Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Michu Zobacz posta
    U mnie na osiedlu (Bemowo) wczoraj wjazd karetki, straży i mundurowych - niepokorny pacjent z objawami na siłę zatrzymany. Nie certolą się.
    To pewnie ten klient,o którym pisał Bobicz.
    I bardzo dobrze, jak ktoś sam nie ma rozumu to innej drogi nie ma.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Varsovia - Semper Invicta, Semper Heroica.

Komentarz

• Komentarz

• Jak tam z tymi strefami w Warszawie ? Jakieś kumate infoski z FB albo coś ?
        349meczów*
        71 goli*
        58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
          Jak tam z tymi strefami w Warszawie ? Jakieś kumate infoski z FB albo coś ?
          O ile dobrze skumałem wypowiedź Ministra Zdrowia, to biorąc pod uwagę bardzo odpowiedzialną postawę społeczną (puste miasto) to nie ma takiej potrzeby.
          Z cytrusów najbardziej lubię ogórki małosolne!!!

Komentarz

Jak tam z tymi strefami w Warszawie ? Jakieś kumate infoski z FB albo coś ?
            Póki co to Trzaskowski nie planuje, bo był to niewypał i słusznie był za to krytykowany.
            Może coś będzie na bulwarach, ale to dopiero w czerwcu.
            https://warszawa.naszemiasto.pl/stre...ar/c15-7263849
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• TNTP ale przecież zawiesili loty wewnątrz kraju ???
              349meczów*
              71 goli*
              58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
                Przez długi okres to mieliśmy ponad tysiąc testów wykonanych łącznie.
                Teraz robimy trzy tysiące dziennie więc analogicznie musi rosnąć ilość wykrywanych zakażeń.
                Skoro na tysiąc testów było 50 zakażonych, to na milion testów będzie....mhhh 50 tysięcy.
                To może lepiej w ogóle niech ich nie robią.
                Ja rozumiem, że można walczyć w fakenewsami, ale z brakiem logiki to już chyba nie da rady.

Te tysiąc testów to było zrobione - bo tyle było osób PODEJRZANYCH o to, że go mogą mieć.
                Jakby było więcej osób z objawami-kontaktami to tych przebadanych byłoby 5000, czy tam 10000.

Realny problem z liczbą testów to faktycznie zaraz może być - wtedy kiedy liczba osób podejrzanych przekroczy granicę wydajności.
                Ale tutaj mogę co poniektórych rozczarować, bo na dniach nasze możliwości pod tym względem wzrosną - oczywiście pytanie, czy będzie to odpowiedni liczba na spodziewaną falę - jak mawiają mieszkańcy Albionu "We will say what time will tell"
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

TNTP ale przecież zawiesili loty wewnątrz kraju ???
                  Zważywszy, że lotnisko jest 2 najbardziej niebezpiecznym epidemiologiczno miejscem, to dziwię się, że dopiero teraz to robią.

Tylko nie widzę, ŻADNEGO ZWIĄZKU między jednym, a drugim.

Pisałem to x razy, ale dobra niech będzie 10 raz.

Podziału na strefy NIE BĘDZIE bo jest to po prostu idiotyczne - nie przy tego rodzaju epidemii.

Ostatecznym mechanizmem obrony przed COVIDEM - jest to co zrobiły Hongkong/Chiny czyli praktycznie całkowita kwarantanna.

To realnie oznacza, że faktycznie będzie jedna "bezpieczna" strefa - Twój kwadrat, poza którą po prostu się nie będziesz ruszał.
                  Oczywiście będzie masa wyjątków, to raz.

Dwa to jest wariant ostateczny - do tego czasu jeśli sytuacja się nie ustabilizuje, to będzie wyłączanie/ograniczanie kolejnych dziedzin życia. Tutaj chyba nie ma sensu tego opisywać.

Także faktycznie celem państwa będzie ograniczenie jakiejkolwiek mobilności społecznej, ale nie przez zjebane strefy.

Strefy to mogą powstać już po ewentualnym rozjebaniu COVIDA - w sytuacji jego lokalnej reemisji (nie wiem czy to dobre słowo) - ale do tego to daleka droga.
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Uja wiecie, czytać ze zrozumieniem nie umiecie. Polska została podzielona na strefy: strefę przyziemną (do ok. 55 piętra), gdzie można przebywać i strefę powietrzną, gdzie przebywać nie można.
                    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                      Skoro na tysiąc testów było 50 zakażonych, to na milion testów będzie....mhhh 50 tysięcy.
                      To może lepiej w ogóle niech ich nie robią.
                      Chodziłeś zapewne na matematykę i dobrze zapewne wiesz , że czym większa moc zbioru tym błąd statystyczny będzie mniejszy. Więc porównywanie zbioru tysiąca i miliona delikatnie mija się z celem.
                      Po drugie jeżeli już to Twoje obliczania miałyby jakiś sens ( pomijając procent błędu) gdybyśmy wybrali tysiąc losowych osób, a nie z podejrzeniem.
                      Po trzecie już odnosząc się do tematu jak wspominasz o logice to logiczne , że robiąc dwieście testów dziennie wśród podejrzanych, a trzy tysiące zdecydowane większa liczba pozytywnych testów będzie w drugim przypadku. A to napisałem.
                      A opierając się na tych dwóch zmiennych kompletnie nie można nic wywnioskować.

Edit. Liczba , masz racje
                      Ostatnio edytowany przez Runi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                        na dniach nasze możliwości pod tym względem wzrosną
                        Co się ma wydarzyć, i wzrosną do ilu? Chodzi o zakup większej ilości testów, czy wprowadzenie testów, któe szybciej dają wyniki?

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
                          Po trzecie już odnosząc się do tematu jak wspominasz o logice to logiczne , że robiąc dwieście testów dziennie wśród podejrzanych, a trzy tysiące zdecydowane większa ilość pozytywnych testów będzie w drugim przypadku. A to napisałem.
                          A opierając się na tych dwóch zmiennych kompletnie nie można nic wywnioskować.
                          Skoro już tak wytłuszczasz, to liczba, a nie ilość
                          Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
                            Co się ma wydarzyć, i wzrosną do ilu? Chodzi o zakup większej ilości testów, czy wprowadzenie testów, któe szybciej dają wyniki?
                            Można robić testy metodą badań molekularnych (pewność > 99%) lub robić testy przesiewowe, wykrywające coś tam, ale nie wirusa bezpośrednio "po jego genetyce" (czyli "mozie tak, a mozie nie"). Przy czym nawet w molekularnych PCR-ach są używane dwie metody - jedna bardzo szybka, "nadczuła" i przez to mogąca dawać fałszywe pozytywne wyniki, druga wolniejsza, ale pozbawiona tej "nadczułości". Wyjaśniał to jakiś diagnosta - pisałem o tym ileś tam postów wcześniej. W hipersterylnych warunkach trzeba wirusa w próbce najpierw zabić, a potem już w mniej sterylnych można badać jego "zwłoki".
                            Generalnie problemem nie jest czas potrzebny na przeprowadzenie samego badania (dwie-trzy godziny różnicy zaważą pewnie w jednym przypadku na...) i to nie on jest tu najdłuższy, tylko trzeba pobrać krew, przetransportować próbkę do laboratorium, itepetede.
                            Tego się nie zrobi z zestawem "Mały chemik" na kolanach - póki nie opracują jakiegoś w miarę dokładnego testu niemolekularnego.
                            "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                            "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                            Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
                              Ale to nie są testy w stylu dmuchasz w balonik i Ci się jakiś wynik pokazuje (to znaczy takie też są - pisałem o nich wczoraj - zasadniczo nie rekomenduje ). Tylko skomplikowane badania laboratoryjne na obecność genów wirusa (czy tam ich sekwencji) które zostały wyodrębnione z jego genotypu - jest kilka zestawów stosowanych w wypadku COVID-19 (ja to piszę mhhh tak po mojemu bo zapewne jakby jakiś biochemik to przeczytał to by się za łeb złapał).
                              Tych szczegółów z Polski to ja do końca nie znam (a to co znam to nie bardzo mogę napisać) - ale na dniach mamy mieć możliwość dojścia do poziomu kilkunastu % z tego co mają w Korei - chodzi mi o real time PCR
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• https://zrzutka.pl/dajmyoddech

Komentarz

Pracuję...
                                X