Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Rozumiem, że jakby ten formularz wyglądał inaczej to z miejsca byłby akceptowalny na całym świecie.
    Forumowy farmazonie.
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Tak, bo wystarczy ze znalazłaby się na nim nazwa szczepionki i jej seria, o to właśnie się rozchodziło Grekom. Jeśli nie wierzysz wychyl nos z piwnicy.

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
        Ależ to nie jest "jak widzą Szwedzi". Co najwyżej "jak widzą to NIEKTÓRZY Szwedzi" Najlepiej powinieneś wiedzieć, że każdy zwłaszcza w mediach ma interes aby propagować taką, albo inną narrację. Ja tylko zestawiłem tego newsa ze statystyką z obrazków i dlatego nawet nie wrzucałem go na forumkę, w ramach elementarnej uczciwości gdyż potraktowałem jako tanią, typową medialną propagandę którą łatwo zweryfikować danymi, szkoda więc czasu na to (tak wchodząc nawet na ilość mieszkańców, na gęstość zaludnienia i starając się ugryzc z jakiejkolwiek strony) strategia szwedzka jak na razie się broni vs nasze osiągnięcia i nie tylko nasze. Sam jestem zdziwiony. To tylko elementarna uczciwość aby docenić kraj który mega zaryzykował i osiąga sukces, a nie skupiać się na próbowaniu dyskredytowania go. Tak jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację, że wybralibyśmy taką drogę i okazałoby się, że nastąpił jeszcze większy armagedon niż nastąpił, na tym polega ryzyko, w życiu nie ma łatwych decyzji.
        Statystyka do 10.05.

Populacja nieco ponad 9 mln, czyli proporcjonalny wskaźnik przy porównaniu do sytuacji w Polsce to przemnożenie liczby przypadków przez jakieś 4,25 (o tyle jesteśmy liczniejsi).

Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
        Ps. Nawiązując do ostatniego zdania jeszcze i żeglując na bardziej filozoficzne wody Czy tak dość często w życiu nie jest? Że zachowawcze, bezpieczne działanie prowadzi paradoksalnie do większego "zła" ? Chociażby patrząc na konferencję Monachijską vs. spacyfikowanie wtedy Hitlera albo chociażby wybór Francji we wrześniu ?
        Trochę nie rozumiem, to Szwecja przyjęła postawę zachowawczą

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
          Tak, bo wystarczy ze znalazłaby się na nim nazwa szczepionki i jej seria, o to właśnie się rozchodziło Grekom. Jeśli nie wierzysz wychyl nos z piwnicy.
          Ktoś orientuje się czy UE wystosowała jakieś wytyczne co ma być na tych zaświadczeniach żeby były one akceptowane w krajach zrzeszonych?

No bo biurokraci potrafią sie wpieprzać w byle bzdurę to myślałem że już dawno uzgodniono wspólny świstek na całe eu. Przecież nic prostszego i tańszego wymyślić się nie da.

Komentarz

• Na razie chyba jeszcze nie ma, każdy kraj ustala swoje zasady, jednak w większości są one identyczne bądź zbliżone, jednak wymagane jest podanie nazwy szczepionku.
            Tu na przykład info które mnie najbardziej interesuję. I wiem też że świstek z IKP skutkuję kwarantanną i dwoma testami, do końca maja zaszczepieni których świstek jest akceptowalny, mają jedynie wymaz i czekają na wynik do 24h.

https://www.landlaeknir.is/um-embaet...-at-the-border

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
              Statystyka do 10.05.

Populacja nieco ponad 9 mln, czyli proporcjonalny wskaźnik przy porównaniu do sytuacji w Polsce to przemnożenie liczby przypadków przez jakieś 4,25 (o tyle jesteśmy liczniejsi).

Trochę nie rozumiem, to Szwecja przyjęła postawę zachowawczą
              New confirmed cases nie są istotne. Przecież jasnym jest, że im bardziej liberalne podejście do obostrzeń tym więcej jest zakażeń. To jest oczywista, oczywistość. Dlatego też (wątek poboczny) udowadnianie, że lockdown jest super pokazując tylko i wyłącznie ilość zakażeń, jest bezsensu i zawsze zadziwia mnie to (koniec wątku pobocznego) Istotne są np. zgony. Przykładowo w Polsce 38 mln ludzi może mieć katar (podstawić dowolną zmienną, np wirus opryszczki), ważne ile tych osób z powodu kataru czy zakażenia wirusem opryszczki umrze/wymaga hospitalizacji. Sama powszechność zakażenia, bez zestawienia z innymi zmiennymi o niczym specjalnie nie mówi i łatwo wykorzystać to do manipulacji, jaka chociażby nastąpiła w tym newsie.

Po zestawieniu ilości przypadków z 3 fali z ilością zgonów 3 fali Szwecji widać jak na dłoni, że w pierwszych 2 falach umarli Ci co w dużej mierze byli na celowniku (wiem brzmi to strasznie ale taka prawda i zresztą w Polsce i nie tylko to samo nastąpiło pomimo strategii lockdown, prób zarządzania strachem, kopania się z koniem, ponoszenia przeogromnych kosztów, również takich na przyszłość) 3 fala w Szwecji to gro zakażeń tylko wśród tych co są w stanie się otrząsnąć i pójść dalej, stąd bardzo niska śmiertelność (niższa baza potencjalnych ofiar). Wiosną zeszłego roku Merkel powiedziała półgębkiem, że zarazi się w ciągu roku około 70% populacji UE. Czy to nie nastąpiło ? (doliczając nie złapanych przez testy) Moim zdaniem (pi razy drzwi) nastąpiło, pomimo wspaniałych i miłosiernych wysiłków o najsłabszych. Tak naprawdę wielu z tych najsłabszych, te wysiłki wyprawiły na tamten świat. Wirusy nie zakażają wszystkich od tak. Potrzeba naprawdę zbiegu okoliczności i sprzyjających okoliczności. Obstawiałem, że Szwecja osiągnie taki sam efekt jak kraje najmocniej z lockdownowane.... a oni osiągneli lepszy (patrząc na total zgonów, roz*jeb psychiki ludzkiej i roz*ałkę gospodarki), tym jestem zadziwiony i tym bardziej nie rozumiem prób udowadniania im, że ponieśli porażkę wykorzystując do tego medialną propagandę.

Podsumowując uważam, że można było dużo mniej zamykać, robić to bardziej z głową, a nie z dupokrytką, mniej straszyć i niszczyć psychikę ludziom, a efekt (do niedawna uważałem, że byłby taki sam ) byłby lepszy niż to co osiągneliśmy i inne kraje UE. Szwecja tego przykładem

Ps. Jeszcze apropo zniszczonej psychiki (kolejny temat poboczny), przerażają mnie staruszkowie którzy nawet obecnie siedząc sami na ławce w pobliżu ani jednej osoby mają maseczkę pod oczy, albo osoby jadące same samochodem mają maseczkę pod oczy.... Przecież to robota mediów i jest przerażające i smutne, co ludzie mają w głowie... Mam nadzieję, że przygodę, w sumię niewinną, Niedzielskiego rządzący potraktują jako przestrogę i będą pilnować polityków i ich rodzin.... patrząc po ilości realizowanych psychotropów w aptekach, statystyczny stan psychiczny ludzi w Polsce nazwać katastrofalnym to byłby eufemizm.
              Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].
              http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

Cały post poniżej
                Propsuję. Lepiej bym tego nie ujął.

Komentarz

New confirmed cases nie są istotne.(...)
                  Taka teza miałaby sens, gdybyśmy mieli inne dane zbierane takimi samymi metodami (np. klucz kwalifikacji zgonów jako covid). Skoro nie mamy, liczy się każda informacja dot. epidemii i gospodarki.

(...) roz*ałkę gospodarki)
                  Spadek PKB w 2020: Polska 2,8%, Szwecja 2,9%.

tym bardziej nie rozumiem prób udowadniania im, że ponieśli porażkę wykorzystując do tego medialną propagandę.
                  Co jest "medialną propagandą? Dyskusje i analizy dot. polityki szwedzkiego rządu? (kolejne przedłużenie luzowania obostrzeń - do czerwca) A może to?

Szwecja, która nie zdecydowała się na zamknięcie kraju, a później jedynie zaostrzyła restrykcje koronawirusowe, odnotowuje najwięcej w Europie przypadków Covid-19 w stosunku do liczby mieszkańców. Skandynawskiemu państwu grozi izolacja.
                  https://300gospodarka.pl/news/koroan...ska-obostrzeia

Chyba nie czytają naszej forumki i nie wiedzą co jest istotne

Podsumowując uważam, że można było dużo mniej zamykać, robić to bardziej z głową, a nie z dupokrytką, mniej straszyć i niszczyć psychikę ludziom, a efekt (do niedawna uważałem, że byłby taki sam ) byłby lepszy niż to co osiągneliśmy i inne kraje UE.
                  Piszesz to znając przebieg wydarzeń w sytuacji, gdy ci sami, którzy żądali puszczenia dzieciaków do szkół we wrześniu (również kontekst psychiki), po erupcji drugiej fali w październiku znów jechali z władzuchną.

Szwecja tego przykładem
                  Faktycznie, przytaczane dane i sytuacja państwa to potwierdzają.

Ps. Jeszcze apropo zniszczonej psychiki (kolejny temat poboczny), przerażają mnie staruszkowie którzy nawet obecnie siedząc sami na ławce w pobliżu ani jednej osoby mają maseczkę pod oczy, albo osoby jadące same samochodem mają maseczkę pod oczy....
                  Przerażają Ciebie, ale piszesz o ich psychice?

Przecież to robota mediów i jest przerażające i smutne, co ludzie mają w głowie...
                  I dotyczy to tylko covida?

patrząc po ilości realizowanych psychotropów w aptekach, statystyczny stan psychiczny ludzi w Polsce nazwać katastrofalnym to byłby eufemizm.
                  Prośba o źródło i kryteria kwalifikacji środka jako psychotrop.
                  Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Na szybko teraz, bo nie mam czasu, a jedna rzecz mnie ubodła.

"Prośba o źródło i kryteria kwalifikacji środka jako psychotrop."
                    Mam Ci wyciągnąć dane z systemów do których mam dostęp? Przecież to nie realne i nie zrobię tego. To nie wiedza z internetu, linków nie będzie.

Prosba o powazne traktowanie. Ludzie w Polsce "ćpają" więcej, dużo więcej niż przed Covidem i tyle. Bez sensu dyskusja o tym. Wystarczy rozpytać po aptekach, jak chcesz sobie zweryfikować. Swoją drogą załuję, że żaden dziennikarzol nie pochyli się nad tym tematem. Edycja z 19:57:

W każdej aptece masz obowiązek pewną grupę leków na receptę trzymać pod kluczem, które musisz inwentaryzować co miesiąc i których stan jest sprawdzany jako pierwszy przy każdej jednej Państwowej kontroli, są to wszystko właściwie jak dla mnie legalne narkotyki. O takich lekach mówię. Jeżeli ktoś nie ogarnął jakiegoś sposobu na zarabianie i wyciąganie tych leków tworząc multum recept, to drugą opcją jest, że ich konsumpcja mocno poszła w górę. Tyle

Albo reszta w sumie też może być na szybko:

Fajny graf, szkoda że kończy się na peaku drugiej fali, a nie pokazuje trzeciej. Dodatkowo pytanie te liczby od 0 do 12, na tym przerażającym grafie to w jakich jednostkach ? tysiące, setki, miliony czy jedności ? serio pytam.

Edyta:

Jeszcze apropo tego grafu grozy, to pewnie nie ma takiego zestawienia, graficznego tylko Szwecja vs kraj który poszedł w strategię "sondażowo-dupokrytkową z domieszką wystraszmy naszych obywateli na maxa" ?

Dodatkowo, sam wspomniałeś, że każdy kraj liczy sobie po swojemu, każdą jedną zmienną co daje duuuuuże pole do popisu jeżeli chodzi wszelkie manipulacje. Może po prostu Norwegia jest lepsza w używaniu etykietki "Covid death" ? Starając się sprowadzić wszystko do jednego mianownika, mamy takie kwiatki:

Study compares deaths in Sweden and Norway before and after COVID pandemic (news-medical.net)

"A recent epidemiological study, currently available on the medRxiv* preprint server, demonstrates that all-cause mortality was mostly unchanged during the coronavirus disease (COVID-19) pandemic compared to the previous four years in Norway and Sweden – two countries which took very different routes in their battle against this disease."

"Our study shows that although Covid-19 associated mortality rate was almost 15-fold higher in Sweden than in Norway during the epidemic, all-cause mortality was not higher in Sweden compared with three of the four preceding years", say study researchers.

"More specifically, mortality displacement implies temporarily increased mortality (i.e., excess mortality) in a certain population as a result of external events, which likely arises because individuals in vulnerable groups die weeks or months earlier than they would otherwise – primarily due to the timing or severity of the unusual external event. The excess mortality is, thus, predated or followed by time periods of lower than expected mortality."

Generalnie ostatni akapit potwierdził się w maju, prawda?

"Spadek PKB w 2020: Polska 2,8%, Szwecja 2,9%."
                    Za jaką cenę finasową tą ogromnę rożnicę osiągnięto? Jaki koszt tego dla przyszłych pokoleń?

"Piszesz to znając przebieg wydarzeń w sytuacji, gdy ci sami, którzy żądali puszczenia dzieciaków do szkół we wrześniu (również kontekst psychiki), po erupcji drugiej fali w październiku znów jechali z władzuchną."
                    Tu zgoda ale to cena pilnowania sondaży i podejścia dupokrytkowego IMHO.

"I dotyczy to tylko covida?"
                    IMHO w głównej mierze tak i taktyki przyjętej przez władzuchnę, nie tylko naszą.

Resztę pominę, traktując j jako wrzutki o charakterze osobistym nic nie wnoszące do dyskusji. Jeżeli uważasz inaczej to napisz do czego jeszcze się odnieść z tego posta
                    Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].
                    http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                      Prośba o źródło i kryteria kwalifikacji środka jako psychotrop.

To ból, żal , gorycz przeżycia,
                      nie wiedza z książki, raczej wiedza z życia

Lieber tot als rot!!

Komentarz

A co z resztą sherlocku?
                        Rozumiem, że za trudne jest zrobienie druku akceptowalnego przez większość krajów, więc jak to w Polsce trzeba szyć i dogadywać się z każdym z osobna, żeby wjechać do danego kraju. Ja wiem że Tobie odpowiada prowizorka, ale kupując bilety lotnicze wolałbym mieć pewność że rządowe papiery są akceptowalne z urzędu, a nie dopiero po interwencji MSZ w każdym kraju z osobna. Na chwilę obecną osoby zaszczepione nie posiadające np. żółtej książeczki są odsyłane na kwarantanne pomimo zaszczepienia dwoma dawkami, bo rządowy papierkiem można co najwyżej się podetrzeć.
                        Sherlocku, przekraczałeś granicę z tym drukiem?. Ja już 2 razy i najmniejszych problemów nie miałem.

Komentarz

• Z jakim krajem? Lądową? Wiem, że cofają z tym kwitkiem z conajmniej 3 granic i mowa tu o lotniskach. W Czechach czy Niemczech może to i starcza. I pytanie czy ktoś to w ogóle kontrolował w Twoim przypadku.

Komentarz

Z jakim krajem? Lądową? Wiem, że cofają z tym kwitkiem z conajmniej 3 granic i mowa tu o lotniskach. W Czechach czy Niemczech może to i starcza. I pytanie czy ktoś to w ogóle kontrolował w Twoim przypadku.
                            To przekraczałeś, czy tylko wiesz i już?.

Komentarz

• Zacznijmy od tego, że czeską i niemiecką po prostu przekraczasz na przypale i wyjebce od początku tej szopki. Tak wiem przez, krótki czas były kontrole w niektórych miejscach. A tak to przejeżdżasz i tyle, przez 99% czasu w 99% miejsc nie było żadnych kontroli no bo w sumie nie ma granic. Większość nazwijmy to turystów podróżowała bez wyników testów czy tam kwitów z szczepionkami. Może ograniczmy wszelkie domysły do faktów z jakich miejsc w jakich okolicznościach cofają. No bo jednak w zeszłym roku np. w Grecji w okresie wakacyjnym nie były potrzebne ani testy no i szczepionek nie było. Chociaż domyślam się, że na większości lotnisk eu aktualnie jest przypał. Na pewno strona msz jest najpewniejsza w sensie teorii no ale czasami się to nijak pokrywa z praktyką

Komentarz

• Przecież wyraźnie napisałem, że wiem o tym że na conajmniej 3 lotniskach osoby zaszczepiony zostały odesłane na kwarantannę. Dlatego ciekawi mnie gdzie Tobie się udało bezproblemowo przekroczyć granicę, no i istotny jest też powód wizyty w danym kraju, bo ja tu mam na myśli wyjazdy stricte turystyczne. Owszem wiem też o przypadkach że nikt nawet nie zwrócił uwagi na jakikolwiek świstek, ale miało to miejsce na granicy lądowej.
                                Wyżej podałem link, jakie warunki musi spełniać dokument poświadczający szczepienie na lotnisku w Keflaviku i m.in. tam są osoby które musiały na 5 dni iść do hotelu/izolatorium mimo szczepionki a przez to że dokument rządowy jest gówno warty bo nie ma podstawowej informacji formalnie wymaganej w większości krajów. To że komuś się uda nie znaczy że tak ma być, jak uda Ci się ze 1zł50 w wydychanym przejechać przez pół Polski, to znaczy że można jeździć po alko?

Komentarz

Pracuję...
                                X