Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    Chodziłeś zapewne na matematykę i dobrze zapewne wiesz , że czym większa moc zbioru tym błąd statystyczny będzie mniejszy. Więc porównywanie zbioru tysiąca i miliona delikatnie mija się z celem.
    Po drugie jeżeli już to Twoje obliczania miałyby jakiś sens ( pomijając procent błędu) gdybyśmy wybrali tysiąc losowych osób, a nie z podejrzeniem.
    Po trzecie już odnosząc się do tematu jak wspominasz o logice to logiczne , że robiąc dwieście testów dziennie wśród podejrzanych, a trzy tysiące zdecydowane większa liczba pozytywnych testów będzie w drugim przypadku. A to napisałem.
    A opierając się na tych dwóch zmiennych kompletnie nie można nic wywnioskować.

Edit. Liczba , masz racje
    Ale nikt nigdzie na świecie nie robi testów w ten sposób.
    W ten sposób to mogę napisać, że w Polsce 2 miliony tysiące ludzi ma HIV.
    Skoro w Polsce przeprowadzone 1000 testów i 100 miało wynik pozytywny. A w Burundi na 1 milion wynik pozytywy miało 100.000 osób to....

Napiszę jeszcze raz do tej pory - KAŻDA OSOBA KTÓRA MIAŁA OBJAWY + MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA SIĘ był najpierw izolowana, a potem jeśli objawy nie ustąpiły była badana. Zresztą te same procedury były wprowadzane wobec osób, które ogólnie miały takie objawy.
    I teraz tak objawy miało 1000 osób - pozytywne 50.
    To co Ty piszesz "gdyby zrobić 3000 osób podejrzanych", tylko jak to ***** zrobić skoro ich po prostu nie było.

Dziś już te osoby w tej liczbie faktycznie są i dlatego jutro...pojutrze może się z tym zrobić problem najpierw mały, potem poważny.

Ale do tej pory nic takiego nie miało miejsca - nic takiego czyli sytuacja w której "Przez długi okres to mieliśmy ponad tysiąc testów wykonanych łącznie. Teraz robimy trzy tysiące dziennie więc analogicznie musi rosnąć ilość wykrywanych zakażeń."
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
      Ale nikt nigdzie na świecie nie robi testów w ten sposób.
      W ten sposób to mogę napisać, że w Polsce 2 miliony tysiące ludzi ma HIV.
      Skoro w Polsce przeprowadzone 1000 testów i 100 miało wynik pozytywny. A w Burundi na 1 milion wynik pozytywy miało 100.000 osób to....

Napiszę jeszcze raz do tej pory - KAŻDA OSOBA KTÓRA MIAŁA OBJAWY + MOŻLIWOŚĆ ZARAŻENIA SIĘ był najpierw izolowana, a potem jeśli objawy nie ustąpiły była badana. Zresztą te same procedury były wprowadzane wobec osób, które ogólnie miały takie objawy.
      I teraz tak objawy miało 1000 osób - pozytywne 50.
      To co Ty piszesz "gdyby zrobić 3000 osób podejrzanych", tylko jak to ***** zrobić skoro ich po prostu nie było.

Dziś już te osoby w tej liczbie faktycznie są i dlatego jutro...pojutrze może się z tym zrobić problem najpierw mały, potem poważny.

Ale do tej pory nic takiego nie miało miejsca - nic takiego czyli sytuacja w której "Przez długi okres to mieliśmy ponad tysiąc testów wykonanych łącznie. Teraz robimy trzy tysiące dziennie więc analogicznie musi rosnąć ilość wykrywanych zakażeń."
      Ale ja doskonale wiem o czym Ty piszesz i się z tym zgadzam . Sam podkreśliłem że matematyka przy tak małej ilości zmiennych , o które się zaczepilem nie ma sensu.
      Dorzuciłbym tylko jeden mały kamyczek mianowicie , że w początkowym okresie liczba podejrzanych mogłabyć mniejsza z powodu mniejszej świadomości / kontroli ludzi. Sam znam osoby które w lutym przechodziły grypę lub objawy grypopodobne. Na dzień dzisiejszy praktycznie każdy dorosły obywatel skontroluje co mu dolega.

@TNTP, @Sarinosoman
      A czym są te testy, które ktoś tu wrzucał ostatnio (jakoby miały być dopuszczone do produkcji/ są produkowane ) przez jakaś nasza firmę ? Maja jakaś wartość dodatnia do walki z korona ? Czy kogą być do czegoś wykorzystane ? Chyba ze odpowiadaliscie a ominąłem odpowiedz.
      Ostatnio edytowany przez Runi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

chodzi mi o real time PCR
        I to jak rozumiem są testy dające wynik w ciągu kilunastu minut, tak?

Komentarz

• Popołudniowy komunikat Ministerstwa Zdrowia to +6 zarażonych, więc ta liczba podawana rano (25) uwzględniała również przypadki niedzielne. Zatem u nas słupki z zarażonymi jeszcze nie wystrzeliły. I oby w ogóle nie wystrzeliły, szybciej wrócimy do normalności

Komentarz

• Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
            Nie nie ma takich testów (to znaczy ja o takich PCR to nie słyszałem - takie są testy screeningowe - przesiewowe działające z przeciwciał) - w sensie jak Ci zrobią test w laboratorium to może byś i miał wynik w kilkanaście minut (nie wiem jak chcesz to się spytam, jak to realnie wygląda - bo ja słyszałem o minimum 2h)
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta

Dorzuciłbym tylko jeden mały kamyczek mianowicie , że w początkowym okresie liczba podejrzanych mogłabyć mniejsza z powodu mniejszej świadomości / kontroli ludzi.

@TNTP, @Sarinosoman
              A czym są te testy, które ktoś tu wrzucał ostatnio (jakoby miały być dopuszczone do produkcji/ są produkowane ) przez jakaś nasza firmę ? Maja jakaś wartość dodatnia do walki z korona ? Czy kogą być do czegoś wykorzystane ? Chyba ze odpowiadaliscie a ominąłem odpowiedz.
              Ja to zaraz po tym jak to się na forum pojawiło to napisałem takie coś (od tego czasu nic się nie zmieniło)

""Co do tego infa z tweet to cytuję jakiegoś dyrektora laboratorium, zresztą byłego pracownika Biomaximy
              "To co oni oferują to jest to test screeningowy - przesiewowy działający z przeciwciał, który jeżeli w ogóle działa (bo na bank będą problemy z interpretacją badań) to działa na pacjenta silnie immunizowanego - dlatego możliwy jest wynik fałszywie ujemny

Natomiast to co jest rekomendowane i medycznie jedyne uznawane to Metoda PCR - wytwarza się reakcja z antygenem

tutaj opis jak to wygląda laboratoryjnie https://www.who.int/emergencies/dise...atory-guidance

Natomiast to co jest w tłicie to jest na zwykłych kasetkach pomiarowych.

A żeby ktoś mi nie pierdolił co ja się znam na wirusach to podkreślę że się ***** znam, ale gościa znam ponad 30 lat więc jakieś tam do niego zaufanie mam""

Natomiast co do pierwszego to ja mam tego pewną świadomość, że w Polsce mogło być...czy tam jest 10, 100 osób nieświadomych COVIDA która dalej zarażały.
              Czy tam osoby które dopiero co zostały zarażone.

Ale zarówno w 1, jak i drugim przypadku te testy (masowe) i tak niewiele by pomogły.

Ogólnie to jedyne co może na dużą skalę pomóc to kwarantanna - tylko ze względu na okres inkubacji nawet to jest ciężkie do ogarnięcia (w sensie punktowym, a nie od razu cały kraj - tylko to jest akurat ciężkie logistycznie)
              Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

Nie nie ma takich testów (to znaczy ja o takich PCR to nie słyszałem - takie są testy screeningowe - przesiewowe działające z przeciwciał) - w sensie jak Ci zrobią test w laboratorium to może byś i miał wynik w kilkanaście minut (nie wiem jak chcesz to się spytam, jak to realnie wygląda - bo ja słyszałem o minimum 2h)
                Spoko, pytam z czystej ciekawości. Mignęło mi gdzieś jakoby w Korei prowadzono testowe drive thru, gdzie wynik przychodził po 10 minutach na telefon i byłem ciekawy czy to faktycznie już wykonalne i stosowane.

Komentarz

Spoko, pytam z czystej ciekawości. Mignęło mi gdzieś jakoby w Korei prowadzono testowe drive thru, gdzie wynik przychodził po 10 minutach na telefon i byłem ciekawy czy to faktycznie już wykonalne i stosowane.
                  Wiem, że było tak w Niemczech robione - teoretycznie działa to na osoby chore które produkują przeciwciała - w przypadku tych polskich testów problem jest jeszcze z interpretacją wyników.
                  W sensie, że ten gość z którym przedwczoraj gadałem mówił, że nie bardzo widzi opcję na ekspres PCR (może to kwestia technologii - ja będę zaraz do niego dzwonił to jak chcesz to dopytam). Wiem, że Korea się chwaliła w tych swoich tanich (130USD) testach PCR, że zeszli do 6h na wynik. Więc śmiem wątpić , żeby to były testy PCR.
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

Wiem, że było tak w Niemczech robione - teoretycznie działa to na osoby chore które produkują przeciwciała - w przypadku tych polskich testów problem jest jeszcze z interpretacją wyników.
                    W sensie, że ten gość z którym przedwczoraj gadałem mówił, że nie bardzo widzi opcję na ekspres PCR (może to kwestia technologii - ja będę zaraz do niego dzwonił to jak chcesz to dopytam). Wiem, że Korea się chwaliła w tych swoich tanich (130USD) testach PCR, że zeszli do 6h na wynik. Więc śmiem wątpić , żeby to były testy PCR.
                    No i właśnie doczytałem...
                    To są chyba testy PCR...tylko pobranie jest w Twoim samochodzie i dlatego on się nazywa "drive through" i nie musisz czekać w kolejce, tylko ekipa sama do Ciebie podchodzi, a na wynik czekasz tyle co sam byś poszedł...
                    Wiem, że to idiotycznie brzmi (aczkolwiek ma to sens - bo zmniejsza ryzyko zarażenia kogoś innego) ale tu masz linka
                    https://www.vox.com/2020/3/14/211791...ing-trump-plan
                    Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• właśnie poleciał
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

Znalazłem artykuł, który czytałem kilka dni temu:
                        https://www.medonet.pl/koronawirus/k...-krok-po-kroku
                        Masz tam wszystko opisane.
                        "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                        "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                        Up the Anchor!

Komentarz

No i właśnie doczytałem...
                          To są chyba testy PCR...tylko pobranie jest w Twoim samochodzie i dlatego on się nazywa "drive through" i nie musisz czekać w kolejce, tylko ekipa sama do Ciebie podchodzi, a na wynik czekasz tyle co sam byś poszedł...
                          Wiem, że to idiotycznie brzmi (aczkolwiek ma to sens - bo zmniejsza ryzyko zarażenia kogoś innego) ale tu masz linka
                          https://www.vox.com/2020/3/14/211791...ing-trump-plan
                          W USA chyba to praktykuja. Gdzies mi wczoraj minęła scenka sporek kolejki aut do takiego miejsca szczepień.
                          349meczów*
                          71 goli*
                          58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Na rozluźnienie.
                            A Melanż Trwa...

Komentarz

• We Włoszech +3200 chorych +350 zgonów + 400 wyleczonych

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
                                W USA chyba to praktykuja. Gdzies mi wczoraj minęła scenka sporek kolejki aut do takiego miejsca szczepień.
                                Właśnie o tym przeczytałem w podanym artykule.
                                Ps. Nie szczepień tylko pobrań.
                                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Pracuję...
                                X