Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Gdzie Ty masz ten swój profetyzm ?
    Porównujesz przewidywanie przyszłości na podstawie ogólnie znanych przesłanek do stwierdzenia, iż "pewnie rodzina jakiegoś członka rządu, albo innej ważnej persony obozu władzy w Polsce miała bilet na poniedziałek" na podstawie ? no właśnie na jakiej podstawie.
    Podałem przykłady przewidywań które uznaję za równie uprawnione, oparte na równie uzasadnionych "ogólnie znanych przesłankach". Moje jest na podstawie konkretnie tego, że partia rządząca zajmuje się własnym fiu.tem bardziej niż sprawami obywateli. A widać to po tym jak Kaczyński stosuje się do zaleceń noszenia maseczki, Szumowski do zaleceń niewyjeżdżania na urlop, czy po tym kto i kiedy traci robotę w obozie władzy. [E: Przypomniałem sobie jeszcze wyłączenie ferm drobiowych z piątki dla zwierząt, termin wyborów ustalany pod możliwość zmiany kandydata przez opozycję, ogłaszanie wirusa w odwrocie z niedoboru seniorów przy I turze, dymanie prezydenta na dymisji Kurskiego, czy wypłacanie trzynastych kiełbas bezpośrednio przed wyborami] Są to ogólnie znane przesłanki. Takie same jakościowo jak przewidywalny spadek poparcia dla rządu ws przesilenia, umiłowanie PiSu do działań poilicji zgodnie z przepisami ws działań na MN, czy zjawisko nieprzyznawania się do popierania Trumpa w badaniach. Sądziłem, że oczywistym jest, że w poście w całości będącym szyderą z Waszych narracji, nie należy tego akurat zdania wyciągać jako jakieś doniesienia od rzetelnego informatora, no ale cóż - widocznie szydera i nieuzsadnione sugestie powodują takie wzmożenie tylko jeśli chodzi o umiłowany rząd, a jak chodzi (przykładowo) o szyderę i sugestie koalicji PO z Konfą, to nikt się aż tak nie bulwersuje. A już w szczególności najdalej od obrony rzetelności na forum jest w takim przypadku plemię PiS. Polecam jednak dla własnego oglądu popatrzeć na to wszystko z dalszej perspektywy, w oderwaniu od swoich sympatii. Naprawdę jest zabawnie.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Bo pomijając miałkość intelektualną tego rodzaju argumentacji, to niby z czego wysunąłeś takie wnioski (na poziomie soku z buraka). Chyba, że chcesz, żeby dyskusja na forumce przebiegała w ten sposób
    Dyskusja na forumce przebiega w ten sposób od dawna, o czym świadczą przykłady wymienione przeze mnie w cytowanym poście, cały dział sportowy, czy przykłady które wymieniałem w dyskusji z bossem, czy jakieś wrzutki w stronę sympatyków Konfy. Nie siliłem się na żadne poważne dyskusje, bo tu od dawna nie ma poważnych dyskusji. Jak można prowadzić poważne dyskusje, jak tu można czarno na białym przeczytać tekst, że "miałbym coś do zarzucenia rządowi, ale nie będę tego pisał, bo źli ludzie atakują teraz rząd to ja nie mogę". Jeden napisał to otwarcie, a reszta ewidentnie robi to samo, od miesięcy, tylko się pod czymś podobnym nie podpisała. I to ja tu psuję dyskusję? W takich warunkach nie ma żadnej dyskusji.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Najlepsze w tym jest to, że zniżając się do jakichś śmiesznych insynuacji, nawet nie uprawdopodobniłeś tego, że zakaz lotów w nocy z poniedziałku na wtorek, jest mniej sensowny niż wydany 24h wcześniej.
    Najlepsze, że nadal Ci się wydaje, że mnie (tak, konkretnie mnie - nie jakiegoś kolektywu z alternatywnej rzeczywistości, reprezentującego opinie, które Ci nie pasują, z którym, jak zwykle, dyskutujesz) jakoś obchodzi ocena zasadności tej decyzji. Jest o tyle mniej sensowny, że obniża zaufanie obywateli do działań rządu. Czyli nie ma za czym płakać. Napisałem chyba, że oczywiste jest to, że to jest pod publiczkę. Mnie interesowało od samego początku wyłącznie to, jaka będzie narracja w sprawie tej doby różnicy, osób, którym relatywizm nie pozwala krytykować działań rządu, i które uznają że argumentem w jakiejś kwestii, jest to co robią w Europie.
    Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Już mamy pierwszą kandydaturę do słowa roku 2021- mutacja
      #MuremZaBonusem

Komentarz

• Do poczytania:
        https://mocos.pl/pl/recommendations.html

Oprócz rekomendacji jest tam także trochę ocen dotychczasowych działań, czasami wprost a czasami w bardziej zawoalowany sposób.

Komentarz

• Jest już gdzieś projekt rozporządzenia obostrzeniowego? Czy dalej tylko ten wyciąg z wyciągu na stronie KPRM?
          "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• https://legislacja.gov.pl/projekt/12...43443#12743443

Komentarz

• Dzięki ale to chyba poprzednie.
              "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
                Do poczytania:
                https://mocos.pl/pl/recommendations.html

Oprócz rekomendacji jest tam także trochę ocen dotychczasowych działań, czasami wprost a czasami w bardziej zawoalowany sposób.
                https://www.uw.edu.pl/zyczenia-dla-s...-akademickiej/
                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Na jakiej podstawie prawnej oparty jest ten zakaz przemieszczania się w noc sylwestrową? U mnie skończy się pewnie domówką do białego rana, ale tak z ciekawości pytam.

Komentarz

• https://www.youtube.com/watch?v=HGNGoAEQxWE

Jedzie z PiSami jak z furą łajna. Kto Słowianin to zrozumie, a kto, nie zrozumie, to... no, nie zrozumie
                    http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Orientuje się ktoś czy jeśli mąż ma koronę a żona nie to obowiązują ją kwarantanna domowników ?

Ps. Pomijam już fakt, że ona ma gorsze objawy niż on a mimo to wynik testu nie potwierdził Covida.
                      349meczów*
                      71 goli*
                      58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

Nie jest idiotyczna - sam bym taką podjął, ale imho nie ma praktycznie wpływu na bezpieczeństwo zdrowotne.
                        Analogicznie - z perspektywy czasu okazało się, że wszystkie próby z lutego/marca związane z ograniczeniem podróży międzynarodowych też okazały się nieskuteczne.
                        Jedyne co za sobą niesie ta decyzja to odłożenie w czasie tego co nieuchronne.
                        Z tymże wtedy musieliśmy sobie kupić czas na przygotowanie się do pandemii, dziś jesteśmy w zupełnie innym miejscu (imho jeśli idzie o system opieki zdrowotnej to zrobiono praktycznie wszystko co można było zrobić w takim czasie - w sensie, że jakieś błędy oczywiście były, ale imho na dziś system ten jest optymalny).
                        Teraz zaś jest to typowo pod publiczkę plus jakieś tam dmuchanie na zimne, ale tak jak pisałem parę godzin temu, że to co najwyżej spowolni zachorowania tą mutacją (w sensie że będą one odłożone paręnaście dni w czasie) a nie je wyeliminuje.
                        Dobry żart 29 października jechałem na pogrzeb wujka(covid), w radyjku leciała konferencja prasowa Niedzielskiego i Morawieckiego. To była jedna z konferencji gdzie chwalono się szpitalem narodowym i minister powiedział wtedy ciekawą rzecz(nie napisze odsłownego cytatu bo piszę z głowy), że z premierem i sztabek kryzysowym usiedli MIESIĄC TEMU do zastanawiania się jak poradzić sobie z jesienną falą pandemii i wtedy powstał pomysł narodowego. Miesiąc wcześniej, gdy mówiło się o drugiej fali od wiosny. Niestety Latem Morawiecki ogłąszał zwycięstwo z koronawirusem, a najważniejsze były wybory. Jaki był stan służby zdrowia jesienią? A no taki, że brat chłopaka z tego forum stracił nogę a mnóstwo ludzi odbijało się od szpitali. Chyba na poprzedniej stronie broniłem rządu, że nie zostawia sytuacji tak jak wielu stad by chciało, czyli "róbta co chceta", natomiast tutaj krytykuje rząd za kolejną idiotyczną decyzją, tym właśnie się różnimy ja nie będę bronił PiSu, w momencie gdy nasłali psy do napierdalania nas w trakcie marszu kobiet a antife brali pod boczek, po Marszu Niepodległości czy przy podejmowaniu idiotycznych decyzji, ale niektórzy tutaj są tak zaślepieni PiSem że mają problem z kontaktem z rzeczywistościa(swoją drogą dokładnie tak samo jak obecnie PiS). A jeżeli tak bardzo przeszkadzają Ci przykłady z dupy to ja Ci podam takie dotyczące mojej rodziny. Babcia od ponad pół roku nie jest leczona na białaczkę(na nfz, bo oczywiście ten sam lekarz po godzinach przyjechał prywatnie jak jej stan się pogorszył), ojciec musi iść na zabieg prywatnie bo w szpitalach są wstrzymane, we wrześniu brat musiał zrobić testy prywatnie(pozytywne), bo odbił się od trzech dyżurów, moja mama leczy się od wiosny prywatnie, bo nie ma opcji dostać się do specjalistów. Faktycznie zrobiono wszystko co można było. Wiem, że na pewno zaraz to się da jakoś pięknie wytłumaczyć, wstawić jakieś wykresiki czy linki do jakiś stron. Mało mnie one interesują, rządy PiSu poznałem tej jesieni sam doskonale, są fatalne i parę głosów w tym mój stracili

Komentarz

• Dobra jest rozporządzenie. Od tej pory uprzejmie proszę o nie pisanie na otwartym forum gdzie kto jedzie, jak nocuje itp. Nie podpowiadajmy urzędasom, bo podkręcą poziom gnębienia. Oczywiście, dla dobra. Słupków w sondażach.

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
                            Orientuje się ktoś czy jeśli mąż ma koronę a żona nie to obowiązują ją kwarantanna domowników ?

Ps. Pomijam już fakt, że ona ma gorsze objawy niż on a mimo to wynik testu nie potwierdził Covida.
                            Tak, Właśnie przed chwilą to doczytałem bo mam podobną sytuację. Co lepsze żonę w Twoim przypadku obowiązuję kwatantanna/izolacja 7 dni dłużej niż męża.

PS. Dworczyk krytykuję LOT za wysłanie wczoraj do UK 787 zamiast 737 le cabaret
                            Ostatnio edytowany przez Mrugs; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Bla, bla, bla do szczęścia brakuje mi tylko miana Goebelsa tematu koronowirusowego.
                              A tak poważnie to ja już wiem jaki jest Twój problem, mianowicie masz wiedzę (zapewne w wielu dziedzinach większą niż ja), jesteś również inteligentny (może nawet bardziej niż ja) tylko masz jedną, taką tyciuteńką wadę charakteru...po prostu jesteś malkontentem (imho dobijasz do mojego forumowego wzorca w tej dziedzinie kolegi na literę B

I teraz konkretnie (pomijając, że nie wszyscy z tej osławionej RM postulowali zmianę tego terminu - co więcej, połowa ich?* argumentów straciła rację bytu) w jaki sposób jesteś w stanie wyodrębnić WIDOCZNĄ przewagę jednego terminu ferii dla całego kraju, z rozłożeniem ich w czasie ?
                              Można się przerzucać różnymi argumentami - które z obu stron do mnie trafiają i....
                              no i właśnie tu pojawia się moje kluczowe pytanie - JAKI TO DO K NĘDZY MA WPŁYW NA "OGÓLNY" ROZRACHUNEK OCENY RZĄDU W WALCE Z COVIDEM ?
                              przecież to realnie nie ma (tym bardziej przy założeniu "shutdownu" bazy noclegowej) żadnego wpływu, ba wydaje mi się (jeśli się mylę to mnie sprostuj, bo szczerze powiedziawszy nie jestem tego pewien), że to jest nie zrozumienie do końca samej idei tych "ferii"
                              Wedle tego co się dzieje, to wychodziłoby na to, że po prostu w Nowy Rok wchodzimy z nieformalnym? zakazem jeżdżenia po kraju i ciężko, żeby to rozbijać na poszczególne województwa - bo na tym poziomie epidemii nie miałoby to po prostu sensu.
                              I oczywiście możesz KRYTYKOWAĆ DECYZJE dotyczącą tego rodzaju obostrzenia - bo to jest akurat konkretna kwestia dotycząca samej strategii - imho z iluś tam przyczyn jest to słuszne podejście.
                              W tym wypadku jest to konstruktywna krytyka (w sensie jak poprzesz ją argumentami - ogólnie to wydaje mi się, że swoją wizję już w tej kwestii przedstawiłeś), natomiast gross tego co piszesz Ty i cała czereda "krytyków" (jak najbardziej niejednolita, bo ogólnie jest to skład węgla i papy - pojeby w stylu antosi, koronosceptycy jak Gelo, anty PiS jak Moriarty, czy tam Krzychu, liberałowie jak itp. itd. - żeby nie było, że Cię do jednego worka wrzucam z ekstremą ) to sorry ale to jest pierdolenie w stylu
                              Dlaczego godzina dla seniorów, a nie półgodziny, czy jak mam wujka, który mieszka z ciotką mojej żony to czy mogę przyjść z kotem, czy z trojaczakami sąsiadki na wigilie, artykuł 12 paragraf 12 dotyczący 2 metrowego odstępu łamie konstytucję. Co więcej w wielu aspektach masz-macie rację tylko szczerze to są pierdoły, jakieś kompletnie nie znaczące didaskalia.
                              Ja rozumiem, że szczegóły składają się na ogół, ale imho to jest podejście kompletnie wtórne - od niczego nie prowadzące, bo na tej samej zasadzie to ja mogę krytykować każdą normę prawną - czemu 50km/h a nie 55km/h itp. itd.

Co więcej sam pisałem co według mnie jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków - i co rząd mógł zrobić lepiej - tu się kompletnie z Tobą nie zgadzam co do tego, że obecna strategia doprowadziła do ogólnej zapaści służby zdrowia (w sensie, że ludzie umierają bo nie dostają się do szpitali) - w sensie, że te problemy by się i tak pojawiły samoistnie. Tylko, że tutaj mamy oboje problem, bo realnie nie mamy danych, które by to weryfikowały, a szczerze powiedziawszy to pierdolą mnie Twoje wrażenia (jeśli mamy pisać rzeczowo - oczywiście działa to w dwie strony)

A i jeszcze na sam koniec to imho głównym problemem-winą rządu w tym co się dzieje jest słaba komunikacja społeczna - czego najlepszym dowodem jest ten wątek.
                              I nie mam problemu, żeby to krytykować - tak samo jak z pozycji politycznych takich decyzji jak 1/11, czy 31/12 - z tymże wydaje mi się, że akurat w obu tych przypadkach intencje rządzących są proste do rozkminienia i co do zasady słuszne.

A i jeszcze, żeby nie było to jesteś jedną z niewielu osób które - "walą w rząd" które robi to w sposób racjonalny, w sensie zwraca uwagę na jakiś szerszy aspekt, bo większość z "krytyków" powoduje, że ja wysiadam i nie mam zamiaru kopać się z zawsze lepiej wiedzącym koniem.

*dlatego dałem znak zapytania, przy tych "ich" bo realnie produkowała się jedna Profesor z ŁDZ
                              Miałem się odnieść wcześniej, ale gorączka świąteczna uderzyła do głowy.
                              No ten pierwszy akapit to chyba muszę sobie do podpisu wrzucić. A na poważnie, to tak zgadzam się. Jestem trochę malkontentem, albo inaczej, po prostu staram się sporo wymagać od siebie, więc do innych też mam podobne podejście. W przypadku PIS jestem nawet podwójnie krytyczny, bo to jest partia, na którą głosowałem i od której wymagałem zawsze więcej niż od debili z opozycji. Nie patrzę tylko tu i teraz, ale patrzę też w dłuższej perspektywie. Jeżeli "beton" pisowski, do którego do niedawna myślałem, że też należę nie zorzumie, że ludzi ogarnia wkurw, a kolejną kadencję mogą rządzić złodzieje z PO i lewactwo to nie tylko będziemy w czarnej dupie, ale w zasadzie zaczniemy się w niej urządzać. Ja się tego osobiście obawiam i żygam nowomową o odpowiedzialności, solidarności i dbaniu o innych, która uzasadnia każdą głupotę władzy. Skomentuję to podobnie, jak Ty bla, bla, bla. Nie chcę się tutaj rozpisywać, realnej alternatywy dla PIS-u nie ma, ale wszystko ma swoje granice.
                              Do meritum. Kwestia ferii. Ja swoją propozycję ich zorganizowania przedstawiałem. To był w mojej ocenie kompromis, na który było nas stać. Oczywiście, że idea kumulacji ferii w jednym terminie od początku była nastawiona na zamknięcie wszystkiego w pizdu i to w tym konkretnym przypadku było jedyne, sensowne rozwiązanie. Gdyby rząd tego nie zrobił byliby większymi debilami niż wtedy kiedy wymyślali ferie w jednym terminie.
                              Kończąc watek Rady Medycznej, to chciałbym wiedzieć, jakie mają sukcesy na polu medycznym w związku "pandemią", bo nie chce mi się wierzyć, że odpowiadają tylko za wymyślanie lockdown'ów, czy metrażu na jakim mogą przebywać klienci w sklepach. To, że jak zamkniemy ludzi w domach to wirus będzie miał mniejsze szanse się przeności wie nawet dziecko po podstawówce, nie potrzeba do tego fakultetów z wirusologii.
                              Moim zdaniem cała strategia zamykania, otwierania gospodarki, metrażów w sklepie, teleporad, zlikwidowania diagnostyki jest w zależności od konkretnych decyzji w mniejszym lub większym stopniu błędna. To, że robią tak na zachodzie w ogóle do mnie nie trafia. Od kiedy ten "zgniły" zachód jest dla nas (dla wyborców PIS) wyznacznikiem? Dlaczego nie wprowadzamy też małżeństw jednopłciowych, eutanazji na życzenie, liberalnej aborcji? Co, czerpiemy tylko dobre wzorce? A skąd mamy pewność, że akurat w związku z wirusem zachodnie państwa przyjęły dobrą strategię? Bo eksperci tak mówią?
                              Zgadzam się, że komunikacji ze strony rządu leży i kwiczy. Skoro zmieniamy strategię obostrzeń, opartą o liczbę zakażeń to powinniśmy przedstawić konkretne dane, dlaczego tak robimy. W kolejnym poście pisałeś, że podobno współczynnik reprodukcji wystrzelił. To niech to Niedzielski na konferencji, powie, pokaże jakiś wykres, cokolwiek, a nie pieprzy, że w Austrii są jeszcze gorsze obostrzenia. A chvj mnie interesuje co się dzieje w Austrii, czy Niemczech. To jest takie podejście: patrz kobito a sąsiad to leje żonę codziennie, a ja Cię jebnę tylko raz.
                              Dlaczego uważasz, że nadmiarowe zgony pojawiłyby się samoistnie, że kowidocentryzm sam w sobie nie doprowadził do zapaści służby zdrowia? Sam Horban to zaczął nawet między słowami przyznawać. Ja osobiście, w przypadku poważnego zagrożenia życia z powodów kardiologicznych, neurologicznych, czy ostrego brzucha, ale bez covid chciałbym trafić od razu na specjalistyczny oddział pod opiekę specjalistów z danej dziedziny, a nie jeździć w karetce od szpitala do szpitala lub czekać na negatywny test. I podobnie jeżeli miałbym covid i inną poważną chorobę, również chciałbym dostać się do konkretnych specjalistów, a nie być położonym na oddziale covidowym, gdzie moje problemy sercowe będzie leczył wirusolog lub ginekolog, bo akurat go tu oddelegowali. Nie rozumiem, dlaczego trzeba to tłumaczyć ludziom inteligentnym. Brak diagnostyki i takie podejście w przyjmowaniu pacjentów prowadzi do większej liczby zgonów niż w analogicznym okresie zeszłego roku i tu żadne zaklinanie rzeczywistości nie pomoże. Dlaczego 20k hospitalizowanych z powodu covid sparaliżowało całą służbę zdrowia prowadząc do kilkudziesięciotysięcznej nadwyżki zgonów? Przypomnisz mi jakie mamy zaplecze łóżkowe w Polsce? Wiem, że nie każde łóżko jest obstawione załogą i nie każde nadaje się na oiom, czy izolatkę, ale to jest naprawdę ciężko sensownie ochronić, poza argumentem: covid jest groźniejszy niż wszystkie inne choroby więc musi być totalnie izolowany, z czym się nie zgadzam (i nie tylko ja).
                              Kończę, bo można by pisać i pisać.

Komentarz

• Dystans w staniu po rybę to fikcja.

Komentarz

Pracuję...
                                X