Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Presja ma sens Jeszcze tydzień temu - nie,nie możemy gdyż "będzie pomór jak w Portugalii" Propaganda rozkręcona powyżej średniej, a po tygodniu odwyrtka w drugą stronę. W sumie to współczuję PiSowi, że musi się zachowywać jak pijany dzięcioł, ale ma to na własne życzenie. Pozostaje miękiszonów cisnąć dalej w kolejnych tematach.

(Btw w Portugalii, też podchodzą do tej propagandy na luzie, trochę to wygląda jak straszenie jednych krajów drugim, gdzie w rzeczywistości gro miejscowych ludzi ma wywalone).
    http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez Traper Zobacz posta

Czyli twierdzisz, że służba zdrowia funkcjonuje teraz w sposób nad którym rząd nie panuje i system służby zdrowia to samowolka? Albo prościej odpowiedz wskazując jednego winnego- kto zatem jest winny tego, że w szpitalach są poodwoływane zabiegi od pół roku?
      Tym winnym jest wirus SARS-CoV-2.c

System służby zdrowia to nie samowolka - i właśnie w związku z tym systemem wpływ rządu na poszczególne placówki jest MARGINALNY.
      Oczywiście to rząd - czy tam ściślej parlament określa to w jakim systemie działają poszczególne placówki, ale praktycznie od 1991 roku (tu nie jestem do końca pewien - ktoś chce niech to sprawdzi) to szeroko rozumiane szpitale (bo rozumiem, że dla łatwości dyskusji ograniczamy się do tego poziomu) podlegają w 90%? samorządom.

Rola rządu sprowadza się głównie jakkolwiek by nie zabrzmiało do roli płatnika poprzez NFZ.
      I teraz tak w 2015 roku budżet NFZ pod 70 mld, w zeszłym wzrost pod 100 mld PLN.
      Inną rzeczą za którą odpowiada bezpośrednio rząd to system kształcenia lekarzy - ale tak jak już pisałem tutaj mamy wzrost studentów 1 roku o 50% (w porównaniu 2015 roku)
      Jeśli idzie o kluczowy wątek czyli nie lekarze jako tacy - a o otwarte specjalizacje tu też wygląda to lepiej - ale realnie problem nie leży po stronie rządu, tylko szeroko rozumianego środowiska lekarskiego, które nie szczególnie ma interes w otwieraniu nowych specjalizacji (mówię tu o tych bardziej niszowych) - ten wątek to też można by rozwinąć.

Oczywiście rząd - czy to poprzez MZ, czy też NFZ odpowiada również za politykę lekową, kontraktuje świadczenia itp. Ale nie ma to bezpośredniego wątku z rzeczonym "poodwoływaniem zabiegów" - bo to samo "odwoływanie" sprowadza się do jednego braku mocy przerobowych - czyli rzeczonych lekarzy specjalistów.

Zamieszczone przez Traper Zobacz posta

szpital wojewódzki, koło ***** mi lata komu on podlega, wiem za to kto wprowadził taki burdel, że od roku nie leczy się ludzi
      tylko widać, że Ty wiesz lepiej - tylko póki co od wczoraj nie dostałem żadnego konkretnego info w jaki sposób został "wprowadzony ten burdel".
      bo jak na razie to sprowadza się to wszystko do oskarżania rządu o to, że lekarze którzy do tej pory mogli zajmować się procedurą A, B, C, D zajmują się leczeniem pacjentów z koroną.
      Oczywiście nie przeszkadza to tym samym osobom napierdalać w rząd, że "zamknął całą Polskę".
      Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta

Pytasz o szpitale podlegające Ministerstwu Zdrowia, wojewodom, czy o szpitale prywatne?
        Co do zasady to wojewodom to nie podlegają żadne szpitale (pełni on funkcje nadzorczą, a nie zarządczą)
        Ogólnie to miałem nadzieję - niestety chyba płonną, że przy okazji COVID dojdzie do jakiejś głębszej refleksji nad stanem polskiej służby zdrowia, a żeby daleko nie szukać to wygląda on tak.
        Województwo x (albo dobra niech będzie - małopolska) szpital y - 80% osób pod respiratorami umiera, szpital z umiera w nim 20% (mimo, że do tego drugiego trafiają pacjenci w gorszym stanie - bo zwożeni z innych szpitali).
        Morał tego jest taki, że Polska służba zdrowia oparta o szpitale której właścicielami są "starości" (to jest dosłowny cytat jednego z nich) jest kompletnie niewydolna (tym bardziej w zderzeniu z COVID).
        Podkreślam, że osobiście nie widzę praktycznie żadnej różnicy w tym czy w danym powiecie rządzi PO/PSL/PiS czy jakaś lokalna emanacja jednej z tych partii wszędzie wygląda to podobnie.
        Ale tutaj trzeba wrócić do samego projektu Religii (jedynego słusznego) - jego wykonaniu (karykaturalnym). I tutaj powtórzę się i może niektórych zaskoczę - bo rację miał Arłukowicz w swym słynnym nagraniu - po prostu szpitali w Polsce jest dużo, za dużo. Zamiast koncentracji skromnych sił i środków mamy rozrzucenie ich w sposób kompletnie chaotyczny po całej Polsce - co kończy się tym, że lekarze z Warszawy potrafią robić dyżury w Kotlinie Kłodzkiej (aczkolwiek to jest wątek poboczny)
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

tylko widać, że Ty wiesz lepiej - tylko póki co od wczoraj nie dostałem żadnego konkretnego info w jaki sposób został "wprowadzony ten burdel".
          bo jak na razie to sprowadza się to wszystko do oskarżania rządu o to, że lekarze którzy do tej pory mogli zajmować się procedurą A, B, C, D zajmują się leczeniem pacjentów z koroną.
          Oczywiście nie przeszkadza to tym samym osobom napierdalać w rząd, że "zamknął całą Polskę".
          Jesteś tak bezczelny, że nie ma sensu z Tobą dyskutować, broń dalej pisu na każdy możliwy sposób, życzę Ci tylko żebyś nigdy nie musiał sobie w swojej głowie myśleć z czyjego powodu Twój bliski nie jest leczony

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
            Maszyna losującą wylosowała.
            Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że ryzyko zarażenia w kinie siedząc na co drugim krześle jest mniejsze niż w restauracji.
            Jeść popcorn w kinie możesz, nie zarazisz się
            Jeść popcornu w McDonaldzie nie możesz bo się zarazisz

Przecież to oczywiste

Dobra, kpiny kpinami, prawda jest taka, że rząd wieloma miesiącami durnych decyzji postawił się pod ścianą.
            Teraz każda decyzja choćby dobra (te o otwarciu kin itp są dobre) rodzi kolejne porównania i wykazuje nielogiczność tego całego lockdownowego cyrku.

​​​

​​​​​

Komentarz

• Zamieszczone przez Kalle Zobacz posta

​​​​​
              Zrozumiałem to tak, że kina będą bez możliwości jedzenia na sali.

Komentarz

• Zamieszczone przez Kalle Zobacz posta

Jeść popcornu w McDonaldzie nie możesz bo się zarazisz

Przecież to oczywiste

Dobra, kpiny kpinami, prawda jest taka, że rząd wieloma miesiącami durnych decyzji postawił się pod ścianą.
                Teraz każda decyzja choćby dobra (te o otwarciu kin itp są dobre) rodzi kolejne porównania i wykazuje nielogiczność tego całego lockdownowego cyrku.

​​​

​​​​​
                Nielogiczność jest przede wszystkim w braku jasnych kryteriów. Co takiego się zmieniło, że znosimy część obostrzeń? Zarażonych dalej 6-7tys. dziennie, zmarłych ponad 400. Równie dobrze można to było zrobić kilka tygodni temu. Przestraszyli się protestów, otwierania lokali i tyle. Dziecinada.
                Bazinga!
                Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

• Dobrze, że otworzyli orliki na których było pełno dzieciaków
                  I dobrze, że otworzyli kina które się nie otworzą
                  #MuremZaBonusem

Komentarz

• Zamieszczone przez Traper Zobacz posta

Jesteś tak bezczelny, że nie ma sensu z Tobą dyskutować, broń dalej pisu na każdy możliwy sposób, życzę Ci tylko żebyś nigdy nie musiał sobie w swojej głowie myśleć z czyjego powodu Twój bliski nie jest leczony
                    hahaahahahahahahahah Ty masz odpowiedź na wszystko PiS lol a ja mam na to nawet nazwę
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta

Nielogiczność jest przede wszystkim w braku jasnych kryteriów. Co takiego się zmieniło, że znosimy część obostrzeń? Zarażonych dalej 6-7tys. dziennie, zmarłych ponad 400. Równie dobrze można to było zrobić kilka tygodni temu. Przestraszyli się protestów, otwierania lokali i tyle. Dziecinada.
                      Zamykają - źle. Otwierają - źle. Typowa opozycja
                      Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta

Do tego jeść, czy nie jeść w kinie ja tam chodzę do kina obejrzeć film, a nie się nażreć
                        PS. Bardzo dobrze, że otwierają, nawet bez żarcia, bo będę mógł się nieco zrelaksować na jakimś dobrym seansie a pewnie zaległości do wyświetlenia jest co nie miara

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Jak tylko mnie poinformujesz - KTO i w jaki sposób zablokował "diagnostykę i planowe zabiegi w zeszłym roku" (i jeszcze kiedy) to odniosę się do tego co napisałeś - bo nie mam zamiaru po próżnicy polemizować nie z faktami, a z czyimiś wyobrażeniami.
                          No żesz kurde nie bądź bezczelny.
                          https://www.prawo.pl/zdrowie/wznowie...sa,500012.html
                          https://www.gov.pl/web/rpp/zbliza-si...-czy-to-prawda
                          https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/a...wych,7896.html

Czyli chronologicznie:
                          - od marca do maja ograniczenie do minimum
                          - od maja powolne przywracanie diagnostyki i zabiegów (już mamy wielotysięczne kolejki)
                          - połowa października ponowne zamknięcie (pisał o tym Niedzielski, nie chce mi się szukać)
                          - początek roku ponowne odmrażanie.
                          Bite 4-5 miesięcy zamknięcia. Pytanie, jak szybko po odmrożeniu nastąpił powrót do poziomu zabiegów w odniesieniu do 2019r.
                          Na necie można też sprawdzić o ile operacji kardiologicznych i onkologicznych spadło w stosunku do 2019r.

A z innej beczki. O instrukcji do sanepidu, o sposobie karania przedsiębiorców, wypełniającej znamiona przestępstwa z art. 231 kk słyszałeś?

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta

Zamykają - dobrze. Otwierają - dobrze. Typowy zwolennik PiSu.
                            A że ani w zamykaniu ani w otwieraniu nie ma żadnej logiki czy konsekwencji, to już nieistotne. Ważne, że PiS, czyli jest dobrze!

Edit: Helios już oświadczył, że się nie otworzy. Cinema City i Multikino nie podjęły decyzji. Także tak...
                            Ostatnio edytowany przez KrzychuS; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez KRA Zobacz posta

No żesz kurde nie bądź bezczelny.
                              https://www.prawo.pl/zdrowie/wznowie...sa,500012.html
                              https://www.gov.pl/web/rpp/zbliza-si...-czy-to-prawda
                              https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/a...wych,7896.html

Czyli chronologicznie:
                              - od marca do maja ograniczenie do minimum
                              - od maja powolne przywracanie diagnostyki i zabiegów (już mamy wielotysięczne kolejki)
                              - połowa października ponowne zamknięcie (pisał o tym Niedzielski, nie chce mi się szukać)
                              - początek roku ponowne odmrażanie.
                              Bite 4-5 miesięcy zamknięcia. Pytanie, jak szybko po odmrożeniu nastąpił powrót do poziomu zabiegów w odniesieniu do 2019r.
                              Na necie można też sprawdzić o ile operacji kardiologicznych i onkologicznych spadło w stosunku do 2019r.

A z innej beczki. O instrukcji do sanepidu, o sposobie karania przedsiębiorców, wypełniającej znamiona przestępstwa z art. 231 kk słyszałeś?
                              O następny z bezczelnym

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/a...enia,7826.html

"Aby minimalizować ryzyko transmisji infekcji COViD-19 oraz zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala, Centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo.

Przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń, należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.
                              ....

Ważne!

Ograniczenie nie powinno dotyczyć planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.

Jednocześnie przypominamy, że w każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia, należy indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyka dotyczące stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia oraz potencjalne skutki."

I kto tu jest bezczelny.
                              Ale ja wiem to zwykła grypka i w sumie na **** te wszystkie ograniczenia.
                              Bo jak to wyglądało w praktyce to nie mam potrzeby tego pisać, bo przecież i tak wiecie lepiej.
                              Mam tylko jedno pytanie - jak wyglądał wykres śmiertelności rdr z marca-maja ?

Zaś co do 231kk to nawet musiałem sprawdzać co to za artykuł...tak jest wypełnia to znamiona przestępstwa, tak samo jak akcja sprawdzania stanu autokarów przed feriami/wakacjami. Chociaż w sumie takie podejście nie dziwi skoro po wejściu na stronę tych od otwierania restauracji wyskakuje reklama kancelarii prawnej...jedyny zysk jest taki, że paru kolegów prawnikó zarobi na tym kilka złotych.
                              Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Ja teraz wizytuje okolice Szczyrku to tutaj okolica mocno oflagowana banerami jest gdzie głównie piszą :hotele restauracje i stoki że nie mogą pracować i kasy nie maja. Natomiast odwiedzając lokale lepiej miejscowych pytać to wtedy bez kolejki restauracje się odwiedzi a te knajpy z akcji otwieramy czy inne które są głośne to straszne kolejki maja

Komentarz

Pracuję...
                                X