koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Benek
    Legionista
    • 09.2011
    • 16074

    Klasyka

    „Pojawienie się tego wirusa nic nie zmieni. Jesteśmy gotowi” – te słowa 3 lutego 2020 roku wypowiedział na antenie RMF FM ówczesny minister zdrowia Łukasz Szumowski. Miesiąc później, 4 marca, wykryto w naszym kraju pierwsze zakażenie koronawirusem.
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

    jest tylko jeden King!!!!

    *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

    Komentarz

    • TNTP
      Legionista
      • 06.2009
      • 7085

      Zamieszczone przez Citlivu

      Jeśli prywatne spotkanie odbywa się w miejscu wydarzenia, w sali konferencyjnej lub w innym wynajmowanym lokalu,

      Zresztą "zapomniało" Ci się reszty skopiować:

      Public gatherings include:
      • gatherings that constitute demonstrations or which are otherwise held for discussion, expression of opinion or providing information on public or private matters;
      • lectures and speeches held for the purposes of teaching or for public or civic education;
      • gatherings for religious practice;
      • theatrical and cinema performances, concerts and other gatherings for the performance of artistic work, and circus performances.
      • other gatherings at which freedom of assembly is exercised.
      Public events include:
      • competitions and exhibitions in sports and aviation;
      • dance performances;
      • fairground amusements and parades;
      • markets and fairs
      • other events not regarded as public gatherings.
      • Schools, public transport, private events and visits to shops are excluded.
      • More information about the ban provided by the Government
      Nie musisz dziękować, więcej na Ciebie czasu nie będę tracił. Już któryś raz zostałeś przyłapany na "niedopowiedzeniu" mówiąc delikatnie. addio!

      Edyta: Swoją szosą to z tą stroną rządową coś jest nie tak albo chodzi o organizacje np prywatnych imprez w kinie, a nie filmy:

      Muzea, teatry są zamknięte. Można natomiast iść do kina, ale ludzie do nich nie chodzą. Trwa w tej chwili poważny spór na temat imprez sportowych. Wcześniej mogło w nich uczestniczyć 50, a teraz zaledwie 8 osób.

      https://oko.press/czy-szwedzki-model...placil-wywiad/
      .
      Co mi się zapomniało ?

      Odniosłem się do tego, że niektóre osoby - w tym Ty, stawiacie Szwecję jako wzór państwa "wolnego" od COVIDOWYCH restrykcji na to ja wrzuciłem cytat odnoszący się do kary więzienia grożącej za zorganizowanie "eventu" na 9 osób, wraz z podaniem źródła informacji.

      Co do Twego tłumaczenia
      "If a private gathering is held at an event venue, in a meeting room and at other rented premises"
      To zarówno z wykładni językowej, jak i kontekstu TO WEDŁUG MNIE oznacza to po prostu
      -> Że nie można organizować spotkań powyżej 8 osób RÓWNIEŻ w miejscach do tego wynajętych (bo w przeciwnym razie ta restrykcja byłaby bez sensu)
      Z tymże
      a) nie jestem lingwistom
      b) nie jest to jasno napisane
      i kruszyć kopii nie mam zamiaru.

      Drugą fikcją jest wskazywanie przykładu Szwecji jako państwa które dzięki "braku" restrykcji nie będzie miało problemów ekonomicznych.
      Jak ktoś ma ochotę to weryfikować to w razie czego służę danymi
      Ostatnio edytowany przez TNTP; 12812.
      Lieber tot als rot!!

      Komentarz

      • Foxx
        Legionista
        • 08.2003
        • 12018

        Zamieszczone przez Citlivu
        Po prostu, uważam, że aż tak ostra krytyka jest niepotrzebna.
        I to ma uzasadniać wrzutki ad personam?

        Zamieszczone przez Citlivu
        Poprzez zestawienie, ze Szwecją, która ryzykując bardzo wiele, ogarnęła sytuację dobrze, na tle "systemowego" podejścia innych krajów, w tym Polski, robisz kuku PiS.
        Tyle, że - po raz kolejny - nie PiS jest tu tematem, tylko wnioski samych Szwedów, że na tle Norwegii, czy Danii "systemowo" polegli.

        Zamieszczone przez Citlivu
        Bardzo chętnie, bym się zamienił, aby po roku mieć mniejszą śmiertelność rok do roku i zastanawiać się obecnie czy aby nie zamknąć restauracji i innych przybytków. Myślę, że nie jeden MiŚ w Polsce by tak chciał.
        Patrząc na tendencje, warto sprawdzić sytuację np. za rok. Sami Szwedzi uważają, że dopiero zaczynają płacić za swój "system". I piszę to jako MIŚ.

        Zamieszczone przez Citlivu
        Wiem ta Szwecja jest cierniem w stopie (,,,)
        E, tam. Gdyby nie była fetyszem korona-sceptyków, nikt by nie zwracał uwagi na ich sytuację w stopniu większym, niż w innych państwach.

        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz

        • sephrioth1916
          Legionista
          • 11.2019
          • 928

          Nie 90% a 46% lekarzy wykonujących zawód zostało zaszczepionych przeciw COVID-19. "Przekazywane dotychczasowo przez
          @MZ_GOV_PL
          informacje były przeszacowane i wprowadzały w błąd opinię publiczną" -
          @NaczelnaL
          .
          Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
          I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

          Komentarz

          • księciuniu
            Gintleman
            • 10.2010
            • 20981

            W gościu Wydarzeń na Polsacie Niedzielski zaprzeczył tym 46% (że to były błędne dane) i mówił , że zaszczepionych jest to 88-90% lekarzy. Chociaż nie wiem jak on to liczył, bo podając liczby mówił o 120 tys. na 150 tys. ogółem.

            A tak w ogóle to wszyscy covidowi prześmiewcy, twierdzący, że tego wirusa macie w dupie, miejcie się teraz na baczności - Chińczycy sprawdzą czy to prawda
            Lubię sobie jebnąć posta.

            „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
            St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

            Komentarz

            • Joot_F
              Legionista
              • 01.2012
              • 714

              - najlepszy morawiecki - wirus jest w odwrocie nie trzeba się go bać, trzeba iść na wybory
              "Ja tu nie przyjechałem, ja tu przyszedłem na świat!"

              Komentarz

              • sephrioth1916
                Legionista
                • 11.2019
                • 928

                Zamieszczone przez księciuniu
                W gościu Wydarzeń na Polsacie Niedzielski zaprzeczył tym 46% (że to były błędne dane) i mówił , że zaszczepionych jest to 88-90% lekarzy. Chociaż nie wiem jak on to liczył, bo podając liczby mówił o 120 tys. na 150 tys. ogółem.
                Wypowiedzi pana Niedzielskiego można tylko w jeden sposób skomentować:

                Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

                Komentarz

                • midzi
                  Legionista
                  • 07.2010
                  • 9901

                  Wystarczy spojrzeć na jedną konferencję, żeby wiedzieć, że Niedzielski nie umie w cyferki

                  Komentarz

                  • Kalle
                    Legionista
                    • 12.2011
                    • 531

                    Zamieszczone przez księciuniu
                    A tak w ogóle to wszyscy covidowi prześmiewcy, twierdzący, że tego wirusa macie w dupie, miejcie się teraz na baczności - Chińczycy sprawdzą czy to prawda
                    Obawiam się, że Niedzielski i spółka to podłapią i będą chcieli wszystkim Polakom grzebać w tyłkach.

                    Komentarz

                    • księciuniu
                      Gintleman
                      • 10.2010
                      • 20981

                      Parlament Europejski już szykuje rezolucję rozszerzającą te badania na całą Unię - to sie ma nazywać "strefa wolności LGBT".
                      Lubię sobie jebnąć posta.

                      „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

                      Komentarz

                      • TNTP
                        Legionista
                        • 06.2009
                        • 7085

                        Zamieszczone przez księciuniu
                        Parlament Europejski już szykuje rezolucję rozszerzającą te badania na całą Unię - to sie ma nazywać "strefa wolności LGBT".
                        Pierwsi na rozkładzie będą wolni Polacy - kamraci i kamratki, którzy nie dali się zniewolić i chodzą "bez kagańca" na dupie
                        Lieber tot als rot!!

                        Komentarz

                        • księciuniu
                          Gintleman
                          • 10.2010
                          • 20981

                          Dziaś w radiu, przy okazji informacji o decyzji MZ żeby przekładać operacje w celu zwiększenia liczby łóżek covidowych, usyszałem m.in., że w Warszawie takich łóżek brakuje i że wożą do Siedlec. Czy ktoś wie jak wygląda sytaucja ze szpitalem Narodowym? Czy dalej stoi prawie pusty bo mało kto "potrafi" spełnić wymogi przyjęcia: nie za zdrowy, nie za chory
                          Lubię sobie jebnąć posta.

                          „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

                          Komentarz

                          • Foxx
                            Legionista
                            • 08.2003
                            • 12018

                            Ale, że nawet Waszmość miewa problemy z wujkiem? (Google'm)

                            Z czwartku:
                            Zaczyna brakować miejsc w szpitalu tymczasowym dla pacjentów z Covid-19 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jak ustalił dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski, po powiększeniu liczby łóżek do 192 miejsca zostały niemal natychmiast zajęte - i zostało ich już tylko dwadzieścia.


                            Z wczoraj:
                            W Szpitalu Narodowym będzie więcej łóżek. Dziś uruchomiony ma zostać drugi poziom tymczasowej lecznicy na warszawskim stadionie. Przed weekendem zajętych było około 200 łóżek.


                            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

                            Komentarz

                            • księciuniu
                              Gintleman
                              • 10.2010
                              • 20981

                              A jakoś tak nie pomyślałem żeby w googlu szukać aktualnych informacji

                              Dzięki.
                              Lubię sobie jebnąć posta.

                              „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                              St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

                              Komentarz

                              • rey
                                Legionista
                                • 07.2007
                                • 9702

                                Zamieszczone przez księciuniu
                                Dziaś w radiu, przy okazji informacji o decyzji MZ żeby przekładać operacje w celu zwiększenia liczby łóżek covidowych, usyszałem m.in., że w Warszawie takich łóżek brakuje i że wożą do Siedlec. Czy ktoś wie jak wygląda sytaucja ze szpitalem Narodowym? Czy dalej stoi prawie pusty bo mało kto "potrafi" spełnić wymogi przyjęcia: nie za zdrowy, nie za chory
                                Znajomego w weekend wywieźli do szpitala w Białej Podlaskiej, tak więc na pewno coś jest na rzeczy.

                                ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

                                Komentarz

                                Pracuję...