Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta

Sarkazm podobno. Liczę na rozkminkę.....
    Służę uprzejmie ...
    Napisałeś, że państwowa słuzba zdrowia sprawuje się znakomicie. Poddałem tę tezę pod wątpliwość powołując się na statystykę zgonów w 2020 roku, ktora jest po prostu tragiczna - najgorszy rok od wojny (z wyłączeniem 1951, który z nieznanych powodów był jeszcze gorszy). W 2020 roku było 480 tys. zgonów, podczas, gdy w latach poprzednich około 420 tys.
    Skoro za tak dużą liczbę zgonów nie odpowiada państwowa sluzba zdrowia, odpowiedzialnym musi być ktoś inny ...

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
      Służę uprzejmie ...
      Napisałeś, że państwowa słuzba zdrowia sprawuje się znakomicie. Poddałem tę tezę pod wątpliwość powołując się na statystykę zgonów w 2020 roku, ktora jest po prostu tragiczna - najgorszy rok od wojny (z wyłączeniem 1951, który z nieznanych powodów był jeszcze gorszy). W 2020 roku było 480 tys. zgonów, podczas, gdy w latach poprzednich około 420 tys.
      Skoro za tak dużą liczbę zgonów nie odpowiada państwowa sluzba zdrowia, odpowiedzialnym musi być ktoś inny ...
      Noście maski...
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
        Spróbuj się umówić prywatnie na stałą kurację cytostatykami.
        Praktycznie żaden problem, tak jak przy każdej innej bardziej zaawansowanej terapii. Idziesz prywatnie do lekarza, najlepiej profesora lub kliniki której lekarze w państwowej służbie zdrowia ogarnia dany zaawansowany temat i nagle w państwowej da się wszystko, żaden test na wirusa nie jest potrzebny, żadne odkładanie zabiegów bo pandemia itp. o ile równolegle jedziesz prywatnie u danego lekarza/lekarzy i odpowiednią kasę zostawisz za wizyty prywatne, bez żadnych łapówek czy kopert. Koperta to relikt. Przecież tak ten system działa, uważałem, że oczywistości tłumaczyć nie trzeba. To mam na myśli, że wszystko musisz ogarnąć prywatnie, wtedy masz szansę wyjść w obecnych sytuacji żywym że szpitala. Plus drobny procent który bez tego będzie miał dobrą opiekę, jak choćby Twoi teściowie. Tak takie przypadki też oczywiście są. Jeszcze uwaga apropo maseczek. Zasłanianie się bon motem o maseczkach w sytuacji gdzie kilkadziesiąt tysięcy ludzi zmarło ekstra bo tak system został ustawiony a nie bo mieli wirusa, a 99,9999% nosi maseczki nawet w parkach, gdzie nie trzeba jest i nic to nie zmieniło w przypadku zgonów nadliczbowych jest mocno słabe.
        http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
          Mój dziadek zmarł za tej słynnej fenomenalnej covidowej państwowej służby zdrowia, a lada dzień umrze ojciec koleżanki, ale TNTP wie lepiej, że wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku

Ogólnie 60+ lat i dostać się do szpitala obecnie to prawie jak wyrok śmierci.
          Ja na pewno wiem lepiej jak wyglada rzeczywistość polskiej służby zdrowia od Ciebie - ale akurat to nie jest żadne szczególne osiągniecie, skoro jako mój adwersarz masz elementarne problemy z czytaniem ze zrozumieniem (a właściwie ogólnie ze zrozumieniem)

Natomiast co wynaturzeń Citlivu to odniosę sie do 3 wątków
          i teraz z tych osobistych to ja rownież Ci pisałem, że to jest do kurwy nędzy forum PUBLICZNE, a nie Twój prywatny pamiętnik wiec nie dziw się, że nawet osoby tak bite w dzieciństwie jak ja pozwolą sobie komentować - czy w tym konkretnym przypadku kręcić bekę z takich ludzi sukcesu jak Ty czy anotnio
          Dwa po raz któryś raz z rzędu dokonujesz mojej psychoanalizy i gratuluje konsekwencji - jest ona na porównywalnym poziomie jak inne Twoje mądrości, ale w sumie zastanawia mnie jedno. Jak to jest, że komentując nieprzychylne Ci wpisy antycypujesz, iż są one wynikiem moich przykrych doświadczeń sprzed kilkudziesięciu lat - tutaj mógłbym Ci pojechać klasykiem, czyli Patrykiem Małeckim, ale wydaje mi się, że więcej na ten temat powiedziałaby lektura Freuda
          A teraz trzy - czyli w końcu merytorycznie.
          Pisząc o tym, że sra Cię państwowa służba zdrowia, bo stać Cię na prywatna dajesz świadectwo nie swojego bogactwa - tylko swojej ignorancji.
          Bo zaczynając od tego, że koszt wielu procedur liczony jest w setkach tysięcy pln (chociażby praktycznie cała onkologia - jeżeli ma byc robiona na nowoczesnych preparatach) to dwa wielu rzeczy prywatnie po prostu nie zrobisz - w każdym razie w Polsce.
          Oczywiście możesz leczyć sie za granica - ale przy założeniu (oczywiście typowo hejterskim z mojej strony) że nie jesteś w top 100 (czy tam bardziej rozszerzająco milionerem z naciskiem na multi) to raczej tego nie widzę. No chyba że po prostu jesteś zdrowy wraz z rodzina (czego Ci szczerze życzę) to wtedy te Twoje deklaracje to po prostu pierdolenie.
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Przyjmując zastowaną przez Ciebie konwencję Z mojej strony: Naucz się czytać ze zrozumieniem i wtedy możemy podyskutować, a tak możesz się dalej produkować w próżnię. Odemnie odpowiedzi więcej nie usłyszysz. Baj
            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
              Przyjmując zastowaną przez Ciebie konwencję Z mojej strony: Naucz się czytać ze zrozumieniem i wtedy możemy podyskutować, a tak możesz się dalej produkować w próżnię. Odemnie odpowiedzi więcej nie usłyszysz. Baj
              Takie rady to dawaj osobom dla których jesteś autorytetem, to raz.
              Dwa jak chcesz to mogę zrobić ankietę co przeciętny forumowicz rozumie poprzez stwierdzenie, że możesz „sobie pozwolić na prywatną służbę zdrowia w każdym aspekcie” bo osobiście nie widzę specjalnych możliwości interpretacyjnych (ale ani chybi jest to kwestia mojego trudnego dzieciństwa)
              Trzy to zdanie „Odemnie odpowiedzi więcej nie usłyszysz” poprzedzone „wtedy możemy podyskutować” wyglada pociesznie...co zważywszy na autora tych mądrości nie jest niczym dziwnymbajlando
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Bosak mówi, że na w szpitalu na Śląsku ludzie robią do wiader. Z opowieści sąsiadki wiem, że w centrum onkologii przy Wawelskiej na całym oddziale pooperacyjnym był jeden termometr i się w dodatku zepsuł (jakoś w październiku br. roku). Nie mogli facetowi mierzyć temperatury, a chwilę wcześniej już po operacji w szpitalu na Ursynowie złapał Covida. Nie było też wody do picia, gość podobno tam usychał. Aż mi się przypomniał ten film z Poznania:

Sumna summarum od września miałem z grona znajomych 4 osoby w szpitalach. Trzy osoby w Warszawie (rak jelita, wyrostek chyba, wymiana rozrusznika) i jedną w Łodzi (babskie sprawy). Wszyscy przeżyli. 50% zachorowało na covid podczas pobytu w szpitalu. Nie było problemu z przyjęciem. Po za tym brakiem wody i termometru na Wawelskiej nikt nie zgłaszał większych patologii.

Nawet Kononowicza w Białymstoku odratowali (jakaś ropa w płucach + cukier 600) teraz za czasu covida. Co prawda nabawił się potężnych odleżyn, schudł o jakieś 40%, ale odzyskał przytomność i dochodzi do siebie w domu...

Komentarz

• To zacytuję swój post sprzed kilku stron
                  "A jeżeli tak bardzo przeszkadzają Ci przykłady z dupy to ja Ci podam takie dotyczące mojej rodziny. Babcia od ponad pół roku nie jest leczona na białaczkę(na nfz, bo oczywiście ten sam lekarz po godzinach przyjechał prywatnie jak jej stan się pogorszył), ojciec musi iść na zabieg prywatnie bo w szpitalach są wstrzymane, we wrześniu brat musiał zrobić testy prywatnie(pozytywne), bo odbił się od trzech dyżurów, moja mama leczy się od wiosny prywatnie, bo nie ma opcji dostać się do specjalistów"
                  Uff dobrze, że służba zdrowia działa super dodać mogę tylko przykład ziomka, którego ojciec musiał wybulić 2 tygodnie temu dyszkę na zabieg który powinien być zrobiony w szpitalu, a nie mógł czekać.

Komentarz

• Zamieszczone przez Traper Zobacz posta
                    To zacytuję swój post sprzed kilku stron
                    "A jeżeli tak bardzo przeszkadzają Ci przykłady z dupy to ja Ci podam takie dotyczące mojej rodziny. Babcia od ponad pół roku nie jest leczona na białaczkę(na nfz, bo oczywiście ten sam lekarz po godzinach przyjechał prywatnie jak jej stan się pogorszył), ojciec musi iść na zabieg prywatnie bo w szpitalach są wstrzymane, we wrześniu brat musiał zrobić testy prywatnie(pozytywne), bo odbił się od trzech dyżurów, moja mama leczy się od wiosny prywatnie, bo nie ma opcji dostać się do specjalistów"
                    Uff dobrze, że służba zdrowia działa super dodać mogę tylko przykład ziomka, którego ojciec musiał wybulić 2 tygodnie temu dyszkę na zabieg który powinien być zrobiony w szpitalu, a nie mógł czekać.
                    Dopóki diagnostyka będzie w dalszym ciągu zablokowana (choć gdzieś obiło mi się o uszy, że wreszcie ma się coś w tym aspekcie ruszyć) a o rozpoczęciu leczenia będzie decydował test pcr, dopóty ciężko będzie ograniczyć liczbę zgonów nadprogramowych (excess deaths jak to się ładnie w literaturze nazywa). Jakie jest ryzyko zgonu osoby 75+ z powodu covid? 10-15%? A jakie jest ryzyko zgonu takiej osoby z powodu wylewu, czy zawału jeżeli nie otrzyma tej pomocy natychmiast? Przecież zbyt długie oczekiwanie na test pcr zawałowców, czy udarowców to nie są wyjątki. Zgadnijcie, co jest wpisywane w karcie zgonu jeśli test okaże się pozytywny?

Co do wątku powrotu do normalności. To tylko i wyłącznie zależy od społeczeństwa, od nas samych, nie od rządzących. Jak długo społeczeństwo będzie uważało za normalne/konieczne obecne funkcjonowanie służby zdrowia, wprowadzanie i przedłużanie kolejnych lockdown'ów, zamykanie dzieci w domach, uniemożliwianie prowadzenia biznesów, wszechobecny ddm, tak długo do normalności nie wrócimy, albo inaczej, normalnością zaczniemy nazywać obecny stan rzeczy. W mej ocenie pełnego powrotu do starej normalności nie będzie, a na pewno nie w perspektywie roku, dwóch. Cudowne maseczki zostaną pewnie z nami już na zawsze i będą obowiązkowe w zbiorkomie, czy szpitalach, a szerzej w przestrzeni publicznej w okresie jesienno - zimowym. Czy to dobrze, czy źle to już się na ten temat wypowiadałem, natomiast jest to aspekt, od którego zależy pełny powrót do starych czasów, który w mojej ocenie szybko, albo nawet nigdy już nie nastąpi.

Komentarz

• https://www.money.pl/gospodarka/otwi...70650176a.html

349meczów*
                      71 goli*
                      58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Wcale się nie dziwię. Takie desperackie kroki można spotykać coraz częściej. Gdybym był w podobnej sytuacji zrobiłbym pewnie to samo. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że mojej rodzinie mogłoby czegoś brakować a ja czekałbym z założonymi rękoma czy ktoś mi coś da czy nie. Służba zdrowia działa świetnie, rząd radzi sobie z wirusem jak mało który, tylko liczba zgonów nadprogramowych i upadłych przedsiębiorców jakoś się nie zgadza. Gdzieś na wiosnę ktoś tu pisał (nie chcę mi się szukać posta), że wykładnią tego jak sobie radzimy z pandemią będzie ogólna liczba zgonów a nie wskaźnik ile zrobiliśmy testów i ile było pozytywnych. Teraz chyba ciężko się z tego wybronić. A ta liczba zgonów niestety nadprogramowych faktycznie lekko przeraża.
                        Słowa są zbędne... tej miłości opisać nic nie jest w stanie... (L)

Komentarz

• Brawo dla tego pana i wszyscy powinni wziąć z niego przykład, podczas kontroli zaprezentować staropolskiego fucka i pozdrowić soczystym...idź pan se stąd
                          #MuremZaBonusem

Komentarz

• https://www.facebook.com/11165201701...15037466490538

Komentarz

• Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
                              Brawo dla tego pana i wszyscy powinni wziąć z niego przykład, podczas kontroli zaprezentować staropolskiego fucka i pozdrowić soczystym...idź pan se stąd
                              Nie wiem czy brawo dla tego pana. Wyrok jest trochę kretyński, taki anty-państwowy, bym powiedział. Tak się składa że nie dało się tego inaczej wprowadzić niż rozporządzeniem - jak miałeś zebrać Sejm w marcu? Wiesz że jest jeszcze Senat który ma 30 dni? Przy covidzie to jest zasada, że dzisiejsze działania są odpowiedzią na to co się działo dwa tygodnie wcześniej, czyli i tak zawsze masz 2 tygodnie spóźnienia. Mamy się bawić w ustawy przepychane tygodniami, żeby otworzyć sklepy zoologiczne w galeriach handlowych albo zamknąć jak potrzeba zareagować?
                              No ale sąd w Opolu musiał pokazać jaki jest mądry i jak opanował na trzecim semestrze studiów hierarchię źródeł prawa z Konstytucji. To tak samo jak te kretyny z UODO co wydały w marcu interpretację że nie można temperatury mierzyć "bo RODO".
                              Pochwalasz wyrok, rozumiem że masz ochotę teraz płacić odszkodowania?
                              Ostatnio edytowany przez Tuzin; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Przestań. Polska służba zdrowia działa przecież znakomicie. Były pracownik szpitala tak napisał, więc nie ma co polemizować
                                Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Komentarz

Pracuję...
                                X