koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • wolsz17
    Legionista
    • 03.2004
    • 548

    Zamieszczone przez Ursynów1916

    cfaniaczku to jak skomentujesz te dane

    https://www.worldometers.info/corona.../#weekly_table

    Ostatni tydzień Polska 3000 zgonów
    UK 784
    Izrael 9


    Wiem, że mnie nie prosiłeś o komentarz, ale równie dobrze można pokazać tak:

    Polska 55% wyszczepionych pełną dawką i 80 zgonów na milion mieszkańców
    Węgry 61% i 105 zgonów
    Rumunia 40% i 21 zgonów
    Cypr 50% i 10 zgonów

    I kraje o podobnym wyszczepieniu pełną dawką (około 64-66%)
    Grecja 61 zgonów
    Łotwa 42 zgony
    Holandia 21 zgonów
    Izrael 1 zgon

    Także te wszystkie porównania są z dupy, każdy kraj pokazuje to jak chce, a do tego wpływ na to mają na pewno obostrzenia, możliwość wjazdu do danego kraju, a może i nowy wariant w UK itd.

    ​​

    Ostatnio edytowany przez wolsz17; 1874.

    Komentarz

    • Chmielo
      Legionista
      • 08.2010
      • 10142

      Zamieszczone przez Ursynów1916

      cfaniaczku to jak skomentujesz te dane

      New cases and deaths in the last 7 days vs. the preceding week. Absolute and percentage change, weekly cases and deaths per million people in every country in the world


      Ostatni tydzień Polska 3000 zgonów
      UK 784
      Izrael 9


      Nie bardzo rozumiem co mam komentować?
      A Melanż Trwa...

      Komentarz

      • matx
        Legionista
        • 05.2005
        • 4925



        Zamieszczone przez wolsz17

        Także te wszystkie porównania są z dupy, każdy kraj pokazuje to jak chce, a do tego wpływ na to mają na pewno obostrzenia, możliwość wjazdu do danego kraju, a może i nowy wariant w UK itd.

        ​​
        Właśnie m.in. dlatego warto śledzić "excees mortality". Najlepiej w odpowiednim ujęciu czasowym.

        My na monopol mamy prawdę!

        Komentarz

        • TNTP
          Legionista
          • 06.2009
          • 7085

          Zamieszczone przez Mrugs
          Podczas wiosennej fali w jednym ze szpitali powiatowych przez 2-3 miesiące respirator był drogą w jedną stronę, no ale wtedy % szczepionych był inny, teraz podobno po szczepieniach jest lepiej.

          Nie jest to moja opinia, tylko informacja od osoby pracującej na oddziale covidowym.
          Zamieszczone przez Brylancik

          W TV jakiś czas temu anestezjolog mówił ze na jego oddziale przeżywa 20%
          Nie wiem jak to wygląda dzisiaj ale ~rok temu to średnia krajowa to było 20-30% z tymże były placówki w których przeżywało ponad 70% (czy tam prawie 80%) - czyli siłą rzeczy musiały być też takie z przeżywalnością na poziomie kilkunastu procent. Zresztą te różnice w poziomie opieki medycznej pomiędzy poszczególnymi ośrodkami to ciekawy temat do dyskusji - nie dotyczącej zresztą samego Covidu.
          Dziś na logikę jest zapewne trochę lepiej.
          Lieber tot als rot!!

          Komentarz

          • Ursynów1916
            Legionista
            • 04.2012
            • 2576

            Zamieszczone przez Chmielo

            Nie bardzo rozumiem co mam komentować?
            Nie wiem może własną głupotę?

            Na 775 zgonów wczoraj 76% to osoby niezaszczepione


            Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
            Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
            To jest Służewiec To są Nasze Termopile
            Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
            Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
            Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
            W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
            A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

            Komentarz

            • Stout
              Legionista
              • 04.2007
              • 5671

              Tak kojarzę ,że ktoś w tym temacie(?) polecał syropy na kaszel.
              Tylko że dla dziecka musi być.
              Jak ktoś ma sprawdzone ,to niech podzieli się wiedzą.
              Dzięki.
              "Lubię sobie jebnąć piwo"

              Komentarz

              • Citlivu
                Legionista
                • 08.2010
                • 1962

                Zamieszczone przez Stout
                Tak kojarzę ,że ktoś w tym temacie(?) polecał syropy na kaszel.
                Tylko że dla dziecka musi być.
                Jak ktoś ma sprawdzone ,to niech podzieli się wiedzą.
                Dzięki.
                Suchy czy mokry ? Poważnie, ma to znaczenie gdyż sposób działania jest zupełnie inny, a mixy na jedno i drugie w jednej butelce to "chłyty marketingowe" nic więcej
                http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

                Komentarz

                • Stout
                  Legionista
                  • 04.2007
                  • 5671

                  Bardziej idzie a stronę mokrego.
                  "Lubię sobie jebnąć piwo"

                  Komentarz

                  • Benek
                    Legionista
                    • 09.2011
                    • 16124

                    Zamieszczone przez Stout
                    Bardziej idzie a stronę mokrego.
                    Pecto Dril ale to na receptę, proponuję też inhalację z soli hipertonocznej.
                    349meczów*
                    71 goli*
                    58 asyst*

                    jest tylko jeden King!!!!

                    *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

                    Komentarz

                    • Citlivu
                      Legionista
                      • 08.2010
                      • 1962

                      Ambroxol, jest bez recepty. I tak jak Benek napisał, inhalacje to podstawa czy to z soli czy to z czegoś mocniejszego po zaleceniu lekarza.
                      http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

                      Komentarz

                      • Chmielo
                        Legionista
                        • 08.2010
                        • 10142

                        Zamieszczone przez Ursynów1916

                        Nie wiem może własną głupotę?

                        Na 775 zgonów wczoraj 76% to osoby niezaszczepione


                        https://wydarzenia.interia.pl/raport...-g,nId,5723588
                        Ty rozumiesz do czego się odniosłem, czy nie bardzo?
                        A Melanż Trwa...

                        Komentarz

                        • Raczej
                          Lubelak
                          • 02.2009
                          • 4926

                          Właśnie leci na TVP Sport turniej MŚ w Darta na żywo. Pełna sala ludzi w Alexandra Palace w Londynie, że nie ma gdzie szpilki włożyć, browar się leje strumieniami, chóralne śpiewy, przytulańce , zero masek, zayebista atmosfera ogólnie(barowo stadionowa), totalna wyjjebka na jakieś omikrony heh.
                          Ostatnio edytowany przez Raczej; 12076.

                          Komentarz

                          • matx
                            Legionista
                            • 05.2005
                            • 4925

                            Akurat to się może zaraz po świętach zmienić. Mam nadzieję, że nie, ale szczerze mówiąc trochę się zdziwię jeżeli BoJo żadnych obostrzeń nie dorzuci. W sąsiednich Walii i Szkocji już tak kolorowo nie jest. W UK wszystkie siły zasadniczo rzucone na jak najszybsze zaszczepienie trzecią dawką, jak największej liczby ludzi. Żeby odciążyć służbę zdrowia w tym okresie, czasowo (do 27 stycznia) wydłużono nawet z 7 do 28 dni, okres kiedy można być na "chorobowym" bez przedstawiania pracodawcy zwolnienia lekarskiego.

                            Edit: BTW, w UK właśnie pękła pierwsza "setka":

                            "JUST IN: UK reports 106,122 new daily coronavirus cases, the highest since the pandemic began"
                            Ostatnio edytowany przez matx; 4141.
                            My na monopol mamy prawdę!

                            Komentarz

                            • krzysiek1916
                              Legionista
                              • 06.2016
                              • 463

                              Zamieszczone przez Joot_F
                              [...]
                              info z weekendu: znajomy koleżanki ma covid 4raz...jak to możliwe ja nie ogarniam.
                              [...]
                              Trochę późno odpowiadam, ale...
                              Nie to, żebym był jakimś znawcą, a może powiem rzecz oczywistą, ale wg mnie kluczowe znaczenie mają predyspozycje genetyczne.
                              Sam zresztą to widzę z otoczenia - i po chorowaniu, i reakcjach na szczepienie.
                              Ja po obu dawkach szczepionki (Moderna) poza bólem ramienia nie miałem praktycznie żadnych NOPów - jedynie osłabienie i temperatura do max. 37,2 w pierwszej dobie po drugiej dawce, od drugiej doby cisza. Moi rodzice zaszczepieni trzema dawkami (2x Astra + Pfizer oraz 3x Pfizer) - żadnych NOPów. Ok. 70-letni brat ojca - 3x Pfizer, żadnych NOPów. Nawet im temperatura nie wyskoczyła ponad 37 (a np. młodszy ode mnie kuzyn od strony matki - 30 lat, bez nadwagi, chorób, wysportowany - po Astrze prawie tydzień w łóżku z temperaturą 39 stopni).
                              Z kolei moja żona po pierwszej dawce Moderny spory zjazd na drugi dzień. Po drugiej dawce 2 doby czuła się fatalnie, nie mogłą wstać z łóżka + na zmianę APAP i Ibuprom. Przeszłą COVID w marcu 2021 (przed zaszczepieniem) z dość lekkimi objawami. Do czasu wyniku testu (gdy już miała jakieś tam objawy - ale nie "typowe" dla korony - od dobrych 3-4 dni) byliśmy razem 24h/dobę, w tym spaliśmy w jednym łóżku. Ani ja ani synek się nie zaraziliśmy (testy ujemne, brak przeciwciał). Co ciekawe, 2 tygodnie po zakończeniu izolacji zrobiła przeciwciała i miała wynik negatywny - chyba 12 przy tej normie 33 BAU.
                              Żony siostra chorowała w październiku 2020 i męczyła się z tym ze 3 tygodnie strasznie (kaszel, ból gardła i krtani, okresowe duszności, bardzo duże osłabienie). Nie chcieli jej wziąć do szpitala tylko ze względu na wysoką saturację. Do tej pory nie wróciła do pełni sił, jest dalej osłabiona i się szybko męczy.
                              Wielokrotnie słyszałem też historie o tym jak ciężko przechorowywały całe rodziny (nawet chyba w RPA była jakaś panna młoda, co jej COVID przed samym ślubem rodziców do trumny włożył, a po tygodniu czy dwóch sama do nich dołączyła - albo odwrotnie). Przypadek tego blogera (Kuldanek?) był podobny - pół rodziny w szpitalu, on ze zgonem, nie pamiętam jak pozostali. Ostatnio wujek mi opowiadał o sąsiedzkiej rodzinie, gdzie ojciec zszedł na COVID zeszłą jesienią, matka wiosną, a ich dzieci się nie chciały szczepić - obecnie leżą pod respiratorami z niewielkimi szansami na powodzenie...
                              Mogę się oczywiście mylić, ale dla mnie te zależności są widoczne. Wtedy wychodziłoby na to, że jeśli ktoś wie, że w jego rodzinie były ciężkie NOPy albo ciężko przechodzony COVID, to powinien na siebie bardziej uważać (czy szczepić to już niech sam sobie odpowie; ja się zaszczepiłem, ale ze względu na synka i jednocześnie mam nadzieję, że jego nie będę musiał, bo się to chińskie gówno skończy wreszcie). Ale pewnie eksperci odpowiedzieliby nieśmiertelnym: "to zależy od konkretnego przypadku".

                              Komentarz

                              • IX14
                                Legionista
                                • 12.2009
                                • 3024

                                Ekonomista Niedzielski mówi ,że pod koniec stycznia zacznie się piąta fala. Mają rozmach
                                Mioduski ,Vukovic OUT !

                                Komentarz

                                Pracuję...