Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Polska służba niezdrowia.

  Komentarz


  • Tuzin
   1. Parlament i Rząd i składające się nań obozy polityczne mają się razem i osobno dostosować do realiów i działać w interesie Obywateli w granicach zasad, a nie Obywatele mają się dostosowywać do wygody i realiów walki obozów politycznych. To my płacimy im.*
   2. Sąd ma wydawać wyroki na podstawie obowiązującego prawa, i nie ma ich korygować o subiektywne przekonanie co do realiów bieżącej polityki.*
   3. UODO ma dbać o ochronę danych osobowych obywateli, na podstawie obowiązującego prawa, a nie dbać o sprawne przeprowadzanie procesów, które w ich kompetencji nie leżą.*

   * - Oczywiście patrząc z punktu widzenia obywatela, któremu zależy na odpowiedniej jakości całości organizmu państwowego. W takim wypadku tego powinien wymagać przede wszystkim, a dopiero potem opowiadać się po jakiejś stronie sporu politycznego. Odstępstwa od zasad zawsze są najpierw w dobrych intencjach i zawsze kończą się negatywnymi konsekwencjami. Natomiast jeśli komuś bardziej zależy na zwycięstwie/wygodzie jego ulubionej opcji politycznej niż na jakości Rzeczpospolitej Polskiej jako instytucji, to szkodzi Polsce i Polakom.

   Odpowiadając - tak, powinniśmy płacić odszkodowania. Utopijnie najlepiej byłoby gdyby każdy kto posiada prawa wyborcze musiał wyjąć z własnej kieszeni swoją działkę odszkodowania i zanieść ją w gotówce do kasy. Żeby wiedział ile kosztuje go wybieranie ludzi nieodpowiedzialnych. Dla oburzonych tym pomysłem przypominam, że alternatywami są wyłącznie zapłacenie tych odszkodowań nadal wyłącznie przez podatników (bo nikt inny nie zapłaci, nawet za dodruk pieniędzy w końcu zapłacimy), ale bez realnej świadomości ile to kosztuje, albo niezapłacenie tych odszkodowań, czyli, mówiąc obrazowo, wyruchanie rodaka Polaka (czy jak by to powiedziała posłanka Lichocka, albo poseł Zandberg - BIZNESMENA) przez innych Polaków, którzy odszkodowań płacić nie chcą. Bo tym właśnie jest doprowadzenie jednych (niczemu niewinnych dodajmy) ludzi do bankructwa w imię walki o zdrowie innych ludzi.
   Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
   Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
   -------------
   Jedynie prawda jest ciekawa

   Józef Mackiewicz

   Komentarz


   • Bloniaq - wyjdź czasem z chaty.

    Komentarz


    • Niestety. Unikam wychodzenia, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.
     Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
     -------------
     Jedynie prawda jest ciekawa

     Józef Mackiewicz

     Komentarz


     • Błoniak wie, że trzeba było zrobić lepiej, tylko nie bardzo wie jak. W każdym razie wie, że 3 piętra rządowych prawników zrobiło to źle. No ale takich wybraliśmy. Prawnicy opozycji zrobiliby to lepiej, ale też nie wiedzą jak. Chociaż nie. Pamiętam jeden jego pomysł - wprowadzenie stanu wyjątkowego. Obywatel sięgałby do kieszeni z uśmiechem na ustach, ponieważ wiedziałby, że płacone odszkodowania są zgodne z literą prawa, a taki rząd, który nie ma, ale da, również (a może przede wszystkim) tym wszystkim korpo z zagranicy, to prawdziwy skarb!

      ​​​​​​
      Lewactwo nie jest cool!

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta

       Nie wiem czy brawo dla tego pana. Wyrok jest trochę kretyński, taki anty-państwowy, bym powiedział. Tak się składa że nie dało się tego inaczej wprowadzić niż rozporządzeniem ...
       Wyrok nie jest kretyński. Wyrok jest po prostu wydany na podstawie obowiązującego w Polsce prawa, czego niestety nie można powiedzieć o rozporządzeniach.
       Co można było zrobić w marcu? Odpowiedz jest bardzo prosta - wprowadzić stan nadzwyczajny zamiast oglądać sie na zbliżające się wybory. Ewentualnie na jesieni przyznać się do błędu, anulować wszystkie mandaty i kary, wprowadzić stan nadzwyczajny i od tego momentu z całą surowością egzekwować te kary.
       Najzabawniejsze jest to, że coraz więcej prawników skłania się ku opinii, że w przypadku wyroku sądu o uchyleniu mandatu lub kary przysługuje ukaranej osobie możliwość dochodzenia na drodze cywilnej odszkodowania od konkretnego policjanta / urzędnika sanepidu (za działanie niezgodne z prawem). O ile w odszkodowania za niezapłacony 500 PLN mandat nie wierzę, o tyle odszkodowanie za zapłaconą karę idącą w dziesiątki tysięcy złotych, która mogła doprowadzić do pogorszenia sytuacji ukaranego (np. niezapłacone kredyty, itp.) jest dużo bardziej prawdopodobne.

       Komentarz


       • Da się to jakoś zobaczyć nie mając facebooka ? Przeważnie normalnie mogłem zobaczyć z tego co kojarzę, a przy tym linku prosi o zalogowanie się....
        http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

        Komentarz


        • Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
         Błoniak wie, że trzeba było zrobić lepiej, tylko nie bardzo wie jak. W każdym razie wie, że 3 piętra rządowych prawników zrobiło to źle. No ale takich wybraliśmy. Prawnicy opozycji zrobiliby to lepiej, ale też nie wiedzą jak. Chociaż nie. Pamiętam jeden jego pomysł - wprowadzenie stanu wyjątkowego. Obywatel sięgałby do kieszeni z uśmiechem na ustach, ponieważ wiedziałby, że płacone odszkodowania są zgodne z literą prawa, a taki rząd, który nie ma, ale da, również (a może przede wszystkim) tym wszystkim korpo z zagranicy, to prawdziwy skarb!

         ​​​​​​
         W grudniu, po 9 miesiącach beki z 3 pięter rzadowych prawników, piszą oni przed Sylwestrem rozporządzenie, które zezwala na organizowanie imprezy sylwestrowej telewizjom posiadającym koncesję. Po czym 2 dni przed Sylwestrem uswiadamiają sobie, że TVP nie ma koncesji, bo działa na podstawie innej ustawy, więc szybko zmieniają rozporządzenie. No ale to trudno. Nie ma w Polsce prawników, którzy zrobiliby to lepiej.

         I teraz pytania:
         1. Czy popierasz ruchanie polskich przedsiębiorców przez polskie państwo, ze względu na to, że jednocześnie ruchane sa korporacje z zagranicy?
         2. Wskaż 3 korporacje z zagranicy, które zwalniają pracowników w Polsce, lub mają inne symptomy jakichś poważniejszych problemów przez pandemię. (E3: ewentualnie - które to korporacje są takie ewidentne do tych odszkodowań? A może masz jakieś dane - że na przykład odszkodowania dla polskich przedsiębiorców to byłaby kwota rzędu O, a odszkodowania dla korporacji to byłaby kwota rzędu x*O, gdzie x > 1. No bo to wynika z "(a może przede wszystkim) tym wszystkim korpo z zagranicy")

         E: No i jak to "rząd nie ma"? mieliśmy mieć budżet bez deficytu na początku roku. Płacimy 13 emerytom. 11 mld PLN. Nie stać nas? To może na te trzynastki też nas nie stać? A może na "ratowanie życia każdego pojedynczego Polaka" nas nie stać. Szczególnie biorąc pod uwagę że jakaś część bankructw kończy się samobójstwami...

         E2: Pytanie pomocnicze - kto zyskuje na bankructwach polskich przedsiębiorców?
         Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
         Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
         -------------
         Jedynie prawda jest ciekawa

         Józef Mackiewicz

         Komentarz


         • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

          W grudniu, po 9 miesiącach beki z 3 pięter rzadowych prawników, piszą oni przed Sylwestrem rozporządzenie, które zezwala na organizowanie imprezy sylwestrowej telewizjom posiadającym koncesję. Po czym 2 dni przed Sylwestrem uswiadamiają sobie, że TVP nie ma koncesji, bo działa na podstawie innej ustawy, więc szybko zmieniają rozporządzenie. No ale to trudno. Nie ma w Polsce prawników, którzy zrobiliby to lepiej.

          I teraz pytania:
          1. Czy popierasz ruchanie polskich przedsiębiorców przez polskie państwo, ze względu na to, że jednocześnie ruchane sa korporacje z zagranicy?
          2. Wskaż 3 korporacje z zagranicy, które zwalniają pracowników w Polsce, lub mają inne symptomy jakichś poważniejszych problemów przez pandemię.
          Sam jestem przedsiębiorcą. O ile na wiosnę dostałem coś od rządu, o tyle wszystkie późniejsze tarcze mnie nie obowiązują, a jadę na grubej stracie od marca.
          Żaden bank kredytu mi nie da, mimo bardzo dobrych poprzednich lat, ze względu na aktualną stratę. Oczywiście fajnie byłoby pokazać Polsce PiT za 2019 i przy wprowadzonym stanie wyjątkowym, rozsiąść się wygodnie w fotelu. Ale w kraju by jeblo na zawsze. Co jest ważniejsze?

          Korporacje nie zwalniają, bo dostały z tarczy dofinansowanie. Rząd ochronił miejsca pracy. Oczywiście mowa o jakiejś tam części. Bo wiadomo, że odzieżówka czy branża lotnicza ma niewesoło.
          Wszyscy mamy niewesoło. Większość zaciska pasa i ledwo przędzie. Tysiące ludzkich dramatów. Tylko to jest sytuacja bez precedensu. Zamiast ciągłego obwiniania wszystkich do około spójrzmy na siebie. Np. muszę jechać w interesach do Gdyni w tę i z powrotem, bo Halinka z Jankiem jeździła do Wisły wypocząć na fakturę - służbowo.

          A propos służby zdrowia. Nie, nie działa dobrze. Wszystko zostało już napisane. Teleporady to jakaś patologia. Ostatnio dostałem tą drogą antybiotyk. Spotkałem za to Pana doktora w Medicover, jak byłem z synem. Prywatnie się COVID nie zarazi. Prosiłem, żeby przy okazji mnie osłuchał, bo jestem astmatykiem. Niestety nie mógł. Nie jestem klientem. Biedny służbista

          Życzyłbym sobie odblokowania gastronomi, obiektów sportowych, handlu i wszystkich odłamów gospodarki, gdzie można zachować reżim sanitarny. Mimo, że byłem zwolennikiem ochrony życia seniorów, coraz bardziej skłaniam się ku stwierdzeniu, że chcąc nie chcąc - kto ma umrzeć ten umrze i możemy ten proces wyłącznie spowolnić, kosztem innych istnień - nie zdiagnozowanych przez lockdown. Zobaczymy co przyniesie szczepionka.
          Ostatnio edytowany przez boss_corleone; [ARG:4 UNDEFINED].
          Lewactwo nie jest cool!

          Komentarz


          • Ale przecież ten wyrok WSA z Opola to jest o tyle skandaliczny, że już któryś raz z rzędu polskie sądownictwo przyznaje sobie uprawnienia które nie tylko wykraczają poza dotychczasowe ustawy, ale przede wszystkim poza doktrynę.
           Standardem staje się nie tylko prawotwórcza rola sędziów (szczególnie w postępowaniu administracyjnym) - co jest systemowo jakoś do wytłumaczenia, ale mamy jeszcze dodatkowo Sądy Powszechne które badają zgodność danej normy prawnej z Konstytucją/Prawem Europejskim itp. itd.
           Przecież to w dłuższej perspektywie doprowadzi do zupełnego rozpierdolenia wymiaru sprawiedliwości i jego dalszej anarchizacji.
           Najlepsze w tym wszystkim jest to, że pojawiły się już całe tabuny prawników którzy nakręcają przedsiębiorców (oczywiście nie za bezdurne) - zresztą żeby daleko nie szukać to nawet na naszym forum pojawiały się linki do jakichś "opinii prawnych", którzy kasują i tak już mocno poobijanych przedsiębiorców jak za zboże, tylko po to, żeby za te 2,3 lata dostać ostateczny "wyrok" w postaci orzeczenia Trybunały Konstytucyjnego (który ani chybi przychyli się do opolskiej jurysprudencji)

           Lieber tot als rot!!

           Komentarz


           • Jedne daje się ruchać, drugi nie...to są te detal, tak nadal brawo dla tego Pana...
            #MuremZaBonusem

            Komentarz


            • Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta

             Bo wiadomo, że odzieżówka (...)
             Jednym z moich klientów jest duża korporacja odzieżowa - zanotowała najlepszy czas od 2007 rok, wypłacając dodatkowe nagrody pracownikom w grudniu. Wrzucam tylko jako ciekawostkę, nie przy*ierdalactwo.
             http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

             Komentarz


             • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

              1. Czy popierasz ruchanie polskich przedsiębiorców przez polskie państwo, ze względu na to, że jednocześnie ruchane sa korporacje z zagranicy?
              Pytanie kompletnie bez postawionej tezy.
              Dowodem na to ruchanie jest ani chybi zmiana rozporządzenia "sylwestrowego".
              Ale ja wiem tak jak cała Polska zrzuca się na braci Golców i Filipiaka to powinna się jeszcze dorzucić Gołębiewskiemu (oczywiście nie zapominając o tym asie hotelarzu z PO od marszu miliona w Warszawie, który przed pandemią lżył ludzi pobierających 500plus )
              Takie liberalne masz podejście nie ma co

              A i jeszcze jedno bo zaraz zapewne pojawi się milion pińcet wpisów jak to Polski Rząd nie "rucha polskich przedsiębiorców" to może z góry odpowiem na to tak.

              Państwo (w rozumieniu demokratyczne) jako takie jest wynikiem pewnej umowy społecznej - w której obywatele (czyli również przedsiębiorcy) zrzekają się części swoich praw/wolności w imię szeroko rozumianego interesu społecznego.

              I teraz tak skoro nie widziałem jakiegoś ogólnego oburzenia na bana na "kopciuchy" (wszak w imię waszych wizji to państwo rucha w ten sposób obywateli) wszak w tym wypadku to forumowicz x,y,z sam nie pali, a ma interes żeby mu nie śmierdziało pod nosem to z jakiej paki pojawiają się tego rodzaju argumenty przy trochę poważniejszym problemie niż smog - czyli covidzie ?

              Oczywiście to nie jest tak, że wrażliwość społeczna forumowego liberała kończy się tam gdzie jego **** (ani chybi w tym wypadku musi to być co najmniej 25 cm)

              Także kończąc ten wątek gnębienia polskich przedsiębiorców - to dziwnym trafem zarówno patrząc na to co się dzieje przy okazji Covid, jak i wcześniej to Ci polscy "mityczni"* przedsiębiorcy nie mają źle (na tle innych państw w naszej szerokości geograficznej - oczywiście Ty/Wy macie w dupie tego rodzaju realia, bo zawsze można zastosować model z Togo, albo Hongkongu) czy to pod względem fiskalnym, czy to szerzej makroekonomicznym.
              I oczywiście możesz wkleić tu pińcet przykładów o tym, że Pana Heńka gnębi US, a Pan Włodek stracił na podatku od spółek komandytowych 5 ferrari - ale było nie było to jest kazuistyka - bo WSZELKIE WSKAŹNIKI MAKROEKONOMICZNE ŚWIADCZĄ O CZYMŚ INNYM (mówię tu o perspektywie ostatnich 5 lat)

              Żeby nie było jest jeden model zarządzania gospodarką, który jest znacznie bardziej efektywny - czyli model Chiński, tylko, że przywoływanie takich rozwiązań w kontekście jednoczesnej krytyki roli państwa w gospodarce/jakości legislacji itp. itd. jest z lekka śmieszne. Chyba, że ktoś ma zajawkę na program Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie z Jackiem Ma w roli głównej.


              * Mityczni bo z różnych względów w Polsce jest fetysz "kapitalizmu" jako takiego i babeczka która wynajmuje pokój studentom też określa się mianem przedsiębiorcy.
              Lieber tot als rot!!

              Komentarz


              • Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
               Jedne daje się ruchać, drugi nie...to są te detal, tak nadal brawo dla tego Pana...
               Tak jak pisałem efekt dla tego Pana będzie taki, że oprócz kary dla sanepidu będzie musiał jeszcze zapłacić papuga i koszty postępowania. Faktycznie brawo dla tego Pana.
               Lieber tot als rot!!

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta

                Nie wiem czy brawo dla tego pana. Wyrok jest trochę kretyński, taki anty-państwowy, bym powiedział
                Anty - państwowe to jest blokowanie całej gospodarki na prawie 3 miesiące (i prawdopodobnie jeszcze 2,3 kolejne) i to bez odpowiedniej rekompensaty. Albo zamykamy i wypłacamy tym ludziom środki na utrzymanie,albo nie zamykamy, jeśli nas nie stać.

                #MioduskiOut

                Komentarz

                Pracuję...
                X