Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Z tego co czytałem to nauczycieli 60+ jest 5% i bez ich szczepienia mają otworzyć szkoły (bezduszne dla tych 5%? - ochroniarzami czy kasjerkami 60+ też się nkt nie przejmuje).

A jaki inny sektor chciałbyś odblokowywać Astrą? Tancerki go go? - tam raczej nie ma 60+
    Jeżeli kluby go-go są zablokowane to czemu nie ? Każdy jeden poziom niższy paranoi, to zdecydowany plus Jeżeli faktycznie nie ma bardziej uciążliwych blokad i to już ostatnia ostoja ddmu, to chrzanić konwenanse, zaproponować im Astrę i jedziemy z tematem. No chyba, że w nowej normalności kluby go-go to biznes no-go ? Serio, wystawią tych biednych, najbardziej zagrożonych,, najsłabszych spośród kadry nauczycielskiej, 60+ na żer wirusa ? To okropne, musiało mi umknąć, że tacy bezduszni będą. Przecież, szczepionka chroni głównie podobno od ciężkiego przebiegu, nie od zakażenia. Czyli grupa najbardziej wystawiona, nie dostanie szczepionki, a szkoły zostaną uruchomione ? Niezły mindfuck nawet jak na obecny PiS. Nie spodziewałem się. Przez korporacjonizm mam sprany mózg zasadą 80/20, że skupiasz się na 20% które dostarczają 80% efektu, tu widzę idziemy na odwyrtkę Nieszablonowe, przyznam Można było się przez ten rok przyzwyczaić
    http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
      No wiem że nie, ale dlaczego wybrali akurat taką, skoro nauczyciele powyżej 60tki stanowią duży procent w szkołach i mają być wystawieni na strzał, nie można było im zagwarantować tej samej szczepionki co seniorom i zaszczepić wszystkich w jednym zbliżonym terminie, jak to było z lekarzami, czy seniorami.
      Czy na pewno aż tak duży? Nie jestem rycerzem okrągłego stołu i nie bronię rządzących ale co do szczepienia nauczycieli to akurat ta decyzja rządu się broni
      (L)

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta

Jeżeli kluby go-go są zablokowane to czemu nie ? Każdy jeden poziom niższy paranoi, to zdecydowany plus Jeżeli faktycznie nie ma bardziej uciążliwych blokad i to już ostatnia ostoja ddmu, to chrzanić konwenanse, zaproponować im Astrę i jedziemy z tematem. No chyba, że w nowej normalności kluby go-go to biznes no-go ? Serio, wystawią tych biednych, najbardziej zagrożonych,, najsłabszych spośród kadry nauczycielskiej, 60+ na żer wirusa ? To okropne, musiało mi umknąć, że tacy bezduszni będą. Przecież, szczepionka chroni głównie podobno od ciężkiego przebiegu, nie od zakażenia. Czyli grupa najbardziej wystawiona, nie dostanie szczepionki, a szkoły zostaną uruchomione ? Niezły mindfuck nawet jak na obecny PiS. Nie spodziewałem się. Przez korporacjonizm mam sprany mózg zasadą 80/20, że skupiasz się na 20% które dostarczają 80% efektu, tu widzę idziemy na odwyrtkę Nieszablonowe, przyznam Można było się przez ten rok przyzwyczaić
        Wiele innych grup zawodowych 60+ pracuje, więc i nauczyciele mogą. Jeżeli "wierzyć szczepionkom" to i tak będą bezpieczniejsi niż inne grupy, w których nikt nie będzie zabezpieczony. Wg mnie szkoły były zamykane bardziej z troski o dzieci niż o nauczycieli.

Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
        No wiem że nie, ale dlaczego wybrali akurat taką, skoro nauczyciele powyżej 60tki stanowią duży procent w szkołach i mają być wystawieni na strzał, nie można było im zagwarantować tej samej szczepionki co seniorom i zaszczepić wszystkich w jednym zbliżonym terminie, jak to było z lekarzami, czy seniorami.
        Według danych, które kiedyś mi migneły na Polsacie to jest 5% wszystkich nauczycieli.
        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Oj wydaję mi się że więcej, 5% to mogą być Ci na cały etat, a nauczyciele wspomagający, pracujący na niepełny etat? W szkole mojej mamy jest to ponad 15% czynnej kadry.
          Grupy 60+ pracują, ale istotne jest kto jest ich pracodawcą, jeśli Kaufland i inne hipermarkety zrobiłby powszechny program szczepień dla pracowników ale tylko tych 60- to miałoby to wg Ciebie sens? Jeśli odsetek tych niezaszczepionych z powodu wieku oscylowałby w okolicach 10-15%, prywaciarz może wywalać kasę na co chcę, rząd powinien myśleć o tym szerzej niż populizm. Powinno być jasno wyartykułowane, szczepimy nauczycieli ale tylko tych 60-, 60+ mimo że należą do grupy wyższego ryzyka nie szczepimy.

Komentarz

Oj wydaję mi się że więcej, 5% to mogą być Ci na cały etat, a nauczyciele wspomagający, pracujący na niepełny etat? W szkole mojej mamy jest to ponad 15% czynnej kadry.
            Grupy 60+ pracują, ale istotne jest kto jest ich pracodawcą, jeśli Kaufland i inne hipermarkety zrobiłby powszechny program szczepień dla pracowników ale tylko tych 60- to miałoby to wg Ciebie sens? Jeśli odsetek tych niezaszczepionych z powodu wieku oscylowałby w okolicach 10-15%, prywaciarz może wywalać kasę na co chcę, rząd powinien myśleć o tym szerzej niż populizm. Powinno być jasno wyartykułowane, szczepimy nauczycieli ale tylko tych 60-, 60+ mimo że należą do grupy wyższego ryzyka nie szczepimy.
            nauczyciel wspomagający zazwyczaj też pracuje na pełen etat. Tylko jego etat ma mniej godzin.
            349meczów*
            71 goli*
            58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Chodziło mi o tych z pełnym wymiarem godzin, masz rację.

Czarnek mówił o liczbie 800tyś nauczycieli z czego kilkadziesiąt tysięcy jest 60+, 5% to 40tyś.
              Ale zaszczepienie nauczycieli nie jest gwarantem powrotu wszystkich do szkół, bo wszystko zależy od liczby zachorowań, zgonów i rozwoju pandemii w pozostałych krajach to jego słowa.

Komentarz

Oj wydaję mi się że więcej, 5% to mogą być Ci na cały etat, a nauczyciele wspomagający, pracujący na niepełny etat? W szkole mojej mamy jest to ponad 15% czynnej kadry.
                Te 5% widziałem w "Wydarzeniach" Polsatu i nie była to plansza z prezentacji rządowej . Też mnie to dziwiło, ale pamiętaj, że dużo nauczycieli idzie na wcześniejszą emeryturę.

Grupy 60+ pracują, ale istotne jest kto jest ich pracodawcą, jeśli Kaufland i inne hipermarkety zrobiłby powszechny program szczepień dla pracowników ale tylko tych 60- to miałoby to wg Ciebie sens? Jeśli odsetek tych niezaszczepionych z powodu wieku oscylowałby w okolicach 10-15%, prywaciarz może wywalać kasę na co chcę, rząd powinien myśleć o tym szerzej niż populizm.
                Dopóki nie pokażesz mi źródła mówiącego o 10-15% to będę się jednak odnosił do 5% Jeżeli można zaszczepić 95% (przy nierealnym założeniu, że szczepią się wszyscy), to uważam, że to lepsze niż nikogo. Oczywiście lepiej 100%, ale ja też bym chciał być piękny, młody, zdrowy i bogaty, a tu już czterdziestka na karku
                Populizmem i wywalaniem kasy są raczej te powszechne badania nauczycieli.

Powinno być jasno wyartykułowane, szczepimy nauczycieli ale tylko tych 60-, 60+ mimo że należą do grupy wyższego ryzyka nie szczepimy
                No to właśnie tak jest i nikt tego nie ukrywa; mają to jeszcze na bilbordach powywieszać?
                A z tym czy nauczyciele są grupą wyższego ryzyka, to bym dyskutował, podajac choćby przykład tych kasjerek. I to kto jest ich pracodawcą nie powinno przy tej ocenie mieć znaczenia, bo państwo ma dbać o jednych i drugich jako o swoich obywateli, a nie o jednych jako o swoich pracowników.
                Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Szczepionka AstryZeneca to raczej szit. Oficjalne dane podają skuteczność na 59% a niezależne badania nie wykazują większych różnic z placebo. Sęk w tym, że ta szczepionka jest ukierunkowana na konkretne szczepy wirusa (tam pewnie daje te swoje 59%), podobnie jak grypowa, ergo szybko mutujący wirus w d... takie szczepionki.
                  Szczepionki dla "staruszków" mają zdecydowanie szersze spectrum działania, aż tak szerokie, że po drugiej dawce wielu szczepionych pada na ryja (znam z autopsji, nie z miejskich opowieści - znajome ze służby zdrowie na własnej skórze przetestowały z tygodniową zwałką), na szczęście wypadków śmiertelnych nie jest za dużo, no i jednak nie wyrasta druga głowa albo trzecia ręka ... natomiast kobiety w wieku reprodukcyjnym i jeszcze chcących, trzymałbym z daleka od tych nowoczesnych szczepionek póki co.
                  Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Też znalazłem informacje o 5%

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/ja...-ponad-60-lat/

Ale z 2018 roku i nie obejmuję ona tych którzy w grupie nauczyciele, mogą się teraz zapisać na szczepienie, Czarnek mówił o 800tyś nauczycieli ogółem. Ale dobrze możemy operować na 5%.

Tu jest link https://www.gov.pl/web/szczepimysie/...zeciw-covid-19 proszę znajdź informacje, że nauczyciele po 60tce nie będą szczepieni i tak też to było podawane w medaich od początku, szczepimy nauczycieli a teraz się okazuję że nie wszystkich bo się nie spina i producenci zmniejszyli dostawy a poza tym to ciężki rok bo zima przyszła. Info datowane na 12.2020

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dla-nauczycieli tu po przeczytaniu nagłówka i słodkim pierdololo dopiero w pytaniach tzw FAQ jest info o tym że nauczyciele będą szczepieni szczepionką nierekomendowaną dla osób 60+ a parę pięter niżej, że chvj wie kiedy się zaszczepią. Niestety nie jestem w stanie znaleźć daty edycji tego dokumentu.

Reasumując od początku na afiszu była fajnie brzmiąca akcja "szczepimy nauczycieli" a jak się okazało że szczepionek nie ma, co miało miejsce jakiś miesiąc temu to nikt się raczej nie zająknął że szczepienie nie będzie dla wszystkich, wyszło to dopiero teraz gdy przyszedł termin szczepień - jeśli się mylę to mnie popraw kiedy taka informacja pojawiła się w mediach, zakładam że jakiś tydzień temu gdy zaczęto odmawiać zapisania nauczycieli 60+ na szczepienie, u mojej mamy była to środa 03.02.

Co do badań to może gdyby faktycznie przebadali wszystkich to miałoby to sens, w "mojej" szkole mimo 100% chęci nie został zbadany nikt.

Co do nauczycieli jako grupy ryzyka, mam na myśli że osoby 60+ od początku mówi się że są w grupie ryzyka, pamiętaj, że na wiosnę gdy otwarto szkoły nauczyciele 60+ nie mogli przychodzić do pracy pod groźbą kary sanepidu 30kpln. Wtedy potraktowano jako tych najsłabszych i najbardziej narażonych, teraz to w sumie nie wiadomo jak ich traktują. Ja jestem zdania że kasjerka w maseczce plus klient w maseczce przez pleksę ma mniejszą szansę złapać wirusa niż nauczyciel zamknięty w sali zimą z 20 dzieci z czego jedno ma koronę.

Komentarz

• Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta

W kwietniu 2019 roku zniesiono limity , badania tomografii komputerowej, rezonans magnetyczny oraz endoprotezoplastykę. Sprawiło to, że kolejki się skróciły i średni czas oczekiwania spadł o około 35%.

Takie działania co do zniesienia limitów były już podejmowane w przeszłości - jak można przeczytać wyżej, z dobrym skutkiem w przypadku np. operacji na zaćmę.
                      Dlaczego do końca roku? Wydaje mi się, że musieliby "sypnąć" dużo więcej lekarzom za leczenie na NFZ, a ci nie będą raczej do tego skłonni bo bardziej im się opłaca robić to po swojej stawce prywatnie niż przyjmować nie wiadomo ilu ludzi na NFZ... Jest jeszcze opcja, że "sypnęliby" naprawdę dużo tym lekarzom, ale... Kalkulacje widocznie są takie, że mogą sobie pozwolić na taki "zabieg" tylko do końca roku.
                      Nie mam teraz za bardzo czasu żeby jakoś to rozwijać, ale ogólnie masz rację oprócz tego, że - "bo bardziej im się opłaca robić to po swojej stawce prywatnie niż przyjmować nie wiadomo ilu ludzi na NFZ" bo to tak nie wygląda - bo to przecież szpital ma kontrakt - a potem na zasadach rynkowych zatrudnia lekarza.
                      Ogólnie co do zasady-teoretycznie to cena usług medycznych jest urynkowiona, więc lekarzowi to koło...nogi lata, czy zrobi to na NFZ, czy prywatnie (wszak jest masa placówek prywatnych na kontraktach)

Oczywiście w praktyce ten system ma ileś tam mankamentów
                      - począwszy od limitów, które z automatu ograniczają dostępność świadczeń
                      - poprzez sytuację w której danej placówce bardziej się kalkuluje zrobić 100 jakichś pierdół niż 10 poważnych tematów
                      - a kończywszy na głównym problemie czyli dostępności lekarzy (który w związku z limitami nie jest do końca widoczny)

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że praktycznie (to jest moja opinia - którą usiłuje zainteresować z różnym skutkiem osoby ze środowiska medycznego )
                      zniesienie limitów wcale nie oznacza większych kosztów dla Państwa ->a zarazem co jest pewnym paradoksem nie jest do końca korzystne dla pacjenta.
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                        zniesienie limitów wcale nie oznacza większych kosztów dla Państwa ->a zarazem co jest pewnym paradoksem nie jest do końca korzystne dla pacjenta.
                        Mam podobne przemyślenia.

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Według naszych informacji, w poniedziałek zmarł kolejny, dziewiąty pensjonariusz domu seniora „A w sercu maj” z Woli Czołnowskiej w powiecie puławskim. Zakażenia SARS-CoV-2 potwierdzono już u większości podopiecznych tej prywatnej placówki. Seniorzy w styczniu byli szczepieni przeciw Covid-19.

Przyjęcie pierwszej dawki szczepionki przeciw Covid-19 nie gwarantuje pełnej ochrony przeciwko tej chorobie. Przekonali się o tym pensjonariusze, a także personel domu seniora „A w sercu maj”. Znaleźli się w grupie uprzywilejowanej.

– 19 stycznia zaszczepiono 37 pensjonariuszy tego domu seniora – potwierdza Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.
                          (...)
                          Nie wiemy, kiedy wśród seniorów z Woli Czołnowskiej pojawiły się objawy wskazujące na zakażenie patogenem. Pierwsze przypadki zgonów zanotowano we wtorek i środę, 2 i 3 lutego. W aktach nie stwierdzono jednak koronawirusa, więc placówka działała normalnie. Na testy dyrekcja zdecydowała się w piątek, gdy stan zdrowia pensjonariuszy i części personelu wyraźnie się pogorszył. Tego samego dnia pozytywny wynik dostała połowa badanych.

W nocy z piątku na sobotę do Woli Czołnowskiej przyjechały karetki ze szpitala specjalistycznego w Puławach. Lekarze zdecydowali o hospitalizacji łącznie 11 osób, w tym jednego z pracowników. 6 lutego puławski sanepid uznał ośrodek za ognisko koronawirusa. Po kolejnych testach okazało się, że liczba zakażonych wzrosła do 23.

Tymczasem w poniedziałek, 8 lutego w ośrodku dla seniorów zmarła kolejna, dziewiąta osoba. Liczba zakażonych obejmuje już większość pensjonariuszy i personelu. Stan osób hospitalizowanych na razie nie pozwala na ich wypisanie. Mimo przyjęcia pierwszej dawki szczepionki, chorobę przechodzą ciężko.
                          https://www.dziennikwschodni.pl/pula...000283559.html
                          Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                          I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• A jakby ktoś chciał to od jutra może też iść do kasyna, nocna zmiana w obostrzeniach dziś potwierdzona. Do pubu nie, ale w kasynie 1 os na 15m2 i 1,5m odstępu między klientami. Rozumiem, że w restauracjach jest to niemożliwe do spełnienia dlatego też na piwo się będzie chodzić od kasyna. I oficjalna argumentacja rządu, że chodzi o wpływy z podatków, które w przypadku kasyn są większe, żeby ktoś nie pomyślał że chodzi tylko o zdrowie obywateli i zatrzymanie pandemii.

Komentarz

• Po krótkim zamknięciu jutro będą mogły otworzyć się kasyna.
                              I będzie można w nich spożywać alkohol. Czyli restauracje- nie, kasyna - tak.

Komentarz

• Bardzo dobre info. Pani z Hita na Pl. Powstańców w grudniu nie kłamała mówiąc że 10 lutego zapraszamy ponownie. Mieli widać już wtedy dogadane.

Komentarz

Pracuję...
                                X