Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• No to ładne dane masz TNTP z Nowogrodzkiej. Wczoraj tylko byłem w 3 knajpach i 1 barze (okolice JP2), a wiem co najmniej o 20 knajpach otwartych przez znajomych. Myślę, że w skali Warszawy jest ich otwarte co najmniej kilkaset, ale nie wszystkie są otwarte wprost i oficjalnie.

Inna sprawa, że są raczej pustki (max 10-20 osób w środku).

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
      W Warszawie jest otwartych dosłownie kilka. Bazuję na https://newsmap.pl/mapshare/eee90ba6...150466f27746a/
      Przez link nie mogłem się dostać, dopiero jak wyggoglałem to zobaczyłem tą mapę. Nie wiem ile jest otwarte czy kilka czy kilkaset (pewnie coś pomiędzy) natomiast dwóch miejscówek w których czasem bywam, nie ma na tej mapie.
      http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Bo nie wszyscy się z tym afiszują.

Sanepid i policja też oglądają te mapy.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
          Zaś co do służby zdrowia to wydaje mi się, że byłby ona trochę bardziej wydajna gdyby nie te kilkadziesiąt tysięcy osób leżących na plandemiczną chorobę w szpitalach (tak, tak ja wiem to statyści - ani chybi z Niemiec).

Aktualnie bodaj 12k, więc jeszcze brakuje do tych kilkudziesięciu tysięcy. Pomijam już fakt, jakie wystarczy spełnić kryteria, żeby tam trafić. Czego się ograniczać, ja bez kozery napiszę pińcet tysięcy. Przypomnisz ile mamy łóżek w Polsce? Tak, wiem, wiem, to żaden argument, bo liczy się obsługa tego łóżka i pozostały sprzęt. Gadałeś ostatnio z kimś z covidovego? Labę mają, jak skvrwysyn, połowa oddziałów pusta. Miałeś okazję dowiedzieć się co się dzieje w hospicjach, czy DPS-ach? Ludzie padają, jak muchy z przerażenia i opuszczenia, nie widząc swoich bliskich od miesięcy, bez chęci do życia z przybijanym covid, jak leci. Wytłumaczysz mi po chvj na cztery spusty zablokowali diagnostykę i planowe zabiegi w zeszłym roku? Podasz, jakie statystyki ma Szwecja, czy Białoruś jeżeli chodzi o nadprogramowe zgony? U nas ze dwa miesiące jeszcze takiego cyrku i będzie 100k. Przypomnisz, które pod tym względem zajmujemy miejsce w Europie? Obudź się facet z tego letargu, bo na razie to Ty wychodzisz na niezłego foliarza, który wierzy w zbawczą moc izolacji i maseczki. Tylko uważaj, bo dr. Grzesiowski uważa, że nowe mutacje lepiej "penetrują" materiały i noszenie zwykłej, bawełnianej maseczki jest niewystarczające.

Komentarz

• Zamieszczone przez KRA Zobacz posta

Aktualnie bodaj 12k, więc jeszcze brakuje do tych kilkudziesięciu tysięcy. Pomijam już fakt, jakie wystarczy spełnić kryteria, żeby tam trafić. Czego się ograniczać, ja bez kozery napiszę pińcet tysięcy. Przypomnisz ile mamy łóżek w Polsce? Tak, wiem, wiem, to żaden argument, bo liczy się obsługa tego łóżka i pozostały sprzęt. Gadałeś ostatnio z kimś z covidovego? Labę mają, jak skvrwysyn, połowa oddziałów pusta. Miałeś okazję dowiedzieć się co się dzieje w hospicjach, czy DPS-ach? Ludzie padają, jak muchy z przerażenia i opuszczenia, nie widząc swoich bliskich od miesięcy, bez chęci do życia z przybijanym covid, jak leci. Wytłumaczysz mi po chvj na cztery spusty zablokowali diagnostykę i planowe zabiegi w zeszłym roku? Podasz, jakie statystyki ma Szwecja, czy Białoruś jeżeli chodzi o nadprogramowe zgony? U nas ze dwa miesiące jeszcze takiego cyrku i będzie 100k. Przypomnisz, które pod tym względem zajmujemy miejsce w Europie? Obudź się facet z tego letargu, bo na razie to Ty wychodzisz na niezłego foliarza, który wierzy w zbawczą moc izolacji i maseczki. Tylko uważaj, bo dr. Grzesiowski uważa, że nowe mutacje lepiej "penetrują" materiały i noszenie zwykłej, bawełnianej maseczki jest niewystarczające.
            Jak tylko mnie poinformujesz - KTO i w jaki sposób zablokował "diagnostykę i planowe zabiegi w zeszłym roku" (i jeszcze kiedy) to odniosę się do tego co napisałeś - bo nie mam zamiaru po próżnicy polemizować nie z faktami, a z czyimiś wyobrażeniami.
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

Chyba, że Ci chodzi o model badawczy to masz tu pierwszy lepszy - miłego liczenia https://www.medrxiv.org/content/10.1...03v1.full-text
              Dowiem się co konkretnie chciałbyś liczyć w trakcie zapoznawania się z powyższym linkiem?
              Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
              -------------
              Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Przecież to trzeba być ślepym kowidofanatykiem aby twierdzić iż "pandemia" nie zablokowała diagnostyki i leczenia innych chorób. Są setki artykułów i danych. Wystarczy kilka sekund w google :

https://www.money.pl/gospodarka/ukryte-ofiary-pandemii-pomoc-przychodzi-zbyt-pozno-zgonow-bedzie-wiecej-6574851943705568a.html

https://businessinsider.com.pl/finan...europy/rv55q83

https://zdrowie.dziennik.pl/aktualno...tatystyki.html

https://radio.opole.pl/100,367300,cz...yc-przez-koron

https://www.termedia.pl/mz/Diagnosty...uca,41033.html

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...orych-na-raka/

Komentarz

Jak tylko mnie poinformujesz - KTO i w jaki sposób zablokował "diagnostykę i planowe zabiegi w zeszłym roku" (i jeszcze kiedy) to odniosę się do tego co napisałeś - bo nie mam zamiaru po próżnicy polemizować nie z faktami, a z czyimiś wyobrażeniami.
                  Ja Ci mogę odpowiedzieć, nasz rząd zablokował. Zabiegi nie są wykonywane dalej, mój ojciec czeka na zabieg od połowy zeszłego roku.

Komentarz

• Zamieszczone przez Traper Zobacz posta

Ja Ci mogę odpowiedzieć, nasz rząd zablokował. Zabiegi nie są wykonywane dalej, mój ojciec czeka na zabieg od połowy zeszłego roku.
                    Ale to rozumiem, że skoro to rząd zablokował to jakimś rozporządzeniem ? Czy jak to tak ?

Zamieszczone przez maestro(L) Zobacz posta
                    Przecież to trzeba być ślepym kowidofanatykiem aby twierdzić iż "pandemia" nie zablokowała diagnostyki i leczenia innych chorób. Są setki artykułów i danych. Wystarczy kilka sekund w google :
                    To kto to w końcu zablokował - Ty piszesz "pandemia", ktoś inny pisze rząd.
                    Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• TNTP to dobry herbatnik jest
                      https://encyklopedia.interia.pl/gwar...pa,nId,2122863

Komentarz

• Zamieszczone przez Gelo85 Zobacz posta
                        foliarskie sie nie liczą
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Dowiem się co konkretnie chciałbyś liczyć w trakcie zapoznawania się z powyższym linkiem?
                          Czy Ty coś pijesz ? Bo ostatnie Twoje dwa posty skierowane do mnie są z lekka ekstrawaganckie pod względem stylistycznym. ->"Dopisz sobie powyższe do tej części Twoich produkcji, które są bezużytecznym, nic nie wnoszącym gównem, żebyś później nie pytał kiedy i gdzie. Które napisałeś w odpowiedzi na najzwyklejsze pytanie."

Związek przyczynowo skutkowy jest taki
                          X - pisze, że to dobrze, że ludzie obchodzą obostrzenia
                          Y- pisze, że to dobrze dla ich zdrowia
                          JA - piszę, że nie wiem co dobrego dla zdrowia może być w otwarciu knajpy pod szyldem muzeum
                          TY się pytasz -> "Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Są na to jakieś badania?"

I teraz tak dla mnie wydaje się logicznym, iż knajpy/kluby/dansingi itp. ze względu na specyfikę działalności (rozumiem, że nie muszę Ci jej opisywać) są miejscami szczególnego ryzyka epidemiologicznego. Ale rozumiem, że są osoby które mają co do tego wątpliwości dlatego też przytoczyłem jedno z badań naukowych, które opisuje (za pomocą modelowania matematycznego) rozprzestrzenianie się wirusa w konkretnym środowisku (w tym konkretnym wypadku restauracyjnym).
                          I między innymi na podstawie tego badania uważam, iż otworzenie knajp/pubów jak zwał, tak zwał związane jest z określonym (chociażby w rzeczonym modelu) ryzykiem - które ma się nijak do "zdrowotnej opłacalności".
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• ew
                            Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Czy Ty coś pijesz ? Bo ostatnie Twoje dwa posty skierowane do mnie są z lekka ekstrawaganckie pod względem stylistycznym. ->"Dopisz sobie powyższe do tej części Twoich produkcji, które są bezużytecznym, nic nie wnoszącym gównem, żebyś później nie pytał kiedy i gdzie. Które napisałeś w odpowiedzi na najzwyklejsze pytanie."
                            Ostatnio miałeś jakieś wątpliwości co mam na myśli pisząc o Twoich jaśniepańskich manierach, więc tym razem wskazałem. Nie rozumiem, co siedzi w Twojej łepetynce, że nie potrafisz uniknąć tego typu wtrętów, żeby za dwa posty się ewentualnie tłumaczyć, że Ty wcale nie uogólniasz, nie upraszaczasz, nie manipulujesz, nie wrzucasz swoich adwersarzy do jednego worka itd. Ale dociekać nie zamierzam, po prostu wskazałem gdzie jest gówno, żebyś może za którymś razem załapał. Mogłeś napisać tego posta bez postscriptum i byłoby ok, no ale jednak coś się stało, że się zesrało. E: jeszcze nie zapomnij jakoś niedługo gdzieś przy jakiejś okazji napisać, że nie da się na forum dyskutować.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                            Związek przyczynowo skutkowy jest taki
                            X - pisze, że to dobrze, że ludzie obchodzą obostrzenia
                            Y- pisze, że to dobrze dla ich zdrowia
                            JA - piszę, że nie wiem co dobrego dla zdrowia może być w otwarciu knajpy pod szyldem muzeum
                            TY się pytasz -> "Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Są na to jakieś badania?"

I teraz tak dla mnie wydaje się logicznym, iż knajpy/kluby/dansingi itp. ze względu na specyfikę działalności (rozumiem, że nie muszę Ci jej opisywać) są miejscami szczególnego ryzyka epidemiologicznego. Ale rozumiem, że są osoby które mają co do tego wątpliwości dlatego też przytoczyłem jedno z badań naukowych, które opisuje (za pomocą modelowania matematycznego) rozprzestrzenianie się wirusa w konkretnym środowisku (w tym konkretnym wypadku restauracyjnym).
                            I między innymi na podstawie tego badania uważam, iż otworzenie knajp/pubów jak zwał, tak zwał związane jest z określonym (chociażby w rzeczonym modelu) ryzykiem - które ma się nijak do "zdrowotnej opłacalności".
                            Napisałem, że zanim się odniosę do samego linku, chcę żebyś mi wyjaśnił co ma znaczyć stwierdzenie "miłego liczenia". Co miałeś na myśli. Zapoznałem się z linkiem dosyć dobrze i tam nie ma nic do liczenia. Może zobaczyłeś jakieś równania i pomyślałeś że to jakaś matematyka. A może czegoś nie zrozumiałem. Pytam o konkretne sformułowanie, którego użyłeś. Musiało być jakieś chytre, skoro płynnie od niego przeszedłeś do tego gówna, które wylałeś w kolejnych zdaniach.
                            Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                            -------------
                            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Ostatnio miałeś jakieś wątpliwości co mam na myśli pisząc o Twoich jaśniepańskich manierach, więc tym razem wskazałem. Nie rozumiem, co siedzi w Twojej łepetynce, że nie potrafisz uniknąć tego typu wtrętów, żeby za dwa posty się ewentualnie tłumaczyć, że Ty wcale nie uogólniasz, nie upraszaczasz, nie manipulujesz, nie wrzucasz swoich adwersarzy do jednego worka itd. Ale dociekać nie zamierzam, po prostu wskazałem gdzie jest gówno, żebyś może za którymś razem załapał. Mogłeś napisać tego posta bez postscriptum i byłoby ok, no ale jednak coś się stało, że się zesrało.
                              Też Cię lubię

Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                              Napisałem, że zanim się odniosę do samego linku, chcę żebyś mi wyjaśnił co ma znaczyć stwierdzenie "miłego liczenia". Co miałeś na myśli. Zapoznałem się z linkiem dosyć dobrze i tam nie ma nic do liczenia. Może zobaczyłeś jakieś równania i pomyślałeś że to jakaś matematyka. A może czegoś nie zrozumiałem. Pytam o konkretne sformułowanie, którego użyłeś. Musiało być jakieś chytre, skoro płynnie od niego przeszedłeś do tego gówna, które wylałeś w kolejnych zdaniach.
                              I tutaj dochodzimy do sedna sprawy Ty zapoznałeś się z linkiem "dość dobrze" i na tej podstawie skonstatowałeś iż "tam nie ma nic do liczenia", natomiast ja po pobieżnym zapoznaniu się z tym samym linkiem skonkludowałem, iż jest w nim zawarty rzeczony model matematyczny które umożliwia (oczywiście w sposób czysto teoretyczny) oszacować ryzyko zakażenia COVID w pomieszczeniu restauracyjnym o danych parametrach.

Zresztą faktycznie, nie trzeba liczyć - wystarczy zapoznać się z podsumowaniem ->Our results have shown a remarkable direct linkage between regions of high aerosol exposure index and the reported infection patterns in the restaurant, providing strong support to the airborne transmission occurring in this widelyreported incidence. Moreover, using flow structure analysis based on the mean flow streamlines and the distribution of turbulent kinetic energy and reverse-time tracing of aerosol trajectories in the simulation, we are able to further pinpoint the influence of different environmental parameters (i.e., thermal, ventilation rate, and filtration efficiency) on the infection risks and various potential airborne transmission pathway that can lead to the infection. Specifically, the thermal plumes caused by the temperature difference between ambient air and human/table is shown to cause local recirculation flows in low-ceiling/confined spaces that can substantially increase infection risks.

W sumie nie jest to specjalnie odkrywcze, bo badań dotyczących wpływu cyrkulacji/wymiany powietrza jest od zajebania. Ale, ja wiem zapewne trzymając się Twego słownictwa to "gówno", albo wczytując się w retorykę innych użytkowników "długie ręce Merkel", albo "socjopatyczny rząd PiS" manipuluje badaniami naukowymi, a rację ma Ivan Komarenko.
                              Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

Ale to rozumiem, że skoro to rząd zablokował to jakimś rozporządzeniem ? Czy jak to tak ?

To kto to w końcu zablokował - Ty piszesz "pandemia", ktoś inny pisze rząd.
                                A widzi Pan tutaj S? A widzi Pan tutaj cudzysłów? to rząd ograniczył działanie lekarzy do tego do czego zostali powołani. Z powodu grypopodobnego koronawirusa, który istnieje z nami od dawien dawna i jego śmiertelność dla większości ludzi jest praktycznie promilowa pozbawił podstawowej opieki zdrowotnej czyli pośrednio uśmiercił dziesiątki tysięcy ludzi. Efekty uboczne tych działań będą się za nami ciągnęły długie lata... tak samo jak nic nie dający lockdown i restrykcję bo wszyscy.. ale Panie TNPT masz rację. Miłość do partii najważniejsza!

Komentarz

Pracuję...
                                X