koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • maestro(L)
    Legionista
    • 05.2020
    • 64

    A w Izraelu segregacja na całego:

    178K views, 1.4K likes, 49 loves, 491 comments, 4.5K shares, Facebook Watch Videos from Fotorelacje-JW: Tego nie pokażą korpomedia. "nie wolno mi mówić, że miało to cokolwiek wspólnego z tą...

    Komentarz

    • matx
      Legionista
      • 05.2005
      • 4925



      Zamieszczone przez Gelo85
      Maski, lockdowny i szczepienia działają. Warto utrzymywać ten stan jak najdłużej. Dla naszego bezpieczeństwa. Chroń siebie i innych !
      Otóż wyobraź sobie, że lockdowny działają. Problem w tym, że ty nie za bardzo chyba wiesz czym jest lockdown. Bo jak ci się wydaje, że lockdown jest wtedy, jak nie możesz pójść do knajpy, albo na mecz, no to gratuluję. Co do masek, to akurat zgoda. Noszenie ich na zewnątrz, najczęściej, zupełnie mija się z celem. Dane z UK i Izraela wskazują na to, że szczepienia działają jak najbardziej. Ba, nawet są dane ze Szwecji, które mówią dokładnie to samo.
      Ostatnio edytowany przez matx; 4141.
      My na monopol mamy prawdę!

      Komentarz

      • boss_corleone
        Zagłębiak
        • 03.2005
        • 1404

        matx chciałbym móc zrozumieć w jaki sposób zamknięcie wszystkiego na prawie rok pomogło nam uniknąć tyłu zgonów. Covidowych i tych "pozaplanowaych".
        Rozumiałbym lockdown, wypłaszczenie, żeby chorych przyjąć na oddział (bo jest miejsce) i leczyć. Ale tu chyba żadne leczenie nie pomagało i niestety ludzie i tak umierali, mimo miejsc w szpitalu.
        Żeby Polska była polska.

        Komentarz

        • Tomereek
          Legionista
          • 08.2004
          • 2016

          Zamieszczone przez matx



          Otóż wyobraź sobie, że lockdowny działają. Problem w tym, że ty nie za bardzo chyba wiesz czym jest lockdown. Bo jak ci się wydaje, że lockdown jest wtedy, jak nie możesz pójść do knajpy, albo na mecz, no to gratuluję. Co do masek, to akurat zgoda. Noszenie ich na zewnątrz, najczęściej, zupełnie mija się z celem. Dane z UK i Izraela wskazują na to, że szczepienia działają jak najbardziej. Ba, nawet są dane ze Szwecji, które mówią dokładnie to samo.
          Teleporady też działają?
          Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

          Komentarz

          • matx
            Legionista
            • 05.2005
            • 4925

            Zamieszczone przez boss_corleone
            matx chciałbym móc zrozumieć w jaki sposób zamknięcie wszystkiego na prawie rok pomogło nam uniknąć tyłu zgonów. Covidowych i tych "pozaplanowaych".
            Rozumiałbym lockdown, wypłaszczenie, żeby chorych przyjąć na oddział (bo jest miejsce) i leczyć. Ale tu chyba żadne leczenie nie pomagało i niestety ludzie i tak umierali, mimo miejsc w szpitalu.
            Jeżeli chodzi o Polskę, to o ewentualnym lockdownie i przede wszystkim podejściu ludzi do całego zagadnienia możemy mówić chyba tylko w kontekście kilku, pierwszych tygodni marca ubiegłego roku. Decyzje (dość radykalne) zostały wtedy podjęte na bardzo wczesnym etapie i ludzie, w większości się im podporządkowali. W Polsce nie było ani dużo przypadków, ani hospitalizacji, ani zgonów. Co się działo później, to już inna bajka. O tym czy jest sens zamykać gospodarkę i jak bardzo, dyskutować można, a nawet trzeba jak najbardziej. Pamiętajcie też, że w tej, tak często przywoływanej Szwecji życie wcale nie wygląda tak jak przed Covidem. Tam również są restrykcje, tylko jest ich po prostu mniej. Moim zdaniem nie ma też za bardzo sensu zestawiać Polski ze Szwecją 1:1. Te kraje i mieszkających w nich ludzi różni dosyć sporo, biorąc pod uwagę całokształt. Zresztą, czy nie było tak, że w zasadzie, w Polsce przez część ubiegłego roku obowiązywał poziom obostrzeń podobny do tego, jak to wyglądało właśnie w Szwecji?
            Ostatnio edytowany przez matx; 4141.
            My na monopol mamy prawdę!

            Komentarz

            • matx
              Legionista
              • 05.2005
              • 4925

              Zamieszczone przez Tomereek

              Teleporady też działają?
              Nie wiem do końca jak to wygląda, szczerze mówiąc. Mieszkam na co dzień w UK, domyślam się jednak, że teleporada nie jest tym, z czym sam chciałbym mieć do czynienia, gdybym potrzebował konsultacji lekarskiej. Wiem natomiast, że w ciągu ostatniego roku, mama moja, która jest już osobą wiekową odbyła kilka zaplanowanych wcześniej wizyt lekarskich, m.in. okulistycznych, ale nie tylko. Ojciec odbył w czerwcu rehabilitację, po operacji biodra, początkowo była zaplanowana na marzec, ale go wtedy nie przyjęto, bo na badaniu wyszło, że ma gorączkę. Siostrzeniec miał też w międzyczasie zabieg chirurgiczny i nie było to związane z żadnym nagłym wypadkiem. Tyle.

              Ostatnio edytowany przez matx; 4141.
              My na monopol mamy prawdę!

              Komentarz

              • alfa
                Legionista
                • 08.2009
                • 2800

                Zamieszczone przez maestro(L)
                A w Izraelu segregacja na całego:

                https://www.facebook.com/watch/?v=203109151241829
                Znudził im się apartheid Palestyńczyków więc wzięli się za niezaszczepionych

                Komentarz

                • R.
                  Legionista
                  • 02.2007
                  • 9675

                  Uwielbiam te niezweryfikowane filmiki "dziennikarzy" z danego kraju, "pokazujących całą prawdę". Potem się tworzą tabuny pelikanów, które łapią wszystko co znajdą w internecie za pewnik.
                  Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

                  Komentarz

                  • Citlivu
                    Legionista
                    • 08.2010
                    • 1962

                    Bardzo fajne statystyki, wnioski pozostawiam każdemu do wyciągnięcia indywidualnie:

                    http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

                    Komentarz

                    • matx
                      Legionista
                      • 05.2005
                      • 4925

                      ...

                      Edit: tak niech wnioski każdy wyciągnie sam, bo tezy, które próbuje narzucać autor, do danych, do których nie zawsze są źródła, bardzo często nie trzymają się kupy.
                      Np. Niższa niż zazwyczaj liczba zgonów wśród młodych Szwedów ma być dowodem na to, że "antylockdown" ratuje życia.
                      WTF???
                      Zwiększona liczba zgonów w jakimś przedziale wiekowym w USA to są "lockdown deaths".
                      Ktoś w komentarzach prostuje, że większość tych zgonów pochodzi z okresu kiedy w USA lockdownu nie było. Mi się jeszcze dodatkowo wydaje, że tam co stan, to inne regulacje.
                      Ostatnio edytowany przez matx; 4141.
                      My na monopol mamy prawdę!

                      Komentarz

                      • Jestem
                        Legionista
                        • 12.2016
                        • 3760

                        Zamieszczone przez maestro(L)
                        A w Izraelu segregacja na całego:

                        https://www.facebook.com/watch/?v=203109151241829
                        Mam na tych filmach: "
                        Przepraszamy, wystąpiły problemy z odtworzeniem tego filmu.
                        Dowiedz się więcej
                        "
                        Cenzura czy mam coś popaprane w fejsie? Na "Dowiedz się więcej" jest takie pierdololo, że nie mam chęci ...

                        Jak wchodzę normalnie na fejsa to nie widzę problemów. W sumie z tego łajna korzystam coraz mniej, w zasadzie tylko jak ktoś coś podeśle i tylko tam toto jest. Dawno przyblokowałem reklamy, śledzenie i zamknąłem go w kontenerze na ff.
                        Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

                        Komentarz

                        • Złoty_Orzeł
                          Czerwona kartka
                          • 05.2019
                          • 541

                          W marcu doliczono się w badaniach 100 tysięcy nadmiarowych zgonów od początku 2020. Zzniknęła populacja miasta typu Kalisz, Grudziądz lub Legnica.

                          Komentarz

                          • Gelo85
                            Czerwona kartka
                            • 03.2018
                            • 1038

                            No bo covid.

                            Komentarz

                            • Benek
                              Legionista
                              • 09.2011
                              • 16124

                              Jak coś to jeszcze godzinę temu były terminy na poniedziałek na narodowym na szczepienia dla 61 i starszych.
                              349meczów*
                              71 goli*
                              58 asyst*

                              jest tylko jeden King!!!!

                              *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

                              Komentarz

                              • Tuzin
                                Legionista
                                • 05.2004
                                • 7433

                                Niestety potwierdziły się moje obawy, że pomimo tego że zeszczepiono już ponad 5mln ludzi i że była pierwsza fala która jakby nie patrzeć zabrała z tego świata pewną liczbę osób najbardziej podatnych, to liczba zgonów w tej fali będzie prawdopodobnie będzie taka sama. Bo kolejne dni to będzie po 500-800 zgonów czyli dobije do listopadowego 500 w średniej 7-dniowej kroczącej, które było 25 listopada.
                                Jedyne wyłumaczenie które by nieco broniło sytuacji jest takie, że teraz jest więcej testów, w związku z czym liczbowo "zgonów covidowych" jest po prostu więcej. W listopadzie część z zgonów nie została tak zakwalifikowana bo zmarli nie zostali zdiagnozowani (te tzw. ukryte ofiary lub zgony nadmiarowe).

                                Komentarz

                                Pracuję...