Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
    ...
    W latach 2009-2015 platforma ePUAP jest rozbudowywana o nowe funkcjonalności.
    ...
    A po 2015 rozwoju zaprzestano? Czy strona stara i nieaktualizowana?
    Runi, to nie do Ciebie, nie gniewaj się ...

Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Ale ja się nie gniewam. Nie wiem co robią, czy było coś robione od 6 lat.
      To co przekleiłem jest ze stronki epuap.gov.pl więc przypuszczam, że to w miarę aktualne dane.

Komentarz

• Wy poważnie znacie osoby które odpowiadają (od strony informatycznej) za rejestracje szczepień ? Czy tylko piszecie co wam się na dany temat wydaje.
        Bo z chęcią poznałbym źródła rewelacji w stylu -> "Co śmieszniejsze od kilku dni już był podejrzany ruch w okolicach wyrabiania profilu zaufanego i dzisiaj się sprawa wyjaśniła. Od cholery ludzi wiedziało dużo wcześniej o tym dzisiejszym "uwolnieniu" zapisów, ci co wiedzieli (skąd?) od północy klepali zapisy poprzez IKP po wykorzystaniu profilu zaufanego."...aha
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• TNTP zgłoś się do odpowiednich służb w tej sprawie, ale ja nie zamierzam choć tak, znam całe rodziny (aż dwie) które nagle zapragnęły mieć profil zaufany (przy zerowej wiedzy informatycznej) i dziwnym trafem zapisały się na szczepienie pfizerem z samego rana jeszcze przed zwałką systemu.

TNTP. wystarczy, że przejrzą logi kto się logował do systemu epuap pomiędzy 00:00 a 6:00 i mają jak na widelcu wszystkich, których warto spytać o to czy im się coś przyśniło w nocy ciekawego czy jednak posiedli jakąś tajemną wiedzę za jakiegoś innego źródła?

I kolejny kamyczek:
          "Narodowy Spis Powszechny został uruchomiony w formie online 1 kwietnia. Okazuje się, że przygotowany formularz ma luki. Szybko odkryte zostały błędy, które dają możliwość sprawdzenie istnienia osoby o konkretnym numerze PESEL. Jakby tego było mało, to istnieje możliwość zablokowania komuś dostępu do spisu."
          Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• co do kamyczka to cały link

https://niebezpiecznik.pl/post/bezpi...-powszechnego/

A czy musimy znać osoby które administrują tym systemem by mieć wiedzę na temat działania systemów informatycznych?

Komentarz

• Ja wczoraj próbowałem przejść ten spis.
              Z moimi danymi nie ma problemu, ale prosza mnie o to żebym wskazał dane łącznie z numerem PESEL współlokatorow?
              Żona, dziecko okej ale jeśli ktoś u kogoś mieszka albo koczuje na zasadzie zwykłej uprzejmości to nie życzy sobie żeby udostępniać jego dane.
              Dla mnie to kolejna próba do tego żeby państwo połasiło się na kasę obywateli, np tych którzy wynajmują na czarno. Tak samo jak chcieli latem spis weselników żeby dobrać się do kopert państwa młodych.

ed: Mrugs w linku wskazał rzeczy które mnie nurtowały
              Ostatnio edytowany przez Alek; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
                TNTP zgłoś się do odpowiednich służb w tej sprawie, ale ja nie zamierzam choć tak, znam całe rodziny (aż dwie) które nagle zapragnęły mieć profil zaufany (przy zerowej wiedzy informatycznej) i dziwnym trafem zapisały się na szczepienie pfizerem z samego rana jeszcze przed zwałką systemu.

TNTP. wystarczy, że przejrzą logi kto się logował do systemu epuap pomiędzy 00:00 a 6:00 i mają jak na widelcu wszystkich, których warto spytać o to czy im się coś przyśniło w nocy ciekawego czy jednak posiedli jakąś tajemną wiedzę za jakiegoś innego źródła?

I kolejny kamyczek:
                "Narodowy Spis Powszechny został uruchomiony w formie online 1 kwietnia. Okazuje się, że przygotowany formularz ma luki. Szybko odkryte zostały błędy, które dają możliwość sprawdzenie istnienia osoby o konkretnym numerze PESEL. Jakby tego było mało, to istnieje możliwość zablokowania komuś dostępu do spisu."
                Ale Ty wiesz, że wczoraj miały się o północy zacząć zapisy na szczepienia 40 latków - o czym Dworczyk informował (tutaj piszę to z głowy) tak koło wtorku/środy ?

Także to, że pomiędzy 00:00 a 6:00 zalogowało się kilkadziesiąt tysięcy osób to nie bardzo wiem o czym to miałoby świadczyć - oprócz tego, że większość nich zabukowała pierwszy dogodny termin - który wbrew założeniom "rządowym"/Dworczyka okazał się terminem od 1 kwietnia.

Ogólnie założenie, że "całe rodziny (aż dwie) które nagle zapragnęły mieć profil zaufany (przy zerowej wiedzy informatycznej" ma świadczyć o tym, że Dworczyk ? ktoś z MZ ? z KPRM ? sprzedał info o tym, że specjalnie zrobią lukę z której skorzysta kilkaset tysięcy Polaków (i która skończy się totalną gównoburzą) po to, żeby zaszczepić znajomych królika-Dworczyka jest czymś dla mnie porażającym.

Zaś co do skillsów osoby, która odpowiada za ten projekt od strony informatycznej to nie mi to oceniać, bo się kompletnie na tym nie znam - ale akurat tę osobę kilka...nastu...dziesięciu dobrych lat znam. I co by o nim nie powiedzieć to był on zweryfikowany jako programista/informatyk (jak zwał tak zwał) przez RYNEK w sposób pozytywny.

Tym bardziej cieszę się, że znam (w sensie, że z forumki) osoby na domowym serwerze byliby w stanie zrobić to lepiej/szybciej/taniej itp. itd.
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
                  Siłownie zamknięte. Już licencje nie wystarczą. Musisz być w kadrze narodowej sportu olimpijskiego
                  pedały jebane...
                  #MuremZaBonusem

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Także to, że pomiędzy 00:00 a 6:00 zalogowało się kilkadziesiąt tysięcy osób to nie bardzo wiem o czym to miałoby świadczyć - oprócz tego, że większość nich zabukowała pierwszy dogodny termin - który wbrew założeniom "rządowym"/Dworczyka okazał się terminem od 1 kwietnia.
                    Skąd czerpiesz wiedzę o liczbie zalogowanych z rana? Te dane są publiczne?

Skoro znasz tę osobę która tworzyła/projektowała ten supersystem to zapytaj ją przy okazji dlaczego 500 prób na sekundę zwala system, a z pewnością dowiesz się wielu ciekawych rzeczy które mogą zburzyć twoje niektóre przekonania, nie muszą ale mogą. No i podziel się tym potem z nami, wielu się zapozna z wielkim zainteresowaniem jak to działa a raczej jak to nie działa.

Komentarz

• Co im przeszkadzała ta garstka ludzi co sobie dbała o zdrowie? To jakaś forma kary, zemsty? To stąd te 30K zakażeń dziennie? Bez tego zrobi się ile? 29999? Chciałbym poznać motywy tych działań, może nawet zrozumieć. Czyli zawodowi, klubowi siatkarze piłkarze itd. również dostają szlaban?

Edycja: zawodowcy mogą:

Możliwa jest organizacja współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych (bez udziału publiczności i w ścisłym reżimie sanitarnym) jedynie dla sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe, zawodników będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub reprezentacji paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej.

https://www.gov.pl/web/kulturaisport...h-olimpijskich
                      Ostatnio edytowany przez boss_corleone; [ARG:4 UNDEFINED].
                      Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Jeśli mogę to też podłączę się do powyższej prośby.

To że ktoś był odpowiedzialny, nie znaczy że zyebał to z resztą napisałem wcześniej. Chodzi o podejście osób decyzyjnych i tych którzy finansują te projekty bo Twój kolega może i wiedzę ma ale jak nie ma kasy ani chęci ze strony decydentów na odpowiednie wdrożenie systemu to choćby był najlepszy w tej części wszechświata z gówna nic nie ulepi. A niestety u nas się lepi z gówna a potem gówno się wylewa. A winowajcami najczęściej są Ci co mieli najmniej do powiedzenia.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
                          co do kamyczka to cały link

https://niebezpiecznik.pl/post/bezpi...-powszechnego/

A czy musimy znać osoby które administrują tym systemem by mieć wiedzę na temat działania systemów informatycznych?
                          Jeżeli się wypowiadasz na czyichś kompetencji to sądzę, że raczej warto by było żebyś tą osobę znał.
                          Albo znał szczegóły danego problemu - bo póki co to oprócz tego, że wszyscy wiemy, że coś się wczoraj zjebało, to całą reszta tej Waszej "fachowej" dyskusji sprowadza się do -> "nie zdziwiłoby mnie gdyby jakieś moduły epuap były do dziś na stacjach roboczych tak jak mówisz podbiurkowych".

Żeby nie było duża część z tego, co piszesz chociażby Ty w tym wątku (dotyczącym informatyzacji szeroko rozumianej administracji publicznej i procesów (również tych politycznych)) jest prawdziwa w sensie systemowym. Tylko, że skala problemu (również natury finansowej - nie dlatego, że to dużo kosztuje, tylko dlatego, że dużo osób na tym zarabiało) jest KOLOSALNA i obstawiam, że nawet jak masz naprawdę unikalną wiedzę w tej dziedzinie to obstawiam, że gdybyś był odpowiedzialny za rzeczony projekt to i tak ***** byś zrobił.

Także ja się bardzo cieszę z tego, że obywatele mają duże wymagania od swojego państwa - ale w tym konkretnym wypadku - czyli, czy to szeroko rozumiana informatyzacja państwa-służby zdrowia, czy to nawet ten w kontekście wczorajszego dnia nieszczęsny system rejestracji na szczepienia jest PRZEZ ZE MNIE oceniany co najmniej dobrze w odniesieniu do
                          - tego co było jeszcze kilka lat temu
                          - tego jak to wygląda w innych krajach

ps. przypomnę, że w tym wątku piszemy o COVID a nie o spisie powszechnym i w każdym razie ja nie widzę związku pomiędzy nim, a wczorajszą "awarią systemu"
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Ale Ty wiesz, że wczoraj miały się o północy zacząć zapisy na szczepienia 40 latków - o czym Dworczyk informował (tutaj piszę to z głowy) tak koło wtorku/środy ?
                            Nie wiem skąd Ty wytrzasnąłeś tą informację. Google, 30s wyszukiwania:

W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” minister Michał Dworczyk zapowiedział, że „po zakończeniu pierwszego etapu szczepień, najprawdopodobniej w maju, rozważamy uruchomienie rejestracji dla wszystkich zainteresowanych szczepieniem”. Wyjaśniał, że jeden z pomysłów jest taki, aby już w połowie kwietnia ruszyły zapisy populacyjne - codziennie dla jednej grupy: np. 59-latkowie w poniedziałek, 58-latkowie we wtorek itd. - W ten sposób po trzech tygodniach doszlibyśmy do 40-latków – wyjaśniał Dworczyk.

Więc z tego wynika, że 40latkowie mieli się móc zapisać najwcześniej gdzieś na początku maja, a nie 1 kwietnia.
                            ​​​​​
                            Bazinga!
                            Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

• Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta

Nie wiem skąd Ty wytrzasnąłeś tą informację. Google, 30s wyszukiwania:

W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” minister Michał Dworczyk zapowiedział, że „po zakończeniu pierwszego etapu szczepień, najprawdopodobniej w maju, rozważamy uruchomienie rejestracji dla wszystkich zainteresowanych szczepieniem”. Wyjaśniał, że jeden z pomysłów jest taki, aby już w połowie kwietnia ruszyły zapisy populacyjne - codziennie dla jednej grupy: np. 59-latkowie w poniedziałek, 58-latkowie we wtorek itd. - W ten sposób po trzech tygodniach doszlibyśmy do 40-latków – wyjaśniał Dworczyk.

Więc z tego wynika, że 40latkowie mieli się móc zapisać najwcześniej gdzieś na początku maja, a nie 1 kwietnia.
                              ​​​​​
                              Tak jak pisałem to jest info z "mojej głowy" czyli było nie było wątpliwego źródła - WYDAJE mi się, że takie coś - w sensie, że zaczynamy zapisy na szczepienia "młodszych" (WYDAWAŁO MI SIĘ że również 40 latków) było podane jakoś na początku tygodnia. Akurat to jest ostania rzecz za jaką bym dawał łeb.

edyta. Nie chce mi się tego kasować - masz PEŁNĄ rację bo to sprawdziłem - to znaczy jebnąłem babola (w sensie, że musiało mi się coś pojebać - bo czegoś co tak łatwo można zweryfikować to nie wiem po **** miałbym ściemniać ) według tego co Dworczyk zapowiadał 30 marca w poszczególne dni kwietnia miały być rejestrowane kolejne roczniki + było też info o 40latkach - z tymże mieli oni zacząć się rejestrować według tego co Dworczyk podał na swoim Twitterze (i to najpewniej było to moje rzeczone zmanipulowane źródło informacji) 23 kwietnia -> jeden dzień nowy rocznik
                              Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
                                Co im przeszkadzała ta garstka ludzi co sobie dbała o zdrowie? To jakaś forma kary, zemsty? To stąd te 30K zakażeń dziennie? Bez tego zrobi się ile? 29999? Chciałbym poznać motywy tych działań, może nawet zrozumieć. Czyli zawodowi, klubowi siatkarze piłkarze itd. również dostają szlaban?

Edycja: zawodowcy mogą:

Możliwa jest organizacja współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych (bez udziału publiczności i w ścisłym reżimie sanitarnym) jedynie dla sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe, zawodników będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej lub reprezentacji paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej.

https://www.gov.pl/web/kulturaisport...h-olimpijskich
                                Polski Związek Thriatlonu chyba też wydaje licencje i powołuje do kadry....trzeba zmienić dyscyplinę
                                #MuremZaBonusem

Komentarz

Pracuję...
                                X