Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
    Edyta...kolejna ciekawa statystyka z kraju graniczącego z Włochami, a nie oddalonej Norwegii - w Szwajcarii smiertelność 0,6% (652 przypadki). Grypa bardziej kosi.
    No nie bardzo bardziej.
    Wg info ze strony rcb.gov.pl za sezon 2018/2019: śmiertelność grypy 0,1-0,5%.

Wg mnie śmiertelność koronawirusa nie powinniśmy szacować jako:
    liczba zgonów w relacji do liczby zakażonych
    a jako:
    liczba zgonów w relacji do sumy liczby zgonów i liczby wyleczonych.
    Liczenie do sumy zakażonych jest z założenia błędne, bo zainfekowani ostatecznie nie wiadomo do której grupy trafią. Ostatecznie albo się wyleczą albo umrą, ale na teraz tego nie wiadomo.
    A więc wg najbardziej aktualnych danych dla świata:
    4 720 zgonów / (68 324 wyleczonych + 4 720 zgonów) = 6,5% śmiertelności

To tak w ramach porównania co bardziej kosi...

Komentarz

• Zamieszczone przez Finiks Zobacz posta
      Zdrowia Jaco.
      +1

Komentarz

• Zdrówka Jaco!
        Choć nie wiem, czy nie młoda godzina na toasty :mpiwo

Z drugiej strony, kto wie, czy po spożyciu jakakolwiek bakteria, czy też wirus, jest w stanie przetrwać w organizmie

Komentarz

• https://twitter.com/PremierRP/status...924597248?s=20

Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
          Strzelam... Podział na trzy strefy w Warszawie.
          Jak zawsze, nie zawiodłeś!

Ale jakiego dzielenia na strefy ?
          Póki co robią to domorośli generałowie na fejsbuku
          Ostatnio edytowany przez boss_corleone; [ARG:4 UNDEFINED].
          Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Szedłem spać było 49, wstałem i jest 49, już po pandemii?

E: dobra, już widzę, że liczby się zmieniły, jakoś długo aktualizują tą mapkę...
            #MuremZaBonusem

Komentarz

• Zamieszczone przez berserk Zobacz posta
              Szedłem spać było 49, wstałem i jest 49, już po pandemii?

Podobno już kilka więcej
              (L)

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                Tak się składa, że aktualnie leżę na Wołoskiej i nie brakuje mi niczego. Mam też na bieżąco kontakt z personelem medycznym. Ministra na razie u mnie nie było.
                Przeczytaj jeszcze raz mojego posta zatem. Napisałem, że jak się zacznie na poważnie. Czytaj - w momencie kiedy szpital osiągnie już pełne obłożenie pacjentami. Teraz jeszcze absolutnie nic się nie dzieje. Ale zostawmy już ten temat.

Zdrowia życzę i obyś jak najszybciej stamtąd wyszedł.
                LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

Dziękuję. Mnie nie ma na "liście Hermana":
                  https://wiadomosci.dziennik.pl/wydar...e-zakazne.html
                  Owszem jesteś. Szpital MSWiA na Wołoskiej jest właśnie przekształcany w szpital zakaźny. Do poniedziałku zostaniesz przeniesiony do innego szpitala, pewnie na Szaserów lub na Wolską. O ile personelowi zostanie zapewniona odzież ochronna, bo w tym momencie w ogóle jej nie ma. Dlatego szpitala nie ma na liście, bo nie ma porozumienia z załogą. Nie ma go, bo załoga wie, że na dzień dzisiejszy brakuje kombinezonów ochronnych na choćby jeden dzień funkcjonowania placówki.
                  LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Górnik Zabrze nie pojechał do Łodzi, wczoraj Błaszczykowski apelował o zawieszenie rozgrywek, Boniek przytaknął, zaraz pewnie skończy się granie...
                    #MuremZaBonusem

Komentarz

• Dziękuję za wszystkie życzenia. Dziś po obiadku mnie wypisują. Widocznie robią miejsce dla poważnie chorych.
                      Z ostatniej chwili:
                      Organizacja pracy Szpitala od 13.03. 2020 r. do odwołania

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 13.03.2020, w nawiązaniu do decyzji Wojewody Mazowieckiego, w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA obowiązują następujące regulacje:

- wszelkie przyjęcia planowe do Klinik i Oddziałów zostają wstrzymane;

- wstrzymane jest działanie poradni specjalistycznych (w tym rehabilitacji i fizjoterapii);

- zawieszona zostaje działalność Szkoły Rodzenia.
                      Ostatnio edytowany przez Jaco; [ARG:4 UNDEFINED].
                      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                      "
                      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Dziękuję za wszystkie życzenia. Dziś po obiadku mnie wypisują. Widocznie robią miejsce dla poważnie chorych.
                        Tak, dla chorych z koronawirusem. Tak jak Ci napisałem - do poniedziałku wszystkie oddziały zostaną przeniesione do innych szpitali. Lżej chorzy są po prostu wypisywani są do domów, bo nie za bardzo jest ich gdzie przenosić. Powstrzymam się przed większą ilością informacji z pewnych względów. Wierz lub nie.
                        LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
                          Tak z ciekawości co ma do rzeczy tutaj fakt, że ktoś z kimś graniczy? Oczywistym jest (niestety), że im więcej przypadków tym więcej zgonów bo brakuje sprzętu/ludzi/kontroli. Zakładam zresztą, że przy tylu przypadkach to akurat Szwajcarzy jeszcze problemów z niedoborem nie mają.
                          Twoją teorię można bezproblemowo sprawdzić - weź dane dla każdego kraju i zrób korelację procenta przypadków śmiertelnych vs liczby zarażonych. Albo najlepiej regresje (gdyż w Twoim rozumowaniu jest związek przyczynowo-skutkowy, a korelacja ich nie bada), gdzie zmienną objaśniającą wskaźniki śmiertelności będzie liczba zarażonych. Już nie przejmuj się normalnością rozkładu. Dane masz choćby na wrzuconej przeze mnie mapie. Działaj - mi się nie chce, bo nie bardzo sensowna jest Twoja teoria. No, ale może nie mam racji.

Komentarz

Dziękuję za wszystkie życzenia. Dziś po obiadku mnie wypisują. Widocznie robią miejsce dla poważnie chorych.
                            Z ostatniej chwili:
                            Organizacja pracy Szpitala od 13.03. 2020 r. do odwołania

Uprzejmie informujemy, iż od dnia 13.03.2020, w nawiązaniu do decyzji Wojewody Mazowieckiego, w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA obowiązują następujące regulacje:

- wszelkie przyjęcia planowe do Klinik i Oddziałów zostają wstrzymane;

- wstrzymane jest działanie poradni specjalistycznych (w tym rehabilitacji i fizjoterapii);

- zawieszona zostaje działalność Szkoły Rodzenia.
                            Nie jestem pewien, ale to są chyba działania które mają objąć te szpitale z listy ~70 dedykowanych do walki z COVIDEM.
                            A te 19 ma być przeznaczone wyłącznie pod walkę z Koroną - ale to ciężko się połapać, bo to się zmieniają te koncepcje.
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
                              Twoją teorię można bezproblemowo sprawdzić - weź dane dla każdego kraju i zrób korelację procenta przypadków śmiertelnych vs liczby zarażonych. Albo najlepiej regresje (gdyż w Twoim rozumowaniu jest związek przyczynowo-skutkowy, a korelacja ich nie bada), gdzie zmienną objaśniającą wskaźniki śmiertelności będzie liczba zarażonych. Już nie przejmuj się normalnością rozkładu. Dane masz choćby na wrzuconej przeze mnie mapie. Działaj - mi się nie chce, bo nie bardzo sensowna jest Twoja teoria. No, ale może nie mam racji.
                              O jakiej Ty korelacji piszesz ?
                              Jak na razie jeżeli idzie o ofiary śmiertelne, to "odchyły" od normy są dobrze opisane i nie są niczym dziwnym.
                              A to, że w jednym państwie jest to 1%, a w innym będzie 10% to wynik wielu zmiennych - ale są one rozpoznane, więc nie wiem co można tym udowodnić.
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
                                Oczywiście, że nie zawiodłem i pewne działania na to doskonałe wskazują ale ty tego nie zrozumiesz i wygodniej szydzić. Zobaczymy

I akurat w pełni się tutaj zgadzam z tym co pisze Herman. Po kolei i w miarę po cichu wszystko się spełnia.

Ale ty oczywiście bez zaskoczenia nie będziesz miał odwagi przyznać mi racji. najważniejsze to dla propsow kółeczka wzajemnej adoracji wysmiac.

A ja sobie milczę i obserwuje jak wszystko po kolei się spełnia.
                                Vukovic jazda z kurvvwami!

Komentarz

Pracuję...
                                X