Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zachorowalność na grypę spadła dosyć mocno

https://www.medonet.pl/koronawirus/k...,21750001.html

Ciekawe jaka część dzisiejszych przypadków covid rok temu była by grypą.

Komentarz

• kwestia klasyfikacji grypy jako covidu to jedno ale też środki stosowane powszechnie do spowolnienia rozpsrzestrzeniania się covidu są skuteczne również przy grypie czy przeziębieniach:
      noszenie maseczek,
      częstsza dezynfekcja rąk,
      trzymanie dystansu,
      nie jeżdzenie w listopadzie w porannym szczycie autobusem 189 do mordoru pełnym kaszlących ludzi bo pracuje się z domu.
      dzieciaki nie przynoszą żadnych chorób ze szkoły.

ja na ten przykład po raz pierwszy od wielu lat nie złapałem na jesieni nic przeziębienio/grypo podobnego głownie dzieki nie jeżdzeniu z chorymi komunikacją czy nie siedzeniu z nimi w szkole/biurze

Komentarz

• Zamieszczone przez PabloVK Zobacz posta
        kwestia klasyfikacji grypy jako covidu to jedno ale też środki stosowane powszechnie do spowolnienia rozpsrzestrzeniania się covidu są skuteczne również przy grypie czy przeziębieniach:
        noszenie maseczek,
        częstsza dezynfekcja rąk,
        trzymanie dystansu,
        nie jeżdzenie w listopadzie w porannym szczycie autobusem 189 do mordoru pełnym kaszlących ludzi bo pracuje się z domu.
        dzieciaki nie przynoszą żadnych chorób ze szkoły.

ja na ten przykład po raz pierwszy od wielu lat nie złapałem na jesieni nic przeziębienio/grypo podobnego głownie dzieki nie jeżdzeniu z chorymi komunikacją czy nie siedzeniu z nimi w szkole/biurze
        To jest jeden właśnie z tych plusów epidemii, jak sobie przypominam jazdę tym autobusem albo powroty które trwały ponad godzinę to aż mnie skręca.

Komentarz

• Wielkie brawa dla rządu za wysłanie medyków do Anglii.

Komentarz

• Za późno. Rząd powinien trzymać w Święta medyków gotowych do wyjazdu w szafie, a wszystkie formalności do wyjazdu powinny być załatwione w lipcu.
            Na pokaz, że niby coś działają. A tak naprawdę nie robią nic.
            Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Czytając relacje o szczepionkach jestem pozytywnie zaskoczony. Ponoć wszystko idzie sprawnie i bezpiecznie, czip działa. Skacze się spacją.
              Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
                Ponoć wszystko idzie sprawnie i bezpiecznie, czip działa. Skacze się spacją.
                Centrala monitoringu znajduje się w bunkrach pod Modlinem. Szczęść Boże.

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• No i proszę ... pojawiła się "drobna" zmiana w wyłączeniach sylwestrowej godziny policyjnej (wiem, to ograniczenie nie jest godziną policyjną, a jedynie wpisaną w rozporządzenie prośbą i / lub zaleceniem):

"dla osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających koncesję, o której mowa w art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2020 r. poz. 805), w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez tych nadawców".

Wieść gminna niesie, że, aby uniknąć już jakichkolwiek wątpliwości, w następnej wersji rozporządzenia będą z imienia i nazwiska wymienione osoby, których zakazy nie dotyczą.

Komentarz

• Od kiedy to w rozporządzenia wpisuje się “prośby / zalecenia“?
                    Bazinga!
                    Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

• Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
                      Od kiedy to w rozporządzenia wpisuje się “prośby / zalecenia“?
                      Ja nie wiem. Morawiecki wie. Natomiast rzecznik rządu ma jeszcze inne zdanie na ten temat ... w zasadzie to nie wiadomo jakie.
                      "Rzecznik rządu oświadczył jednocześnie, że mimo decyzji o nie wprowadzaniu godziny policyjnej, policja będzie mogła nakładać mandaty na podstawie obowiązującego zakazu zgromadzeń publicznych."
                      Czyli tak: godziny policyjnej nie ma ... ale w rozporządzeniu jest zakaz przemieszczania się ... jeżeli będę przemieszczał się sam, to policja może mnie ukarać za zgromadzenie publiczne ... bo zgromadziłem się sam ze sobą ...

Jakiś gość, którego nie znam skomentował to na twitterze tak:
                      "W najnowszym skeczu wprowadzona bezprawnym rozporządzeniem sylwestrowa godzina policyjna została unieważniona i przerobiona na apel o nieprzemieszczanie się. Rozporządzenia jednak nie zmieniono. Na pytanie jakie zasady obowiązują w Sylwestra od 19:00 odpowiedź brzmi "tak"."

Jest to bardzo trafne podsumowanie całego roku wprowadzania obostrzeń / luzowania ich / zamykania sklepów / otwierania stoków / zamykania lasów / otwierania kasyn / ... i całej tej strategii z systemowym podejściem włącznie.

Komentarz

• No to rozumiem, że pierdololo ministra zdrowia sprzed 10 dni jest nieistotne i pierdololo premiera jest ważniejsze. To można jak człowiek 31.12 pójść z znajomymi na wódkę i nie przejmować się niebieskimi? Co jednak jest teraz istotne widzimisię ministra? Premiera? Konstytucja? Rozporządzenie czy może mam czekać na specustawę? Naprawdę ciężko o powagę skoro teraz większość Polski prawie nie ma zachorowań (według oficjalnych danych sanepidu) ale jednak jest jakaś tam narodowa (piękna nazwa na kaganiec) kwarantanna. Czy ktoś w tym "narodowym" rządzie wie w ogóle co tego 31.12 będzie wolno? No bo może jakiś kapral źle rozkazy zrozumie i przez przypadek T72 na Ursynowie zobaczę.

Komentarz

• 60 proc. lekarzy i 40 proc. pielęgniarek z warszawskich szpitali zadeklarowało, że zaszczepią się na #COVIDー19. To dane z ubiegłego tygodnia. Dzisiaj @NFZ_Centrala
                          ponownie wydłużył termin zapisów dla personelu medycznego, dlatego dane mogą ulec jeszcze zmianie.
                          https://twitter.com/K_Galecka/status...56390162472960
                          Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                          I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• A u mnie wieść gminna niesie, że na ponad 900 osób personelu szpitala chęć do zaszczepienia się wyraziło... 40 osób.
                            |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                            Better Dead Than Red

Komentarz

• https://biznes.wprost.pl/firmy-i-ryn...l-kod-pkd.html

Skuteczność poziom Sasin. Nawet jeśli ustawodawca się nie pomylił to skoro pojawiają się wątpliwości w tak głośnej sprawie to cytując klasyka "Nie nadajecie się żeby dzieci po pasach przeprowadzać"

Komentarz

• Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
                                A u mnie wieść gminna niesie, że na ponad 900 osób personelu szpitala chęć do zaszczepienia się wyraziło... 40 osób.
                                Pewnie im odpowiada przyjmowanie teleporad, praca idealna...a szpital niech nadal nie przyjmuje pacjentów
                                wlasnie po to jest ta szczepionka, jaka by skuteczna nie była pozwoli na powrot sluzby zdrowia do normalnosci, mam taka ogromna nadzieje...

Komentarz

Pracuję...
                                X