Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• A tak w skrócie co tam było bo już nie ma ... rozumiem, że sąd w Lizbonie coś tam weryfikował ale chyba były problemy z tłumaczeniem tekstu na polski ponieważ materiał wypadł?

[warning]p.s. Izrael podał częściowe i niepełne dane na temat zachorowań na covida w zależności od szczepienia. Zaszczepiono tam już 80% ludności (nie wiem czy w pełni zaszczepiono, nie podano) i z tej grupy pochodzi około 1/3 nowych zachorowań a z pozostałych 20%, jeszcze niezaszczepionych, pochodzi 2/3 nowych zachorowań. Mają duży (istotny) procent wariantu delta i zaszczepieni mają łagodniejszy przebieg choroby. Nie wiem czy dzieci są wliczane, dlatego dane są na razie bardzo surowe, tym bardziej, że do w "pełni zaszczepionych" należałoby wliczać tych co mieli drugą dawkę minmum 2 tygodnie. Kilka państw zapowiada wreszcie opracowanie stosownych statystyk, zobaczymy. [/warning]
    Wnioski pozostawiam czytelnikom
    Ostatnio edytowany przez Jestem; [ARG:4 UNDEFINED].
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta

A tak w skrócie co tam było bo już nie ma ... rozumiem, że sąd w Lizbonie coś tam weryfikował ale chyba były problemy z tłumaczeniem tekstu na polski ponieważ materiał wypadł?

p.s. Izrael podał częściowe i niepełne dane na temat zachorowań na covida w zależności od szczepienia. Zaszczepiono tam już 80% ludności (nie wiem czy w pełni zaszczepiono, nie podano) i z tej grupy pochodzi około 1/3 nowych zachorowań a z pozostałych 20%, jeszcze niezaszczepionych, pochodzi 2/3 nowych zachorowań. Mają duży (istotny) procent wariantu delta i zaszczepieni mają łagodniejszy przebieg choroby. Nie wiem czy dzieci są wliczane, dlatego dane są na razie bardzo surowe, tym bardziej, że do w "pełni zaszczepionych" należałoby wliczać tych co mieli drugą dawkę minmum 2 tygodnie. Kilka państw zapowiada wreszcie opracowanie stosownych statystyk, zobaczymy.
      Wnioski pozostawiam czytelnikom
      Hmm, możesz podesłać jakiś link z tych częściowych danych ?

Tydzień temu był taki stan gry:

"Spośród wszystkich infekcji stwierdzonych w ciągu miesiąca w Izraelu 55 proc. wykryto u osób powyżej 16. roku życia. Połowa z nich była w pełni zaszczepiona, a połowa nieszczepiona lub zaszczepiona jedną dawką szczepionki - poinformowała w środę wieczorem szefowa departamentu zdrowia publicznego w tym resorcie Szaron Alroj-Prajs."
      Po doliczeniu dzieciaków, gdzie masz większą pulę niezaszczepionych z fifty/fifty zrobiło się 40%, co jest zgodne ze statystyką

Koronawirus. Izrael: 40 proc. nowych infekcji to osoby zaszczepione (medonet.pl)

Dodatkowo, stan na zeszły tydzień:

"Tymczasem w Izraelu zaledwie 55 proc. ludności zaszczepiono dwiema dawkami szczepionki i dodatkowe 4 proc. przyjęło jedną dawkę".

Czyli Onet ma jakieś dane z dupy.... Czy w tydzień taka diametralna zmiana ?
      Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].
      http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Jestem według tego co tam napisali portugalski sąd miał stwierdzić 153 zgony z powodu Covid, a nie 17k jak to zostało oficjalnie podane przez stronę rządową.
        A Melanż Trwa...

Komentarz

• Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
          Jestem według tego co tam napisali portugalski sąd miał stwierdzić 153 zgony z powodu Covid, a nie 17k jak to zostało oficjalnie podane przez stronę rządową.
          Co oczywiście było nieprawdą, gdyż sąd nic takiego nie stwierdził.
          My na monopol mamy prawdę!

Komentarz

• No o tym pisałeś już na poprzedniej stronie.
            A Melanż Trwa...

Komentarz

No o tym pisałeś już na poprzedniej stronie.
              Ale jak jakiś foliarz teraz wejdzie i przeczyta tylko twój wpis, to uwierzy, że tak właśnie było.

Komentarz

No o tym pisałeś już na poprzedniej stronie.
                Nie tyle problem z tłumaczeniem co niezrozumienie:

Decision by the Lisbon Administrative Court posted online by a local blog. It is indeed an authentic document, dated May 19. We find this figure of 152 deaths in the last paragraph of page 13. It says – in Portuguese – that between 2020 and 2021, “152 certificates were issued by doctors working for the Ministry of Justice, whose primary cause of death was the coronavirus”. It is this quote that is used to show that the official balance sheet would be well below the figures released by the health authorities.

However, Internet users forget to note important information. In this sentence, it is clearly specified that the court only takes into account the certificates issued by these famous “doctors who work for the Ministry of Justice”. However, they represent only a fraction of the people authorized to produce these certificates. With theObserver, a site certified by the IFCN as part of the international fact-checking network, the health authorities have clarified the role of these experts.

They are in fact entitled to collaborate in the process of certifying deaths only when there is a “suspicion that a crime resulted in death”. “Forensic autopsies performed by doctors attached to the Ministry of Justice take place in situations of violent death or of unknown cause”, thus noted the Portuguese General Directorate of Health to our colleagues. They therefore only represent “the smallest part” sources that certify deaths linked to the epidemic. “The vast majority of death certificates […] are issued by doctors linked to the Ministry of Health “, and not that of Justice.

The authorities also confirmed that on April 18, there were indeed, among the death certificates relating to the coronavirus, 152 certificates reported by the Ministry of Justice. And that, that same day, “a total of 16,945 deaths from covid-19 have been confirmed in Portugal”. The court’s decision therefore does not show “no deviation” with official data available.

Czyli informacja publiczna o niczym tak naprawdę i nie wiem jakie było tło jej wydania.... Generalnie przeprowadzono autopsję i potwierdzono u 152 osób Covid/ nie znalazłem ile tych autopsji przeprowadzono, czy dokładnie 152 i każda była trafiona, tak przyjmuję. Pozostałym z wpisanym Covidem nie przeprowadzano autopsji. U nas też tylko w wyjątkowych sytuacjach przeprowadza się autopsję, tak wystarcza papier od lekarza, tak było i przed Covidem

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta

Czyli wyrok o niczym tak naprawdę i nie wiem jakie było tło jego wydania....
                  To nie był nawet żaden wyrok, tylko odpowiedź sądu na zapytanie jakiegoś foliarskiego blogera.

Komentarz

• Zamieszczone przez matx Zobacz posta
                    Ale jak jakiś foliarz teraz wejdzie i przeczyta tylko twój wpis, to uwierzy, że tak właśnie było.
                    Potrafisz napisać to samo bez obrażania ludzi?

Komentarz

To nie był nawet żaden wyrok, tylko odpowiedź sądu na zapytanie jakiegoś (...) blogera.
                      Zmienione na informacje publiczną

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta

Potrafisz napisać to samo bez obrażania ludzi?
                        Skoro ja moge byc covidianinem, to dlaczego foliarz nie moze byc foliarzem?

Komentarz

• Jak kogoś interesują motywacje Ziemkiewicza, to wydaje mi się, że tu można sobie jako-tako wyrobić opinię w tej sprawie.

Zasadniczo większość nagrania mniej lub bardziej dotyka tematu koronawirusa. Choć oczywiście nie wyłącznie.
                          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                          -------------
                          Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

W sumie nie ma jeszcze żadnego rozporządzenia regulującego używanie tych zwrotów Ale poczekajmy...
                            |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                            Better Dead Than Red

Komentarz

Dla niektórych, covidianin, jest toższamy z foliarzem, chociażby ze względu na swoją mega naiwność tak więc tego. Natomiast da się dyskutować bez obrażania wzajemnego i etykietowania. Podział przebiega mniej-więcej pół na pół po co więc wpisywać się w ten scenariusz, że to ja niby jestem ten mądrzejszy a drugiego *****? aby podbudować swoje ego? Odreagować? Tak to bardzo ludzkie i normalne ale ch*ja to da, nie zmieni to sytuacji, niezależnie w którym okopie się siedzi. Nawet jak w pierwszej chwili cisną mi się na koniec języka różne epitety na drugą stronę to staram się odpuszczać i zrozumieć co poeta ma na myśli, gdyż zakładam, że w swoim mniemaniu czyni dobrze

Upraszczając, jako "mądrzejszy" staram się nie obrażać osób o innym zdaniu o ile ktoś nie na grabi sobie i nie będę miał jasnych przesłanek, że mam do czynienia z debilem

Btw, na inny temat, serio Morawieckiemu ludzie smsy piszą po angielsku aby brzmiały poważnie? Przecież w różnych służbach zagranicznych muszą mieć mega polewkę jak czytają takie nasze maile, a przecież czytają Co za cyrk, mam wrażenie że od półtora roku śnię na jawie

Komentarz

• Weź mi ktoś w końcu raz na zawsze wytłumacz kim jest foliarz i skąd ta nazwa?

Co chwila gdzieś mi to się przewija a ja nie mam pojęcia o kim mowa

Komentarz

Pracuję...
                                X