Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
    Anty - państwowe to jest blokowanie całej gospodarki na prawie 3 miesiące (i prawdopodobnie jeszcze 2,3 kolejne) i to bez odpowiedniej rekompensaty. Albo zamykamy i wypłacamy tym ludziom środki na utrzymanie,albo nie zamykamy, jeśli nas nie stać.
    Odblokowali Ci już prąd w domu ?
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Oho,dowcipny się znalazł. Tobie zakażą pracy bez żadnego odszkodowania,to wtedy się pośmiejemy. Bardzo dobrze, że ludzie w końcu zaczynają brać sprawy we własne ręce,zamiast czekać na łaskę rządu.
      #MioduskiOut

Komentarz

Oho,dowcipny się znalazł. Tobie zakażą pracy bez żadnego odszkodowania,to wtedy się pośmiejemy.
        Ja jestem co miesiąc ze względu na uwarunkowania rynkowe - wywołane przez Covida parę dobrych złotych do tyłu - bez żadnego odszkodowania, co więcej nawet nie wiem jakby to moje odszkodowanie miałoby wyglądać - żeby nie było jadę na pełnym legalu.
        Tylko zamiast dawać argumenty ad persona, to odnieś się do tego w jaki sposób "zablokowano" chociażby sektor energetyczny (tak na oko pod 10%pkb), zaś HORECA + szeroko rozumiany fitness - czy realnie jedyne branże zablokowane przez "rząd" to coś koło 1/5 tego.

Bo widzisz można się kłócić, mieć odmienne zdanie na x kwestii, nawet można dać sobie po mordzie, ale są pewne rzeczy które można łatwo zweryfikować.
        I teraz tak piszesz, że zablokowano "całą gospodarkę" ja piszę, że z danych które ja posiadam to realnie zablokowane branże to będzie pi razy drzwi 2% pkb.

Jak chcesz możemy jechać branża po branży od budownictwa (zamkniętego przez prawie 3 miesiące ?) salony samochodowe, it, sektor finansowy, a kończąc na wytopie miedzi ale niech Ci będzie od 3 miesięcy cała Polska stoi.
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Na pewno setki tysięcy zwolnionych pracowników restauracji i hoteli bardzo pocieszy, że wprawdzie oni nie mają za co żyć,a ich szef został bankrutem z długami,ale za to wytop miedzi i zagraniczne korporacje motoryzacyjne działają pełną parą.
          #MioduskiOut

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta

Da się to jakoś zobaczyć nie mając facebooka ? Przeważnie normalnie mogłem zobaczyć z tego co kojarzę, a przy tym linku prosi o zalogowanie się....
            sprubuj w takim razie ten link https://video-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/...76&oe=5FF88B43

Komentarz

• boss_corleone
              Skoro taki jest Twój los, to chyba sam rozumiesz, że to Twoja własna strata finansuje "walkę o zdrowie" całego społeczeństwa. Rzeczpospolita, jeśli ma być dla nas najwyższym dobrem, nie może w ten sposób postępować. To nasza wspólnota jako wspólnota powinna płacić za pilnowanie zdrowia wspólnoty, a nie ta część wspólnoty, które buduje jakiś kapitał, tylko dlatego, że coś ma. Polacy nie mogą przekazywać w swojej rodzinie, dzieciom, wnukom, że kiedyś mieli przedsiębiorstwo takie i takie, ale państwo ich poświęciło i "dziś drogi wnuczku zajmuje się tym korporacja z Ameryki/Niemiec/Chin dla której pracujesz". Tak sobie ludzie dziś opowiadają o zaborcach, o PRLu. Nie znam rozwiązania tego problemu, ale ruchanie jakiejś części obywateli, bo tak jest łatwiej zachować wyniki w sondażach, to nie jest rozwiązanie - tego jestem pewien. Drugi aspekt, poza zaufaniem do uczciwości państwa, to niedostatek klasy średniej - to drugi powód, dla którego państwo powinno o małych i średnich przedsiębiorców lepiej dbać. A my, tj. obywatele, za to wszystko, z odszkodowaniami czy bez, w takiej lub innej formie, teraz, czy w dłuższym terminie, i tak zapłacimy. My tu za wszystko płacimy. Tylko obawiam się, że zdecydowana większość obywateli tego nie rozumie. Nawet jeśli to teoretycznie wie - to nie rozumie. Nie rozumie, że ma stawiać wymagania. Wysokie wymagania. A jesteśmy w sytuacji, w której stawia niskie, bo czuje się zakładnikiem bylejakości alternatywy.

Mi naprawdę nie robi różnicy który szyld partyjny zacznie budować poważne państwo, które ma instytucje w których jest trudniej kraść, zamiast zmieniać ludzi z nadzieją, że nie ukradną chociaż jest to łatwe, czy które zrozumie, że drogą do silnego i bogatego państwa, są silni i bogaci obywatele, którzy w razie W wyłożą własne majątki (czyli najpierw muszą je mieć) na obronę wspólnego państwa, które im umożliwiło zarobienie tych majątków, a nie państwowe czempiony, które na raz, jednym komunikatem PKW, oddamy jakiemuś Borysławowi, czy jakiemuś Zandbergowi. Jeśli obóz PiS zacznie tak działać, to ma mój głos. Ale tak nie działa.

TNTP
              Nie chce mi się denerwować, więc nie cytuję, i nie odnoszę się do manipulacyjnej części posta. Poczekałeś aż do drugiego zdania. Szacun.

Tak jak wyżej napsał AGZI :
              "Albo zamykamy i wypłacamy tym ludziom środki na utrzymanie,albo nie zamykamy, jeśli nas nie stać." Od tego mamy państwo. Po to się zrzucamy na budżet. Żeby z tej składki płacić za to na czym nam zależy. Nikt się nie zrzekał prawa do utrzymywania swojej rodziny przez prowadzenie wyciągu narciarskiego. Zależy nam na tym, żeby ludzie nie pracowali - płaćmy za to. Nie płacimy? No to ruchamy tych, którzy te koszty ponoszą. Poradzisz sobie z odpowiednim rozciągnięciem tej analogii na kopciuchy? Jak już się uporasz to chętnie zobaczyłbym porównanie dynamiki wskaźników makroekonomicznych Polski i Rumunii z właśnie ostatnich 5 lat. No chyba że te 6 stopni na południe i 5 na wschód czynią sytuacje w Bukareszcie diametralnie różną. Ale wtedy to nie wiem z kim mamy się porównywać.
              Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
              Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
              -------------
              Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Na pewno setki tysięcy zwolnionych pracowników restauracji i hoteli bardzo pocieszy, że wprawdzie oni nie mają za co żyć,a ich szef został bankrutem z długami,ale za to wytop miedzi i zagraniczne korporacje motoryzacyjne działają pełną parą.
                Czyli pisałeś prawdę w poprzednim poście o zamknięciu całej gospodarki ? Tak czy nie ?

Teraz mamy "setki tysięcy zwolnionych pracowników" - zważywszy że od 12/2019 do 12/2020 bezrobocie w Polsce wzrosło o 180 tys osób (dane GUS) o 100 tys osób (dane Eurostat) to ja za bardzo nie widzę tych setek tysięcy zwalnianych pracowników - co więcej nie widzę związku pomiędzy dotacją (jako taką) dla przedsiębiorcy, a liczbą zatrunionych przez niego pracowników.
                Czyli obrazowo właściciel restauracji zatrudniał 20 osób - teraz wystarcza mu 10 zatrudnionych - czy myślisz, że niezależnie od otrzymanej dotacji utrzyma zatrudnienie (tym bardziej, że ze względu na specyfikę zatrudnienia są to miejsca bardzo łatwe do odtworzenia) ?
                Bo to jest realny problem nie sam sens dotacji (imho one są konieczne i jako takie przecież funkcjonują) ale to w jaki sposób mają one wyglądać - czyli trafiać do najbardziej potrzebujących.
                Szczerze nie mam żadnego pomysłu jakby to miało wyglądać - wszak charakterystyka każdego przedsiębiorstwa jest inna nawet jeśli działają w tej samej branży.
                Do innych rzeczy odniosę się jakoś wieczorem bo jest tego multum.
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Anty - państwowe to jest blokowanie całej gospodarki na prawie 3 miesiące (i prawdopodobnie jeszcze 2,3 kolejne) i to bez odpowiedniej rekompensaty. Albo zamykamy i wypłacamy tym ludziom środki na utrzymanie,albo nie zamykamy, jeśli nas nie stać.
                  Jesteś optymistą.
                  U mnie w pracy wymieniamy się uwagami i przewidywaniami z różnych państw i dzisiaj Holendrzy powiedzieli, że spodziewają się lockdown'u przez prawie cały 2021 rok. Powód - wolne tempo szczepień i brak perspektyw na znaczące przyspieszenie.
                  Jeżeli kilka dużych państw europejskich będzie utrzymywało obostrzenia, nikt u nas nie zaryzykuje pójścia pod prąd. Po doświadczeniach jesiennych byłoby to za duże ryzyko, tym bardziej, że u nas także nie ma co liczyć na powszechny dostęp do szczepień.
                  Wczoraj lub przedwczoraj Dworczyk na komisji sejmowej mówił, że szczepionka na grypę po przejściowych trudnościach jest już dostepna. Zapraszam na zakupy do wybranej apteki. Mozna sie zdziwic (w niektórych przypadkach od przełomu października i listopada było zero dostaw).

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta

Jesteś optymistą.
                    U mnie w pracy wymieniamy się uwagami i przewidywaniami z różnych państw i dzisiaj Holendrzy powiedzieli, że spodziewają się lockdown'u przez prawie cały 2021 rok. Powód - wolne tempo szczepień i brak perspektyw na znaczące przyspieszenie.
                    Jeżeli kilka dużych państw europejskich będzie utrzymywało obostrzenia, nikt u nas nie zaryzykuje pójścia pod prąd. Po doświadczeniach jesiennych byłoby to za duże ryzyko, tym bardziej, że u nas także nie ma co liczyć na powszechny dostęp do szczepień.
                    Wczoraj lub przedwczoraj Dworczyk na komisji sejmowej mówił, że szczepionka na grypę po przejściowych trudnościach jest już dostepna. Zapraszam na zakupy do wybranej apteki. Mozna sie zdziwic (w niektórych przypadkach od przełomu października i listopada było zero dostaw).
                    Proste: wyjedź z kraju. Jaki cel podróży proponujesz? Może Izrael? Tam szczepią, jak opętani. Alternatywnie Szwecja. Tam jest zupełnie inaczej. Konkret poproszę.
                    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                      Proste: wyjedź z kraju. Jaki cel podróży proponujesz? Może Izrael? Tam szczepią, jak opętani. Alternatywnie Szwecja. Tam jest zupełnie inaczej. Konkret poproszę.
                      W którym miejscu mojej wypowiedzi doszukałeś się informacji, że gdzieś szczepią jak opętani, czyli lepiej niż u nas? Konkret poproszę.

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
                        W którym miejscu mojej wypowiedzi doszukałeś się informacji, że gdzieś szczepią jak opętani, czyli lepiej niż u nas? Konkret poproszę.
                        W Izraelu faktycznie szczepią jak opętani. Stąd wyszła moja wstępna propozycja wyjazdu. Alternatywnie Szwecja:
                        https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...kanie-sklepow/

Zdrowia! Noś maskę!
                        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                          I teraz tak skoro nie widziałem jakiegoś ogólnego oburzenia na bana na "kopciuchy" (wszak w imię waszych wizji to państwo rucha w ten sposób obywateli) wszak w tym wypadku to forumowicz x,y,z sam nie pali, a ma interes żeby mu nie śmierdziało pod nosem to z jakiej paki pojawiają się tego rodzaju argumenty przy trochę poważniejszym problemie niż smog - czyli covidzie?
                          Ja tylko krótko odniosę się do jednego akapitu.

Po pierwsze jestem zdania, że każdy powinien ogrzewać swój dom legalnym opałem, na który go stać. Jeśli tego nie robi to jest kopciuchem.
                          Po drugie, nie, covid to nie jest poważniejszy problem. Wg ostrożnych szacunków każdego roku z powodu zanieczyszczenia powietrza przedwcześnie umiera w Polsce 45k ludzi. Oczywiście to jakieś szacunki a nie czysta statystyka, ale umówmy się, statystyka covid też jest jakby to, hmm napisać, odpowiednio kreowana. Ciekawe ile zgonów covid będzie za 2-3 lata.
                          https://businessinsider.com.pl/polit...gu/8qr37r4.amp

Pozdrawiam.

Komentarz

• Zamieszczone przez KRA Zobacz posta

Ciekawe ile zgonów covid będzie za 2-3 lata.
                            https://businessinsider.com.pl/polit...gu/8qr37r4.amp
                            A kogo to tak naprawdę interesuje? Przecież doświadczenie wskazuje na to, że zawsze umierają inni i przeważnie nie z naszej rodziny lub z kręgu naszych znajomych ...

Jak jakiś autokar się rozwali i jest kilkanaście ofiar śmiertelnych to tragedia na trzy fajerki, jak umiera ileś tysięcy tygodniowo ponad normę wieloletnią, to tylko nieliczni widzą w tym prawdziwy problem bo przecież jest super i będzie lepiej, tylko komu? - no i przecież każdy kiedyś umrze ...
                            Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Jak tam covidianie ? Gotowi na nowy lockdown ? A właściwie na przedłużenie obecnego.
                              Lockdown zabija https://wsensie.pl/polska/36289-dr-b...ockdown-zabija
                              Pamiętam wzniosłe hasła Morawieckiego i ministra zdrowia (wtedy jeszcze Szumowskiego), że w odróżnieniu od Szwecji będziemy w trakcie pandemii dbać o seniorów i nie pozwolimy im umierać, bo każde jedno życie jest ważne. Tymczasem Morawiecki z nowym ministrem Niedzielskim urządzili seniorom eksterminację w trzy miesiące https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rek...c-8028171.html

Efekty uboczne pandemii strachu :
                              https://www.fakt.pl/pieniadze/prawo/...rocent/wn6sn17
                              https://www.o2.pl/informacje/koronaw...1224527539168a
                              https://www.o2.pl/informacje/koronaw...9871445199552a

A jeśli jeszcze ktoś nie wie, po co to wszystko, to służę pomocą :
                              https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...wy-gospodarki/
                              https://forsal.pl/swiat/usa/artykuly...rewolucji.html
                              https://www.youtube.com/watch?v=ER04...ature=emb_logo (nie masz nic i jesteś szczęśliwy)
                              https://www.weforum.org/agenda/2020/...a-great-reset/

"Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej [...] To co robi Merkelowa... Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapier*** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała [...] przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić [...] my ludzie musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować [...]To jest trudne. To będzie... To dziesięć do dwudziestu lat lub wojnę. Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut."

W przedszkolu moją ulubioną zabawą były rysowanki "połącz kropki". Wydaje mi się, że jeżeli ktoś na podstawie tego co się dzieje i co widać i na podstawie liczb i faktów nie umie połączyć kropek, po prawie roku trwania "pandemii", to śpi i już się nie obudzi.

Dzień dobry i szczęść Boże.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta

A kogo to tak naprawdę interesuje? Przecież doświadczenie wskazuje na to, że zawsze umierają inni i przeważnie nie z naszej rodziny lub z kręgu naszych znajomych ...

Jak jakiś autokar się rozwali i jest kilkanaście ofiar śmiertelnych to tragedia na trzy fajerki, jak umiera ileś tysięcy tygodniowo ponad normę wieloletnią, to tylko nieliczni widzą w tym prawdziwy problem bo przecież jest super i będzie lepiej, tylko komu? - no i przecież każdy kiedyś umrze ...
                                No właśnie o to mi chodziło. Jak tylko szum medialny wokół covid opadnie, to i spadną statystyki. Ludzie też to przechoruja/zaszczepia się więc i umieralność będzie mniejsza, ludzi gówno będzie obchodzić ile osób na to umiera, a problem smogu pozostanie, bo do tego się odnosiłem.

Co do nadwyżki zgonów (najwyższa w Europie?) to mi osobiście jest cholernie smutno, że mało kto chce się nad tym problemem pochylić, a wytłumaczeniem na wszystko jest covid.

Komentarz

Pracuję...
                                X