiwań. Jeśli przez Święta i tuż po nich nic nie się dupnie będziemy naprawdę blisko zatrzymania ekspansji małego, chińskiego ścierwa. Dla potwierdzenia wrzucam ponownie bonus w postaci porównania różnych prognoz. By nie stracić czytelności, umieściłem pierwszą prognozę oraz wszystkie po skoku zachorowań w efekcie DPS w Niedabylu. I okazuje się, że niemal za każdym razem kolejna prognoza była niższa. A dane rzeczywiste idą po dolnej granicy, wymuszając ciągłe obniżanie prognoz.

Ostatnio edytowany przez EyeQueue; [ARG:4 UNDEFINED].
                        ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

Oprócz wielkanocnych wojaży martwi trochę sytuacja w niektórych szpitalach i DPS-ach. Jeśli przed szczytem zdążą się wykurować pozarażani pracownicy Służby Zdrowia i nie przekroczymy zbytnio Twojej krzywej, to można zacząć myśleć optymistycznie.
                          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                          "
                          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Tydzień 14, 30.03-05.04

Mój komentarz:
                            1. Wzrosty widoczne i to znaczne. Niemniej patrząc na Włochy wzrost w przedmiotowym zakresie czasu wynosi jakieś 20%. Zakładając średnio "normalnie" 1800 zgonów dziennie u nich, powinno to dać liczbę około 300-350 zgonów więcej. W tym okresie Włosi raportowali 700-800 zgonów dziennie z powodu Covid19. Wiadomo, że trzeba doliczyć spadek śmiertelności z powodu lockdownu (mniej wypadków np.). Wyliczenie dosyć grubo ciosane, ale +/- dane o zgonach są zawyżane dwukrotnie. Innych krajów nie sprawdzałem bo nie bardzo mam wiedzę kiedy mieli jakie liczby.
                            2. W niektórych krajach nagły spadek liczby zgonów, co chyba należy wiązać z lockdownem tamtejszych USC i faktycznie brakiem rejestrowania.

Komentarz

Kilka krajów europejskich będzie zdejmować niektóre ograniczenia już w tym tygodniu. W tym... Hiszpania i Włochy.
                              Przegląd tutaj: https://www.nytimes.com/2020/04/11/w...irus-news.html

Komentarz

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X