Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Część obiektów sportowych jest otwartych bez żadnych wymogów przynależności.
    boss_corleone
    Ekspansja PZU.
    Lada moment w ich ręce trafi znana sieciówka , które ku zaskoczeniu nie wytrzymała lockdownu mimo pierdyliarda pomocy.
    Ratować tez trzeba kartę PZU Sport, która okazała się totalna klapą.
    Większość mniejszych/ większych obiektów albo kombinuje by przetrwać albo zwija interesy.
    Wejdą na rynek przy dużo mniejszej konkurencji.
    Pozostaje im jeszcze monopol Benefitu (dla mniej obeznanych właściciel kilku sieciówek , karty MultiSport) - zdecydowany gracz numer jeden na polskim rynku. Nie tak dawno, kilkanaście tygodni temu z karą ponad 30 milionów - orzeczona akurat w okresie pandemii gdy zysków brak.
    No ale skoro można jeszcze bardziej cisnąć cytrynek to czemu nie.

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
      Część obiektów sportowych jest otwartych bez żadnych wymogów przynależności.
      boss_corleone
      Ekspansja PZU.
      Lada moment w ich ręce trafi znana sieciówka , które ku zaskoczeniu nie wytrzymała lockdownu mimo pierdyliarda pomocy.
      Ratować tez trzeba kartę PZU Sport, która okazała się totalna klapą.
      Większość mniejszych/ większych obiektów albo kombinuje by przetrwać albo zwija interesy.
      Wejdą na rynek przy dużo mniejszej konkurencji.
      Pozostaje im jeszcze monopol Benefitu (dla mniej obeznanych właściciel kilku sieciówek , karty MultiSport) - zdecydowany gracz numer jeden na polskim rynku. Nie tak dawno, kilkanaście tygodni temu z karą ponad 30 milionów - orzeczona akurat w okresie pandemii gdy zysków brak.
      No ale skoro można jeszcze bardziej cisnąć cytrynek to czemu nie.
      Lol
      Tak jest. Zapewne wyglądało to tak. Prezes PZU podbija do Morawieckiego i mówi jest interes do zrobienia, zamierzam przejąć całą branżę fitness. MM mówi nie ma sprawy.
      I teraz tak - w 2018 roku przychody całej branży fitness wynosiły 4,1mld PLN, w zeszłym roku przychody PZU wyniosły prawie 40 mld PLN.
      Ale tak jest celem gościa który jest prezesem SSP - a więc zasadniczo nie ma żadnego osobistego interesu w tego rodzaju operacjach, jest przejęcie branży która już przed COVID miała swoje problemy.
      ***** to nie może nie być to.

Z chęcią czekam na scenariusze dotyczące zamknięcia salonów fryzjerskich i basenów.

ps. najlepsze w tym wszystkim jest to, że od kilku dobrych lat Morawiecki wstrzymuje wejście PZU na rynek (na którym PZU bez większych problemów wypracowałoby sobie w krótkim czasie pozycję lidera) wart pi razy drzwi 50mld pln - używając jako głównego (i zasadniczo jedynego) argumentu zaburzenia wolnego rynku. Ale rozumiem, że lepiej by było jakby te wszystkie siłownie które w dzisiejszych czasach są po prostu nie rentowne pierdolnęły by na ryj.

ps2. już parę razy ktoś mi zarzucał, że te liczby biorę z sufitu

https://www2.deloitte.com/pl/pl/page...w-fitness.html
      https://www.mediraty.pl/wp-content/u...2020-11-16.pdf
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Lol
        Tak jest. Zapewne wyglądało to tak. Prezes PZU podbija do Morawieckiego i mówi jest interes do zrobienia, zamierzam przejąć całą branżę fitness. MM mówi nie ma sprawy.
        I teraz tak - w 2018 roku przychody całej branży fitness wynosiły 4,1mld PLN, w zeszłym roku przychody PZU wyniosły prawie 40 mld PLN.
        Ale tak jest celem gościa który jest prezesem SSP - a więc zasadniczo nie ma żadnego osobistego interesu w tego rodzaju operacjach, jest przejęcie branży która już przed COVID miała swoje problemy.
        ***** to nie może nie być to.
        Niezły absurd.
        PZU bierze sobie jedną z sieciówek, ale jest głupie bo użytkownik forumki stwierdził, że im się to nie opłaca. Znaczy może i im się nie opłaca (nie znam się, nie mój interes), może prezes PZU jeb** głową w ścianę i wpadł na tak durny pomysł, nie wiem może żona tak mu doradziła, bo chce mieć własną siłownię.
        Na pewno to jest nieopłacalny interes, bo TNTP tak twierdzi.

Branża fitness była jedną z najbardziej perspektywicznych branż co potwierdzały rok roczne wyniki finansowe czy liczby korzystających z usług obywateli.
        Zalecam spojrzenie parę latek wstecz niż wrzucenie "suchej" liczby z roku X. Jak już chcesz być alfą i omegą w każdym temacie to się dokształć.
        Z chęcią czekam na scenariusze dotyczące zamknięcia salonów fryzjerskich i basenów.
        No tak, bo salony fryzjerskie są zamknięte przez strzelam około 10 miesięcy. Dam Ci drugą szansę wskaż branże, która jest zamknięta przez podobny okres.
        ps. najlepsze w tym wszystkim jest to, że od kilku dobrych lat Morawiecki wstrzymuje wejście PZU na rynek (na którym PZU bez większych problemów wypracowałoby sobie w krótkim czasie pozycję lidera) wart pi razy drzwi 50mld pln - używając jako głównego (i zasadniczo jedynego) argumentu zaburzenia wolnego rynku. Ale rozumiem, że lepiej by było jakby te wszystkie siłownie które w dzisiejszych czasach są po prostu nie rentowne pierdolnęły by na ryj.
        Oj, to chyba mu coś nie wyszło w takim razie.

Komentarz

Niezły absurd.
          PZU bierze sobie jedną z sieciówek, ale jest głupie bo użytkownik forumki stwierdził, że im się to nie opłaca. Znaczy może i im się nie opłaca (nie znam się, nie mój interes), może prezes PZU jeb** głową w ścianę i wpadł na tak durny pomysł, nie wiem może żona tak mu doradziła, bo chce mieć własną siłownię.
          Na pewno to jest nieopłacalny interes, bo TNTP tak twierdzi.

Branża fitness była jedną z najbardziej perspektywicznych branż co potwierdzały rok roczne wyniki finansowe czy liczby korzystających z usług obywateli.
          Zalecam spojrzenie parę latek wstecz niż wrzucenie "suchej" liczby z roku X. Jak już chcesz być alfą i omegą w każdym temacie to się dokształć.

No tak, bo salony fryzjerskie są zamknięte przez strzelam około 10 miesięcy. Dam Ci drugą szansę wskaż branże, która jest zamknięta przez podobny okres.

Oj, to chyba mu coś nie wyszło w takim razie.
          Prezesem PZU jest kobieta...Natomiast co do tego co napisałeś to w jaki sposób uprawdopodabnia to tezę, że siłownie zostały zamknięte po to, żeby PZU przejęło jedną z sieci (oczywiście to również piszesz w trybie przypuszczającym) ?
          Ja nie pisałem, że jest to nie opłacalne - bo jako taka KAŻDA branża która funkcjonuje jest opłacalna - bo jakby nie była to nie byłoby podmiotów w niej działających - i eureka skoro są siłownie to znaczy, że to się opłaca.
          Tylko, że jest to branża ciężka - właśnie dlatego również przed epidemią "grubasy", czy tam szeroko rozumiane instytucje finansowe mimo tego, że rynek fit rozwija się (czy tam właściwie rozwijał się) bardzo szybko nie angażowały się w niego kapitałowo jakoś mocniej.

Puby są zamknięte też podobny okres - czekam na wyjaśnienie tego fenomenu.

Póki co to mu to wychodzi -> https://www.pzuzdrowie.pl/nasze-placowki (istna pajęczyna)

Także resumując nie masz ŻADNEGO DOWODU na potwierdzenie swoich "zarzutów" co nie przeszkadza Ci je kolportować. W sumie można i tak...
          Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

No tak, bo salony fryzjerskie są zamknięte przez strzelam około 10 miesięcy.

https://biznes.radiozet.pl/News/Lock...-branzy-beauty
            (spójrz na datę publikacji)

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Ad 1. W żadnym miejscu nie napisałem ze jest to powod. Zostały zamknięte żeby zmniejszyć kontakty międzyludzkie. Natomiast zgodnie z powiedzeniem „Dwie pieczenie na jednym ogniu”.
              Ad 2. Ale ja nie mam pojęcia kto jest Prezesem PZU, kto zasiada w zarządzie itd, bo de facto to mnie kompletnie nie interesuje.
              Ad 3. Puby i kluby są zamknięte jak najbardziej masz rację i zapewne tez ze względu na ograniczenie kontaktów międzyludzkich, gdzie zachowanie ograniczeń jest wybitnie utrudnione.
              Ad 4. Ale jaki ja mam szukać dowód. Może powiem inaczej. Tak się gdzieś w życiu potoczyło ze cześć mojej rodziny, jakaś też cześć znajomych gdzieś w tej branży „siedzi” i to niekoniecznie jako pani z recepcji czy Pan Trener. To, że gazetka.pl , Onet.pl czy obojetnie jaki portal o tym nie pisze to nie znaczy ze tak nie jest. Kolega zapytał wiec odpowiedziałem. Tyle.
              Foxx
              Ale ja nie napisałem ze fryzjerzy nie byli zamknięci. Przy pierwszym lockdownie całe 2-3 miesiące. I teraz.
              Ostatnio edytowany przez Runi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Ad 1. W żadnym miejscu nie napisałem ze jest to powod. Zostały zamknięte żeby zmniejszyć kontakty międzyludzkie. Natomiast zgodnie z powiedzeniem „Dwie pieczenie na jednym ogniu”.
                Ad 2. Ale ja nie mam pojęcia kto jest Prezesem PZU, kto zasiada w zarządzie itd, bo de facto to mnie kompletnie nie interesuje.
                Ad 3. Puby i kluby są zamknięte jak najbardziej masz rację i zapewne tez ze względu na ograniczenie kontaktów międzyludzkich, gdzie zachowanie ograniczeń jest wybitnie utrudnione.
                Ad 4. Ale jaki ja mam szukać dowód. Może powiem inaczej. Tak się gdzieś w życiu potoczyło ze cześć mojej rodziny, jakaś też cześć znajomych gdzieś w tej branży „siedzi” i to niekoniecznie jako pani z recepcji czy Pan Trener. To, że gazetka.pl , Onet.pl czy obojetnie jaki portal o tym nie pisze to nie znaczy ze tak nie jest. Kolega zapytał wiec odpowiedziałem. Tyle.
                Foxx
                Ale ja nie napisałem ze fryzjerzy nie byli zamknięci. Przy pierwszym lockdownie całe 2-3 miesiące. I teraz.
                1) Ja to zrozumiałem w inny sposób - zapewne stąd ta polemika. Natomiast nie ulega wątpliwości, że podczas kryzysu (czy tam ogólnie niestabilnej sytuacji na rynkach) są podmioty które usiłuję wykorzystać tą sytuację - tylko, że jest to banał.
                Imho nie mam pojęcia co o tym myśleć (czyli ewentualnego zaangażowania PZU w rynek fit) - z jednej strony widzę wiele korzyści, z drugiej tak jak to uważa Morawiecki jest to swego rodzaju
                2) Była to z mojej strony wrzutka - kompletnie bezwartościowa z punktu widzenia dyskusji
                3) Co ja mogę napisać oprócz tego, że się zgadzam
                4) Odpowiedziałem na to w 1 - IMHO zamknięcie akurat siłowni nie ma żadnego związku z planami PZU w tej branży.
                Natomiast obaj się zgadzamy, że niczym dziwnym nie byłoby to, że PZU będzie chciało wykorzystać zaistniałą sytuację.
                Tak jak już pisałem nie do końca wiem co o tym sądzić (to apropos tego, że robię za alfę i omegę
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Nie chce mi się teraz szukać artykułów czy rożnego typu badań natomiast :
                  A. Polska na tle Europy wyglada słabo pod względem regularnego uprawiania przez ludzi sportu. W Polsce to jest około 3-4 procent, w Europie (zachodniej) są to rzędy kilkunastu procent. Jest co „gonić”
                  B. I ta „pogoń” jest naprawdę na dobrym poziomie. Koronawirus zapewne troszke pokrzyżował plany/wyliczenia ale w ciągu 3-4 lat liczba karnetowiczow miała wzrosnąć do około 4 milionów. Z 3 aktualnie.
                  C. Jest moda. Każdy (większość) chce być jak swoją idealna postać z ekranu tv/monitora.
                  D. Wzrosła świadomość ludzka dotycząca zdrowego trybu życia.

Natomiast to są tylko moje przemyślenia dlaczego Będzie lepiej a nie gorzej.
                  Nie znam kompletnie aspektów finansowych czy biznesowych dlaczego ktoś miałby w branże inwestować.
                  Ale to tak na koniec tematu żeby nie rozpierdzielac wątku głównego, a przy okazji przybliżyć Cię do tej alfy i omegi .
                  Ostatnio edytowany przez Runi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• No dobra, a którą sieć przejmuje PZU?

Komentarz

• Nr
                      22 888 41 11
                      Pare godzin temu miałem połączenie będąc nieodebrane pod kościołem(wyciszony telefon wiadomo), oddzwaniam a tu "Dzień dobry "nr ten co powyżej" zadzwonimy za kilka minut, narodowy cośtam szczepień", nic nie oddzwaniają a ja się łączę na automatyczną osobę, która nie chce ze mną gadać. Co zrobić? 4 z przodu.

Komentarz

• Może tu coś będzie

https://www.gov.pl/web/zweryfikuj-numer/weryfikacja

Komentarz

• Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
                          Nr
                          22 888 41 11
                          Pare godzin temu miałem połączenie będąc nieodebrane pod kościołem(wyciszony telefon wiadomo), oddzwaniam a tu "Dzień dobry "nr ten co powyżej" zadzwonimy za kilka minut, narodowy cośtam szczepień", nic nie oddzwaniają a ja się łączę na automatyczną osobę, która nie chce ze mną gadać. Co zrobić? 4 z przodu.
                          Wyślij SMSa na numer który znajdziesz na stronach pacjent.gov.p (normalny nie skrócony)l ewentualnie dzwoń na 989 (na infolinii wybierz 2, nie przejmuj się, że tylko staruszkowie mogą się rejestrować).
                          Masz na 99% wydane skierowanie i tylko musisz uzgodnić termin
                          Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Dzięki. Zadzwonili, gadałem z automatem, wbijałem PESEL i kod pocztowy, termin na 24 maja, w Lublinie. Ale Mamuśka i tak mówi żeby pójść tu gdzie najbliżej i będzie z głowy. Pozdro.

Komentarz

• Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
                              Dzięki. Zadzwonili, gadałem z automatem, wbijałem PESEL i kod pocztowy, termin na 24 maja, w Lublinie. Ale Mamuśka i tak mówi żeby pójść tu gdzie najbliżej i będzie z głowy. Pozdro.
                              Wczoraj rejestrowałem 40-latków na 23 kwietnia (w dodatku był wybór Pfizer/Astra!), już mnie wali, że teoretycznie to jest poza kolejnością i burdel dalej trwa, tych którzy się zapisywali 1 kwietnia wywalili obligatoryjnie na terminy majowe a wczoraj spokojnie rejestrowałem na drugą połowę kwietnia z tych samych roczników, znajomi farciarze złapali termin bezpośrednio po świętach. Oczywiście dotyczy to tylko tych zapobiegliwych którzy skorzystali z formularza "szczepimy sie", który już jest wyłączony i jest po zabawie.

Nie odpuszczaj i regularnie wbijaj na infolinię w działkę "zmiana terminu" (tak co dwa, trzy dni) i na 99% złapiesz sporo wcześniejszy termin, to trwa minutę, dwie.
                              W lokalnym punkcie szczepień też można złapać wcześniejszy termin, mamuśka ma rację
                              Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Solec 18/20 Żona tam poleca bo wczoraj się szczepiła.
                                tylko tel nie działa w razie czego mogę maila podać.
                                Mają też modernę, szczepią z tygodnia na tydzień a wczoraj nawet z ulicy bo dla żony otworzyli fiolkę.

Komentarz

Pracuję...
                                X