Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
    Masz może wiedzę, czy Państwo położyło łapę na wszystkich labach w Polsce, które mogą takie testy przeprowadzać?
    Nie nie położyło - jak najbardziej jest zainteresowane współpracą. Tylko jeśli laboratoria będą miały na to wyjebane, to niech nie zdziwią się, że skończy się to jak za granicą.

Bo o ile tydzień temu liczba testów była jak najbardziej wystarczająca to już za kilka dni będzie nie koniecznie.

Zaś co do samochodowych to wiem, że teraz ktoś to analizuje - z poziomu biznesu, na ile takie coś jest wykonalne na dziś.
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• TNTP - serio w najblizszych dniach liczba potwierdzonych przypadkow tak ma wystrzelic? Na razie wyglada to obuecujaco, nie ma drastycznych skokow, choc zdaje sobie sprawe, ze kazdy kraj tak zaczynal. Tyle, ze u nas dosc szybko wprowadzono stosowne srodki.

Komentarz

• Co do testów, to laboratorium PZH podobno zamknięte. Dwóch pracowników z podejrzeniem koronawirusa, podobno nie brali udziału w procesie badawczym.

Z ciekawostek, po Tarchominie lata grupka śmieszków dzwoniąca domofonem, podająca się za policję i szukająca obcobrzmiących nazwisk, czekam aż wyłapią kogoś bez poczucia humoru.

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
          TNTP - serio w najblizszych dniach liczba potwierdzonych przypadkow tak ma wystrzelic? Na razie wyglada to obuecujaco, nie ma drastycznych skokow, choc zdaje sobie sprawe, ze kazdy kraj tak zaczynal. Tyle, ze u nas dosc szybko wprowadzono stosowne srodki.
          Według Szumowskiego w weekend przekroczymy tysiaczka.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
            Chodzi raczej o zbyt duże prawdopodobieństwo zarażenia się od innych pacjentów. Idea tych samochodowych polegała na zminimalizowaniu tego niebezpieczeństwa. Tam nawet montowali prysznice dla samochodów. Nikt nie wychodzi z samochodu, "obsługa" podchodzi i przez okno pobiera materiał, robi test i odjazd, albo na kwarantannę (a raczej na bardziej solidny test)
            Tu akurat zakładałem, że w obecnej sytuacji procedury u "prywaciarzy" też zapewniałyby maksymalne bezpieczeństwo - nie chodzi przecież o niekumatych januszków, którzy z dnia na dzień rozłożyli stragan.
            Choć dla mnie bardziej racjonalne byłoby zespolenie wszystkich możliwości diagnostycznych w jeden system - stąd moje pytanie.
            "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
            "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
            Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
              W sensie, że każdy z ulicy będzie mógł wejść do tej kliniki i zrobić sobie te testy ?
              Uważam, że wątpię...

Na dziś "bana" na prywatne testy nie dostali bo jest możliwość zapisania się ( wyszli z ofertą do firm współpracujących ).

Od poniedziałku mają również wesprzeć służbę zdrowia więc będą mocno obłożeni "państwowymi zleceniami".
              Chwalą się dużą mocą przerobową ( nie wiem czy to możliwe ale z ich pomocą może zostać podwojona obecna liczba testów ).

Komentarz

• Włochy, prawie 500 zgonów przez ostatnie 24h...
                Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Zamieszczone przez R. Zobacz posta
                  Włochy, prawie 500 zgonów przez ostatnie 24h...
                  I kolejny rekord ilości zarażeń - ponad 4200. Najdalej jutro pobiją Chiny pod kątem ilości zgonów, mając jednocześnie 2x mniej zarazonych.
                  Mioduski won
                  Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
                  Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
                    Według Szumowskiego w weekend przekroczymy tysiaczka.
                    Też słyszałem tę wypowiedź, ale pytam dlatego, bo idąc nawet "modelem włoskim", to tysiaka powinniśmy przekroczyć w poniedziałek. A wydaje mi sie, ze nie idziemy modelem włoskim.

Komentarz

• MZ podaje liczbę 38 potwierdzonych w całym województwie, tymczasem na stronie powiatowego sanepidu widnieje informacja z godz. 13tej, że w samej Warszawie potwierdzono 47 przypadków.
                      You'll take my life but I'll take yours too
                      You'll fire your musket but I'll run you through
                      So when you're waiting for the next attack
                      You'd better stand there's no turning back.

Komentarz

• Z chęcią bym zobaczył dzienne dane o śmiertelności z Włoch (plus historyczne). Bo coś mie się wydaje, że przyjęli model odwrotny do niemieckiego, żeby ludzi wystraszyć, żeby na dupach siedzieli.

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                          Też słyszałem tę wypowiedź, ale pytam dlatego, bo idąc nawet "modelem włoskim", to tysiaka powinniśmy przekroczyć w poniedziałek. A wydaje mi sie, ze nie idziemy modelem włoskim.
                          To też zależy od tego jak się liczy plus na jakich danych. Można czarować w różnych sposób a Szumowski musi być przygotowany maksymalnie na wariant pesymistyczny. Prawdziwe kłopoty zaczną się dopiero przy kilku tysiącach a respiratorów mamy ponoć więcej niż Brytole, oby tylko były sprawne i żeby wystarczyło ludzi do ich obsługi.
                          Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta
                            MZ podaje liczbę 38 potwierdzonych w całym województwie, tymczasem na stronie powiatowego sanepidu widnieje informacja z godz. 13tej, że w samej Warszawie potwierdzono 47 przypadków.
                            Chyba więcej, tzn jak się nie myle to tylko dziś podali 28 na Mazowszu.

Komentarz

• Jest też temat obniżki zarobków piłkarzy ze względu na kwarantannę.

Nie chciałbym się wypowiadać za całe środowisko, ale musicie pamiętać, że piłkarze też mają swoje zobowiązania kredytowe, leasingowe, rodziny na utrzymaniach. Jest trudno. Trener powiedział mądrą rzecz: całe życie poświęciliśmy na granie w piłkę, a kariera piłkarza jest bardzo krótka. Jeśli o mnie chodzi, to spokojnie mógłbym porozmawiać, bo jeżeli liga byłaby zakończona, klub może być stratny. Ale na teraz żadne decyzje nie zostały podjęte. Wierzę, że ten sezon zostanie zakończony i uda się odzyskać pieniądze z biletów czy praw telewizyjnych.
                              Myślę, że lepiej tutaj, niż w temacie o piłkarzach Legii. Arak - kolejny idiota.
                              Mioduski won
                              Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
                              Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

• "Kolega Norweg wrócił z urlopu z Hiszpanii i dostał 2 tygodnie kwarantanny. Wczoraj poszedł na krótki spacer w góry. Nikogo nie spotkał. Dziś odwiedziła go policja i bez słowa zostawiła mu mandat 40.000,- NOK za złamanie kwarantanny.
                                Namierzyli jego przemieszczający się telefon".
                                https://twitter.com/KubicaKubica/sta...12715015655425
                                "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                                "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                                Up the Anchor!

Komentarz

Pracuję...
                                X