Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Jasna sprawa, że z braku argumentów pozostają wrzutki ad personam. Może nie zauważyłeś, ale moje przeklejki w tym wątku dotyczą różnic w systemowym podejściu do tematu między stawianą przez korona-sceptyków za przykład Szwecją i resztą Europy. O PiS-ie nic tu nie ma. A w Szwecji jest jak wyżej.
    Po prostu, uważam, że aż tak ostra krytyka jest niepotrzebna. Poprzez zestawienie, ze Szwecją, która ryzykując bardzo wiele, ogarnęła sytuację dobrze, na tle "systemowego" podejścia innych krajów, w tym Polski, robisz kuku PiS. Bardzo chętnie, bym się zamienił, aby po roku mieć mniejszą śmiertelność rok do roku i zastanawiać się obecnie czy aby nie zamknąć restauracji i innych przybytków. Myślę, że nie jeden MiŚ w Polsce by tak chciał.

Wiem ta Szwecja jest cierniem w stopie, gdyż jest za blisko, co innego Białoruś bo tam dyktator i nieprawdziwe dane, zestawienia poszczególnych stanów w USA, też nie zrobi wrażenia bo daleko. Natomiast ta Szwecja "boli" bo nie pozwala z czystym sumieniem głosić: "wszyscy robią/robili to samo". Dlatego też postawę, "skuś baba na dziada" rozumiem. Nie popieram ale rozumiem, tylko, że po roku czasu szukanie argumentów na zasadzie: "a widzicie im też w końcu się nie udało" nie pomaga.
    Ostatnio edytowany przez Citlivu; [ARG:4 UNDEFINED].
    http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zaraz, zaraz czy piszecie o tej Szwecji w której za zaproszenie do domu 8 osób grozi pół roku więzienia ?
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• https://www.gazetaprawna.pl/wiadomos...do-8-osob.html

News z listopada: "Premier swoją decyzję o wprowadzeniu limitu spotkań publicznych do 8 osób, który ma obowiązywać przez cztery tygodnie"

Chodzi Ci o to ? Dodatkow pora byś się dokształcił, nie tylko z definicji maseczki ale i z definicji spotkania publicznego. Teraz idz komuś innemu obsikać nogawki. Mi przyjemności dyskusja z Tobą nie sprawia i nie zamierzam odpowiadać na Twoje zaczepki. Masz dość chętnych, których dyskusja z Tobą jeszcze bawi.

Edyta, luzna myśl: Ciekawe jak spotkanie publiczne ograniczone do 8 osób, wprowadzone na miesiąc wypada w porównaniu z tym szambem które mamy u nas Ostatnia moja impreza, prywatna nie publiczna na więcej niż 8 osób to święta i sylwester 2020... ale chyba wtedy u nas jakieś obostrzenia były i chyba je złamałem. Nie wiem nie orientuję się w tym cyrku.

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
          https://www.gazetaprawna.pl/wiadomos...do-8-osob.html

News z listopada: "Premier swoją decyzję o wprowadzeniu limitu spotkań publicznych do 8 osób, który ma obowiązywać przez cztery tygodnie"

Chodzi Ci o to ? Dodatkow pora byś się dokształcił, nie tylko z definicji maseczki ale i z definicji spotkania publicznego. Teraz idz komuś innemu obsikać nogawki. Mi przyjemności dyskusja z Tobą nie sprawia i nie zamierzam odpowiadać na Twoje zaczepki. Masz dość chętnych, których dyskusja z Tobą jeszcze bawi.

Edyta, luzna myśl: Ciekawe jak spotkanie publiczne ograniczone do 8 osób, wprowadzone na miesiąc wypada w porównaniu z tym szambem które mamy u nas Ostatnia moja impreza, prywatna nie publiczna na więcej niż 8 osób to święta i sylwester 2020... ale chyba wtedy u nas jakieś obostrzenia były i chyba je złamałem. Nie wiem nie orientuję się w tym cyrku.
          Chamie i prostaku, to że dyskusja na argumenty nie sprawia Ci przyjemności to dla nic dziwnego.
          Zresztą najbardziej znamienne jest to, że jak tylko pojawiają się suche fakty które podważają obraz świata foliarzy to pojawiają się wrzutki w stylu "Teraz idz komuś innemu obsikać nogawki" przecież to jest intelektualna piaskownica i w sumie sam się sobie dziwie, że na to odpisuje, bo wystarczająco Cię już życie skrzywdziło poprzez widoczne deficyty.

Ale ok uczcie mnie "definicji maseczki" - jeszcze bardziej mnie utwierdzisz w tym, że foliarstwo to stan umysłu.

Zaś co FAKTÓW to ze strony rządu Szweckiego -> https://www.krisinformation.se/en/ha...ner-och-forbud (stan na 1 marca ->przepisy obowiązujące do września 2021)

"If a private gathering is held at an event venue, in a meeting room and at other rented premises, a maximum of eight people are allowed to attend.

An exception is made for funerals, where up to 20 participants are allowed.
          If you organise an event in violation of the ban, you may face a fine or prison sentence of up to six months."

tłumaczenie z googla, co do zasady oddające zarówno zakres, jak i sankcję danej restrykcji

"Jeśli prywatne spotkanie odbywa się w miejscu wydarzenia, w sali konferencyjnej lub w innym wynajmowanym lokalu, może w nim uczestniczyć maksymalnie osiem osób. Wyjątek stanowią pogrzeby, na których dopuszczonych jest do 20 uczestników. Jeśli organizujesz imprezę z naruszeniem zakazu, grozi ci grzywna lub kara więzienia do sześciu miesięcy"

Zaś co do Białorusi, to standardem jest kalka (ani chybi z foli aluminiowej) o tym, jak tam mają wyjebane na COVID. A realia są takie, że -> https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje...nice-bialorusi

Czyli nihil novi sub sole życie, życiem, a forumka forumką.

Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
            Zaraz, zaraz czy piszecie o tej Szwecji w której za zaproszenie do domu 8 osób grozi pół roku więzienia ?
            Jeśli prywatne spotkanie odbywa się w miejscu wydarzenia, w sali konferencyjnej lub w innym wynajmowanym lokalu,

Zresztą "zapomniało" Ci się reszty skopiować:

Public gatherings include:
            • gatherings that constitute demonstrations or which are otherwise held for discussion, expression of opinion or providing information on public or private matters;
            • lectures and speeches held for the purposes of teaching or for public or civic education;
            • gatherings for religious practice;
            • theatrical and cinema performances, concerts and other gatherings for the performance of artistic work, and circus performances.
            • other gatherings at which freedom of assembly is exercised.
            Public events include:
            • competitions and exhibitions in sports and aviation;
            • dance performances;
            • fairground amusements and parades;
            • markets and fairs
            • other events not regarded as public gatherings.
            • Schools, public transport, private events and visits to shops are excluded.
            • More information about the ban provided by the Government
            Nie musisz dziękować, więcej na Ciebie czasu nie będę tracił. Już któryś raz zostałeś przyłapany na "niedopowiedzeniu" mówiąc delikatnie. addio!

Edyta: Swoją szosą to z tą stroną rządową coś jest nie tak albo chodzi o organizacje np prywatnych imprez w kinie, a nie filmy:

Muzea, teatry są zamknięte. Można natomiast iść do kina, ale ludzie do nich nie chodzą. Trwa w tej chwili poważny spór na temat imprez sportowych. Wcześniej mogło w nich uczestniczyć 50, a teraz zaledwie 8 osób.

https://oko.press/czy-szwedzki-model...placil-wywiad/
            .
            Jeszcze jedno, starasz się przedstawić, że albo wyj*bane na Covid albo zamordyzm. Jest jeszcze trzecia droga, podejście do tematu z głową, a nie dupokrytkami na zasadzie zamknąć wszystko. Daruj sobie swoje pi*rdy, że zamknięte jest 1% gospodarki. Prawie każdy kto robi w biznesie zaczyna odczuwać, co się szykuję. Cały czas powtarzam aby oszczędzać... zostało już nie wiele czasu. Ode mnie odpowiedzi więcej nie uświadczysz, kłam i konfabuluj dowoli, nie będę Ciebie "wyjaśniał".

Edyta: Oczywiście, że będzie mieć problemy, ekonomia obecnie to powiązane naczynia, jak się psuję na całym świecie to i w Szwecji się psuje. Przedszkolakowi nie trzeba tego tłumaczyć. Gra idzie o to by jak najwięcej uratować, a nie zamykać i uj.

Komentarz

• Klasyka

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-...zm,nId,5085857
              349meczów*
              71 goli*
              58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

Jeśli prywatne spotkanie odbywa się w miejscu wydarzenia, w sali konferencyjnej lub w innym wynajmowanym lokalu,

Zresztą "zapomniało" Ci się reszty skopiować:

Public gatherings include:
                • gatherings that constitute demonstrations or which are otherwise held for discussion, expression of opinion or providing information on public or private matters;
                • lectures and speeches held for the purposes of teaching or for public or civic education;
                • gatherings for religious practice;
                • theatrical and cinema performances, concerts and other gatherings for the performance of artistic work, and circus performances.
                • other gatherings at which freedom of assembly is exercised.
                Public events include:
                • competitions and exhibitions in sports and aviation;
                • dance performances;
                • fairground amusements and parades;
                • markets and fairs
                • other events not regarded as public gatherings.
                • Schools, public transport, private events and visits to shops are excluded.
                • More information about the ban provided by the Government
                Nie musisz dziękować, więcej na Ciebie czasu nie będę tracił. Już któryś raz zostałeś przyłapany na "niedopowiedzeniu" mówiąc delikatnie. addio!

Edyta: Swoją szosą to z tą stroną rządową coś jest nie tak albo chodzi o organizacje np prywatnych imprez w kinie, a nie filmy:

Muzea, teatry są zamknięte. Można natomiast iść do kina, ale ludzie do nich nie chodzą. Trwa w tej chwili poważny spór na temat imprez sportowych. Wcześniej mogło w nich uczestniczyć 50, a teraz zaledwie 8 osób.

https://oko.press/czy-szwedzki-model...placil-wywiad/
                .
                Co mi się zapomniało ?

Odniosłem się do tego, że niektóre osoby - w tym Ty, stawiacie Szwecję jako wzór państwa "wolnego" od COVIDOWYCH restrykcji na to ja wrzuciłem cytat odnoszący się do kary więzienia grożącej za zorganizowanie "eventu" na 9 osób, wraz z podaniem źródła informacji.

Co do Twego tłumaczenia
                "If a private gathering is held at an event venue, in a meeting room and at other rented premises"
                To zarówno z wykładni językowej, jak i kontekstu TO WEDŁUG MNIE oznacza to po prostu
                -> Że nie można organizować spotkań powyżej 8 osób RÓWNIEŻ w miejscach do tego wynajętych (bo w przeciwnym razie ta restrykcja byłaby bez sensu)
                Z tymże
                a) nie jestem lingwistom
                b) nie jest to jasno napisane
                i kruszyć kopii nie mam zamiaru.

Drugą fikcją jest wskazywanie przykładu Szwecji jako państwa które dzięki "braku" restrykcji nie będzie miało problemów ekonomicznych.
                Jak ktoś ma ochotę to weryfikować to w razie czego służę danymi
                Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Po prostu, uważam, że aż tak ostra krytyka jest niepotrzebna.
                  I to ma uzasadniać wrzutki ad personam?

Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
                  Poprzez zestawienie, ze Szwecją, która ryzykując bardzo wiele, ogarnęła sytuację dobrze, na tle "systemowego" podejścia innych krajów, w tym Polski, robisz kuku PiS.
                  Tyle, że - po raz kolejny - nie PiS jest tu tematem, tylko wnioski samych Szwedów, że na tle Norwegii, czy Danii "systemowo" polegli.

Bardzo chętnie, bym się zamienił, aby po roku mieć mniejszą śmiertelność rok do roku i zastanawiać się obecnie czy aby nie zamknąć restauracji i innych przybytków. Myślę, że nie jeden MiŚ w Polsce by tak chciał.
                  Patrząc na tendencje, warto sprawdzić sytuację np. za rok. Sami Szwedzi uważają, że dopiero zaczynają płacić za swój "system". I piszę to jako MIŚ.

Wiem ta Szwecja jest cierniem w stopie (,,,)
                  E, tam. Gdyby nie była fetyszem korona-sceptyków, nikt by nie zwracał uwagi na ich sytuację w stopniu większym, niż w innych państwach.

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Nie 90% a 46% lekarzy wykonujących zawód zostało zaszczepionych przeciw COVID-19. "Przekazywane dotychczasowo przez
                    @MZ_GOV_PL
                    informacje były przeszacowane i wprowadzały w błąd opinię publiczną" -
                    @NaczelnaL
                    .
                    https://twitter.com/PolitykaZdrowot/...58431502848006
                    Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                    I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• W gościu Wydarzeń na Polsacie Niedzielski zaprzeczył tym 46% (że to były błędne dane) i mówił , że zaszczepionych jest to 88-90% lekarzy. Chociaż nie wiem jak on to liczył, bo podając liczby mówił o 120 tys. na 150 tys. ogółem.

A tak w ogóle to wszyscy covidowi prześmiewcy, twierdzący, że tego wirusa macie w dupie, miejcie się teraz na baczności - Chińczycy sprawdzą czy to prawda
                      Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• - najlepszy morawiecki - wirus jest w odwrocie nie trzeba się go bać, trzeba iść na wybory
                        "Ja tu nie przyjechałem, ja tu przyszedłem na świat!"

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                          W gościu Wydarzeń na Polsacie Niedzielski zaprzeczył tym 46% (że to były błędne dane) i mówił , że zaszczepionych jest to 88-90% lekarzy. Chociaż nie wiem jak on to liczył, bo podając liczby mówił o 120 tys. na 150 tys. ogółem.
                          Wypowiedzi pana Niedzielskiego można tylko w jeden sposób skomentować:

Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                          I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Wystarczy spojrzeć na jedną konferencję, żeby wiedzieć, że Niedzielski nie umie w cyferki

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                              A tak w ogóle to wszyscy covidowi prześmiewcy, twierdzący, że tego wirusa macie w dupie, miejcie się teraz na baczności - Chińczycy sprawdzą czy to prawda
                              Obawiam się, że Niedzielski i spółka to podłapią i będą chcieli wszystkim Polakom grzebać w tyłkach.

Komentarz

• Parlament Europejski już szykuje rezolucję rozszerzającą te badania na całą Unię - to sie ma nazywać "strefa wolności LGBT".
                                Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                                St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

Pracuję...
                                X