Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zmienił się front na forum. Chyba się wypłaszczyło
    Zostali jeszcze jacyś covidianie oprócz TNTP i Jaco ?

Komentarz

• Zamieszczone przez Koko Zobacz posta

Rozumiem, że właściciele restauracji, hotelarze i drobni przedsiębiorcy mają w ramach wyższych idei poświęcać swoje interesy i bankrutować? Może niech swoich wynagrodzeń w ramach przykładu zrzekną się politycy, i tak przeżyją ten okres bez problemu, ale łatwiej doradzać innym jak zbankrutować "z klasą". Rozumiem, że Ty poświęciłbyś swój interes i został z długami w tej sytuacji? Jednym daje się zarabiać w absurdalnych okolicznościach (Ikea, Castorama i te inne molochy) a innym daje złote rady jak upaść. Zapewne zdajesz sobie sprawę, że przedsiębiorcy też mają rodziny, jakieś choroby wśród najbliższych (nie covidowe) których utrzymanie dużo kosztuje. I oni mają wszystko poświęcić bo zabrania im się prowadzenia biznesu. Tak realnie jaki jest teraz problem, żeby otworzyć restauracje z dostępem do 50% stolików??
      Natomiast ja rozumiem, że w ramach jeszcze wyższych idei polskie społeczeństwo ma się zrzucać na "właścicieli restauracji, hotelarzy i drobnych przedsiębiorców" (tutaj mam pytanie - jakie przepisy prawne zakazały działalności tejże drobnicy) którzy do tej pory mieli je w dupie czy to jadąc na stratach, czy to zatrudniając na lewo - bo standardowym tekstem "biznesmenów" nie objęła nas tarcza bo śnieg i gradobicie. Zresztą najlepszym podsumowaniem tego wątku jest ta słynna restauracja z Sosnowca która dostała z PFR ćwierć bańki, co nie przeszkadza jej być w forpoczcie poszkodowanych przez rząd.

Zaś co do ograniczania prowadzenia biznesu, to pomijając fakt - że gospodarczo ma to marginalne znaczenie, to sam uważam, że patrząc na karykaturalne jego efekty (w sensie wszyscy - na czele z "rządzącymi" mają je w dupie) jak najbardziej jestem za praktycznie pełnym otwarciem gospodarki - z zachowaniem jakichś tam reżimów sanitarnych.
      Natomiast jeśli ktoś nie rozumie, czym były te obostrzenia podyktowane (mając przy tym świadomość, że część z nich była kompletnie z dupy - czy tam w dalszym ciągu jest) to po wyjebaniu x postów na ten temat, nie czuję się na siłach żeby mu w tym pomóc.

Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Są na to jakieś badania?
        W sensie co do tego konkretnego miejsca - to jakiś czas temu rząd chciał wprowadzić mechanizm umożliwiający takie badania - analizy, ale po hejcie na forumce się z tego wycofał
        Chyba, że Ci chodzi o model badawczy to masz tu pierwszy lepszy - miłego liczenia https://www.medrxiv.org/content/10.1...03v1.full-text

ps. Zawsze możesz wziąć do pomocy Gelo - ani chybi wyjdzie mu, że autorzy tego badania to szury, reptilianie, agenci Merkel - albo najlepiej 3 w 1.

Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Natomiast ja rozumiem, że w ramach jeszcze wyższych idei polskie społeczeństwo ma się zrzucać na "właścicieli restauracji, hotelarzy i drobnych przedsiębiorców" (tutaj mam pytanie - jakie przepisy prawne zakazały działalności tejże drobnicy) którzy do tej pory mieli je w dupie czy to jadąc na stratach, czy to zatrudniając na lewo - bo standardowym tekstem "biznesmenów" nie objęła nas tarcza bo śnieg i gradobicie. Zresztą najlepszym podsumowaniem tego wątku jest ta słynna restauracja z Sosnowca która dostała z PFR ćwierć bańki, co nie przeszkadza jej być w forpoczcie poszkodowanych przez rząd.

Zaś co do ograniczania prowadzenia biznesu, to pomijając fakt - że gospodarczo ma to marginalne znaczenie, to sam uważam, że patrząc na karykaturalne jego efekty (w sensie wszyscy - na czele z "rządzącymi" mają je w dupie) jak najbardziej jestem za praktycznie pełnym otwarciem gospodarki - z zachowaniem jakichś tam reżimów sanitarnych.
          Natomiast jeśli ktoś nie rozumie, czym były te obostrzenia podyktowane (mając przy tym świadomość, że część z nich była kompletnie z dupy - czy tam w dalszym ciągu jest) to po wyjebaniu x postów na ten temat, nie czuję się na siłach żeby mu w tym pomóc.

Rozumiem po co były wprowadzane, ale elastyczności i rozwagi nie ma w tym żadnej.

Co do gastronomii jasne, że są właściciele kombinatorzy. Ale co z tymi co sami ciężko pracują na kuchni i na sali? Im się według tej tarczy pomoc nie należała. Knajpy zamknięto 24 października, dopiero od stycznia można umarzać ZUS. 3 miesiące bez kompletnie żadnej pomocy, jeśli ktoś wynajmuje lokal od prywaciarza to naprawdę ciężko się utrzymać. Temat rzeka. Mi też szkoda przekonywać kogoś, że ta pomoc jest po prostu spóźniona. I na końcu tej drogi jakiś mózg na którego pensje się zrzucamy wszyscy ogłasza że wolałby zbankrutować, ale ocalić czyjeś życie. Wspaniała postawa. Mnóstwo ludzi czeka na drogie leczenie, choruje na nowotwory, zawsze może oddać co ma na leczenie kogoś. Łatwo dysponować czyimś majątkiem. Takie słowa polityka w tej sytuacji do dla nie kpina.

Nie musisz mnie uświadamiać po co te obostrzenia, dobrze wiem, i jak najbardziej popieram wszelki reżim sanitarny. Ale skoro sam widzisz jakie to ma opłakane skutki i jak sami rządzący to tego podchodzą, to niech nie zabraniają ludziom prowadzenia własnych interesów. Zero podejścia do ludzi, medialne szopki, wykresy, ale za grosz zrozumienia dla zwykłych obywateli.
          Słowa są zbędne... tej miłości opisać nic nie jest w stanie... (L)

Komentarz

W sensie co do tego konkretnego miejsca - to jakiś czas temu rząd chciał wprowadzić mechanizm umożliwiający takie badania - analizy, ale po hejcie na forumce się z tego wycofał
            Nie mam pojęcia do czego pijesz.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
            Chyba, że Ci chodzi o model badawczy to masz tu pierwszy lepszy - miłego liczenia https://www.medrxiv.org/content/10.1...03v1.full-text
            Zanim przejdę dalej - co konkretnie chciałbyś liczyć?

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
            ps. Zawsze możesz wziąć do pomocy Gelo - ani chybi wyjdzie mu, że autorzy tego badania to szury, reptilianie, agenci Merkel - albo najlepiej 3 w 1.
            Dopisz sobie powyższe do tej części Twoich produkcji, które są bezużytecznym, nic nie wnoszącym gównem, żebyś później nie pytał kiedy i gdzie. Które napisałeś w odpowiedzi na najzwyklejsze pytanie.
            Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
              Nie mam pojęcia do czego pijesz.
              Zakładam, że TNTP chodziło o tę aplikację na komórki, która miała zbierać dane kto, gdzie, kiedy.
              Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
              St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

Tak jest otwarcie Muzeum Kapsli bankowo opłaci się nam "zdrowotnie". Natomiast teoria o mackach Merkel jest wprost adekwatna do innych przemyśleń osób ją szerzących
                Jeżeli korzyści "zdrowotne" z pełnego otwarcia gospodarki i służby zdrowia sprowadziłeś do otwarcia jednego lokalu, to gratuluję szerokiego spojrzenia na problem. Ciągle klapki na oczach, covidocentryzm i wszędzie wkoło reptilianie i siewcy śmierci. Spojrzenie zupełnie, jak u naszych rządzących.

Komentarz

• Zamieszczone przez KRA Zobacz posta
                  Spojrzenie zupełnie, jak u naszych rządzących.
                  Przypadek?

A tak serio to Horbanowi dzisiaj na konferencji w Ministerstwie Zdrowia wymsknęło się, że osoby z przeciwciałami nie będą musiały być szczepione (czytaj dokładnie - nie w tym momencie). Widać, że gdyby nie twardogłowi w PiS-ie to to nawet ten marny rząd mógłby jakoś sensownie zarządzać tym co się dzieje.

Komentarz

• "Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło sprawozdanie 27 stycznia 2021 roku, które wyraźnie stwierdza, że szczepienia NIE powinny być obowiązkowe w UE, osoby odmawiające nie powinny być dyskryminowane, a świadectwo szczepień nie powinno być używane jako paszport".

https://gloria.tv/post/gmDENwj9Kxsm1...we3L2zvA9C7BgQ

Dobre i to. Ale najgorsze jest to że pieniądze na te yebane szczepionki zostały wyjęte z kieszeni obywateli bez choćby jednego zapytania. Generalnie ta cała plandemia to jeden wielki wałek nie mający nic wspólnego z prawem.
                    Ostatnio edytowany przez Tommy Johnson; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez KRA Zobacz posta

Jeżeli korzyści "zdrowotne" z pełnego otwarcia gospodarki i służby zdrowia sprowadziłeś do otwarcia jednego lokalu, to gratuluję szerokiego spojrzenia na problem. Ciągle klapki na oczach, covidocentryzm i wszędzie wkoło reptilianie i siewcy śmierci. Spojrzenie zupełnie, jak u naszych rządzących.
                      Bazując na danych z otwieramy to w takiej Łodzi "otworzono" 5 restauracji, 1 pub, 1 solarium, we Wrocławiu klub tańca na rurze, gry laserowo, 2 razy pokoje wypoczynkowe, klub i 3 restauracje, zaś w Warszawie 5 restauracji, 1 "muzeum kapsli", oraz solarium. Faktycznie cieszy mnie to bardzo, że coraz mniej osób żyje w "tej paranoi".

Zaś co do służby zdrowia to wydaje mi się, że byłby ona trochę bardziej wydajna gdyby nie te kilkadziesiąt tysięcy osób leżących na plandemiczną chorobę w szpitalach (tak, tak ja wiem to statyści - ani chybi z Niemiec).
                      Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Służba zdrowia była by bardziej wydajna gdyby uznawała i traktowała równo wszystkie poważne choroby a nie tylko kowid. Socjopaci z PiS zamordowali kilkadzięsiąt tysięcy ludzi z powodu innych schorzeń i każdy zdrowo myślący o tym wie...

Komentarz

Bazując na danych z otwieramy to w takiej Łodzi "otworzono" 5 restauracji, 1 pub, 1 solarium, we Wrocławiu klub tańca na rurze, gry laserowo, 2 razy pokoje wypoczynkowe, klub i 3 restauracje, zaś w Warszawie 5 restauracji, 1 "muzeum kapsli", oraz solarium. Faktycznie cieszy mnie to bardzo, że coraz mniej osób żyje w "tej paranoi".

Zaś co do służby zdrowia to wydaje mi się, że byłby ona trochę bardziej wydajna gdyby nie te kilkadziesiąt tysięcy osób leżących na plandemiczną chorobę w szpitalach (tak, tak ja wiem to statyści - ani chybi z Niemiec).
                          Podobno nie 5 restauracji, tylko 20 tysięcy: "Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej (IGGP) przedstawiła szacunki, według których po 18 stycznia działalność wznowiło 20 tys. lokali gastronomicznych.". Taką samą liczbę podał dziś Polsat w wydarzeniach.

Od wtorku otwarte dla publiczności są m.in. Zamek Królewski i Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN czy Muzeum Warszawy.

Komentarz

• Zamieszczone przez maestro(L) Zobacz posta
                            Służba zdrowia była by bardziej wydajna gdyby uznawała i traktowała równo wszystkie poważne choroby a nie tylko kowid. Socjopaci z PiS zamordowali kilkadzięsiąt tysięcy ludzi z powodu innych schorzeń i każdy zdrowo myślący o tym wie...
                            oraz ani chybi wpłynęli na zdrowie psychiczne kilku forumowiczów
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Tyler_Durden Zobacz posta

Podobno nie 5 restauracji, tylko 20 tysięcy: "Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej (IGGP) przedstawiła szacunki, według których po 18 stycznia działalność wznowiło 20 tys. lokali gastronomicznych.". Taką samą liczbę podał dziś Polsat w wydarzeniach.

Od wtorku otwarte dla publiczności są m.in. Zamek Królewski i Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN czy Muzeum Warszawy.
                              Takie szacunki najlepiej świadczą o wiarygodności takich Izb, ale ok - niech Ci będzie skoro uważasz, że 1/3 knajp w Polsce normalnie funkcjonuje...
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• W Warszawie jest otwartych dosłownie kilka. Bazuję na https://newsmap.pl/mapshare/eee90ba6...150466f27746a/

Komentarz

Pracuję...
                                X