Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Navi Zobacz posta
    Masz punkt pobrań przy Cmentarzu Północnym. Nie korzystałem, ale nie widziałem kolejek.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
    Nieczynny do odwołania
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta

Teraz to pewnie kolejki są wszędzie podobne. Ja byłem na Ostródzkiej i Milenijnej oba drive thru. Oczywiście krótsze kolejki będą w płatnych miejscach, ale rozumiem że masz skierowanie z POZ? Jeszcze ze dwa miesiące temu były punkty 24h na terenie Warszawy.
      Już mam skierowanie. Dostałem nawet termin na dziś na środek nocy, ale nie dam rady tego ogarnąć więc rano ruszę do drive thru - widziałem, że na Powsińskiej jest czynny od godz. 9 (bo wiekszosc tych samochodowych otwierają później)

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Na Ursynowie przy UD masz od 8ej drive thru. Milenijna normalnie od rana ale akurat w poniedziałek od 15ej. Ale Ostródzka która na pewno jest drive thru jest od 10ej, z tego co kiedyś pisałeś to z Bielan jesteś, więc chyba lepiej na Białołękę niż na Wilanów jechać rano w korkach. A na Ostródzkiej krótki czas oczekiwania na wynik był w szczycie drugiej fali.

Komentarz

• Wielkie dzięki. Z rozpiską punktów na stronie NFZ jest ten problem, że nie wynika z niej, który jest drive thru, a który nie.

Komentarz

• Kto szuka ten znajdzie - https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/te...punkcie-pobran
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Ale właśnie ta nazwa „mobilny punkt pobrań” jest myląca, bo na mój gust na tej liście są wszystkie punkty pobrań, także te w budynkach (a „mobilne” to może dlatego, że utworzone ad hoc, a nie np. znajdujące się w szpitalach).

Komentarz

• Mobilne to te do których się samochodem wjeżdża, tak jest przy przychodni na Coopera (Jelonki) postawili wielki namiot przed przychodnią na parkingu i tyle, do przychodni nie wpuszczą
                Od 12:00 czynne dzisiaj ...
                Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Ciekawy pomysł na przyspieszenie szczepień.

Kolejny pomysł rządu zakłada, że zastrzyk dostaniemy nie tylko w aptece, lecz także w miejscu zatrudnienia. Zmiany mogą trafić do Sejmu już w tym tygodniu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak czytamy, rząd chce, by szczepienia były jak najbardziej masowe, dlatego rozważa ich organizację nawet w dużych zakładach pracy. Jak to ma wyglądać? "Na umówiony termin zostaną dostarczone preparaty oraz wytyczne, a cała organizacja będzie już po stronie pracodawcy" - wyjaśnia gazeta. "Będzie musiał zapewnić personel kwalifikujący i przeprowadzający szczepienia lub zawrzeć stosowną umowę z przychodnią" - dodaje.

"Pracodawca będzie mógł zgłosić, że ma np. 5 tys. osób do zaszczepienia, a my damy mu listę podmiotów, które mogą je wykonać. Wszystko sobie zorganizują sami, my tylko dostarczymy szczepionki" - mówi rozmówca gazety.

Diabeł tkwi oczywiście w szczegółach i jestem ciekaw czy jest brana pod uwagę oraz jak wyglądałaby współpraca np. Korpo, które mają podpisane umowy z np. Enelmedem itp.

"DGP" pisze, że ten pomysł jest rozważany w ramach szerszej akcji zwiększania liczby miejsc i podmiotów wykonujących szczepienia. Dziennik dodaje, że rząd ma gotowy projekt nowelizacji ustawy – Prawo farmaceutyczne, która umożliwi podawanie zastrzyków w aptekach. Z informacji gazety wynika, że może on trafić na posiedzenie Sejmu jeszcze w tym tygodniu.

"Zmiana ma dotyczyć nie tylko preparatów przygotowanych z myślą o koronawirusie, lecz także innych, np. przeciwko grypie" - zaznacza "DGP".

Gazeta informuje również, że trwają prace nad dopuszczeniem innych zawodów niż lekarze do kwalifikacji do szczepień. Jak wyjaśnia, mają to być m.in. farmaceuci, których zaczęto też szkolić w dokonywaniu wkłuć domięśniowych. "Na kursy zgłosiło się ich ok. 5,5 tys. Już ok. tysiąca przeszło szkolenie, pozostali powinni zakończyć je w ciągu dwóch tygodni" - wylicza "DGP".

Komentarz

• I co to ma wspólnego z tematem? Te 3000 osób pod respiratorami uległy perfidnej manipulacji i postanowiły przestać samodzielnie oddychać?

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
                      Mobilne to te do których się samochodem wjeżdża, tak jest przy przychodni na Coopera (Jelonki) postawili wielki namiot przed przychodnią na parkingu i tyle, do przychodni nie wpuszczą
                      Od 12:00 czynne dzisiaj ...
                      Tak być na logikę powinno, ale na tej mapie mobilnych punktów są np. punkty na Krasińskiego i Żeromskiego, które sa tylko "piesze", a nie samochodowe.

Tak informacyjnie: na Ostródzkiej, czynnej od godz. 10, o godz. 9.15 pięć samochodów w kolejce, o 9.50 już 25.

Komentarz

• Tak przypuszczałem z racji ilości wykonywanych testów, ale rozumiem, że byłeś jednym z pierwszych?

Komentarz

• Tak, dzięki za namiar.

Kurde, to dłubanie patyczkiem w nosie jest bardziej nieprzyjemne niż przypuszczałem.

Komentarz

• Punkt pobrań na Szymanowskiego (Praga Pn) jest, a przynajmniej do niedawna był jak znajoma osoba korzystała, całodobowy jakby co.
                            You'll take my life but I'll take yours too
                            You'll fire your musket but I'll run you through
                            So when you're waiting for the next attack
                            You'd better stand there's no turning back.

Komentarz

• Jest nadal całodobowy.

Komentarz

• Jakiś czas temu była tu dyskusja o tej covidowej aplikacji. Faktycznie obowiązek jej instalacji wynika z ustawy (alternatywnie można złożyć oświadczenie, że się nie ma odpowiedniego sprzętu). Co dziwne obowiązek ten dotyczy osób na kwarantannie (potencjalnie chorych), a nie w izolacji (chorych). Więc w sumie jak czekam na wynik to lepiej się wstrzymać, bo jak wynik pozytywny to izolacja i bez aplikacji, a jak wynik negatywny to koniec kwarantanny.

A tak na marginesie, to czy orientuje się ktoś czy w wypełnieniu tego obowiązku mogę ją zainstalować na telefonie z innym numerem niż ten, który podałem lekarzowi, Sanepidowi itp.?

I jak rozumiem po końcu kwarantanny da się ją bezbolesnie odinstalować.

Komentarz

Pracuję...
                                X