Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

koronawirus – nowa grupa chuligańska z Kielc czy faktyczne zagrożenie?

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Skoro przywołałem zarobki. Jak można się dziwić ilości wykonywania testów skoro w sanepidzie po 6 letnich studiach można było przy jakimś tam stażu liczyć na max 1900 zł na ręke. Info prosto od znajomej, Nie wiem, kto ma ochotę poświęcić tyle swojego cennego czasu i pieniędzy żeby zarabiać mniej jak w dyskoncie. Prawda jest taka, że pewne dziedziny w 3,4 czy tam 5 RP były zupełnie olewane i teraz jest wielkie zdziwienie bo boli jak kop prosto w jaja.

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Kracy Zobacz posta

A kto jest odpowiedzialny za stan liczbowy kadry? Kto ustalił minimalną płacową? Skoro nie dają ludziom godnie zarobić to ludzie się do tej służby nie garną. No i oczywiście emigrują na zachód zarobić godnie. To nie taryfa, że byle idiota zrobi prawko i usiądzie za kółkiem jako uber.
      Raz, że osoby ze specjalizacjami już co do zasady nie emigrują - na dziś stawka jaką krzyczy pulmonolog na Mazowszu za kontrakt to CO NAJMNIEJ 50 koła.
      No chyba, że to są naprawdę jakieś mega osoby (maks kilka na województwo) - ale oni robią to jeśli już to dla rozwijania kariery naukowej (bo realnie to w Polsce mamy max 10 ośrodków w których coś się pod tym kątem dzieje) niż dla siana (bo jak są mózgami to mają oprócz pracy na klinice i praktyki prywatnej jeszcze siano z katedry za dydaktykę)

Za stan liczbowy kadry są odpowiedzialne POPRZEDNIE RZĄDY - bo tak jak pisałem wykształcenie lekarza SPECJALISTY (bo tych brakuje) trwa realnie pod 15 lat + nawet bardziej niż jakikolwiek rząd (który siłą rzeczy jest zakładnikiem środowiska medycznego - "popieram protest medyków" lol) to odpowiadają sami lekarze - bo realnie to oni sami decydują o liczbie otwieranych specjalizacji.

Zresztą nie musimy tego analizować jakoś specjalnie, bo na dniach mamy otwierać rynek medyczny dla obcokrajowców (czyli de facto na wschód) i wystarczy posłuchać tego co będzie mówiła o tym "branża" (najlepsze w tym wszystkim, że zapewne najbardziej będą gardłować o tym pielęgniarki ze swoją średnią wieku ponad 50 lat, która czyni je najstarszymi w całej UE)

Zaś co do porównania kadr medycznych PiS - PO to imho najbardziej wymierna (bo łatwa do porównania, bez wieloletniego oczekiwania na efekty) jest liczba studentów 1 roku medycyny w zeszłym roku większa pi razy drzwi o 50% niż 5 lat wcześniej (piszę to z pamięci jak ktoś chce to niech weryfikuje)
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta

Napisałeś jasno - szpital nie dostaje kasy za miejsca covidowe. Okazuje się, że jednak dostaje. Możesz tę opłatę nazwać jakkolwiek chcesz.

To jest piękny skrót myślowy. A jeżeli w szpitalu jest 100 łóżek a wojewoda ustali, że na covid ma być przeznaczone 200, to ile tych łóżek faktycznie będzie? Tyle co ustalił wojewoda?

A poważniej - system działa tak, że szpital dostaje polecenie od wojewody, aby przeznaczył x łóżek na pacjentów covidowych. I szpital to robi. Tylko, że raportuje te łóżka jako covidowe w zasadzie od następnego dnia, a przygotowanie się, przeniesienie pacjentów, przygotowanie infrastruktury zajmuje dobrych kilka dni. I przez te kilka dni mamy wirtualną liczbę dostępnych miejsc dla covidowców, tylko, że ta liczba kompletnie o niczym nie świadczy.
        Wcześniej istniały inne sposoby zawyżania i jeżeli wojewoda powiedział 200, to tych miejsc wcale tyle nie było.
        Nie wiem jakie miałyby istnieć sposoby zawyżania skoro te procedury są praktycznie od samego początku takie same. I znając co nieco środowisko medyczne nie wyobrażam sobie dyrektora danego szpitala, który ryzykowałby zarzuty prokuratorskie za zabawę w poprawianie wyniku finansowego zarządzanej placówki - który zasadniczo i tak ma w dupie
        - gdyż w sumie i tak rzadko kto go za to będzie rozliczał (tym bardziej teraz jak cały burdel można zwalić na COVID i na "premiera"
        - cały czas pokutuje imho bzdurna teza, iż zacytuję tu rzecznika obecnego Ministra Zdrowia "Szpital nie jest od zarabiania pieniędzy, tylko od leczenia pacjentów" co może i brzmi fajnie, ale nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością - a w każdym razie z oczekiwaniami personelu medycznego. A takie myślenie powoduje koniec końców to, że nikt nie będzie się zarzynał za lepszy wynik finansowy.
        Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Istnieje możliwość, żeby skrócić kwarantannę, jeśli domownikowi wyszedł wynik pozytywny? Ktoś przerabiał temat?

Średnio mi się uśmiecha siedzieć 20 dni w 4 ścianach.

Komentarz

• Zamieszczone przez KRA Zobacz posta
            test pozytywny, umarłeś, przyczyna zgonu covid.
            Ale przecież w poprzednim poście dowiodłem, że tak NIE JEST. Nie należysz chyba do osób, które uważają, że ogół lekarzy w PL spiskuje i fałszuje akty zgonu?

Zamieszczone przez KRA Zobacz posta
            Nawet jeżeli zawsze jest on bezpośrednią przyczyną śmierci, to naprawdę uważasz, że wcześniej przeróżne rodzaje zgonów nie były wywoływane wirusami?
            Oczywiście, co to zmienia? Powiem tak, wg różnych szacunków na grypę w PL umiera ok. 4,5 tys osób (oczywiście nasze statystyki są zaniżone). Nie miałbym nic przeciwko, żebyśmy nią jak i innymi infekcjami zajęli się na poważnie i np. częściej testowali.

To, że teraz testujemy wynika z prostego faktu. Zagrożenie jest nieporównywalnie większe (patrz statystyki zgonów 10-11.2020 w PL). Chcąc walczyć z zagrożeniem, musimy je zlokalizować - wykonujemy testy szukając źródła zakażeń. Z tego co się orientuję, w PL nie testuje się "po fakcie", więc nie jest tak, że "na siłę" szukamy Covida, żeby go wpisać w akt zgonu. Już nie mówiąc o sekcjach zwłok. Dlatego IMO znaczna część tych niezidentyfikowanych nadmiarowych zgonów to również Covid, w tym liczne powikłania (przede wszystkim krążeniowe).

Korelacja nadmiarowych zgonów z gwałtownym wzrostem zakażeń jest oczywista. Ograniczenia w służbie zdrowia trwa od wiosny, wtedy nawet były poważniejsze, a zgony nam nawet spadły (co też jest logiczne).

Zamieszczone przez KRA Zobacz posta
            Już sobie wyobrażam, jak przed rokiem lekarz, który przyjmuje astmatyka z niewydolnością oddechową robi mu test w kierunku grypy, albo jakiś celowany na innego wirusa i przyczynę zgonu zamiast niewydolność krążeniowo-oddechowa, albo zapalenie płuc wpisuje grypę, czy innego wirusa. Kiedyś zresztą wklejałem tu opracowanie o garbage codes w aktach zgonów.
            Od 10.2020 stało się dokładnie to, co przez rozsądnych było przewidywane, a przez wielu wyśmiewane. Epidemia Sars-Cov-2 doprowadziła do zapaści ochrony zdrowia. OITy zostały wypełnione >100%, w wielu miejscach prawdopodobnie zaczęła się selekcja "kogo ratować", co musiało skończyć się lawiną przedwczesnych zgonów.

Nie wydaje Ci się, że dyskusja o kodach w aktach zgonów schodzi nieco na dalszy plan?

Komentarz

• 20? A nie 14?

Można pisać do Sanepidu, rzecznikowi rządu się udało nawet ze wsteczną datą, ale nie sądzę byś miał aż tak poważne sprawy do załatwienia jak on

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                Średnio mi się uśmiecha siedzieć 20 dni w 4 ścianach.
                Zadbaj o innych i bądź odpowiedzialny Zostań w domu!

A tak serio to nie spotkałem się z przypadkiem, ani nie słyszałem, żeby komuś udało się skrócić kwarantanne. Jak już to na odwrót. Koledze kończyła się kwarantanna, ale zgłosił, że temperatura waha się jeszcze w okolicach 37,2. Oddzwonili, że zmieniają kwarantannę na izolację i musiał siedzieć w domu tydzień dłużej niż zakładał.

E: Mrugs - to jest chyba tak, że osoba z testem 10 dni, a pozostali domownicy 10 dni więcej.
                Ostatnio edytowany przez ŁUKASZ.; [ARG:4 UNDEFINED].
                |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                Better Dead Than Red

Komentarz

• https://twitter.com/photosofootball/...45245828395008

piłkarze chińskiego zespołu w drodze na mecz

Komentarz

• W dzisiejszych czasach kabareciarze mają naprawdę ciężkie życie - trudno jest wymyśleć coś śmieszniejszego lub bardziej absurdalnego niż rzeczywistość.
                    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Tym razem ogłoszenie:

https://m.facebook.com/story.php?sto...78671412623681

Komentarz

• Zamieszczone przez ŁUKASZ. Zobacz posta

E: Mrugs - to jest chyba tak, że osoba z testem 10 dni, a pozostali domownicy 10 dni więcej.
                        masz rację.
                        osoba prowadząca wspólne gospodarstwo domowe lub zamieszkująca z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 od dnia uzyskania przez tę osobę, pozytywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2, jest obowiązana poddać się kwarantannie do upływu 7 dni od dnia zakończenia izolacji osoby, z którą prowadzi wspólne gospodarstwo domowe lub zamieszkuje. Decyzji organu inspekcji sanitarnej nie wydaje się.

Komentarz

• Ja sobie podsmiechujek z Covida nie robię, uważam to za duże zagrożenie, oczywiście głównie dla osób starszych i obarczonych innymi chorobami.

Moje pytanie wynikało z tego, że jest duże prawdopodobieństwo, że przeszedłem już to chujostwo bezobjawowo.

Nigdy do tej pory nie miałem problemów ze zdrowiem, u mnie w gułagu 4 czy tam 5 osób już to miało (co prawda z innego pokoju, ale kontakt w robocie mieliśmy cały czas), poza tym ja codziennie mam kontakt z wieloma osobami czy to poprzez pracę czy treningi czy uprawiany sport.

I z tego powodu, że raczej mam już to za sobą,, nie chciałbym siedzieć 3 tygodnie na kwadracie. No ale jak będzie trzeba, to straszna krzywda mi się nie stanie.

No nic, byłem dzisiaj na wymazie i zobaczymy.

Jeszcze jedno pytanie, może ktoś będzie wiedział: jeśli wynik będzie ujemny, to 20 dni kwarantanny, tak?

Komentarz

• No i tak to się kończy, gdy się nie stosuje do DDM+A+W.
                            Bądź odpowiedzialny, zostań w domu i noś maseczkę https://www.rp.pl/Covid-19/201019627...ki-w-domu.html
                            Tak tak w domu również, nie zapominajmy o tym. Jak również o zainstalowaniu aplikacji.

Komentarz

• Moja siostra się "izolowała" (oddzielne piętro, oddzielna łazienka), więc domownicy dostali po 10 zamiast 20 dni.

Komentarz

• Zamieszczone przez Gelo85 Zobacz posta
                                Bądź odpowiedzialny, zostań w domu i noś maseczkę.
                                Tak tak w domu również, nie zapominajmy o tym. Jak również o zainstalowaniu aplikacji.
                                W sraczu czasem dobra maska może się przydać.
                                Poza tym to chyba ten lekarz odleciał mocno.

Komentarz

Pracuję...
                                X