Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez alfa Zobacz posta
    U mnie policja jak zwykle nadgorliwa. Rok temu nie pozwalali biegać. Jesienią wystawiali mandaty jak ktoś na ulicy palił papierosa, bo odsłonił usta. A dzisiaj wystawiali mandaty, gdy ktoś miał opuszczoną maskę poniżej nosa.
    Dziwne. Byłem dziś sporo na "zewnętrzu" na Pradze PŁD i w Centrum. Z czystym sumieniem mogę napisać, że przynajmniej 50% osób które widziałem na ulicach tych dzielnic były bez masek w ogóle.

Przy okazji wklejam tekst z opisem sytuacji w Chinach.
    https://www.o2.pl/informacje/covid-1...1548400798592a

Komentarz

• https://pl.wikipedia.org/wiki/Trzecia_Fala

Komentarz

• Michał Karnowski... wzór dziennikarskiej rzetelności, jedyne źródło prawdy, właśnie wyjaśnił przyczyny nadmiarowych zgonów.
        Gdyby ktoś nie wiedział to nie covid, to nie zatkana służba zdrowia ... to nasz poziom cywilizacyjny, styl życia, to że jesteśmy państwem postkomunistycznym no i najważniejsze: bo palimy papierosy.
        Gdybyście jeszcze nie byli świadomi, to tę prawdę objawioną dostajecie w telewizji publicznej, od gościa, który garściami czerpie kasę ze SSP, czyli wszyscy na te durnoty się składamy.

A ... i jeszcze jedno w sprawie przestrzegania czy też nie obostrzeń wprowadzanych oczywiście zgodnie z prawem. Otóż Michał Warchoł, wiceminister, kandydat Solidarnej Polski na prezydenta Rzeszowa, ma w dupie to prawo, rekomendacje, rozporządzenia, ustawy czy cokolwiek sobie wymyślicie. Od kilku dni prowadzi kampanię i na ulicach i na konferencjach prasowych występuje bez maseczki. Jak to wyjaśnia? Otóż on i jego sztab twierdzi, że zdjęcia bez maseczki zostały zrobione w parku, a w parku nie trzeba. Kilku polityków PiS (m.in. rzecznik rządu i Maciej Wąsik) skrytykowało Warchoła. W odpowiedzi słynny już polityk SP, Janusz Kowalski, zamieścił w internecie zdjęcia kontrkandydatki w wyborach, wojewody z PiS także występującej na konferencjach bez maseczki.

To oczywiście obstrukcja opozycji.

Komentarz

• Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
          TNTP - poniżej kilka danych i wykresów dla Ciebie do polemiki. Bardzo jestem ciekaw jak będziesz się pocił i lawirował aby wyjść że za PiS służba zdrowia kwitnie a wszystko co złe to opozycja i zaszłości...

Liczba szpitali w Polsce:

w latach 2005-2007 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 33

w latach 2007-2015 (PO–PSL) zwiększyła się ↑ o 208

w latach 2015-2018 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 7

Liczba oddziałów szpitalnych w Polsce:

w latach 2005-2007 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 9

w latach 2007-2015 (PO-PSL) zwiększyła się ↑ o 964

w latach 2015-2018 (PiS) zwiększyła się ↑ o 295

Liczba łóżek w szpitalach w Polsce:

w latach 2005-2007 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 4 470

w latach 2007-2015 (PO-PSL) zwiększyła się ↑ o 11 971

w latach 2015-2018 (PiS) zmniejszyła się ↓ o 5 262

Średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty wydłużył się aż o 1,6 miesiąca za rządów@pisorgpl między X/XI 2015 a XII 2018/I 2019.

a efekt:

Widzę zmasowaną akcję propagandową w necie z tą grafiką.
          Wiesz, że chodziło o zmianę formy organizacyjno-prawej i wiązało się min. z możliwością uzyskanie częściowego umorzenia długu i takie tam?.
          Dzban.

Komentarz

• Powyższe statystyki dotyczące liczebności szpitali, oddziałów i łóżek są nic nie warte jeśli nie są umieszczone w odpowiednim kontekście. To czysta demagogia. To tak jak Korwinowi wyrwać jedno zdanie i to niepełne z wypowiedzi, a potem jeździć po nim jak po burej suce!

Natomiast specjaliści i nadmiarowe zgony to są obiektywne dane nie wymagające jakiegoś wielkiego tłumaczenia, to skutek organizacji naszego lecznictwa z wielu lat, wiele o tym pisać. W przypadku specjalistów widać wyraźnie wieloletnią tendencję i brak nawet śladu poprawy. Statystyka nadmiarowych zgonów mówi sama za siebie

p.s. Szpitali powiatowych powinno zniknąć pewnie z 50%, o ile nie więcej, sytuacja by się poprawiła, ale oczywiście nie teraz, to trzeba było robić lata temu! To był zawsze problem czysto polityczno-korytowy a nie medyczny, niezależnie od aktualnie rządzącej opcji politycznej. Większość notabli powiatowych i tak się w rezultacie leczy na wszelki wypadek w większych ośrodkach, oni doskonale wiedzą po co są te szpitale - oczywiście nie wszystkie są złe, tak jak nie wszystkie w dużych miastach są dobre. Ale skala korupcji, kumoterstwa i nepotyzmu w publicznych usługach zdrowotnych poraża - a czym ośrodek bardziej prowincjonalny tym gorzej i z tym się nic nie robi, bo to pasuje, jest czym grać.
            Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Tyler_Durden Zobacz posta

Dziwne. Byłem dziś sporo na "zewnętrzu" na Pradze PŁD i w Centrum. Z czystym sumieniem mogę napisać, że przynajmniej 50% osób które widziałem na ulicach tych dzielnic były bez masek w ogóle.

Przy okazji wklejam tekst z opisem sytuacji w Chinach.
              https://www.o2.pl/informacje/covid-1...1548400798592a
              niedawno byłem w Lublinie, poczułem się jak w innym świecie, mało kto w maseczce, psy bez rekacji...

To u nas z pandemią lepiej niż w Chinach, na koniec czerwca tamtego roku wirus był w odwrocie, mogę wrzucić źródła
              Ostatnio edytowany przez berserk; [ARG:4 UNDEFINED].
              #MuremZaBonusem

Komentarz

• Mieszkam w Warszawie ale od kilku miesięcy pracuję, w więc spędzam 3-4 dni w tygodniu w oddalonym o 200km mieście (jakieś 70 tys. mieszkańców). Widoki na ulicach / w sklepach w Warszawie a w tym mieście to niebo a ziemia. O ile w Warszawie to jeszcze jakoś wygląda, o tyle w tym mieście na ulicach mało kto ma maskę, a w sklepach większość albo pod nosem albo wręcz na brodzie. Nikt na to nie zwraca uwagi. Bardzo mnie ciekawi czy jest jakakolwiek, istotna różnica w liczbie zachorowań na 100 tys.

Komentarz

• Wątpię ,żeby była. Te maski na otwartej przestrzeni to następny wynalazek w rodzaju zamykania lasów. I żeby nie było,w pomieszczeniach zamkniętych sam noszę.
                  #MioduskiOut

Komentarz

• U mnie to samo.
                    Siłownie otwarte.
                    Przedszkola otwarte.
                    Markety wszystkie otwarte.
                    Maski na twarzach na sztukę.
                    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Ale w Warszawie też jest wszystko otwarte. Wystarczy odrobina "chęci" by dotrzeć do "usługi", która Cię interesuje.

Komentarz

• W większości tak. Chociaż np. o kino czy teatr może być ciężko.
                        #MioduskiOut

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
                          Ale w Warszawie też jest wszystko otwarte. Wystarczy odrobina "chęci" by dotrzeć do "usługi", która Cię interesuje.
                          U mnie nie potrzeba "chęci".
                          Wszystko otwarte na legalu.
                          "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Moze i mnie dopadło, więc pytanie:
                            jak najszybciej zrobić test na COVID?
                            Drive thru? (jakiś konkretny punkt?)
                            Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                            St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Masz punkt pobrań przy Cmentarzu Północnym. Nie korzystałem, ale nie widziałem kolejek.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                                Moze i mnie dopadło, więc pytanie:
                                jak najszybciej zrobić test na COVID?
                                Drive thru? (jakiś konkretny punkt?)
                                Teraz to pewnie kolejki są wszędzie podobne. Ja byłem na Ostródzkiej i Milenijnej oba drive thru. Oczywiście krótsze kolejki będą w płatnych miejscach, ale rozumiem że masz skierowanie z POZ? Jeszcze ze dwa miesiące temu były punkty 24h na terenie Warszawy.

Komentarz

Pracuję...
                                X