Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta
    Gdzie były takie posty w temacie o Smoleńsku?
    Casualowy forumowicz po prostu widzi co się dzieje wokół niego na codzień, niezależnie czy wykonają 80.000 czy 30.000 wątpliwej jakości testów.
    ja rownież zgadzam się, że na tle zespołu Macierewicza ekipa Laska/Millera pod względem wykształcenia- osiągnięć naukowych wygladała komicznie. Ale sądzę, że więcej na ten temat miałby do napisania Foxx bo z tego co pamietam dosyć wnikliwie się temu przyglądał
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Na forumce przyszłości widze taką scenę - od miesiąca „galerie” są zamknięte/otwarte jak to woli, liczba zakażonych spada, rośnie, spada, rośnie
      „Ludzi wkurwia ta niekonsekwencja i brak reakcji na rozwój pandemii. Weźmy tylko dla przykładu te galerie”

Siła rzeczy rząd stara sie byc elastyczny i teraz żebyśmy nie musieli sobie tego wyobrażać wróćmy sie do września.
      wyjebalo z liczba zakażeń - rząd jest zły bo nic WCZEŚNIEJ nic nie zrobil

teraz rząd robić coś WCZEŚNIEJ to jest zły bo na dziś jest w sumie ok.

Tak jak pisałem - bankowo casualowy forumowicz ma większy aparat poznawczy+dostęp do danych/analiz niż jakieś wieloosobowe-wielopoziomowe gremium.
      Chciałbym wierzyć, że to jest poparte szerokimi analizami... spójności jednak w tym dla zwykłego obywatela nie widać.

No bo trzymając się już tych galerii można było je otworzyć w grudniu, gdzie nawał ludzi jest ogromny. Polecam pojechac w dowolny piatek czy sobote do galerii i zobaczyc jak to dziala. Z kolei jaki jest sens zamknięcia sklepów od 28.12 do 17.01 gdzie tych ludzi będzie dużo mniej? Gdzie tu sens, gdzie logika?

Stoki narciarskie. Pochodzę z miejscowości gdzie jest stok. Nie są to góry. Powiedzieli że stoki będą otwarte. U mnie ten stok właściciel naśnieżył, przygotował. To nie jest takie hop siup... kosztuje dużo kasy.. i co? Od 28.
      12 zamykamy bo tak... pomimo że ferie dla dzieci w domach... gdzie tu sens? Gdzie logika.

przykłady można mnożyć... Ja nie mam do nich pretensji, bo żadne państwo nie postępuje idealnie ale chociaż trochę konsekwencji w działaniach i logiki...
      Ostatnio edytowany przez Bootleg; 7875.
      Always look on the bright side of life!

Komentarz

• Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
        Ale się ludzie rzucili na rezerwacje wyjazdów na święta - nic nie ma ciekawego. Pewnie pokasowali wyjazd noworoczne po 28.12 i feriowe i przebookowali na święta.
        Ludzi nie oszukasz

Zaoranko roku.
        Dobrze to podsumował Modzelewski w linku który wrzuciłem w innym temacie. Coś w deseń: Waadza zamiast skupić się na rozsądnych obostrzeniach, które ludzie by przestrzegali to postanowiła wystąpić z pozycji siły i przemawiać jak do dzieci i z swoich własnych słów zrobić g*wno, co spowoduje, że ludzie i tak zrobią na przekór waadzy niespójnym zarządzeniom bo zdrowo myśląca osoba widzi, że to wszystko się kupy nie trzyma i gdy waadza zachowuje się jak kurczak z obciętą głową to gro ludzi będzie miało na taką waadzę wywalone i sami będą kalkulować ryzyko i działania, a nie - faster, faster obey your master. Bez ogólnego zaufania społecznego to PiS teraz to może się ze*rać. Zresztą doświadczyłem tego sam latem, wystarczy się cofnąć do moich postów z lata co pisałem. Nie potrafili ogarnąć sytuacji na śląsku, w jednym województwie a w kurwizji wszystko było pięknie. Na żywo miałem okazję to bardzo dokładnie zweryfikować. Dotarło do mnie, że to wszystko to PRowy cyrk, nikt tego nie ogarnia i że skoro nie ogarniają w jednym województwie to tym bardziej nie ogarną na poziomie całego kraju i ja w takim cyrku brać udziału nie będę. Muszę sam zadbać o siebie i swoją rodzinę, robiąc to co uważam za słuszne i omijać to co będzie PRową rządową papką propagandową, a lotto testami można dowolnie żonglować. Zresztą nawet to nie wyszło bo gro ludzi przestało się testować i przechorowywało w domu w jedną lub drugą stronę i liczb do kwarantanny narodowej nie dało się natłuc. Musieli więc znowu zrobić rządzący, cholewę z gęby. Nie zazdroszczę im

Natomiast by ukontentować forumowy PiS-pelikanat pozwolę sobie napisać: błogosławiony PiS. Nie denerwujcie się i nie kamieniujcie, pozwólcie mieć własne, inne od waszego zdanie a jeżeli prztyczki w nos was bolą, to sami nie jesteście święci i wylewacie kubły pomyj na osoby mające inne zdanie od waszego
        Ostatnio edytowany przez Citlivu; 27016.
        http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

ja rownież zgadzam się, że na tle zespołu Macierewicza ekipa Laska/Millera pod względem wykształcenia- osiągnięć naukowych wygladała komicznie. Ale sądzę, że więcej na ten temat miałby do napisania Foxx bo z tego co pamietam dosyć wnikliwie się temu przyglądał
          Tu komisja, tam komisja, tu lekarz tam lekarz, tu naukowiec, tam naukowiec... ale jakoś nie przypominam sobie, żeby wszelkiej maści "rozkminki", teorie spiskowe, wrzucanie setek linków - mi. in. z "naocznymi świadkami katastrofy", morderstwami tychże świadków itd. były na tym forum piętnowane. To nie płaskoziemcy podważali wtedy analizy "niezależnych komisji"?
          Wtedy forum było zasypywane najrózniejszymi teoriami mniej lub bardziej wiarygodnymi, ale nie przypominam sobie, żeby brak zaufania do władz, komisji międzynarodowych badających sprawę był na forum piętnowany.
          Co mamy dzisiaj gdy u władzy jest PiS? Kilku partyjnych lizusów na forum, którzy co by się nie działo będą bronić jak niepodległości swoich guru z PiSu Teraz nieważny jest brak konsekwencji i logiki w działaniach Rządu. Trzeba im zaufać i koniec! Kto uważa inaczej ten płaskoziemca! Albo lewak
          Ostatnio edytowany przez ŁUKASZ.; 12904.
          |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
          Better Dead Than Red

Komentarz

Co mamy dzisiaj gdy u władzy jest PiS? Kilku partyjnych lizusów na forum, którzy co by się nie działo będą bronić jak niepodległości swoich guru z PiSu Teraz nieważny jest brak konsekwencji i logiki w działaniach Rządu. Trzeba im zaufać i koniec! Kto uważa inaczej ten płaskoziemca! Albo lewak
            Ja tam jestem pełen podziwu do ich pracy, taki Foxx nie dość że tu, to i na kibicowni i gdzieś może jeszcze walczy. Z ćwiartki etatu robią się grube nadgodziny w ostatnim czasie
            Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

Ale jak to nie poczyniłeś „swoich założeń” ? To na jakiej podstawie piszesz to co piszesz ?
              Ogólnie to Twoja postawa przypomina podejście eleatów które zostało odpowiednio wyjaśnione przez Arystotelesa tak z 2300 lat temu

I teraz tak jak najbardziej można krytykować wszystko co Ci się podoba, wszak mamy 21 wiek, demokracje itp. itd. Tylko, pamiętaj działa to w dwie strony.
              I jakbyś nie naginał rzeczywistości to koniec końców krytyka - dlaczego zamknęli restauracje, a nie zamknęli fryzjerów jest TOŻSAMA z sytuacją w której krytykowałbyś opcje
              - zamknęli fryzjerów, nie zamknęli restauracji
              - zamknęli wszystko
              - nic nie zamknęli
              To znaczy podchodząc indywidualnie każda z tych opcji jest bez sensu - ale patrząc SYSTEMOWO jest ona elementem jakiejś bardziej złożonej rzeczywistości. Jak najbardziej logicznej i opartej na tych samych przesłankach czy to w PL, czy to DE, czy też GB. Co więcej pisałem o tym...3 miesiące temu...9 miesięcy temu, ba o pewnych aspektach z tym związanych mówiłem juz styczniu (akurat nie na forumie)
              To, że jak widać tego rodzaju podejście - systemowe, a nie kazuistyczne, przerasta aparat poznawczy x procent społeczeństwa-forum to mam dziwne wrażenie jest raczej problem tych osób, a nie Niedzielskiego, Simona, Morawieckiego czy tam Szumowskiego.

Zreszta na swój sposób mnie to przeraża, bo realnie to ww osoby to koniec końców mają wyjebane na to czy Pani Halinka sie zarazi, czy nie (w myśl nieśmiertelnej zasady - „rząd sie sam wyżywi”). A to, że Pani Halinka przeżywa ekstazę intelektualną dokonując egzegezy „niezgodnych z konstytucją przepisów”, jadąc w „służbowa” podróż na narty, załatwiając sobie zaświadczenie o astmie itp. itd. to w sumie co ja mogę napisać...poza tym co napisałem juz w marcu - tutaj sie sparafrazuję
              Siedzcie Halinki na pizdach - bo w ten sposób minimalizujecie możliwość zarażenia.
              Jak nie będziecie siedziały to pierdolnie służba zdrowia.
              Jako że nie siedzicie to rząd będzie poprzez wygaszanie (sila rzeczy nieobiektywne) rożnych aktywności was do tego przymuszał.
              I albo ktoś sie do tego z mniejszym, lub większym entuzjazmem będzie podporządkowywał, albo będzie uważał, że wie lepiej (bo bankowo, ma większa wiedzę niż szeroko rozumiane środowiska eksperckie dziesiątek światowych panstw)
              A i zawsze może przy okazji porozkminać dlaczego 1 osoba na 15m2, a nie 12,5m2, czy tam dlaczego „godzina policyjna” będzie do 0600, a nie 0534. Tak jak pisałem macie do tego pełne prawo (z w łapie będę obserwował ten intelektualny wysryw)
              I pamiętacie w Hamburgu 1/3 zaszczepionych na polio...UMARŁA
              ps. Wątek Simona wyślę na prv jak ogarnę mordę swoją - czyli mam nadzieje wieczorem
              Manipulant jesteś pierwsza klasa. Do tego użyjesz pięknych, mądrych słów, jakieś odwołanie do historii, a nawet filozofii i bach, klękajcie narody.
              Ogólnie Twoja postawa przypomina mi: pozjadał wszystkie rozumy, tylko jeden dupą uciekł. Taką postawę też przejawia x społeczeństwa.

Jeszcze raz widzę, bo nie skumałeś. Zapytałem tylko, czy można krytykować rząd za decyzje, nie mając mgr z medycyny, a Ty dalej, z dobrze tu znaną strategią, wiesz lepiej kto co zakłada, myśli i od razu spieszysz z kagankiem oświaty, żeby prostować czyjeś myślenie, które sobie uroiłeś w głowie.

Systemowo - słowo klucz. Wyjaśnienie na wszystko. Wy się kvrwa chvja znacie, bo do tego trzeba podejść systemowo, rzeczywistość jest bardziej złożona. Na jasne kvrwa, że jest złożona tylko, czy to musi usprawiedliwiać każdą debilną decyzję? To jest to, o czym pisałem latem, pandemia rządowe usprawiedliwienie na wszystko. Jeśli tej jesieni rząd w jakimkolwiek stopniu miał podejście systemowe to właśnie wczoraj Niedzielski wyjeb*ł je w kosmos. Do weryfikacji, bo tego nie robiłem (sprawdziłem tylko jedno źródło), ale nie było to w żaden sposób konsultowane z osławioną już Radą Medyczną. Konsultowany za to był termin ferii i uważaj Rada Medyczna odradzała kumulację w jednym terminie. Wszyscy byli za tym, żeby dzieciaki miały w miarę normalny wypoczynek, oderwały się od kompa. No, ale pewnie już wtedy Niedzielski miał plan narodowej kwarantanny więc w chvja nas zrobili tymi wykresami, przedziałami i ogólnie systemowym podejściem.

Broń ich dalej, ilu Was zostało? Trzech, czterech? Policzcie się i ustalcie, który ostatni gasi światło. Mam już swojego kandydata.

Komentarz

Ty to jednak śmieszek jesteś. Albo masz niezły towar
                Bazinga!
                Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

• Prosta rada od dr. TNTP - od marca siedzieć w domu jaknajdłużej to tylko możliwe. Jak komuś się nie daj Boże zachcę świeżego powietrza czy aktywności fizycznej, albo spotkać się ze znajomymi - na balkon
                  Ważne, żeby nie roznosić wirusa bo przecież on w końcu cudownie zniknie, albo uratuje nas magiczna szczepionka wyprodukowana w kilka miesięcy...
                  Nic tam z historiami typu kolegi z forum, gdzie jego bratu groziła amputacja nogi. Ważne, żeby wirusa nie roznosił - bez nogi nawet łatwiej o to (kolego, którego brata do dotknęło - przepraszam za takie pisanie, ale mam nadzieję, że rozumiesz, że nie naśmiewam się z Waszej tragicznej sytuacji tylko nawiązuje do absurdów jakie dotykaja nas wszystkich w obecnej sytuacji).
                  |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                  Better Dead Than Red

Komentarz

Tu komisja, tam komisja, tu lekarz tam lekarz, tu naukowiec, tam naukowiec... ale jakoś nie przypominam sobie, żeby wszelkiej maści "rozkminki", teorie spiskowe, wrzucanie setek linków - mi. in. z "naocznymi świadkami katastrofy", morderstwami tychże świadków itd. były na tym forum piętnowane. To nie płaskoziemcy podważali wtedy analizy "niezależnych komisji"?
                    Wtedy forum było zasypywane najrózniejszymi teoriami mniej lub bardziej wiarygodnymi, ale nie przypominam sobie, żeby brak zaufania do władz, komisji międzynarodowych badających sprawę był na forum piętnowany.
                    Co mamy dzisiaj gdy u władzy jest PiS? Kilku partyjnych lizusów na forum, którzy co by się nie działo będą bronić jak niepodległości swoich guru z PiSu Teraz nieważny jest brak konsekwencji i logiki w działaniach Rządu. Trzeba im zaufać i koniec! Kto uważa inaczej ten płaskoziemca!
                    Ta międzynarodowa komisja to Azerbejdzan, Armenia, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina, Uzbekistan, a ogólnie to za daleki odlot, za daleki stan.
                    Ale masz racje tu komisja, tam komisja, tu lekarz, tam lekarz. Tu setki linków z mordowanymi świadkami katastrofy, tam płaskoziemcy, za rogiem zabójcze 5G a wśród tego wszystkiego Ty.

Tylko widzisz problem jest tej natury, że w przypadku COVID mamy z jednej strony CAŁE ŚRODOWISKO NAUKOWE (czy tam żeby nie wrzucać jakichś linków z typowymi spierdolinami) 99% tegoż środowiska, które co do zasady w wszystkich państwach (mówię o tak zwanym 1 świecie, żeby ktoś tu nie wyjechał mi z Burkino Faso) zachowuje sie w sposób podobny-logiczny co w Polsce, a z drugiej strony mamy...Ivana Komarenke i Edytę Górniak, ale ok każdemu według potrzeb.

Zaś w przypadku Smoleńska mieliśmy z jednej strony ekipę która siła rzeczy chciała odsunąć od siebie odpowiedzialność za katastrofę (mowa zarówno o stronie polskiej, jak i rosyjskiej) która realizowała ten cel poprzez podległe jej służby (w tym cześć środowiska naukowego), z drugiej strony był szeroki ruch społeczny - po części motywowany politycznie, za którym stały rownież rożne środowiska naukowe (jeśli miałbym porównywać tytuły naukowe* to jeśli idzie o szeroko rozumianą stronę polską to na papierze lepiej wyglada to zaplecze po stronie środowiska Macierewicza)

* ogólnie mam wyjebane w te wszystkie przedrostki przed nazwiskiem, ale z drugiej strony mówimy o naukach ścisłych wiec teoretycznie powinno mieć to jakieś znaczenie - jaką kto ma podbudowę akademicką/naukową

Co to wszystko ma wspólnego z Covidem i działaniami obecnego rzadu, to osobiście analogii nie widze (oprócz błyskotliwego tu lekarz, tam komisja, tu maszt 5g, tam brzoza)
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta

Ty to jednak śmieszek jesteś. Albo masz niezły towar
                      No to szybka weryfikacja takiej spierdoliny jak ty
                      z jednej tylko konferencji smoleńskiej (bodajże 3) zespół naukowców opracujacych materiały to koło 50 osób z tytułami profesorskimi. Zespół Millera 25 magistrów, 6 doktorów, 1 profesor. Klękajcie narody
                      i na **** sie ciskales
                      Ostatnio edytowany przez TNTP; 12812.
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Taka ciekawostka obrazujaca systemowe podejście i logikę.

Zgodnie z decyzją rządu w imprezach i spotkaniach może uczestniczyć 5 osób, ale do tego limitu nie wliczają się osoby organizujące imprezę lub spotkanie oraz osoby wspólnie z nią zamieszkujące lub gospodarujące. Istnieje więc możliwość, aby np. 5-osobowa rodzina, która żyje pod jednym dachem, zaprosiła 5 osób - nie będzie to niezgodne z przepisami.

No to zobaczmy taki przykład: mamy następującą rodzinę:
                        1. Dziadek i babcia mieszkający razem;
                        2. Syn dziadka i babci mieszkajacy razem z żoną i jednym dorosłym dzieckiem;
                        3. Córka dziadka i babci (siostra syna z pkt 2) mieszkająca razem z mężem i jednym dorosłym dzieckiem.
                        I teraz tak:
                        Jeżeli Wigilia będzie zorganizowana w mieszkaniu rodziny 2 lub 3, to wszystko jest w porządku, bo gości będzie 5.
                        Ale jeżeli Wigilia będzie u dziadków to juz nic z tego bo gości będzie 6, a przecież limit to 5.

Komentarz

z jednej tylko konferencji smoleńskiej (bodajże 3) zespół naukowców opracujacych materiały to koło 50 osób z tytułami profesorskimi. Zespół Millera 25 magistrów, 6 doktorów, 1 profesor. Klękajcie narody
                          i na **** sie ciskales
                          Chyba Ci się fora pomyliły z takimi tekstami

Komentarz

• Zamieszczone przez Traper Zobacz posta

Chyba Ci się fora pomyliły z takimi tekstami
                            Bo ?
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

i na **** sie ciskales
                              Ty to koleś powinieneś się pohamować trochę. Wyjdź na spacer o ochłoń. i pamiętaj, załóż czapkę, bo Ci resztki myśli z mózgu wiaterek przewieje...
                              Ostatnio edytowany przez Moriarty; 138042.
                              Bazinga!
                              Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

Bo ?
                                Bo wyzywania innych kibiców z takiego powodu, to zdecydowanie nie poziom Legii

Komentarz

Pracuję...
                                X