Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Nowa mutacja w UK
  https://www.dziennikwschodni.pl/koro...000280552.html

  Komentarz


  • Logiczne teraz to ver 2.0 Poprzednia spowszedniałana na tyle, że ciężko namówić wszystkich by dobrowolnie się zaszczepić...

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta

    Szczęść Boże. Zapodałem realną transakcję.
    Ależ ja w nią nie wątpię. Serio i bez podśmiechujek. Napisałem jedynie żartobliwie, że dziękuję za radę ale mam inny styl zbierania grzybów i łowienia ryb, mi pasujący ot tyle.
    http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

    Komentarz


    • Kolejna debilna decyzja PiSu, tak na logikę skoro duża ilość krajów zakazała lotów z UK od północy z niedzieli na poniedziałek, to jaka jest logika z wprowadzenia zakazu(pomijam kwestię słusznego czy nie) u nas z 24 godzinnym opóźnieniem, 3 dni przed świętami na które wraca pół emigracji? Tylko błagam niech ktoś nie pisze o kwarantannie dla tych osób bo patrząc po znajomych to zdecydowana większość mieszkająca na wyspach nie ma w Polsce własnego mieszkania, tylko wraca do rodziny. Właśnie takim działaniem rząd pokazuje swoje oderwanie od rzeczywistości i się ośmiesza oczach normalnych ludzi

     Komentarz


     • To jest po prostu część systemowych rozwiązań. Takich samych jak na zachodzie. Po prostu pewnie rodzina jakiegoś członka rządu, albo innej ważnej persony obozu władzy w Polsce miała bilet na poniedziałek. A reszta Europy akurat nie miała takiej sytuacji. Rząd się stara, ciągle pracuje, wszystkiego przypilnuje, to jeszcze inni, niektórzy wbijają mu szpliki. Zawsze komuś coś nie pasuje. Jak nie godzina policyjna do 6 zamiast 5:34, to teraz zakaz lotów dzień później. Ech, malkontenci... PO by wprowadziła zakaz od środy.
      Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

      Józef Mackiewicz

      Komentarz


      • Dzisiaj rzecznik rządu przyznał, że dzienne dane o liczbie nowych zachorowań są niewiarygodne. Podał nawet przyczyny. Niestety nie powiedział czy są planowane zmiany w systemie, które zapewniłyby większą liczbę testów i izolację faktycznie chorych.

       Wczoraj Bortniczuk przyznał, że wprowadzane obostrzenia mają bardzo wątpliwą podstawę prawną. Ale nie powiedział czy będą próby ich wprowadzenia tym razem zgodnie z prawem.

       Podejscie systemowe.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
        To jest po prostu część systemowych rozwiązań. Takich samych jak na zachodzie. Po prostu pewnie rodzina jakiegoś członka rządu, albo innej ważnej persony obozu władzy w Polsce miała bilet na poniedziałek. A reszta Europy akurat nie miała takiej sytuacji. Rząd się stara, ciągle pracuje, wszystkiego przypilnuje, to jeszcze inni, niektórzy wbijają mu szpliki. Zawsze komuś coś nie pasuje. Jak nie godzina policyjna do 6 zamiast 5:34, to teraz zakaz lotów dzień później. Ech, malkontenci... PO by wprowadziła zakaz od środy.
        Jeśli inne Twoje przemyślenia są oparte na tak PEWNYCH przesłankach to wiele wyjaśnia
        Zaś co do "nowego szczepu" z UK to "zamykanie granicy" w kontekście tego, że
        - ten szczep to istnieje od kilku dobrych tygodni
        - wcale nie jest powiedziane, że jego ogniskiem jest UK
        - ruch z GB był przez ostatnie dni/tygodnie/miesiące intensywny
        to to zamykanie granicy nie ma żadnego sensu i jest tylko działaniem
        a) pod publiczkę (ale jak widać i tak forumowym ekspertom coś musiało nie podpasować)
        b) które imho ma również polityczne przesłanki (akurat tu nie chodzi o PL, tylko o kilka innych państw EU które zapoczątkowały efekt domina)
        Cieszę się, że nie pomogłem.
        Lieber tot als rot!!

        Komentarz


        • Nie no, po prostu chciałem spróbować swoich sił w forumowym Stowarzyszeniu Umarłych Profetów, i pozgadywać na tematy jak wiosenne przesilenie, niebicie ludzi na MN przez policję zarządzaną przez PiS, czy wynik wyborów w USA.

         Oczywiście że zamykanie granicy jest działaniem pod publiczkę. Pytanie jaki jest powód tego kompromisu w heroicznej walce rządu o życie każdego Polaka. Ja postawiłem hipotezę, że ktoś ważny (dla PiSu, nie dla obywateli oczywiście) wraca dziś. Bo taki powód wpisywałby się w priorytety jakimi się kieruje ostatnimi czasy rząd przy podejmowaniu decyzji. Ale chętnie się dowiem jaka jest wersja plemienia obecnie rządzącego. Ciekawi mnie to o tyle, że ludzie których rząd wpuści dziś mogą zabić. Ofiarą może być ktoś bliski każdego z nas. W tym największych patriotów, którzy nie dopuszczają do siebie negatywnych myśli o rządzie ze względu na to że żyjemy w godzinie próby.
         Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
         -------------
         Jedynie prawda jest ciekawa

         Józef Mackiewicz

         Komentarz
         • Zamieszczone przez boss_corleone
          Taki Krzychu pisał przecież w grudniu, że szpitale polowe to trzeba było budować w lipcu!
          Zacytuję sam siebie:

          Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
          Dzisiaj rzecznik rządu przyznał, że dzienne dane o liczbie nowych zachorowań są niewiarygodne. Podał nawet przyczyny. Niestety nie powiedział czy są planowane zmiany w systemie, które zapewniłyby większą liczbę testów i izolację faktycznie chorych.
          Nie da się prowadzić sensownie walki z pandemią wiedząc, że system testowania nie działa i nic z tym nie robiąc. Jak widać "model" wykorzystywany przez rządzących, o którym sam wspominałeś, jest przez nich samych kwestionowany. Dobrze, że Ty w niego wierzysz. Trochę wiary nie zaszkodzi.

          Komentarz


          • Nowy dzień - nowe trendy. Zatem uzupełniamy listę zarzutów wobec rządu o:
           - zbyt mało czasu danego ludziom przed wprowadzeniem restrykcji
           - zbyt dużo czasu danego ludziom przed wprowadzeniem restrykcji

           Interia:
           Na londyńskich dworcach pojawiły się w niedzielę tłumy mieszkańców brytyjskiej stolicy, usiłujących opuścić miasto przed godz. 00.01 czasu GMT (01.01 czasu polskiego), kiedy wchodzi w życie zakaz podróży z wyjątkiem koniecznych przypadków.


           W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania ukazujące tłumy ludzi oczekujących na pociągi na stacji St. Pancras.


           Minister zdrowia Matt Hancock powiedział, że "jest to zachowanie całkowicie nieodpowiedzialne", przyznał jednak, że większość ludzi stosuje się do poleceń obsługi. Wezwał do "ograniczenia kontaktów społecznych, wszędzie gdzie jest to możliwe ponieważ sytuacja jest śmiertelnie poważna".
           Rząd brytyjski ogłosił w niedzielę, wkrótce po godz. 17 czasu polskiego wprowadzenie tzw. poziomu czwartego restrykcji w części kraju, m. in. w rejonie Londynu oraz środkowej i południowo wschodniej Anglii, próbując zahamować szybkie rozprzestrzenianie się nowej, bardzo groźnej mutacji koronawirusa oraz szybkiego wzrostu liczby zakażonych i zmarłych.
           Restrykcje przewidują m. in. zakaz spotykania się z osobami z innego gospodarstwa domowego, zamknięcie sklepów i firm, z wyjątkiem najbardziej niezbędnych, oraz zakaz przemieszczania się, zwłaszcza na duże odległości, z wyjątkiem absolutnie niezbędnych przypadków.
           Poziomem czwartym restrykcji objętych jest ok. 21 mln osób.
           Wkrótce potem rozpoczął się szturm na londyńskie dworce kolejowe. Do godz. 20 czasu polskiego - jak informują media - nie było już biletów na połączenia międzynarodowe na wielu stacjach, w tym Paddington, Kings Cross i Euston.

           Burmistrz Londynu Sadiq Khan skrytykował rząd za "zbyt późne" ogłoszenie zaostrzenia restrykcji. Przypomniał, że wcześniej rząd zapewniał, że restrykcje zostaną złagodzone na okres świąt Bożego Narodzenia. Jego zdaniem zatłoczone stacje to "bezpośrednia konsekwencja chaotycznego sposobu ogłoszenia nowych restrykcji".


           Zapewne Johnsonowi doradza ktoś z PiS albo burmistrz Londynu czyta forum. Albo może trudno modelować i prognozować ekspertom i należało słuchać internetowych wirusologów. Taki Krzychu pisał przecież w grudniu, że szpitale polowe to trzeba było budować w lipcu!

           Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
           To jest po prostu część systemowych rozwiązań. Takich samych jak na zachodzie. Po prostu pewnie rodzina jakiegoś członka rządu, albo innej ważnej persony obozu władzy w Polsce miała bilet na poniedziałek. A reszta Europy akurat nie miała takiej sytuacji. Rząd się stara, ciągle pracuje, wszystkiego przypilnuje, to jeszcze inni, niektórzy wbijają mu szpliki. Zawsze komuś coś nie pasuje. Jak nie godzina policyjna do 6 zamiast 5:34, to teraz zakaz lotów dzień później. Ech, malkontenci... PO by wprowadziła zakaz od środy.
           A odbyło się to tak:
           - Panie Kaczyński, Panie Morawiecki, nie możemy zamknąć granicy bo w poniedziałek wraca Halinka, córka posła Darka.
           - O kurde, faktycznie. To nie zamykamy.
           Ewentualnie wysłano zapytanie każdemu na maila czy można zamykać, a jeśli nie to kiedy.

           Tak samo jak było ze stokami narciarskimi. Z forum dowiedzieliśmy się, że otwierają bo PAD chce sobie poszusować. Albo, że jakiś tam poseł ma swoją firmę. A tu pyk, zamknęli. A faramazoniarze dalej sieją ferment
           Lewactwo nie jest cool!

           Komentarz


           • Bossie, to napisz jak było Twoim zdaniem - dlaczego rząd ryzykuje śmiercią Twoich bliskich, zarażonych przez jakiegoś emigranta który wróci dziś? Dlaczego rząd nie walczy o nasze życia?

            Pytanie dodatkowe - dlaczego stoki nie były zamknięte od razu?
            Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

            Józef Mackiewicz

            Komentarz


            • Nie mam bladego pojęcia, a wróżenie z fusów nie jest moją domeną.
             Lewactwo nie jest cool!

             Komentarz


             • W wakacje rząd nie robi nic, nie przygotowuje się na drugą falę epidemii - słuszną linię ma nasz rząd, nie mógł wiedzieć, że nadchodzi druga fala, nie miał powodów aby cokolwiek robić.

              W grudniu rząd zamyka kraj pomimo wcześniejszych deklaracji, że przy obecnych poziomach będzie otwierał - słuszną linię ma nasz rząd, na pewno wie więcej niż mówi i ma powody do takich działań, to wszystko przygotowania do trzeciej fali w oparciu o wiarygodne dane jakimi dysponuje ... ale ich nie ujawni.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
               Nie wiem co trzeba mieć we łbie, żeby nie rozumieć, że to nie strategia PiS tylko obostrzenia są skoordynowane w Europie, a cała strategia walki z pandemią opiera się o jakiś konkretny model.
               Masz jakieś nie-fusy na poparcie tej tezy?

               E:
               Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta

               Myślę, że nie jeden konfederacki wyborca Trzaskowskiego prężenie strajkował z "kobietami" w celu obalenia reżimu Jaruzelskiego.
               Albo tej
               Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
               Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
               -------------
               Jedynie prawda jest ciekawa

               Józef Mackiewicz

               Komentarz


               • Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
                W wakacje rząd nie robi nic, nie przygotowuje się na drugą falę epidemii - słuszną linię ma nasz rząd, nie mógł wiedzieć, że nadchodzi druga fala, nie miał powodów aby cokolwiek robić.

                W grudniu rząd zamyka kraj pomimo wcześniejszych deklaracji, że przy obecnych poziomach będzie otwierał - słuszną linię ma nasz rząd, na pewno wie więcej niż mówi i ma powody do takich działań, to wszystko przygotowania do trzeciej fali w oparciu o wiarygodne dane jakimi dysponuje ... ale ich nie ujawni.
                Wielka Brytania ogarnęła temat w cuglach. Szwecja takoż.
                Szczęść Boże!
                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

                Komentarz

                Pracuję...
                X