Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
    Po pierwsze to za wcześnie na regresję bo w niektórych krajach jest jeszcze zbyt mała próbka. Więc daruj już sobie ten tekst bo jeśli jeszcze raz tak napiszesz, to daruję sobie dyskusje z Tobą
    Poza tym ja nigdzie nie stwierdziłem, że jest to najważniejsza zmienna (chociaż może być ale takiej hipotezy nie stawiam), więc nie inputuj mi tego. Stan służby zdrowia to też kluczową sprawa, tu nie ma wątpliwości.
    No zaraz - twierdzisz, że jest oczywistym iż udział zgonów wzrasta wraz z liczbą zarażonych. I żeby to sprawdzić nie chcesz brać pod uwagę krajów, w których jest jest mało zarażonych (za mała próba)? Ale w jaki inny sposób sprawdzić Twoją hipotezę, jeśli do analiz nie weźmiesz np.: Iraku, Filipin albo Indonezji (takie zupełnie "przypadkowe" przykłady)? Oczywiście Egiptu, czy Ekwadoru też.

Komentarz

• Zamieszczone przez krzysiek1916 Zobacz posta
      I co, 2k zakażonych to farmazon?
      20% środków dla nas przy sytuacji w Italii, Hiszpanii czy Francji.
      Kurvy.
      Co masz na myśli bo nie zrozumiałem?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

• Zamieszczone przez jednopostowiec Zobacz posta
        Obawiam się, że jutro w sklepach może być sajgon, bo mamy kumulację:
        - stan zagrożenia epid.
        - kolejna ofiara
        - niedziela niehandlowa
        Nie dajmy się zwariować, bo kolejki to dopiero potencjalne siedlisko wirusów. Siedźmy w domu, na Forum jest fajnie
        Ciekawe kiedy będą mieć jaja, żeby zamknąć wielkie sklepy - kerfury, oszołomy, kauflandy, teska. Nie liczę budowlanych bo tam raczej tłoku nie ma, chociaż też powinni zamknąć.
        Zrobić dostawy do domu i nara.
        Albo zamówienia ze sklepów tylko odbierać osobiście, oczywiście w ograniczonych ilościach.
        Pracownicy zbiorą, zapakują, ktoś przyjeżdża, przez okienko płaci kartą i spierdala do domu.
        Już nawet nie mam na myśli ludzi co przychodzą i kupują za setki złociszy jak pojebani. Kto ochroni pracowników? Gorszy sort czy kvrwa co?
        Restauracje, kina, szkoły, przedszkola, kluby, galerie, kawiarnie, etc., a największa możliwa wylęgarnia syfu pootwierana przez 15 godzin i non stop hala zapchana ludźmi...
        q[-_-]p

Komentarz

• Zamieszczone przez Garrgas(L) Zobacz posta
          Jaki jest sens atakowac kogos wirusem ktory dlugi czas jest bezobjawowy podczas ktorego jest sredno zarazliwy. Dodatkowo ma stosunkowo niska smiertelnosc. Przeciez tego sie nie da kontrolowac. To skrajny ****** by mogl wypuscic. Jezeli juz kogos atakowac to wirusem o krotkim czasie bezobjawowym, mocno zarazliwym i z wysoka smiertelnosci. Taki wirus mozna stosunkowo prosciej opanowac. Nie kupuje tych spiskowych teorii
          Wiesz, a może ten wirus nie miał wytepic jak najwięcej ludnosci z Chin tylko wprowadzić ogromny balagan na całym świecie/w Chinach, niepewnosc, destabilizacje, globalne problemy ekonomiczne? Może miał zatrzymać gospodarkę chinska, bo za dobrze im szło, może w ogóle był po coś innego lub na kogos innego? Nie wiem, to tylko teorie, ale jakże czasami realne jakby się głębiej zastanowic?
          Zarówno Chiny jak i Usa oskarzaja się nawzajem... Z drugiej strony dosc szybko Chiny udostepnily wszystkie (niby) informacje publicznie odnosnie tego wirusa, ale na ile to było szybko tak naprawdę nie wiemy.
          Obejrzyj ten material który wcześniej dalem, on nie dotyczył teorii spiskowych tylko problemow gosp związanych z sytuacja.
          Staram się przeanalizowac temat pod każdym katem, nie twierdzę że to jedyna słuszna koncepcja, żeby nie było;-)

A no i nie uważam, że jest średnio zarazliwy. Raczej dosc mocno i nawet nie wiesz kiedy i przez kogo.

Komentarz

• Dobry temat.
            Niektórym sraka przeszła do krwiobiegu, niektórym odwrotnie.

1.Nie bądź z.ebem
            2. Stosuj się do zaleceń.
            3.Wedle w/w dbaj o siebie i najbliższych.
            4. Będzie dobrze.

*5. Jeśli potrzebujesz psychoterapii, zmień forum.

+6- dziękuję kolegom z forum, dzięki którym można się dowiedzieć czegoś na czasie. Inne z.eby won!

Komentarz

• "Apel polskiej lekarki z Włoch do Polaków":

https://twitter.com/i/status/1238208773757579265

I były obrazki ze szpitali polowych w Chinach. Tak to wygląda we Włoszech:

Ostatnio edytowany przez sarinosoman; 60016.
              "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
              "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
              Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez bkt Zobacz posta
                Co masz na myśli bo nie zrozumiałem?

Że nie znamy faktycznej liczby zakażonych.
                Jeśli mieliśmy dostać 1 a dostaniemy 7 (bez przecież drastycznego przyrostu) i to najwięcej w UE (czyli więcej niż Włochy, Francja, Niemcy czy Hiszpania- porównaj ich sytuację) to:
                - jest dużo gorzej niż myślimy
                albo
                - polska służba zdrowia jest w czarnej d.
                Ale to moim zdaniem. Chętnie się pomylę (nawet bardzo, bo może będę się sam przekonywał).

Z innej beczki:

Po godzinie czekania infolinia NFZ odebrała. Niestety nie można dowiedzieć się praktycznie nic. Bo pani nie jest lekarzem, bo to zależy od przypadku, od organizmu, po ilu dniach gorączki się zgłaszać do lekarza też zależy (od 2 do tygodnia)... niestety pytanie o mój wiek czy ogólny stan zdrowia nie padło. Po rozmowie nie wiem więcej niż przed...
                Dostałem chociaż numery do tele-pomocy medycznej (wszystkie nieodbierane, ok północy nie pracują) i szpitala na Wolskiej.

Do szpitala się dodzwoniłem od razu na izbę przyjęć. Na test można zgłosić się tylko na oddział zakaźny i zostać przyjętym (inaczej testu się nie zrobi, na odległość (w domowej kwarantannie, żeby nie wyłazić) nie ma opcji. Transport? Może pod 112 coś znajdą, ale lepiej samemu...
                Przy czym sama gorączka to za mało; muszą być duszności i kaszel. Z samą gorączką odeślą do domu.
                I uwaga: jak do rana nie przejdzie gorączka, to porada udać się do lekarza POZ.
                Wszystko powyższe niezależnie od info o styczności z potencjalnymi zakażonymi/nosicielami (osoby przebywające w Austrii tydzień temu i we Włoszech 3 tygodnie temu).

To tak trochę z placu boju.
                Ja jestem na 37 stopniach (na razie bez innych objawów) i kładę się spać z nadzieją i modlitwą o obudzenie się zdrowym.

Komentarz

• Aha, jescze jeden hit: nry Sanepidu dla Warszawy są 4 czy 5, ale pracujące w tygodniu w dzień. W innych porach jest komórka, na którą dzwoniąc jest info: Abonent czasowo niedostępny.
                  Jak chorować to tylko w dni robocze...

Komentarz

• Zamieszczone przez krzysiek1916 Zobacz posta
                    Że nie znamy faktycznej liczby zakażonych.
                    Jeśli mieliśmy dostać 1 a dostaniemy 7 (bez przecież drastycznego przyrostu) i to najwięcej w UE (czyli więcej niż Włochy, Francja, Niemcy czy Hiszpania- porównaj ich sytuację) to:
                    - jest dużo gorzej niż myślimy
                    albo
                    - polska służba zdrowia jest w czarnej d.
                    Ale to moim zdaniem. Chętnie się pomylę (nawet bardzo, bo może będę się sam przekonywał).

Z innej beczki:

Po godzinie czekania infolinia NFZ odebrała. Niestety nie można dowiedzieć się praktycznie nic. Bo pani nie jest lekarzem, bo to zależy od przypadku, od organizmu, po ilu dniach gorączki się zgłaszać do lekarza też zależy (od 2 do tygodnia)... niestety pytanie o mój wiek czy ogólny stan zdrowia nie padło. Po rozmowie nie wiem więcej niż przed...
                    Dostałem chociaż numery do tele-pomocy medycznej (wszystkie nieodbierane, ok północy nie pracują) i szpitala na Wolskiej.

Do szpitala się dodzwoniłem od razu na izbę przyjęć. Na test można zgłosić się tylko na oddział zakaźny i zostać przyjętym (inaczej testu się nie zrobi, na odległość (w domowej kwarantannie, żeby nie wyłazić) nie ma opcji. Transport? Może pod 112 coś znajdą, ale lepiej samemu...
                    Przy czym sama gorączka to za mało; muszą być duszności i kaszel. Z samą gorączką odeślą do domu.
                    I uwaga: jak do rana nie przejdzie gorączka, to porada udać się do lekarza POZ.
                    Wszystko powyższe niezależnie od info o styczności z potencjalnymi zakażonymi/nosicielami (osoby przebywające w Austrii tydzień temu i we Włoszech 3 tygodnie temu).

To tak trochę z placu boju.
                    Ja jestem na 37 stopniach (na razie bez innych objawów) i kładę się spać z nadzieją i modlitwą o obudzenie się zdrowym.
                    W punkt. Dziś o tym z kumplem rozmawiałem. Ludzi potencjalnie zdrowych zaprasza się do szpitali zakaźnych gdzie jest ryzyko, że również można się zarazić...
                    Wspomnialem o tym, że w tamtym roku polatalem troche po szpitalach i taka sytuacja jak opisujesz to standard. Patologia polskich rozwiązań. Bezsilnosc i wkurwienie ma każdym kroku. Moja kobita z mama szukali mnie po operacji 3,5h i ***** nikt nie wiedział gdzie jestem, czaicie to? Dopiero jak do mnie doszło że to już x godzin po operacji i w zasadzie mogę zadzwonic sam (chociaż świadomość jeszcze nie działała dobrze) to mogły mnie znaleźć i odetchnąć z ulgą, że nie w kostnicy;-)
                    To jest właśnie to czego się obawiam w związku z koronka jeszce bardziej. Pierdolnik w ****.

Btw jedno co trzeba przyznać, Ci co mnie kroili zrobili to dobrze;-)

Może właśnie testy z dojazdu to by było jakieś rozwiązanie?

Tu masz info jak i kiedy robi sie testy (gdzieś w połowie), jest też tu troche pierdzielenia bez sensu (np o podawaniu rak) więc nie wszystko może być wartościowe. Posluchaj https://youtu.be/Ctr17BYyO7A

Ps. Nic Ci nie będzie, będzie dobrze.

Ostatnio edytowany przez bkt; 8938.

Komentarz

W punkt. Dziś o tym z kumplem rozmawiałem. Ludzi potencjalnie zdrowych zaprasza się do szpitali zakaźnych gdzie jest ryzyko, że również można się zarazić...
                      Wspomnialem o tym, że w tamtym roku polatalem troche po szpitalach i taka sytuacja jak opisujesz to standard. Patologia polskich rozwiązań. Bezsilnosc i wkurwienie ma każdym kroku. Moja kobita z mama szukali mnie po operacji 3,5h i ***** nikt nie wiedział gdzie jestem, czaicie to? Dopiero jak do mnie doszło że to już x godzin po operacji i w zasadzie mogę zadzwonic sam (chociaż świadomość jeszcze nie działała dobrze) to mogły mnie znaleźć i odetchnąć z ulgą, że nie w kostnicy;-)
                      To jest właśnie to czego się obawiam w związku z koronka jeszce bardziej. Pierdolnik w ****.

Btw jedno co trzeba przyznać, Ci co mnie kroili zrobili to dobrze;-)

Może właśnie testy z dojazdu to by było jakieś rozwiązanie?

Tu masz info jak i kiedy robi sie testy (gdzieś w połowie), jest też tu troche pierdzielenia bez sensu (np o podawaniu rak) więc nie wszystko może być wartościowe. Posluchaj https://youtu.be/Ctr17BYyO7A

Ps. Nic Ci nie będzie, będzie dobrze.

Jeszcze ci płacą, kurtyzano?

Odpocznij tydzień i weź na przyszłość pod uwagę, że rozmawiasz z kolegami z trybun a nie dziwkami z osiedla. t2

Komentarz

• Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
                        Jeszcze ci płacą, kurtyzano?
                        ?

Komentarz

?

przekaż koleżce i wypier. papier.

Komentarz

• Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
                            przekaż koleżce i wypier. papier.
                            Ok, zanim zablokuje to jeszcze mała wskazówka. Wyłącz komputer jak pijesz drugie piwo. Bye

Komentarz

• Trochę amatorką powiało, bo wyszedł Morawiecki i ogłosił „od jutra zamykamy galerie handlowe”. Tylko nie bardzo wiadomo w jakim trybie, to znaczy domyślać się można w jakim, tylko że odpowiedniego rozporządzenia ani widu ani słychu w Dzienniku Ustaw. Tak się składa że handel jest prowadzony w różnych formach i budynkach i teraz mnóstwo przedsiębiorców nie wie czy jutro to znaczy dziś rano mają biznes otworzyć a pracownicy czy przyjść do pracy. Przydałaby się definicja tej „galerii handlowej”, która powinna być w rozporządzeniu. Tylko ciagle nie wiadomo nawet czyim rozporządzeniu, czy RM czy MZ. Poza tym nie wiem jak może być zakaz działaności jak akt prawny go wprowadzający jest nieogloszony.

Komentarz

Ok, zanim zablokuje to jeszcze mała wskazówka. Wyłącz komputer jak pijesz drugie piwo. Bye

Tylko ped..., znaczy homocośtam mógłby założyć, że 2 browce...
                                A uj. Won!

Komentarz

Pracuję...
                                X