Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Ale w tym zdaniu, że jestem "foliarzem" czy w tym dotyczącym tego, że palę głupa mnie wyjaśnił ?

Znalazłes już ten przepis o zakazie stosowania kominów? Czy dalej szukasz? ->https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2021/367 Artykuł 25. Wcale się nie zdziwię, że akurat dla Ciebie nie będzie on zrozumiały.

Zresztą to i tak pierdoła bo sam pomysł noszenia jakiejkolwiek maseczki na zewnątrz jest totalną głupotą, o czym co raz głośniej się mówi, także w środowisku medycznym. - rozumiem, że w tym środowisku medycznym które zostało (według forumowego info) zdziesiątkowane zabójczą szczepionką. Bo póki co to z jednej strony mamy praktycznie wszystkie liczące się ośrodki medyczne (czyli głównie szpitale uniwersyteckie+kilka szpitali resortowych) Warszawa, Wrocław, Kraków, Łódź itp. a z drugiej lekarzy z Pcimia, czy tam Dąbrowy Tarnowskiej.
    Ludzie, którzy to popierają są klasycznymi foliarzami i tyle. -> ludzi którzy są temu przeciwni wrzuciłem w poprzednim klipie "muzycznym" (zawsze możesz do nich dołączyć...chyba, że... )

Możesz nie dyskutować ze mną, zresztą wcale Ci się nie dziwię, bo parę razy twoje wpisy zostały tutaj zweryfikowane.-> najlepiej zweryfikowałeś mnie wrzucając artykuł który toczka w toczkę potwierdził wszystkie moje tezy. Ba jak wrzuciłem jeden z jego cytatów to napisałeś coś w stylu "wyciągnąłeś wyrwany z kontekstu fragment", po czym jak wrzuciłem dalszych 5 to odpowiedziała mi cisza w słuchawce.

Noś maseczkę, a nie sorry, Ty popierasz obostrzenia, ale wcale ich nie przestrzegasz. -> jeżeli tyle zrozumiałeś z tego co pisałem odnośnie tego, ze samemu zdarza mi się łamać obostrzenia, to w sumie nie jest mój problem. Tylko, że dowodzi on kolosalnych braków kompetencyjnych w rozumowaniu indukcyjnym, oraz jakieś kuriozalnej kazuistyce jakże symptomatycznej dla foliarzy. Tym bardziej nie dziwi mnie Twoja frustracja -> czy to dotycząca moich wpisów (serdecznie pozdrawiam czytelników ) czy też niezrozumiałych/zabójczych/kretyńskich decyzji rządu.
    Tak Ty Gelo, Bloniaq, antonio, Ivan i ta gruba baba od szczepionek macie rację, reszta to ****.

ps. A i jeszcze co do "definicji legalnych w aktach prawnych" (to są jakieś pozanormatywne ?) to jaką literaturę przedmiotu polecasz -> https://static.profinfo.pl/file/core...finfo.pdf?view czy może to jest za banalne jak na forumowe rozważania
    ps2. Zaś co do luzu decyzyjnego związanego z tą ciężką w percepcji definicją maseczki. To proponuję Ci dokonać podobnej analizy dotyczącej "przedmiotu niebezpiecznego" i po przemyśleniu zastanów się dlaczego prawodawca przyjął takie, a nie inne rozwiązanie. A już jak tak lubisz zgłębiać meandry prawa to poczytaj sobie o pozakodeksowych źródłach prawa.
    No chvjowo się to czyta.

Pewnie mi nie uwierzysz, ale właśnie wyjebało mi posta i nie będę pisał drugi raz to samo ;P

Tak, jesteś foliarzem. Wystarczy, żebyś się zapoznał z pierwotną definicją, a nie tą zmienioną już w trakcie pandemii, gdzie dodano sprytnie, ze foliarzem jest ten co wątpi w skuteczność maseczki. Totalne odwrócenie pojęć.

Te obostrzenia gówno dają i piszę o tym od wakacji. Wystarczyło zwiększyć liczbę łóżek w szpitalach rok rocznie obłożonych w sezonach infekcyjnych. Pewnie śmiertelność z powodu covid byłaby podobna, ale istnieje szansa, że ograniczylibyśmy excess deaths.
    Widziałeś już wykresy zakażalności w stanach USA, które nosiły maseczki z tym co ich nie nakazywały? Czechom pomógł ten stan wyjątkowy funkcjonujący od miesięcy? A nie, pewnie gdyby nie on to w ogóle trup słałby się gęsto. Pogadamy za jakiś czas o liczbie hospitalizacji w porównaniu do 2019? Już chyba wiesz, że takie dane, jak się okazuje można gromadzić.

Jeszcze niedawno byłem inteligentniejszy od Ciebie , a teraz już wątpisz w moją inteligencję. To chyba bardziej świadczy o Tobie, nie o mnie. A zdanie zmieniłeś, bo uważam, że należałoby po prostu zdefiniować pojęcie maseczki, tym bardziej jeśli prawodawca dopuszcza (jeszcze) noszenie maseczek z identycznych materiałów co chusty i kominy. Rozumiem, że właściwości ochronne ma gumka na uszach. Czym wg. prawodawcy różni się komin od wyciętego z niego fragmentu materiału z doszytymi gumkami? Dlaczego mam płacić mandat za noszenie czegoś co ma takie same właściwości "ochronne" tylko nie ma gumek? Ale oczywiście to ja jestem głupi, nie ten co wymyśla poronione przepisy i nie ten co je bezwiednie wykonuje.
    Edit: Tak samo byś pisał o przedmiocie niebezpiecznym, jakbyś mógł uniknąć kary za jebnięcie kogoś młotkiem?

Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez KRA; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Interia:
      Niedzielski zapowiedział też, że do regionu pomorskiego ma zostać przekazanych 10 mln maseczek, a do warmińsko-mazurskiego - pięć milionów.

Minister uzasadniał to tym, że maseczki zostaną przekazane do najbardziej potrzebujących regionów. Jak wyjaśnił rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz, chodzi o przekazanie czterech maseczek na osobę w każdym z tych wojewódwojewództwach.
      Nie chcieliśmy kupować, to cyk rząd kupi za nasze dla nas.
      Jaką będą miały skuteczność, skoro ludzie noszą je wileorazowo?
      Ludzie nosili rok wszelkiej maści kominy, przyłbice, chusty, by dowiedzieć się, że to jednak psu na budę.

TNTP piszesz o grupie PKB 1% pozamykanych biznesów, ale tak się składa, że są to biznesy potrzebne ludziom do utrzymywania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Od turystyki, fitness, po wypady do restauracji i knajp.

Jeżeli po roku czasu jedyną strategią na świecie walki z wirusem jest zamykanie wszystkiego w pizdu, to chyba pora zmienić optykę.

Od początku pandemii zmarło w Polsce 44000 osób. To jest trochę ponad 0,1% ludności Polski. Jeżeli wykluczymy choroby towarzyszące, zapewne będzie to w granicach 0,01% Sam pisałem o odpowiedzialności za starszych i schorowanych. Tylko schorowany od obrastania tłuszczem i pogłębienia astmy zrobiłem się ja. Tym samym od marca wróciłem do treningów na siłowni, a jak się odbuduję, to i na macie.
      Ostatnio edytowany przez boss_corleone; [ARG:4 UNDEFINED].
      Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Na jesieni na takim biznesowym drinku z kumplami pokłóciłem się mocno o ten mały procent zamkniętych dg. Eee co Ty pier... sprzedaż w necie rośnie, będzie rosnąć, co cię hotele obchodzą, jakieś galerie, ludzie mają kasę i będą kupować.
        No i przyszedł styczeń - ja i 12 kumpli, zjazd o 30% wzgledem stycznia 2020 na szerokim asortymencie, który każdy z nas rozbudował, ma większy wybór, dobre ceny, wzorowa jakość obsługi. Potem luty - o ku... co się dzieje, Marcin Ty chyba masz rację. Zjazd o 50% względem 02/2020r.
        Jak może być dobrze, galerie zamykane, otwierane, ciągłe cyrki. Hotele, knajpy - zamknięte. Nie mają zużycia asortymentu, nie zamawiają u mnie nic a tak w skali miesiąca potrafili zamówić np. 2000 szt produktów na kilka punktów. Knajpy? To samo, cisza, nie potrzebują obrusów, sztućców, dekoracji. Ktoś z tych dg nie zarabia, jak nie zarabia to nie wydaje. Kryzys się pogłębia. Pytam kurierów GLS, DPD, DHL - paaanieee w lutym to zjazd o połowę, co to się dzieje. Inpost na fali, wzrost do paczkomatów i nic poza tym. Aktualnie zaczął się marzec i już jest gorzej jak w ostatnie dni lutego. Dlaczego? Bo znowu widmo zamknięć, nie kupuj dziecku plecaka, bo kurde on w domu będzie siedział. Wydajemy coraz mniej, zarobki do bani, inflacja w górę. Paliwko ponad 5zł...
        Sorki za chaos w tym wpisie, ale chyba widać o co chodzi.
        I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
        Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

• Ponad rok ludzie zapier... li w przyłbicach,kominach,chustach itp.. i przeżyli koronapierdolca jak to możliwe skoro jest taki śmiercionośny?
          Teraz niedzielska rozkazała tylko maski...hahaha jak ktoś dalej wierzy w pandemie to można jedynie współczuć.
          "Ja tu nie przyjechałem, ja tu przyszedłem na świat!"

Komentarz

• https://twitter.com/zuzanna_dab/stat...205449216?s=20

Naukowiec pokazuje na czym polega skuteczność maseczek
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
              https://twitter.com/zuzanna_dab/stat...205449216?s=20

Tak swoją drogą to wkurzają mnie ludzie, którzy biegają sobie po osiedlach przy głównych ulicach i są bez tych maseczek. Święte krowy jak rowerzyści.

Komentarz

Jebaniutki
                349meczów*
                71 goli*
                58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

Już chyba tylko ameby umysłowe wierzą tym Sutkowskim, Simonom i reszcie covidowych celebrytów
                  Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Komentarz

O ku***a

|||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                    Better Dead Than Red

Komentarz

Ale czegoś nie zrozumiałeś?
                      Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Ja tu nie jestem od rozumienia, tylko od przyjmowania zdobyczy nauki.
                        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                        -------------
                        Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• W połowie stycznia dziesięciomilionowa Szwecja miała już ponad pół miliona przypadków zakażenia koronawirusem. Wreszcie uczyniono również coś, co kilka miesięcy temu było wręcz niewyobrażalne - zamknięto granice z Danią i Norwegią, a także Wielką Brytanią. Jak czkawka odbijały się słowa Tegnella o "bezsensowności" i "niedorzeczności" zamykania granic. Główny szwedzki epidemiolog z narodowego bohatera - niektórzy tatuowali sobie jego podobiznę na ciele - zjeżdżał do poziomu wroga numer jeden. Po internecie krążył mem, w którym fenomen popularności Tegnella nazwano "drugim syndromem sztokholmskim", czyli przejawem sympatii ofiar do swojego oprawcy.

Dziś Tegnell nie jest już tym samym optymistą co rok temu. Pod koniec lutego przedstawił trzy warianty rozwoju epidemii w Szwecji. Ten najbardziej pesymistyczny zakłada wzrost krzywej zakażeń, osiągając nawet dwukrotnie wyższy poziom niż ten odnotowany pod koniec grudnia. W ciągu doby byłoby to nawet ponad 12 tysięcy przypadków na - przypomnijmy - dziesięciomilionowy kraj. Nic zatem dziwnego, że rząd zapowiedział wprowadzenie kolejnych restrykcji w ramach ustawy pandemicznej. Władze chcą mieć możliwość wprowadzenia ograniczeń w środkach transportu publicznego oraz zamykania sklepów, siłowni i restauracji. To bardzo mocne wtargnięcie w sferę wolności obywateli Szwecji, którą jeszcze kilka miesięcy temu tak bardzo chroniono, nie zwracając uwagi na rosnące słupki liczby zakażeń i zgonów. Mocne, ale też i mocno spóźnione. Co do tego nie ma wątpliwości specjalizujący się w chorobach zakaźnych prof. Jan Albert z Karolinska Institute. Według naukowca obecna sytuacja Szwecji wynika z braku wystarczających działań na początku epidemii. - Nasi sąsiedzi (Norwegia, Finlandia i częściowo Dania) odnieśli wiosną sukces. Możliwe, że te działania procentują do dziś - uważa prof. Albert.
                          https://wydarzenia.interia.pl/raport...source=special
                          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Czyli po roku czasu, Szwedzi zapowiadają wprowadzenie takiego prawa jakie choćby u nas ? A no spoko, co za katastrofa, ich podejścia... Wytrzymali "tylko" 365 dni bez zamordyzmu i zepchnięcia sporej części społeczeństwa do szamba, (zresztą pod koniec 3 sezonu,zostało może z półtora miesiąca u nich, dopiero "zapowiadają" zamordyzm) w wyniku konsekwencji lockdownu. Szamba w którym my siedzimy już kilka miesięcy i zbierzemy tego owoce. (oczywiście niektórzy przyssani w odpowiednich miejscach nie będą mieć problemów) Foxx, Twoje przeklejki o tym jak to jest w Szwecji i że dopiero teraz zapowiadają wprowadzenie zamordyzmu, jest to już któraś z kolei, zbyt ostrą krytyką PiSu. Nie krytykuj tak agresywnie obecnej władzy, przecież inni też od razu wprowadzili zamordyzm i nawet większy. Nawet ja się nie posuwam do takich argumentów
                            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• https://www.dailywire.com/news/break...urce=housefile

“Instead, it’s a reminder that each person has their own role to play in their own personal safety as well as in the safety of others. It’s a reminder that individual safety is managed every day as a matter of personal responsibility rather than by government mandate. Individual responsibility is a corollary to individual freedom, we can have both.”
                              "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
                                (...)
                                Jasna sprawa, że z braku argumentów pozostają wrzutki ad personam. Może nie zauważyłeś, ale moje przeklejki w tym wątku dotyczą różnic w systemowym podejściu do tematu między stawianą przez korona-sceptyków za przykład Szwecją i resztą Europy. O PiS-ie nic tu nie ma. A w Szwecji jest jak wyżej.
                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X